Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

suzanah23
16. sep 2010

...mno super, to by bolo fajn, keby že je to aj u nás v SNV tak. 🙂

tomik2
16. sep 2010

ja som pasy mala len chvilu,potom mi kontrolovala sestricka ozvy takym malickym pristrojom ktory mi prilozila na brucho 🙂

venita
16. sep 2010

@suzanah23 Ahoj, ja som rodila s EPI... a uz vzivote nepojdem s EPI! Najprv mi ju nedokazali na prvykrat pichnut, podarilo sa im to az na 4tykrat... aj to... "podarilo"... pichli mi ju do zleho kanaliku ci ako to povedali... ze mi prepichli to miesto, kam to malo ist a ihla isla az dalej. Druha vec je, ze mi to urychlilo porod.. do pol hodiny bola mala vonku. Ale zasivanie som uuuuuuplne citila, doslova a dopismena mi pichali do ziveho. a ked som im to hovorila, tak mi neverili, ze to nemozem citit, len kusok. uplne akoby do ziveho... to bolo podla mna tym, ze to zle pichli... zasivali ma hodinu podotykam... po porode som musela cely jeden den lezat, kvoli tomu zlemu vpichu. malu mi len doniesli ukazat, skusili mi ju dat na prso ale hned mi ju brali prec. Ked som sa uz postavila, tak ma neskutocne bolela hlava a chrbat - vedlajsi priznak zleho vpichu... bolo to take na nevydrzanie, ze ked som chcela otacat hlavou na bok alebo hore dole, tak som mala az zavrate a nic som nevidela... ako ked si tesne pred odpadnutim. O bolesti ani nehovorim... nevedela som sa poriadne ani k malej zohnut. den pred odchodom mi pichli nejaku zatku - odobrali mi krv a vpichli mi ju do chrbta - rovnako ako EPI - a zase mi to na piii..... pichli... zase asi az na 3tikrat. a to este uberam... sestricka musela 2x utekat pre nove ihly. to som tam zase musela min. 3 hod. lezat bez pohnutia a domov som mohla ist o den neskor. Lekarka sa straaasne ospravedlnovala, ze sa jej to este nestalo... a prd... dosla ku mne na izbu este jedna baba... a jej to tiez pichli zle - TA ISTA LEKARKA!!!! takze ja uz s EPI VZIVOTE NEPOJDEM!!! a nikomu ju nebudem odporucat... radsej si to vytrpim a viem, ze ma nedodrbu.... mohlo to dopadnut aj horsie.

granado
16. sep 2010

no ale toto čo si napisala nie je chyba epi ale lekara ktorý asi nemal prax v pichani epi. a čo sa týka zašivania ja som mala aj epi aj tušim lidokain/neviem ako sa to piše/ a tiež som dosť citila, ale aké si mysliš že to asi je bez? no ale pozeram že som asi mala štastie na nemocnicu a hlavne na lekara, po takomto zažitku by som sa na druhe dieťa asi neodhodlala.tak držim palce nech je to na buduce lepšie

lizatko1009
16. sep 2010

tak tak na prd lekar ktory ti to pichal ruky by som mu polamala, ja som tiez mala super porod, bez bolesti s usmevom 😀 a ani sitie, super radsej by som isla rodit ako zubar 😉

monja
17. sep 2010

je videt, ze kazda zena ma svoji zkusenost a vsechny jsou naprosto individualni.
pokud nekomu epi pomohl tak dobre, tak jen tise zavidim 🙂 me doktorka rekla, ze uz dalsi kontrakce bude lepsi,ale bohuzel to nebyla pravda..... ☹ a ani s pridanim davky se to nezlepsilo...tot moje zkusenost.
a to mi jeste chteli "tahat" placentu jen s epi - tak jsem si normalne porucila narkozu - fakt!! 🙂 a dostala jsem ji.
p.s.rodila jsem v rakousku

suzanah23
17. sep 2010

@venita ....jeje, tak to ti verím, že to muselo byť strašné. A kde si rodila? Asi fakt dosť záleží na tom, na akého lekára máš šťastie. Sú i naprostí masiari, kamoška v BA rodila 1.7. a tak ju zašila lekárka, že keď išla na prvé vyšetrenie po šestonedelí, tak ju jej gynekológ ani vyšetriť nemohol, stiahli ju o 1,5 cm viac, poslal ju na plastiku chuderu, tak ju majú rezať šiť opať a neviem čo bude s babom, lebo nechcú jej ho nechať v nemocnici, ona tam bude ležať, lebo sa to bude robiť v celkovej anestéze. Proste dosť veľa záleží na personále, ako to dopadne. Som strašne zvedavá, ako natrafím ja.

venita
17. sep 2010

@suzanah23 ja som rodila na Antolskej/BA. Ako prostredie, sestricky a lekari su fajn.... len tu EPI si uz vzivote nedam... dufam, ze som tak vychodena, ze druhe babo pojde von uz samo 🙂 a nebudem uz trpiet.
O takom zositi som uz tiez pocula, ze jedna baba sa nemohla milovat s manzelom, lebo do nej nevosiel :D... to by som nechcela zazit zase tu istu bolest a v takom kratkom case po porode... az ma striasa...

suzanah23
17. sep 2010

...veru, veru, má smolu dievča, lebo bábo malo problémy, dermatitídy a neviem čo všetko, hormonálne masti bralo, teraz papať jej moc nechcelo, lebo už menzes dostala a nejako sa jej mlieko zmenilo a teraz chúďa malé zas bez mamky, keďže na tú plastiku musí ísť. Toľko problémov jej narobili, by som ich zažalovala normálne. Ona už v pôrodnici cítila, že nejako veľa je pošitá a žiadala lekárku, nech sa jej na to pozrie a tá ju odbila, že len pár stehov mala, nech je spokojná, že to bude dobré. Tak v tej BA mám pocit, že pekný bordel máte, veľa rodičiek a nie každému sa újde dostatočnej pozornosti asi. Alebo dostatočnej odbornosti.

suzanah23
17. sep 2010

....chcem sa opýtať či niektorá maminka rodila epidurálkou a mala streptokoka v pošve. Nevylučuje sa podávanie antibiotík pred pôrodom, na ochranu dieťatka pred streptokokom B s podávaním epidurálnej analgézie?

natalia777
17. sep 2010

ja som rodila s epiduralom a bolo to uplne super 😵 😵 😵 aj na druhykrat si ho urcite dam.......z mojej skusenosti ho len a len odporucam 😵 😵 😵 isla by som opat rodit aj zajtra, a to ma tiez zasivala asi 30 minut a nepocitila som ani najmensi naznak bolesti 😵 😵 😵

shaula
17. sep 2010

@suzanah23 Nevylučuje se to. Já jsem sice streptokoka neměla, ale ATB jsem dostala preventivně, protože jsem rodila předčasně a neměla jsem ještě výsledky stěrů. A epi jsem dostala normálně 😉
Už jsem to tu psala několikrát - já mám podobnou zkušenost jako Venita - zkušený anesteziolog (soudím i dle toho, že vyučoval dvě studentky) a stejně epi píchal na 4x, bolelo to příšerně - prý už je na mě vidět následky špatného držení těla. 😝

luciask
17. sep 2010

@suzanah23 ja som mala Streptokoka a mala som epidural.

maxi.smile
17. sep 2010

@suzanah23 já měla taky streptokoka a normálně mi epidurál dali...jinak moje zkušenost s ním taky jen a jen nejlepší....bylo to s ním super 😵 😵 😵 😵

camilla_1
5. okt 2010

ahojte rodil niekto v novej nemocnici v ke? kde presne sa vybavuje epi? poradi mi niekto?

sjuzik
7. okt 2010

ahojte. ja by som sa chcela opytat na nazor niekoho, kto rodil aj s epi aj bez. ja som mala zatial 2 porody bez epi, vo februari ma čaka treti a uvazujem, ze si epi teraz dam.

briketa
7. okt 2010

@sjuzik ak to staci, ze som prisla do nemocnice na 8.5cm otvorena, potom cakala na anesteziologa a potom mi dal epi. je to uplne neporovnatelne. ja idem aj pri tretom na epi.

sirinka
8. okt 2010

@sjuzik ahoj, mne pri prvej nezabral a pri druhej zase ano...sice sme skoncili CR, ale cely cas pred tym bol super, kontrakcie som citila ako stahy maternice, ale vobec nic ma nebolelo...urcite odporucam...

sjuzik
9. okt 2010

dakujem za pozitivne ohlasy, este co to postudujem na nete a asi to tentokrat skusim 🙂

cica28
11. okt 2010

ahojte ja sa chcem opitat ze kolko stoji teras epiduralka.

sjuzik
13. okt 2010

@cica28 ahoj. asi je to individualne, ale u nas v CA stoji vraj okolo 85 eur.

babu9
19. okt 2010

@cica28 ahoj, u nás stojí 60€, ono to záleží od nemocnice kde koľko si za to vypýtajú peniažky " biznis je biznis" 😉

babu9
19. okt 2010

@sjuzik ahoj, ja som rodila aj aj , prvý pôrod som mala bez a trval nekonečne, bola som úplne vyšťavená 😖 a keď som mal už ku koncu tlačiť tak som vôbec nevládala...ale nakoniec sa to podarilo.... 😀 druhý som si dala epidurálku a môžem povedať, že bolo to super, nakoľko drobčekovi sa vôbec nechcelo ísť vonku a od ráno od 07.00 hodiny do 14.30 hodinky kedy sa narodil by to bola nekonečná cesta.... 😉 a vďaka epiduralke som si všetko vychutnala a manžel tiež bol pri pôrode, bolo to super..keby ešte raz si mám vybrať tak určite epidurál 😀

sjuzik
24. okt 2010

@babu9 vdaka za odpoved. uz som viac-menej rozhodnuta, ze si ho dam 🙂

miika
1. nov 2010

pri prvom porode mi epidural nestihli dat, pri druhom porode som si ho uz planovite nedala. Ale porod aj sitie ma pri druhom porode bolel viac ako pri prvom porode a rozmyslam ci si pri tretom porode predsalen nedam napichnut epidural, aby som vedela ake to je rodit takto...
Len neviem ci to nedopadne ako pri prvom - ze mi to nestihnu dat... kedze pri tretom porode to pojde asi dost rychlo. Aj tie predosle dva porody boli dost rychle. Druhy syncek mal vsak nad 4kg, takze som sa trochu natrapila kym som ho vytlacila, plus som sa viac potrhala a sitie trvalo dlhsie a bolelo to viac ako samotny porod... Ako je to vlastne s anestezou pri siti pri rodickach s epiduralom? dostanu este nejaku davku pri siti alebo len lokalnu anestezu cez injekciu? lebo pocula som ze uz v poslednej dobe porodnej epi nedavaju, aby mamicka lepsie spolupracovala pri tlaceni... rodit budem v Ruzinove, zaujimaju ma teda postupy pri EPI v tejto porodnici

sirinka
1. nov 2010

@miika ak mas epidural, na sitie dopichuju dalsiu davku...a nechaju ti ho aj po porode ak by si este potrebovala...mne ho vzdy vytiahli na moju ziadost, ze uz ho nepotrebujem a viac menej mi zavadzia...

duracelko
14. nov 2010

na ako dlho zaberá epidural jedna dávka?? rozmyslam ze si ho dám. len mne pôrod trval cca 14 hodín teda maximum čo sa dá, a predpokladám že teraz to bude to isté. a chcela by som ho tak na 5 hodín ku koncu. 🙂 🙂 diky

monci78
16. nov 2010

@duracelko no aby si sa neprekvapila. Cakas tretie dieta a ani ja som im neverila ze to bude najrychlejsie. Raz dva behom dvoch hodin som porodila este ze sme stihli prist do nemocnice. A predosle porody tiez otras. Mala som aj epi teraz a musim povedat ze aj to zrychluje porod. Takze jedna davka mi stacila plus dalsia na sitie, co si neviem vynachvalit, lebo som vobec nic necitila... 😉

sirinka
16. nov 2010

@duracelko ak chces epi, nechaj si ho napichnut hned a potom si budes sama pytat dopichovanie...uvidis, ake budu bolesti, ako rychlo bude porod postupovat....ak by sa pichol prilis neskoro, nemusi zabrat uz vobec...

duracelko
16. nov 2010

@monci78 ja mám problém s plodovou vodou, praskne mi veľmi skoro ale veľmi ťažko sa otváram. pri prvom praskla vo štvrtok ráno, a syn sa narodil až v sobotu v noci. v nemocnici len čakali čo sa so mnou bude diať 🙂 🙂 pri Bianke praskla plodová voda o 3 hodine ráno a ju som porodila až o 15,45 poobede. dufam že bude tak ako ty hovoríš a teraz to nebude zas také zdlhave ako predtým a pojde to rýchlo 🙂
@sirinka no uvidím ako to bude prebiehať... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre