Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

katka79
15. mar 2007

ja jsem po epi byla uplne v pohode hned jsem se sla sama osprchovat po siti a trosinku odpocinuti jen me kontrolovali zda mi neni zle a pak teda me dovezli do pokoje a druhy den rano jsme jeli domu [tady je to normalni ze druhy den po porodu jedes domu a doma mas pomocnici-sestru podle toho jak si sama zadas na urcity cas denne] no a maly aji ja jsme se citili dobre jen jsem mela trochu vysoky tlak ale tak nic jineho, vecer 20:20 jsem rodila a rano po 10 jsme jeli domu a doma jsem byla teda az moc aktivni misto vylehavani v posteli jsem porad neco delala jsem zvedava jak to bude tedka.

papula
15. mar 2007

ja som tiez chcela rodit s epi,ale dozvedela som sa,ze momentalne ju u nas v Ha nepodavaju a asi do maja ani podavat nebudu,lebo ta anesteziologicka odisla niekde inde tak ju nema kto pichat tak to musim prezit bez epi 😉

kristi
15. mar 2007

ahoj, tak ja jsem taky epi chtela, ale nestihli mi ho dat - rodila jsem tak rychle, ze to slo i bez toho. urcite bych ho ale uvitala, kdybych mela porod dlouhej a hodne bolestivej...to je proste asi velka uleva.

soska
15. mar 2007

tak to teda aspon upravuje moj nazor na epi...asi to nechame otvorene, len ked to nebudem moct zniest, tak o epi poziadam....no uvidi....clovek mieni, panboh meni, ako sa hovori, ze?
😉

macanet
15. mar 2007

Taky si myslím, že ta rizika nebodou tak velká, když se pomocí epiduralu dělají různé operace, jako např. roztahování cévy k srdci.Teď jde o to, aby byl anesteziolog k sehnání na oddělení a neasistoval někde jinde a nebo aby nebylo už pozdě 😲 No uvidíme.

papula
16. mar 2007

Ja si myslim,ze ten porod je v pohode aj bez Epi,ved volakedy nic take nebolo a kolko zien porodilo bez problemov treba si len verit.Ja som ako som uz pisala chcela rodit s Epi ale bohuzial neni taka moznost tak bude to klasika a myslim si ze to bude v pohode ved tu bolest nejako prezijeme koli nasim babatkam to stoji za to 😉

famfrla
16. mar 2007

Ahoj ja som rodila v zahranici a myslim ze s epi tam rodi kazda zienka inak vrelo odporucam ja som nic necitila bola som uplne v pohode a po porode by som zvladla aj dalsich 10 deticiek akurat som si necitila vobec nohy a bolo to dost smiesne pretoze ked ma prekladali na postel tak sme zazili tolko srandy niekde som citala nazor ze nebudes citi miminko ked uz bude chiet prist je to blbost ....... tak vela stastia

adicka
autor
16. mar 2007

vraj u nas bola jedna pacientka,ktora nevedela kedy ma tlacit

mimma
16. mar 2007

Ahoj baby, ja som chcela ísť na epi, ale nakoniec som si to rozmyslela, nemala som odvahu. Ale po prečítaní vašich príspevkov si myslím, že je to dosť bezpečné.Myslí, že každý pokrok sa stretáva so strachom z nového, jasné, že sa to dá vydržať, ale keď nemusím...

kosicanka1
16. mar 2007

adicka - tiez som pocula nieco podobne, ale anesteziolog mi vysvetlil, ze epiduralka sa da regulovat a v case ked mas tlacit a prichadza babetko na svet, vlastne ti ju uplne stiahnu a tie tlaky budes citit normalne ako pri porode bez epi. Potom mi znova povoli epi na sitie. Epi vlastne tlmi bolest v prvej dobe porodnej, ked uz je krcok cely otvoreny a ide sa rodit, potom ju stlmia a na sitie ju znova povolia.
tolko moje info.
holky co ste takto rodili, je to pravda?

adicka
autor
16. mar 2007

kosicanka,tiez mi vravel anesteziolog,ze tlak budem citit a vtedy treba tlacit,vraj ma budu viest,tak som zvedava 😉

macanet
16. mar 2007

adicko, tak pak napiš čerstvé dojmy 😉

adicka
autor
16. mar 2007

to vies,ze napisem macanet 😉

tinni
16. mar 2007

ja som tiez nevedela, kedy mam tlacit, ale asistentka pozerala na pristroj kedy ide kontrakcia a hovorila mi, kedy mam zatlacit...

sisi1
16. mar 2007

Ahojte baby, ja budem rodit kazdu chvilku, lezala som aj v nemocnici lebo som sa zacala skoro otvarat, ale na bud. tyzden uz mam termin,tak som doma a cakame kedy to na mna pride. Rozni poslickovia boli (bolesti v krizoch,caste tvrdnutie bruska, bolesti v podbrusku...), ale na pravidelne kontrakcie este cakame. Spociatku som chcela rodit bez epi, ale napokon som sa rozhodla pre epi. Lekarka mi tiez hovorila, ze rodicka lepsie spolupracuje ked nie je taka zmorena bolestou a lepsie to vsetko zvlada. Napisem vam ako to islo, dobre? Drzme si prsty, nech to v relativnej pohode zvladneme 😉

sisulik
16. mar 2007

ahojte baby..ja som tiez rodila s epiduralkou a bola som velmi spokojna...planujem ju mat aj pri tomto druhom porode...odporucam ju... 😉

misiak1983
16. mar 2007

sisi1 a kde sa chystas rodit

misiak1983
16. mar 2007

viem ako to je v novej s epi ale neviem ako v starej 😕

matar
16. mar 2007

ahojte babule, viete niekto, či si treba epidural dohodnúť skôr, či stači až počas pôrodu? alebo to záleží od nemocnice?
ja som mala prvý porod za sebou za hodinku a pol- bez epi a úplne
v pohode 😎 , ale len pre istotu chcem vedieť, či je možné, ak to pri druhom bude horšie, počas pôrodu si vypýtať epiduralku. dík

adicka
autor
17. mar 2007

ahoj.ten ta epiduralka sa ma objednat dopredu,ak to bude nevyhnutne tak ti ju pichnu a ak nie nemusis.Aspon moj anesteziolog chcel vidiet este aj krvne vysledky .

tinni
17. mar 2007

matar, pri epi musis mat podpisany informovany suhlas, kde su napisane rizika epi, aby boli kryty. Bez toho ti epi urcite nedaju

matar
17. mar 2007

dik, tak pokecám s doktorom.
a všetci mátelen odbré skúsenosti?

cifroska
17. mar 2007

Ahojte babulky.Mna caka porod tento tyzden.Bola som si tiez vybavit epi.Zaplatila som 2800SK.Brali mi aj krv a podpisovala som aj papiere o rizikach,aby boli oni krity. 😉

tinni
17. mar 2007

matar, ja by som bez epi uz nikdy nesla rodit, veeeelmi mi to pomohlo, mohla som si uzit porod a nebola som z neho vobec vycerpana 😉

matar
17. mar 2007

a epi zaberá aj po vytlačení bábeka, ked vás už zašívajú? lebo ja som mala pôrod fakt úplne v pohode, ale tým,že malá išla hrozne rýchlo von (a riadna baba to bola) tak ma moc roztrhala a to zašívanie bolo pre mna horšie ako celý pôrod 😒

tinni
17. mar 2007

ked uz mala bola vonku,tak mi dali este jednu davku, aby som necitila zasivanie a este mi to tam aj lokalne umrtvili, takze som nic necitila 😵

matar
17. mar 2007

tak super, spýtam sa na to lekára, nech je pripravený keby dačo (aj ked súfam,že to bude v pohode ako prvý krát) 🙂

tinni
17. mar 2007

tak drzim palce a vela stastia pri porode 🙂 ja by som si to kludne zopakovala este raz-najkrajsia chvila v mojom zivote 😀

matar
17. mar 2007

tinni- 😀 - aj ja

sisi1
17. mar 2007

Misiak 1983: joj, ja budem rodit v Krompachoch....hadam uz coskoro 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre