Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

sirinka
23. apr 2009

inac ako je to, ked budem mat pichnuty epidural a bolo by nutne urobit cisarsky rez, da sa to zmenit na spinal...alebo musi ist celkova narkoza??? tu ja teda nehcem... 😠

sisstin
23. apr 2009

sir: kámoška měla spinál..a prej jí to bolelo jako prase..že to cítila, jak se jí hrabou v břiše a tak celkově prej strašně hnusnej pocit, že by šla už jedině do celkový 😕

sirinka
23. apr 2009

sisstin ja nie...radsej nieco citit ako byt uspata... 😅

hupcza
23. apr 2009

jako já chápu z vaší pozice, že je ideální nejíst ..ale vezměte si, že rodíte opravdu více než den ...a to je záhul a potřebujete energii ..jistě bez jídal za ten den a půl neumřete ...ale kde vezmete energii na to, pěkně s tou bolestí pracovat? zvládnout ten porod celý? ...pak je asi vyšší pravděpodobnost, že ženská sáhne vysílená po nějakých tišících prostředcích

gtver
23. apr 2009

sirinka, jen se zesílí dávka 😉 (pokud nejsou nutné jiné důvody pro cekovou)

reilyy
23. apr 2009

hupczka 🙂 a teda ked by si musela mat cisarsky, nevadilo by ti keby bolo dieta po epidurale apaticke, ako hovorili tvoje laktacne kamosky? 😉 a kde je ten link ohladne WHO a neodporucani epiduralu? nech mozem aj dalsim povedat 🙂

siri, epidural mozes mat aj pri cisarskom, ked je dostatok casu tak to mozu dat anestezu do epiduralu, nasada nejakych 15 min az pol hodinku, ak nieje cas, da sa pichnut spinal, epidural sa ti necha a bude sa ti donho davat len analgeticka davka po tom ako uz zacnes citit operacnu ranu

sisstin
23. apr 2009

hupcza: a tys měla při bolestech hlad? to si nějak neumim představit 😕

sirinka
23. apr 2009

reillyy diky za info...ale ta anesteza do epiduralu to nie je celkova...ci?
epidural a spinal a pichaju kazda na ine miesto, vsak...

reilyy
23. apr 2009

sisstin, to je prave to co som hovorila, to ze budu tahat za maternicu a hrabat sa jej v bruchu to bude citit, ale nie ako bolest, ale proste ako pocit ze sa tam nieco deje...neviem si predstavit ze by sa jej hrabali v bruchu ked ju to boli, to by nevydrzala.ale ten hnusny posit niektore mavaju, su to len tlaky a tahy

sisstin
23. apr 2009

reiily: tak ona mi říkala, že prej fakt bolest..že normálně řvala bolestí 😕 myslíš, že to měla špatně nadávkovaný? 😕

gtver
23. apr 2009

já bych zase pokud by to bylo jen trochu možné chtěla v případě nutnosti sekce jedině lokální anestezii, kvůli celkové jsem v těhu i odmítla operaci

reilyy
23. apr 2009

epidural sa dava len do vaku okolo chrbtice, spinal sa picha do mozkomiechoveho moku priamo, preto ucinkuje rychlejsie, ale lieky na znecitlivenie su zhruba rovnake, len v inych davkach, do epiduralu sa dava ovela viac...takze epidural je tiez lokal, v podstate ako spinal, len trosicku inaksi pristup a davky

susik77
23. apr 2009

hupcza: nam na kurze hovorili, ze mozme cucat ovocny cukor-tie bonbonky.

susik77
23. apr 2009

sorry-hroznovy cukor 😎

sirinka
23. apr 2009

reillyy no teda uvidime, ako dopadnem...uz by som si mala ist na to konzilko po suhlas s epi a potom len cakat a dufat, ze vsetko dobre dopadne... 🙂
spinal by som velmi nechcela, kedze sa po nom musi lezat, ale zase lepsie ako celkova...som uz z toho jelen...

sirinka
23. apr 2009

susik veru...dobre ze si pripomenula, musim si kupit a prichystat do pohotovostnej tasticky 😀

reilyy
23. apr 2009

sisstin, je mozne ze sa pichne bud malo alebo zle, ze sa to nedostane tam kam ma...my si to overujeme tak ze predtym nez zarezu do mamicky tak im dame pokyn nech ju takou pinzetou poriadne stipnu do brucha, ked to citi, tak ideme do celkovej, ked to neboli, mozu kludne rezat, takze u nas sa nestalo zeby niekto ziapal bolestou 😕

momonka
23. apr 2009

nikanika: já mám první dítě sekci v celkové anes. a druhé spinál a můžu řict, že určitě si vyber spinál 🙂 . Je úžasné slyšet a vidět dítě hned 🙂 . Jinak to ochrnutí nohou nic moc, ale to je jen pocit, takže když slyšíš plakat své dítě okamžitě, tak to je ti všechno ostatní jedno. Akorát mnohem více mne bolelo zavinování dělohy než při prvním, to jsem asi ještě byla oblblá z celkové.

hupcza
23. apr 2009

rei: ale no tak ... je přeci jasné, že k císaři by se přistoupilo jen tehdy, když by bylo něco v nepořádku ... a mohlo se to stát už tak pozdě, že bych dostala celkovou narkozu a ani bych necekla ..tohle přeci obě dobře víme 😉
já tady dost jasně napsala za jakých okolností epi ano ...tak si je přečti a nezkoušejmě nachytat 😉

sis: měla 🙂
říkali mi, že hlad nebude - byl ..tvrdili mi, že při kojení skoro není hlad, žeru opět jako mlejn 😀

reilyy
23. apr 2009

momonka 🙂 dakujem za prispevok v prospech spinalu 😀 som rada ze si bola spokojna 😉

sirinka
23. apr 2009

momonka sa hovori, ze druhorodicky a viacrodicky ovela viac citia zavinovanie...ja som pri prvej ani nevedela kedy sa mi vratila do povodnej polohy a tak rychlo, ze aj dr. sa cudoval...

hupcza to s tym hladom pri kojeni, ja jem za dvoch chlapov a aj tak som len chudla kym som neotehotnela druhykrat... 😉 ved telo vydava velku energiu na tvorbu mliecka...tak neviem, kto siri take info, ze pri kojeni nie je hlad...

reilyy
23. apr 2009

hupcza, ale ak by bol cas tak epi by sa ti pichnut mohol, preto som sa pytala ci by si ho ziadala aj ked vies ze su po nom deti horsie...nemam v umysle ta nachytat, len mi nejdu dohromady tvoje tvrdenia

a ten link v ktorom sa pise ze WHO neodporuca na porod epidural by som rada videla, je to dost zavazne tvrdenie tak si to chcem overit

bobikyveta
23. apr 2009

tak to já jsem to měla v pohodě nejedla jsem od minulého dne od půl třetí odpoledne a pak celý den až do císaře v 10 večer a to jsem ještě zvracela celý den takže mě se bát uspat nemuseli 😀 ale měla jsem spinálku a každopádně bych ji chtěla zase pokud by bylo potřeba ale doufám že to bude vše ok a budeme rodit normálně. 😵

sisstin
23. apr 2009

hupzca: tak že by při kojení nebyl hlad nevim..to slyšim prvně 😝 ale prostě podle sebe beru,že když mám jen blbou rýmu a je mi divně..tak třeba 5 dní nejsem nic schopná pozřít..natož u porodu 😅

reilyy
23. apr 2009

jeeeej, dalsia co mala spinalku a bola spokojna 😵 mam z vas radost babenky 😵

sirinka
23. apr 2009

sisstin ja som si urobila rezen ked som zistila, ze uz to zacalo...som si povedala, ze hladna rodit nepojdem 😝 ale potom mi vyskocila vysoka teplota a veru mi jedlo nijako nechybalo, len som bola smadna ako kon...

hupcza
23. apr 2009

rei: tak termín horší děti mi příjde trošku drsný ..to jsem nikdy neřekla
a ano ..nechal abych si ho pchnout za předpokladu, že bych bez něj ohrozila život prcka - raději ať se blbě rozkojuje, než aby se měl horší komplikaci ....ale nedala bych si to jednoduše kvůli bolesti 😉
stejně jako jsme si nechala píchnout oxytocin, který jsem v ideální variantě taky nechtěla, ale oproti možnosti sklouznout až k císaři, mi přišel jako dobrá volba ...ale ne dříve

chápej - celou dobu jde jen o načasování rozhodnutí - nic víc a nic míň ...ale to už jsem tu psala 😉

sis+siri: hele nechutenství nemám ve svém slovníku ...já snad jsem při chuti i když mám střevní chřipku 😀 😀 😀

gtver
23. apr 2009

hupcza tak tak, já si nechala dát epidurál, abych neskončila u císaře, pořád pro mne lepší varianta

reilyy
23. apr 2009

hupcza, tymi horsimi detmi som myslela tie problemy ktore deti vraj maju po epidurale, tiez ma nemusis chytat za slovo 😉

a ten link ohladne WHO?? sa nejak tomu vyhybas 😉

nikanika28
23. apr 2009

Tak prvy CR bol u mna v celkovej narkoze..nemam moc dobry zazitok z toho, ale asi preto, ze to bolo velmi narychlo. Po prebudeni som dlho nevedela (vlastne az do dalsieho dna) poriadne co je s malym - ci zije, ci je v poriadku. Viem, ze mi doktor nieco hovoril, ale nepamatala som si co. Nemohla som sa hodinu ci kolko napit, bola som strasne smadna a vlastne ani hovorit som moc nemohla. Tak preto teraz uvazujem nad spinalkou, aj ked z toho mam tiez riadnu paniku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre