Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

bobikyveta
23. apr 2009

hupcza: četla jsem že jsi psala že laktační poradkyně umějí rozeznat dítě po epi a bez epi. Můžeš mi napsat jak se to u těch dětí projevuje? To není rýpání jen mě to zajímá protože jsem o tom neslyšela. Díky 🙂

sisstin
23. apr 2009

reilly: tak to já právě měla pocit těsně před tím, než mi něco píchli..že už bych překročila tu hranici, kdy bych se musela nějak hlasově projevovat..a to teda neee.. 😅 takže jsem byla ráda..že už se to pak nezhoršovalo po tý injekci, že to bylo pořád stejné..jinak nevíš, co to mohlo být za injekci? 😉

snu
23. apr 2009

reilly dakujem 🙂 no viacere pisali ze by sa dali spinal a ine zas nie,, kvol tlaku a necitlivosti v nohach dlhe hodiny.... ako mam pit? ked sa nemam zdvihat z postele? 🙂 tak dufam,ze mi sestricka poda aspon pohar vody 😀 .. takze je lepsi ten spinal,,je dobre to pocut od odbornika a buducej matky zaroven 🙂 dik

susik77
23. apr 2009

reilly: este by ma zaujimalo, preco v niekt. porodniciach zakazuju pit pri porode a v inych nie...ja som chvalabohu mohla, neviem si predstavit 13 hodin bez vody 😝

sisstin
23. apr 2009

susik: já to zakázané měla..a je to prý kvůli tomu, kdyby nastal akutní CR 😉 a já ho už už skoro měla 😒

susik77
23. apr 2009

siss: jj, v tom prip. mi to pride normalne...ale v dost vela porodniciach-hlavne na sk ze vraj uplne zakazuju pit aj pri bezproblem. porode.

reilyy
23. apr 2009

sisstin, clovece, netusim co ti pichli....pichol ti to porodnik alebo anesteziolog?

snu, no, niektore saleju ked si necitia nohy, boja sa ze budu ochrnute nazvdy, takze ten strach tam urcite je ale uplne neopodstatneny...este sa nestalo zeby niekto po spinale ochrnul, picha sa totiz pod uroven miechy... a nezdvihat sa, mat po ruke pri posteli len neperlivu vodu, okrem toho ti budu kvapat este infuzky, takze nieco dpolnis aj cez ne 😉
no, co som uspavala cisarske, ak je to niekedy akutne a porodnik zahlasi ze neni cas na spinal tak musime uspat, je to dost velky zhon, dieta musia vybrat do 5 minut aby nebolo ovplyvnene liekami co podame matke na uspanie....takze si poriadne musia svihnut....ale casto je mimi von do 2 minut takze je to ok.... my mame velky stres ci sa pri obeznejsich mamickach dostaneme s trubkou do krku, niekedy to ide tazko, na zaistenie dychacich ciest je to vsak nevyhnutne....takze tam mam stresy...jednak ked sa prebudis, moze ti byt sle, to sa tiez obcas stava, alebo ta bude poriadne boliet rana, to uz zalezi kolko ti pri operacii daju liekov na bolest....kazdopadne kojit hned nemozes, malo by sa cakat minimalne 24 hodin po narkoze.... a ja co som bola uspana na inu operaciu tak ked som sa prebudila, jednak som sa poblinkala a jedna ma hrozne boleli ramena, ale sialene....to je ucinok po jednom z dvoch liekov ktore sa pri uspani podaju....do dvoch dni to prejde, ako kazda bolest....takze ked som si zhrnula pre a proti, zvolila som si radsej spinal 😉

reilyy
23. apr 2009

pit pri porode sa odporuca, bola som v prahe na kongrese anesteziologov a porodnikov kde sa o tom hovorilo a tu su zavery odporucane>
pit sa moze cista nebublinkova voda srkavym sposobom maximalne 2 deci za hodinku: lebo- znizuje sa tym kyslost zaludocnych stiav....my anesteziologovia sme proti pitiu tekutin pred pripadnou operaciou lebo bublinkove vody a sladke napoje a kafe zvysuju kyselinu a pri narkoze viac hrozi zblinkanie sa ....ale ked zena pije po trosisckach a cistu vodu tak to pomaly steka, zriedi to kyseliny takze nevidime dovod preco nepit...ale len v odporucanych mnozstvach a cistu nebublinkovu

snu
23. apr 2009

ked mi robili cistenie po potrate a zobudila som sa zo spanku bolo mi uplne super,,ale v noci ma zacala strasne bolet hlava a mala som zimnice a horucky..2 dni ble.. no dobre,takze spinal! a bolest hlavy 🙂 to zvladnem 😀
a aj tak este mam cas..maleho musim volako pohnat,nech to skusime prirodzene 😅

reilyy
23. apr 2009

snu, na kazdeho narkoza posobi inac, ja tiez blinkam, proste niekomu nerobia dobre iste zlozky narkozy...
uplne pochvalit alebo zatratit sposoby narkozy nemozem, niekedy je lepsia spinalka, inokedy celkova....ja som sa rozhodla pre spinal, niektori doktori tiez, ini, dokonca kolegovia povedali ze by sa pichat nikdy nedali 😀 takze co clovek to nazor, ani medzi doktormi niesu jednotne 😉 zalezi od povahy

sisstin
23. apr 2009

susik: tak já ho i měla bezproblémový..až skoro na konci už měl blbý srdeční ozvy 😉 takže jsem ho rychle vytlačila..kdyby ne..ak už bych CR měla..ale pít a jíst jsem nesměla od začátku, co jsem přijela do porodky 😕

reilly: normoš mi to PA píchla do zadku 😝

snu
23. apr 2009

no dobre,, dakjem ti este raz 🙂 nech ti vsetko dobre prebieha az k uplnemu koncu (zaciatku ) 🙂 idem este volaco robit,nech mam pohyb a nech sa maly pripadne rozhybe 🙂))

reilyy
23. apr 2009

snu, tak rychly a bezproblemovy porod prajem 😉 skus umyvat dlazku stvornozky, vraj to pomaha 😉

susik77
23. apr 2009

snu: nam pomohol hlavne sex 😎 rodila som az 41+0 😎 tiez po termine 😎

reilyy
23. apr 2009

jj, aj kvalitny sex je mozna varianta 😉

sisstin
23. apr 2009

mně stačila kvalitní projíždka narvanou MHD, kde do mě strkali důchodci 😝 😅

hupcza
23. apr 2009

rei: nereagovala jsi na info, že who epi nedoporučuje u porodu .... tak mě prosím pouč 🙂

opravdu to, co tvrdí lékaři je jedna věc ....oni málokdy vyloženě lžou ..jen ne vždy říkají celou pravdu, že 🙂

jinak já u porodu jedla a pila ...možná bych si totiž musela dát epidurál, jak bych byla po dvou dnech kontrakcí vysílená bez tekutin a jídla
možná by bylo fajn nechat ženské v pohodě a klidu a pak by i ty bolesti měly menší, nebyla by "pro jistotu" dehydrované (já se u porodu naprosto extrémně potila a čůrala, takže s dvěma deckama bych nevystačila a nevíc při prodýchávání dosti rychle vysychá v krku 😉)

bobi: jsou spavější při kojení, apatičtější, hůře se chytají .... jako nejsem lp ...a ani jsme jejich pomoc nepotřebovala ...ale potvrzují to i zkušenosti mých kamarádek, které si epi daly

sisstin
23. apr 2009

no spavější a apatické jsou hlavně děti se žloutenkou a nižší porodní váhou 😉 jinak s tim pitím a tak, to je pravda...no ale to už je o přístupu porodnic, ne o epi 😉

hupcza
23. apr 2009

sis: ondrášek měl žloutenku (ale ok váhu) ...a pil jak duha ještě na sále a pokud koukneš do některých jiných diskusí, hledám radu, co s velmi nespavým prckem 😉
možná je jen divný po mě 😀

sisstin
23. apr 2009

hupcza: my žloutenku měli..a nízkou váhu taky..a epi ne..a nesál a spal..a píše to spousta holek, a indikace je ještě 0+matky..což mám 😉

sisstin
23. apr 2009

hupcza: takže spíš než epi za to můžou tyhle faktory 😉 než 100% epi 😝 ..jako nechápu, proč ti to vadí..ty sis ji nedala ok..a jinej si jí dá..a co..mně je to naprosto šumák, at si každej dělá, co chce ne 😉

hupcza
23. apr 2009

sis: jako asi to není jediný důvod ...ale prezentují to tak ..a nejedna .. a nezávisle na sobě

ono taky si řekněme, jak to je - některé výkony jsou placené a nebo bodované ... když si tam ženská příjde zahekat a porodí si sama, nic extra z toho porodnice nemá, že ...
mám okolo pár ženských, které se musely zuby nehty bránit lékařským zákrokům (i třeba epidurálu, protože jí to určitě začne bolet a anestezilog už bude doma!!!) ... porodily bez nich ...jen i po letech mají pachuť z těch hádek, kdy musel zasahovat třeba i manžel, aby respektovali přání matky a nepodávali jí nic od bolesti

hupcza
23. apr 2009

sis: jj ..máš pravdu ..
vadí mi to, že se tvrdí, že to je pohoda a píchají se jak na běžícím pásu .... ale ve finále ať si dělá každý co chce 🙂

sisstin
23. apr 2009

hupcza: no jo..to je prostě tím přístupem porodnic..a celkově zdravotnictví 😉 mně taky dali oxytocin, aniž by se mě zeptali..ale teda pomohl mi fest..ale někdo ho prostě za zásady nechce a má smůlu 😉 ..mně jde spíš o to, že snad tady každá ví ta rizika...a jde do toho s tím...a nebere to jak spolknout brufen 😉 ..vidíš..a mně epi nedali, i když jsem chtěla..to je zas obráceně 😝 ...mě zas rozčiluje to, když vidim, jak naprosto zdravé děti posílají na různé rehabilitace jen proto, že nejsou dle tabulek...a podle mě jsou za to taky body 😝

susik77
23. apr 2009

siss: suhlasim. aj my sme mali tu ABO inkompatibil. a zloutenku, aj ja mam 0+, mala ma po mm B+

sisstin
23. apr 2009

hupcza: navíc jako ta psychika v těhu je peklo..já si přála CR..fakt jsem ho chtěla dobrovolně..a ted si říkám, jak jsem byla blbá...si neporučíš 😉

reilyy
23. apr 2009

hupcza , posli mi link kde who tvrdi ze sa nedoporucuje epidural k porodu, potom sa vyjadrim 😉

a neviem o tom zeby niekto matky nutil do epiduralu 😀 a ak ano, tak je to problem jednotlivych lekarov a nie epiduralky samotnej, zial ludi nezmenim, u nas sa da epidural jedine ak clovek suhlasi a v zivote sme na nikoho netlacili, este predtym nez pichame sa mamicky pytame ci to chce, ak vidime pochybnosti tak vysvetlime klady a zapory a potom sa sama rozhodne ci do toho ide....to ze mate v okoli takychto lekarov co nutia niekoho na pripravky od bolesti, za to uz jaaaa fakt nemozem...

minule som citala clanok ze deti po epi su nespave a trpia neutisitelnym placom 😀 😀 😀 😀 tak sa uz prosimvas vy vsetci "odbornici" dohodnite ci su spave alebo nespave 😀 😀 😀

sisstin
23. apr 2009

a o některých prohlášeních WHO si teda myslim svoje..takhle organizace mě nějak nechytla zrovna 😝

reilyy
23. apr 2009

epiduraly sa nepichaju ako na beziacom pase, to mas odkial??? velmi malo zien si to nechava pichnut, aspon v nasej nemocke...mozem hovorit len za nasu nemocku....a to ze si to necha niekto pichnut?? nechapem preco ti to vadi 😕 je to na kazdom co si necha alebo nenecha, nie?

sisstin
23. apr 2009

no dle mé zkušenosti, tak v Pardubicích se též nepíchá jak na běžícím páse 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre