Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

pralinka25
29. feb 2008

Baby kolko ste platili za epi??? Platili ste nieco?

habanova
29. feb 2008

🙂rodila som pred 1O týždňami mala som epidural a vrelo doporučujem

katinka0000
29. feb 2008

no ja som uz rozhodnuta na 99%, ze si epi dam. dik baby, povzbudili ste ma!!!

sona11
29. feb 2008

dakujem. urcite ste ma upokojili a uz treba len cakat kedy pride den D

luciaakubko
29. feb 2008

hodte prosim vas aj kolko stoji epi v jednotlivych mestach. v nitre vraj okolo 6 tisic. ale neviem presne

daby
29. feb 2008

Ahoj. Ja som rodila s emiduralkou 2 x. Pri prvom porode som rodila 10 h. Epiduralku som dostala po 2 h od "vyvolavacky". Bolesti takmer okamzite prestali a ozvali sa az po 5 h. Zvysne 3 h sa stupnovali, no dalo sa to vydrzat.
Pri druhom porode mi zabrala iba na jednu stranu. Tu som mala uplne znecitlivenu, zatial co v lavej strane som kontrakcie citila po cely cas. No rodila som iba 5 h. A aj tie bolesti neboli az take hrozne... .

nattie
29. feb 2008

v Leviciach stoji EPI 4 500 SK 😕 😕

katinka0000
1. mar 2008

teraz jedna baba pisala v inej teme, ze v Topolcanoch epi stoji 3000,-.

elise
1. mar 2008

ja som rodila s epidurálkou ale dala som si ju pichnúť až v poslednej fáze tlačenia (to bola úľava ) cítila som iba pocit na tlačenie. epidurálku odporúčam mna vtedy nestála nič 😉

mien
18. mar 2008

ahojte maminy, v prvom rade sa veľmi bojím pôrodu a to hlavne šitia, mňa by zaujímalo, keď mi dajú epi, aj tak budem cítiť to šitie alebo ako to je s tým, pri šití už epi nepomáha

adris69
18. mar 2008

ahoj holky,já byla taky pro něj hned rozhodnutá a když mi ho pak nedali,s tím že to nejhorší už je dávno za mnou,což jsem ještě moc nechápala,ale do půl hod.bylo totiž po všem a bezva,takže kdyby to náhodou nevyšlo,nebojte se,i takhle to může vypadat... 😉 😅 😉

bubatko
18. mar 2008

prave pri siti Ti to pomoze, lebo "nasadia" Ti davku aj cez sitie - mna sili vyse hodiny (podrobnosti si necham pre seba 🙂 ) ale bez epi si to neviem fakt predstavit

elise
18. mar 2008

ja som šitie cítila trošku aj pri epiduralke ale bolo to také ako keby som sa píchla občas špendlíkom tak sa to dalo vydržať ale hlavne som na to nemyslela lebo mi priniesli ukázať môjho syna

melory
18. mar 2008

mne pri siti epi pomohla velmi lebo som nic necitila, co sa neda povedat o druhom porode bez epi 😨

jahodka11
18. mar 2008

mien, ja som mala epi a sitie som absolutne necitila....v mojom pripade to naozaj nic nebolo 🙂

bihan
19. mar 2008

Ja som tiež šitie absolútne necítila 😉

luciask1986
19. mar 2008

ahojte chcela by som sa spytat ak ma niektora cas ci by mi nevedela otom nieco blisie napisat co to je?a ci to treba povedat gynekologovi ak ma niekto oto zaujem a kolko to stoji?dakujem

paula58
27. mar 2008

ahojte Dievcata chcela by som sa opytat ci ma niekdo skusenost s epiduralkou v banskej bystrici a koko stoji.A ako to prezivali dakujem 🙂

marhulka88
27. mar 2008

chcem sa opytat ci ma niekto skusenost s epi v ke-saca...treba nieco vopred vybavovat? podpisovat? vysetrovat? co ak to nestihnem? epiduralku mi nedaju???

gianni
27. mar 2008

marhulka88, ja ešte skúsenosť s epi nemám,tiež chcem ísť rodiť do Šaci,pravdaže s epi,dúfam že ju ale stihnem,treba to určite povedať doktorovi skôr nie na poslednú chvíľu

carisma25
31. mar 2008

ahojte, tak sa tiez pridavam ku cerstvym a zaroven velmi spokojnym mamickam, ktore poziadali o epi a nelutuju to. Bola to ta najlepsia vec, ktoru som mohla urobit, ked som si poziadala epiduralku. Vdaka nej mam na samotny porod tie najkrajsie spomienky, kedze ma nic nebolelo 😵 bolo to vykupenie po strasnych kontrakciach, ktore ma trapili dva dni pred porodom...takze vrelo odporucam 😉 a velmi mi tiez pomohla pri siti, kedze ma maly dost potrhal a dr. ma sil asi pol hodky 😲

bublinkajasminka
1. apr 2008

ahojte, aj ja sa pridávam k príspevkom o EPI - bolo to úžasné, pichli mi EPI a bolesti ktoré sa začínali pomalinky stupňovať zmizli a ja som sa cítila omnoho lepšie....a cítite tlaky, ked bábo ide dolu, tak sa nemusíte báť že nevytlačíte, práve naopak, máte dostatok sily na riadne vytlačenie.....ja mám nádherný zážitok z pôrodu a to vdaka epi, ak rodiť tak zase len s epi... 🙂

luciaakubko
1. apr 2008

ahoj, bubli... 🙂 kedze si rodila v nr, a tusim sme sa pred cca.2 tyzdnami aj stretli v nemocke na sone, ste sa s kamoskou bavili o prietokoch a ja som ani len netusila, co to je 🙂 a veru som sa dnes zabudla v poradni spytat lajtmana, sakra 🙂 ale ine som chcela...gratulujem ku malej, je nadherna 🙂 fakt epi v nr stoji az 6tisic? maju najvyssi poplatok vobec a mne to doktor neodporucil, tak rozmyslam, ze hadam do to pojdem..

bublinkajasminka
1. apr 2008

luciaakubko - my sme sa videli na prietokoch???? teeeda škoda že si ma neohlásila - neviem si ťa pripomenúť....čo sa epi týka tu v nr ak nepoznáš anesteziologičku osobne tak ti to nepichnú a nestojí 6 tisíc ale bolo to 4600 Sk len vačší problém je mať tú anesteziologičku - odporúčam radšej tie topoľčany ak to chceš - A poviem ti stojí to zato - môj pôrod bol krásny

luciaakubko
1. apr 2008

dakujem 🙂 bola si mi povedoma, len som si nebola ista odkial si mi taka povedoma 🙂 skusim cez mamku, ona tam dakych znamych ma..minuly rok v aprili som musela ist na kyret, zial, a uspavala ma velmi mila anest. tusim dr. korenova sa volala. skusim si este pozistovat...tvoja malinka je naadherna 🙂

ivetah
6. apr 2008

ahojte, tak ja som tiez zastanca epiduralky. zavedenie som velmi necitila, len trosicku, lebo mi kateter zavadzali, ked som este nemala velmi silne kontrakcie, co je dolezite, lebo som sa pritom nehybala. mala som dve davky, rodila som celkom kratko, asi 6 hodin (od vyvolavacky to bolo 7,5 hodiny, ale na zaciatku som nic necitila 😉 ). no a co sa tyka najvacsieho plusu epi, mala som dost sil na dlhe tlacenie. bez epi si to neviem predstavit! a citila som aj to, kedy mam kontrakciu, sice nie velmi silno, ale predsa. a sitie som necitila. takze ja mam vcelku napriek tomu, ze som mala tazky porod, dobre spomienky. a to hlavne vdaka epiduralke a tomu, ze manzel bol pri mne 😀

bublinkajasminka
7. apr 2008

luciaakubko - no ale anesteziologov je veľa v nemocnici - tí robia uspávanie pri operáciách - ale sú len dve čo robia epi - doktorky Sekerešová - tú som mala ja a ešte neaká Buranská...Sekerešová je úžasná

stenli
7. apr 2008

ahojte, ja som anestéziológ, rodila som s epidurálom a bola som spokojná, aj keď to celé nešlo tak, ako by som si priala, "malý" bol strašne veľký 4240g, takže to trvalo trochu dlhšie, bolesti v mieste vpichu som nemala vôbec, aj keď sa kolegyni podarilo protekčne pichnúť ma asi na piaty pokus 😀 , šitie som ale cítila, museli mi dať ešte lokálku, neviem, či by som bola porodila bez epidurálu, či by to nebolo skončilo sekciou.
Videla som rodiť viaceré ženy s epidurálkou, po jej pichnutí sa veľkej väčšine značne uľavilo, upokojili sa a oddýchli si, mali potom viac síl na ďaľší priebeh pôrodu, na tlačenie.. Opakovane sa stalo, že po pichnutí epidurálky pacientka porodila do 1 hodiny, čo neviem či bolo spôsobené priaznivým účinkom epidurálu alebo skôr nesprávnym načasovaním zo strany pôrodníka 😀
Zavedenie epidurálnej analgézie hlavne u rodičky nie je jednoduché, preto to musia robiť skúsení anestéziológovia, ktorí už majú niečo "odpichané", nie je to štandardný výkon aspoň nie zatiaľ na Slovensku, takže preto asi nie vždy býva takýto anestéziológ dostupný a je dobré sa ísť s ním dohodnúť dopredu.

waitinka7
17. apr 2008

Dievčatá, a ako sa objednáva ta EPI? To musím íst vopred do nemocnice niekam nahlásiť a aj si to zaplatiť? alebo sa to platí až pri samotnom výkone? Lebo čo ak si to rozmyslím, ked budem pôrod zvládať v pohode aj bez EPI? človek to dopredu predsa nemôže vedieť...

luciaakubko
17. apr 2008

Dakujem, bubli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre