Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

delfi30
31. okt 2007

Drnda, já mám pro jistotu vytištěný porodní plán, mám tam napsáno mimo jiné i o epi.
Zajímalo by mě, jestli míra bolestí při MS nějak souvisí s tím, jaké bolesti budou při porodu? Já mám MS od 11 let a to příšernou, stejně tak moje mamka.

drnda1
31. okt 2007

Tak to neviem, ja nič necítim pri MS, ale čo mám kamošku, tá musí 3 dni byť vždy PN, tak si myslím, že pôrod horší mať asi až tak nebudeš... 😝
Keď si teraz bola zvyklá na strašné bolesti, tak to zvládneš hravo... 😉

putyna
31. okt 2007

delfi ja mavam bolesti pri ms a bolelo to asi iba o bylinku viacej nez pri ms ale nie o moc len to ze to castejsie bolelo prestalo bolietazasa zacalo

delfi30
31. okt 2007

Jsem zvědavá jaké to bude, šéf mě někdy posílal z práce domů když viděl jak vypadám 😝 teda, přijížděl pro mě manža, sama bych ani nedojela.
Právě si nedokážu představit, ještě něco horšího 😝 a předpokládám, že porod musí být přece horší, nevím.
Putyna fakt? Za tu dobu co jsem těhu, už na takové bolení zvyklá nejsem. Mamča mi taky říká, že měla porodní bolesti hodně podobné těm při MS, akorát, že při MS to není s přestávkama. No uvidím 😖

putyna
2. nov 2007

no presne tak heh som sa az cudovala ze mam take iste bolesti 😎

delfi30
2. nov 2007

Putyna, takže jsi to zvládla i bez epi?

dzana01
3. nov 2007

ahojte maminy.aj ja som hladala nazory na epi a myslim ze milion ludi milion nazorov.ja mam 33 rokov a pri MS som si uzila svoje od 15 rokov same bolesti vzdy som obdivovala kocky ktore ani nevedeli ze maju dostat.bez dopovania sa liekmi az po navstevy lekara kazdy mesiac by som nevydrzala a presla som si vselicim cestou k babetku,a suhlasim tu s viacerymi nazormi ze preco trpiet ked v dnesnej dobe sa da pomoct ved co je dnes prirodzene.Ved ani tehotenstvo
nie je dnes samozrejme a prirodzene, viem o com hovorim.ved keby to islo kazda
z nas by chcela aby bolo vsetko ako si vysnivame preco tomu trosku nepomoct ked sa da.ale je to na kazdej z nas mame slobodnu volbu.tak sa drzte krasne
zdrave babetka a ziadne traumy z porodu ci uz ,s,, alebo , bez ,EPI.

hellosona
22. dec 2007

ahojte
xcela som sa spytat, ci nahodou niektora neviete, aka je horna hranica fibrinogenu na to, aby mohli pixnut epidural? 😕
dakujem

biba12
22. dec 2007

Hellosona, to sice neviem, ale aj mne muz pichal fibrinogen pocas poslednych 2 mesiacov. Ale moja kamoska anesteziologicka, ktora mi pichala epi, povedala, ze si mam fibrinogen pichat vecer okolo 5 hodiny, pretoze babatka sa zacinaju vacsinou rodit v noci, alebo nadranom. A medzi injekciou fibrinogenu a epi by mal byt okolo 12 hodinovy rozdiel. A ten bol v mojom pripade dodrzany a fibrinogen som mala okolo 7.

janab78
23. dec 2007

Tak já přidám názor na epi. Nechtěla jsem o něm ani slyšet, bála jsem se aplikace, ale můj porod byl taková hrůza, že jsem se na nic jiného netěšila. Proti bolesti mi nicméně nezabral vůbec, jen jsem se hodně rychle otevřela a porod mi to zkrátilo. Příště bych si epi dala určitě zase a doufala, že to zabere i na bolest. Ono totiž pokud porod zas až tak nebolí, tak epi nutný není, ale žádná z nás neví, jaké to bude u ní.

hellosona
23. dec 2007

janab78: ved prave... nevies nahodou, aky si mala ten fibrinogen? diki 😉

julova
23. dec 2007

Ja som mala aj tesne pred porodom FBG 6,9 a uz mi nechcela - neodporucila anesteziologicka ani spinalku (rodila som CR v celkovej anesteze)..hoci som mala aj 12 hod. limit fraxiparinu medzi dvoma davkami. Bola velmi mila,vsetko mi vysvetlila a tak som jej plne doverovala..urcite vedela,preco tak rozhodla a preco nechcela spinalom nic riskovat. Tot moja cerstva skusenost 😉

kuko7
23. dec 2007

AHOJ juuuuuuuuuuuuuuuuuuj 🙂 Ako sa mate? mala posluuucha? 😀

hellosona
23. dec 2007

Zuska: diki... 😉 no ja mam hodnotu 6,2 a neviem, ci to uz nie je vysoke... aj ked je trosku rozdiel medzi epi a spinalom, nie? spinal je narocnejsi, nie? 😕
papa 😵

janab78
25. dec 2007

hellosona:nevím, ale určitě dobrý, protože mi dělali krevní testy jako příprava na případný císař v epi.

edimon
25. dec 2007

Ahojky holky..i já s dovolením přidám vlastní názor a zkušenost. Měla jsem kontrakce od 5 ráno po 5 minutách a malej se narodil ve 23.OO. Když mi v 8 večer píchli vodu s tím, že začnou urychlovat porod tak mi píchli nějaká analgetika, ale bolesti se samozřejmě po odtoku plodovky ještě zhoršily. Nejsem cimprlich..ale večer už jsem tam v porodnici ve sprše škrábala dlaždičky a tak když přišla dr s tím, že mi na samotný porod nabízí Epi, pač už musím být vyčerpaná, tak jsem kývla. Přiznám se, že jsem o Epi vůbec neuvažovala a ani jsem nevěděla, jak se aplikuje. Kývla jsem, přišla milá anesteziložka..vše mi vysvětlila a podařilo se Epi píchnout bez problémů. Hned prvních 10 minut jsem cítíla úlevu...a další stahy už jsem cítila jen jako tlak v břiše, takže mě dr navigoval, kdy mám tlačit....díky Epi jsem malýho vytlačila tak rychle, že mě ani nestihli nastřihnout 😅 ...ale bylo to fuk, pač malej měl šňůru kolem krku a šlo tam úplně o něco jiného než nějakou hráz 😒 Každopádně já si Epi nemohu vynachválit...nedokážu si představit, jak by to bylo bez 😕 ..no nějak bych to zvládnout musela, ale určo by to pak nešlo tak hladce, což jsme fakt potřebovali a asi bych pak tak v pohodě nesmskovala při 45 minutovém šití 😀 ..sice mě to opíchali, ale to Epi tam taky dost pomohlo 😀

Takže jak mi poradila jedna mamka..."nedělej hrdinku a nech si dát Epi"!! 😉

zabka1003
25. dec 2007

Pridávam úžasnú skúsenosť s EPI...
Neskutočná úľava od bolestí, ja som necítila vôbec žiadne bolesti, len som cítila, že sa niečo deje..
Fakt vrelo odporúčam každej mamine.

petrushka
26. dec 2007

ahojte baby. ja som jednoznacne za epi, ved uz davno nie je stredovek, medicina napreduje, aby pomahala ludom. Ved nie sme opice. Naozaj, to by sme potom ani nemali brat lieky, aby sme nerobili nic proti prirode. Urcite si o epi poziadam, a to nemam strach z bolesti, ani nie som ziadna hysterka, len vyuzivam to, co mi dnesna doba ponuka. Chcem si ten porod aj trocha uzit, a nie sa zvijat od bolesti a potom sa hrat na hrdinku. 🙂 Prajem vsetkym vela zdravia a optimizmu

jahodka11
26. dec 2007

petrushka, suhlasim s tebou, ja som mala epi a mam krasne spomienky na porod....🙂

martinkamm
26. dec 2007

ahojte babenky ,ja stale nad tym rozmyslam a neviem bojim sa

jahodka11
26. dec 2007

a coho sa bojis? nic sa ti nemoze stat, o ochrnuti nemoze byt ani rec....pichaju to tak, aby sme neochrnuli, to su len povery 🙂sama anesteziologicka nam to povedala na pouceni o epi 🙂

kukenzi
26. dec 2007

ja som za epi, tiez som sa bala a ako vravi jahodka na pouceni nam hovorila, ze sa to picha v urovni, kde este nie je miecha, takze na tie povery kasli ak je to ten dovod. .... ja som si vdaka epi uzila porod a to som predtym o nej ani pocut nechcela, ze vsak to zvladnem, ale cim viac sa porod blizil, tym aj moj strach z porodu rastol a paci sa mi veta od edimon "nerob hrdinku a daj si pichnut Epi", je pravda, ze medicina napreduje, preco si nepomoct.... kto si vsak mysli, ze len porod v bolestiach je ten spravny a ide proti prirode, nech sa paci, je to jeho telo 😉

lu777
26. dec 2007

taky o epi uvažuju.. uvidím podle aktuální situace jak to bude postupovat a jak vyšťavená budu a tak.. nic proti epi nemám, ale mívám dost vedlejších účinků, tak abych pak neskončila s prudkými bolestmi hlavy na několik týdnů jako kámoška.. 😝 prostě uvidím, když to bude mazec, tak si epi nechám dát a hotovka...
aby taky zbyla nějaká síla na to tlačení a pak na starání o mimíska, že 😅

liaa
27. dec 2007

Lu-já právě přemýšlím,že pokud by byla EPI-se nechalo tam dát těch pár kapek krve-což pusobí ihned jako záplata.Udajně s tím mají problémy ty,kterým pak mok vytéká...Tak nevím...Poptám se v pátek v poradně.

Jinak když mi brali mozkomíšní mok-tak jsem myslela,že umřu a zadušovala se,že už na to nikdy nejdu.Ale asi je rozdíl,když jej nabírají a nebo když ti tam něco vstřikují..Já sama jsem na rozpacích-asi vážně rozhodne situace a názor lékařů.Každopádně při prvním dítěti bych po EPI vyloženě skočila,jaké jsem měla hrozné bolesti.Při druhém-bych si na to ani nevzpoměla🙂

liaa
27. dec 2007

Drnda1-pěkně si to v tom uvodu napsala.-)

bielanevesta
27. dec 2007

Ja som mala spinál, našťastie mi dali na výber medzi spinálom a celkovou anestéziou. Takto som aspoň mohla počuť dcérku hneď ako ju vybrali 🙂 Potom som nemala vďakabohu žiadne problémy ako bolenie hlavy a tak 🙂

bielanevesta
27. dec 2007

A keby som mohla porodiť normálne tak by som nad epi ani nepremýšľala a rovno ich o to požiadala

fenrirka
28. dec 2007

aj ja by som mala zaujem o epi...ake su pri nej rizika???

jahodka11
28. dec 2007

rizika ziadne 🙂 mozno alergicka reakcia, ale to sa zisti pri vpichovani, takze by to zastavili a nic ti nehrozi....

fenrirka
28. dec 2007

aha a boli to???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre