Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

lizatko1009
17. jan 2010

MURINKA U MNA TO BOLO TAK ISTO PRISLI PODPISALA SOM PICHLI A BOLO PO PROBLEME.

murinka
17. feb 2010

ste tu aj take ktore citili bolest pri vpichu epi?

kejtty
17. feb 2010

murinka, najprv ti pichaju injekciu na znecitlivenie okolia a potom ti pichnu epiduralku, ale citit trosku taku bolest do krizov - take pichanie, ale pri kontrakciach vlastne je to jedno lebo ta boli vsetko🙂 No potom epiduralka zabera po 10-15min. uz necitis ziadne bolesti, po porode som nemala ziadne problemy, ziadne bolesti hlavy, ani chrbta od epiduralky. Akurat poporodne bolesti a svalovku na celom tele som mala od tlacenia, takze ma bolel cely clovek. A to som este len 6den od porodu, no uz to preslo...

murinka
17. feb 2010

jaaaaaaaj...tak to som nevedela ze to prebieha takto 😒 inak kejtty blahozelam k babatku 😉

murinka
17. feb 2010

a uprav si pas lebo podla neho este si tehu 😀

kejtty
17. feb 2010

ked este som neprisla na to kde si to upravim... 😒

kejtty
17. feb 2010

uz to mam
😀

murinka
17. feb 2010

sikovnica🙂 🙂 🙂

anjelikbobo
17. feb 2010

Ja doteraz nechápem, že keď si dám epidural, tak potom vlastne ani pri samotnom pôrode bábätka necítite bolesti alebo je to len úľava od bolesti pred samotným pôrodom? Pretože ja som kontrakcie ako tak zvládala,ale samotný pôrod bol síce rýchly,ale neskutočne bolestivý a mám z toho traumu.

bibulienka
17. feb 2010

epi sa picha ked si otvorena na 4 cm...ak ti anesteziolog da spravnu davku citis kontrakcie ale nevnimas ich ako bolestive, podla nalezu ti potom este bud dopichnu alebo nie aby si spolupracovala v II.por.dobe, a na sitie si dopichnu zase...
a tlak na konecnik ked mas tlacit citis velmi dobre...

murinka
17. feb 2010

ja som bolset necitila iba silne tlaky-az mi skoro oci z jamiek vybehli 😝

shaula
17. feb 2010

Murinka - ano, mě zavádění epidurálu neskutečně bolelo. Měla jsem pocit, že se mi páteří protlačil až do břicha 😝 V tu chvíli jsem docela litovala, že jsem epi chtěla 😀

murinka
17. feb 2010

ja som pichnutie absolutne necitila 😎 az som bola prekvapena 😲 v

bibulienka
17. feb 2010

ani ja som vpich necitila... sikovna lekarka...zaviedla na 1x a perfektne...

luala
17. feb 2010

ja som epi pri zavedeni citila, presne to pichanie v krizoch, ale potom uz bolo ok...

sixtine
18. feb 2010

Ahojte baby, mam za sebou vysetrenia pred epi a caka ma pohovor s anesteziologom. Ale uz teraz viem dve veci: som alergicka (pel, prach a podobne) a teraz na konci tehu mam mierne znizeny pocet trombocytov (122),ale fibrinogen 4,92, cize mierne zvyseny. Oboje vraj dosledkom tehu, pred tym som to vzdy mavala ok. Neviete mi poradit, ci je to kontraindikacia k epi??? Teda hlavne ta alergia... Mali ste epi aj niekto, kto ste alergicka, pripadne astmaticka?

latvia
18. feb 2010

jedinou kontraindikaciou na epi je velmi nizky tlak pred podanim epi a trombofilny stav, teda porusena zrazanlivost krvi. alergia nieje dovod na zamietnutie epiduralu 😉

latvia
18. feb 2010

oj, este k tym trombocytom a fibrinogenu, trombocyty mas znizene, ale nie natolko aby epi nemohli pichnut.musela by si ich mat pod 100, fibrinogen mas iba mierne zvyseny a je to tym ze si tehotna.tiez to nieje dovod na odlozenie epi. celkovo sa anesteziolog orientuje hlavne podla hodnoty INR, mala by si ju mat v norme, je to na papieri s vysledkami zrazania krvi

sixtine
18. feb 2010

jeeej, latvia, dakujem, vcelku si ma tvojou odbornou odpovedou potesila 😉

latvia
18. feb 2010

🙂 to som rada 😉

bibione
18. feb 2010

mne epi tiez pichla na prvy sup a vobec som to necitila...hold...dr bola sikovna 😉 ani kontra som necitila vobec,az ked malo ist na tlacenie...to mi uz nechceli dat,ale ukecala som ich aspon na polovicnu davku...ale aj tak to bolo huste 😖

slovakia13
19. feb 2010

ja zijem v uk a tu sa vobec nerobia ziadne pohovory nic....epi dostane kazda tehu ktora si pocas porodu pyta 🙂
ja som bola zasadne proti ,ale ked to prislo hned som menila nazor a dostala som dokonca 2 🙂 trosku komplikovanejsi porod-neotvaral sa krcok(3 infuzky oxytocinu)nasledne silnejsie kontrakcie

hondar
20. feb 2010

Ahojte!
Chcem sa pytat kedy je vhodna doba povedat svojmu porodnikovi,ze budete chciet rodit s EPI alebo kedy je najvyssi cas vybavit anesteziologa?

latvia
20. feb 2010

ak uz mas vybrateho porodnika u ktoreho budes rodit tak mu to mozes povedat kedykolvek.inac staci az po 30tt, resp 36tt, nech ti urobia vysetrenia a poslu za anesteziologom

tehua
22. feb 2010

baby, este sa rozhodujem, ci s epi alebo bez, ale asi sa priklanam k s. uz od puberty som chudokrvna, vela spim a malo vladzem, som sivozelena aj v lete a skoro stale mi je na odpadnutie, kvoli comu ani nemozem byt normalne zamestnana. co myslite, budem vladat porodit 1. dieta bez epi?

latvia
22. feb 2010

a to ta do dnesnej doby nikto nevysetril??????? 😕 chudokrvnost sa liecit da, tie priznaky mozu byt z toho.robili ti aj vysetrenie krvi teraz v tehu?
pozri, epi v zalohe mat mozes, kazdy porod je inaksi, zacnes bez epi a ak budes mat pocit ze to bez nej nezvladnes tak si ju das. peniaze ti vratia kebyze ju nevyuzijes.

tehua
22. feb 2010

ale vysetrili, krvny obraz mam vraj skoro idealny. asi budem musiet ist na ekg, ci nemam vadnu chlopnu ako babka a mama. takze epi si dam do zalohy, lebo neviem, co budu so mnou robit, ked mi dojdu sily.

latvia
22. feb 2010

tak ale este pred porodom povedz svojej gyn nech ta posle na interne vysetrenie,nech ta poslu na sono srdca-ECHO, nemozes rodit takto "zhumplovana"....pri rodeni budes potrebovat teda kopec sil, to neni hracka 😅

tehua
22. feb 2010

cha, este nakoniec skoncim s cisarakom 😀

latvia
22. feb 2010

no, pokial si slaba kvoli srdcu tak urcite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre