Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

mimmka
6. jún 2008

neila, ja síce neviem koľko to stojí v nr, ale v ba to stojí 2500sk, keď je to na požiadanie rodičky, ale spýtaj sa
tvojho dr. ten to určite vie a ešte treba ísť na také poučenie ohľadne možných rizík ešte pred pôrodom 😉

micanek
7. jún 2008

Nebo zda bolela ta injekce ... to nevím ... ale něco píchly a pak to rozmasírovali a to fakt bylo hnusný ... ale jak říkám, šla bych do toho znovu.

luc.ija
9. jún 2008

Ahoj,nemáte některá z vás náhodou zkušenosti s epidurálem v karvinské nemocnici?V polovině července očekávám svého prvního prcka,tak sháním co nejvíc informací.

katinka0000
10. jún 2008

a kedy sa ma epiduralka nahlasit? mam to povedat aj svojej gynekologicke?

aponchie
10. jún 2008

ja koukam jako blazen pri porodu male sem neplatila za epi nic ted je tam napsane kolem 1500kc 😝

micanek
10. jún 2008

katinka: až když jedeš rodit. protože krevní testy nesmí bejt starší než několik dnů (nevím kolik). Ale hlásit tojinak nikde nemusíš.

remar.pu
11. okt 2008

ahoj za mesiac ma caka porod a chcem sa opytat na porod s edou.vsade sa pise , ze pomaha pri samotnom porode a zavadza sa po otvoreni na 3-4 cm , lenze ja som mala prave s tymto problemy. Pre to ,ze som nebola dostatocne otvorena tak ma nechali na stonarni v bolestiach vuac ako 12hodin.Preto sa chcem opytat ci sa neda peda zaviest uz skor aby som nemusela trpiet na stonarni v bolestiach tolko hodin. Ked nastal samotny porod tak som porodila do pol hodiny to by bola asi aj peda zbytocna. dakujem

dula_renka
11. okt 2008

remar.pu nechcela by si radšej vyskúšať iné úľavové techniky, ktoré sa dajú využívať okamžite?

remar.pu
11. okt 2008

ano ale nepoznam ine techniky a zatial mi nikto nevedel poradit

dula_renka
11. okt 2008

remar.pu masáž, horúca sprcha, rôzne polohovanie...dotykové terapie, masáže, relaxačné techniky, aromaterapia, homeopatia

aponchie
11. okt 2008

mate nekdo zkusenost s porodnimi bolestmi pri epi a bez epi?jako jestli je tu nekdo kdo prodelal to i to u porodu a muze posoudit jaky a jak moc velky rozdil v bolesti je?dikes

luciakubista
11. okt 2008

aponchie,ja som rodila s epi a pravdu povediac,bez epi by som to neprezila. Na sale som lezala 7hod a zaver bol fakt bolestivy 😒

aponchie
11. okt 2008

no ja mela taky epi ,ale zajima me nekdo kdo nemel a mel epi aby mi rekl uprimne jak vellkej rozdil to je 😀

bihan
11. okt 2008

Aponchie, je vôbec možné to nejako objektívne posúdiť? Každý pôrod je iný.

Nič proti alternatívnym metódam tlmenia bolesti, v bežnom živote ich rada využívam, ale pri pôrode by som o nich nechcela ani počuť 😉

aponchie
11. okt 2008

vsecko je jine ...to by se nesmelo o nicem takto premyslet me to zajima tak az se najde nejaka maminka at pisne klidne do IP 🙂

3558
11. okt 2008

aponchie ja som mala kontrakcie a tak ma to bolelo, ze uz som myslela ze prisla moja posledna hodina. bola som otvorena na 7cm a uz som zobronila o helium. ale to bol pre mna v tej chvili cisty vzduch. tak po piatich minutach som si poziadala o injekciu proti bolesti, ale ani som necitila poriadne ako mi ju pichli. a to sa ijnekcii bojim. na koniec som sa rozodla pre epidural a po chvilke bolesti prestali. nobelovu cenu tomu, kto ju vymyslel. ale niektore mamicky su toho nazoru, ze nieje nic krajsie ako precitit tu bolest z porodu a potom mas aj silnejsi vztah k babatku. ja tvrdim inak: doba ide dopredu, tak preco si nepomoct. mam predstavu ako to boli, a preto aj ked budem rodit druhe, tak jedine epidural. inak sa nahovorit nedam ani za svet. 😀 / rodila som v UK/

aponchie
12. okt 2008

😀 😀 😀 ja chci nekoho kdo to muze proste porovnat nechci presvedcovat tak nebo tak 😀

koc
12. okt 2008

aponchie, já mohu srovnat - první porod s EPI, druhý bez. Druhý porod byl sice rychlejší, ale dodnes říkám, rodit takhle bez EPI prvního syna, zůstal by jedináčkem 😝 nicméně vztah k drhému dítěti mi to nenarušilo, ale byla jsem víc "vyřízená" než při prvním porodu - ten jsem si skutečně ( asi i díky EPI) prožila a ráda na něj vzpomínám ( na rozdíl od druhého porodu).

evixa
12. okt 2008

aponchie, zatial mam za sebou len jeden porod, a to bez EPI. Moja prva reakcia pri prvej silnej kontakcii (nieco mi dali na zosilnenie kontrakcii) bola doslevne "ty krava, ze si si nedala EPI". Ale potom som to uz pocas porodu neriesila (zmenit sa to uz nedalo) a to nakoniec pri samotnom tlaceni som aj bola rada, ze ju nemam. Prislo mi to take velmi prirodzene zatlacit a babo postupovalo.

kacka.va
13. okt 2008

api: tak já mám zvláštní zkušenost, nechla jsem si dát epi, pak to bylo super, jenže jsem si hnula s kanylou a další dávka mi nezabrala, takže tu "nejhorší" část porodu jsem nakonec vlastně epi neměla a sice se to dalo vydržet, ale příště chci epidurál a budu se modlit, aby fakt zabral i ke konci.

kopcik
13. okt 2008

už jsem tu svou zkušenost někde jednou psala: do porodu jsem byla rozhodnutá, že epi nechci, ale měla jsem bolesti 15 hodin. doktor to sám navrhnul, ale já pořád nevěděla. řekl, že mě na to připraví - musí se to říct předem, jestli ho chceš nebo ne - ale já sama se rozhodnu, jestli ho chci. no po několika hodinách už jsem si o něj poprosila, protože se to nedalo vydržet. to píchnutí jsem vůbec necítila, protože stahy byly mnohem bolestivější 🙂 pak se mi ulevilo asi na 45 minut a pak to zase začalo. měla jsem 3 dávky, ale doktoři mi už další odmítli dát. dodnes nevím proč. kdybych to bývala věděla, nenechala bych si nic píchat do zad. pořád mě záda v tom místě vpichu bolí i dneska - 3 měsíce po porodu!!! takže jsem stejně ty největší bolesti vydržela bez toho. příště už budu rodit bez epidurálu.

3558
13. okt 2008

apnchie naozaj je to veeeelky rozdil. 😀 ale zalezi len a len na tebe. ale ja na tvojom mieste by som sa rozhodovala podla toho, ci budes chciet este potom dalsie babetko. ak nie, tak tento porod si daj bez epi, a budes to moct sama na svojej kozi porovnat. a potom mi daj vediet, lebo ja chcem tiez este jedno bejby... 😅

delilah1
16. okt 2008

Kočky čo je pravdy na tom, že ak mám tetovanie na chrbte tak mi nedajú epi???teda ja som to prvýkrát počula, ja ho nemám na celý chrbát iba dole nad "riťkou"...diky

norik1
17. okt 2008

delilah ak mas tetovanie tak ti ho nepichnu... ale neviem ci vobec nesmie byt alebo len v tych miestach...

kopcik 3 davky su maximum potom sa uz nesmie davat a jedna davka posobi tak asi hodinu...preto sa epi picha az ked si otvorena az na 4 prsty. mne teiz pichli tri a rodenie nikde, po 28 hodinach na sale som sa dotrepala na operacku na cisarsky...tu som mala vyhodu lebo mi do epi dopichli uz len inu latku a o par minut bolo mimi na svete...ja som mala asi mesiac strpnutu kostrc, ale neviem ci to bolo z epi alebo z prelezaniny na tej skvelej nemocnicnej posteli...

ja by som si dala pichnut este raz 😵 😵

zuzana8
17. okt 2008

ahojte babenky, ja na epi nemôžem dopustiť. o 15.30hod mi 30.9. odtiekla plodová voda, takže som išla do pôrodnice, celú noc som mala 10min intervaly kontrakcií, takže som nespala, ráno po vyšetrení som bola otvorená na jeden prst, takže od 8.30hod mi tiekol oxytocín, o 14.00 som už mala také bolesti, že som myslela, že mi roztrhne boky a stehná a otvorená na 2. takže mi doktorka nasadila epi, zaberala na 1hod 15min a potom mi vždy dali ďalšiu dávku. takto som vydržala do 19.00hod, kedy ma už monitorovali zospodu a o 19.45 mala dcéra už problémy, takže nás brali na cisársky. Neviem si predstaviť keby som tú epi nemala ako by som to tie celé hodiny vydržala...naozaj klobúk dole, predtým človekom čo to vymyslel.. nie som žiadna padavka, normálne bolesť znášam dobre, ale tieto bolesti boli neznesiteľné..každý pôrod je iný, ale ak ešte raz budem tehotná bez epi rodiť nebudem🙂 bolí ma síce kostrč, ale neviem či je to z toho..iné problémy nemám.. držím všetkým kinderkám palec, nech to ide ľahko... 😉

kopcik
17. okt 2008

norik1: špatně jsem se vyjádřila. anest. mi připravila 3 dávky, jednu mi píchla, ta za 45 minut vyprchala a doktoři mi odmítli další dát

petka_s
17. okt 2008

takze ked neuvazujem o epi,a ked budem mat uz rodit,
ze ma to vsetko bude boliet mozem o nu aj potom poziadat??
neviem ci mam skusat nieco nove-ako epi,
alebo to nechat volnou cestou...velmi sa bojiim

norik1
17. okt 2008

Kopcik - skoda, ja som dostala 3 davky...aj ma na to na zaciatku upozornili...
petka mozes aj v priebehu porodu, za mnou prisiel doki ze "tak co, dame epi?" a uplne v pohode...dokonca aj odber pup. krvi sme preberali na sale, nic som nemala pripravene... krv mi odobrali, doktor si akurat vypytal tc a na druhy den volali z Ceptry ze kam maju dorucit zmluvy...takze ak sa chce vsetko sa da... 😎

shela
17. okt 2008

zuzana...neboj vsetko sa da..ja som mala tak isto problem s otvaranim...porod trval cez 30 hodin..rodila som bez EPI..dychala som len plyn..a teraz je na ceste druhe a som si ista ze aj druhe bude bez EPI...ved druhy porod je povacsine rychlejsi tak to nejako zmaknem

kacka.va
17. okt 2008

petko: záleží na kolik budeš otevřená.
shela: na to se ale na 100 % nespoléhej, že bude rychlejší, většinou to tak sice je, ale já jsem byla na čekateláku s maminou, která se při druhém porodu ještě pomaleji než při prvním

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre