Aký je pôrod s epidurálnou analgéziou?

adicka
15. mar 2007

Ahojte kocky.Zakladam tuto temu,pretoze pred dvoma dnami som si bola na ARE dat objednat epidural a rada by som sa dozvedela o priebehu porodu s touto analgeziou viac od vas,ktore s tym uz mate skusenosti a mate to za sebou.Mna to caka na druhy tyzden a velmi sa uz tesim 😉

latvia
19. júl 2010

@nicky655 myslim ze bolesti ktore budes mat ti napovedia ci sa viac budes bat odberu alebo si to nechas pichnut 😉

kristyk
3. aug 2010

Ahojte chcem sa aj ja pridat k diskusii.Citam same pozitiva ale pocula som aj negativa hlavne ak sa zle pichne co si myslim ze sa moze stat v nasom zdravotnictve.Bola som rozhodnuta rodit bez (zatial som hrdinka)ale ako citam"nebude to take lahke draha" 😖 Doteraz co rodili moje zname rodili bez a povedali ze sa to dalo ale to je asi individualne....Chcem sa opytat da sa to aj tak ze si to objednam alebo pojdem na tie testy a potom to odmietnem ak to nebudem chciet?

latvia
3. aug 2010

@kristyk da, pokial ju nepouzijes, peniaze ti vratia

kristyk
3. aug 2010

Dakujem!

latvia
3. aug 2010

@kristyk prajem pekny porod bez epiduralu 😉

sisamato
3. aug 2010

@kosicanka1 ahoj, vtrhla som do tejto temy a musim s tebou na 100% suhlasit...ja na epi nedam dopustit: Naco mat z porodu traumu? majte sa.

kristyk
3. aug 2010

Poviem ti potom ci bol pekny 😀

adelaine
3. aug 2010

kocky, ja som mesiac po prirodzenom porode...epi som
chcela, avsak, co cert nechcel...dostala som na danu latku
reakciu, prva uvodna davka bola uplne super, nic ma nebolelo,
po pol hodine cize po odozneni uvodnej testovacej davky som
si vypytala normalnu davku, na ktoru som teda zaragovala,
takze mi epi uz podat nemohli...
takze mozem posudit aj porod s epi aj bez epi...

ja som mala porod tazky, maly mal skoro 4,5 kg,
trapila som sa skoro 10 hodin v kontrakciach,
este som sa aj dobre roztrhla aj napriek nastrihu,
cakalo ma skoro 45 min. sitie...
takze ked to zrhniem, neumrela som,
ale porod s epi je omnoho menej traumatizujucejsi
a zena nie je vysilena...
ja som na konci uz nevladala tlacit :((((

zucha
3. aug 2010

ja som obe deti rodila s epi. A tretie budem urcite zas. Ved ani zub si nedam trhat za ziva a to je mensia bolest a trva podstatne kratsie. 😅

lenka23
3. aug 2010

ja som rodila tiež s EPI. Neľutujem... Ak budem rodiť ešte raz, tak tiež to bude s epiduralkou. Mne zabrala bez problémov a sila mi potom ostala na samostatné vytlačenie drobca. Ja vrelo odporúčam.

latvia
3. aug 2010

@adelaine a mas napisane v karte na ktoru latku si zareagovala?

adelaine
3. aug 2010

nie vobec :(
praveze ja som to tiez potom hladala v prepustacke,
a nebola tam ani zmienka o tom ...takze moje dalsie porody s epi su ohrozene

latvia
3. aug 2010

@adelaine v dokumentacii v nemocnici to musis mat zapisane. a ako sa ti prejavila reakcia na tu latku?

adelaine
3. aug 2010

svrbenie na celom tele, neskor triaska....

verisek
12. aug 2010

ahoj,
ja rodila s epiduralem, jsem posera, z bolesti jsem schopna i omdlit, rozhodne se za to nestydim a tomu kdo vymyslel epidural bych dala nobelovku
aplikace neboli, jen jsem pak mela strnulou nohu asi hodku po porodu
pokud bude dalsi mimco, tak jedine s tim

jasekd
12. aug 2010

@zucha no ja stokrat radsi budu rodit bez epi, ale zub bez anestezie trhat, tak to nikdy (pokud se nejedna o nejakej viklak, tak to musi byt strasna bolest, dej pokoj 😖 ) Ono ani s tou anestezii to nekdy neni nic moc, pokud je to v zanetu a anestezie tolik nezabira...

soporova
4. sep 2010

No ja si myslím, že keď vidia lekári na mamičke, že je fakt na kraji so silami, že pôrod je zdĺhavý určite jej pomôžu, veď aj im záleží na tom aby všetko bolo OK , ale tiež si myslím, že žena nemôže rodiť 18-24h vkuse s 5 min. kontrakciami, ak áno tak sa ospravedlňujem, ale potom by som skôr apelovala na doktorov nech so mnou niečo robia, vždy sú možnosti, ja si skôr myslím, že niektoré mamičky zveličujú a potom zbytočne strašia prvorodičky (aj mne moja suseda 27r. povedala že tlačila na sále 5h 😀 😀
Treba sa uvolniť všetko je len o psychike, keď príde človek do pôrodnice rozklepaný tak je jasné že pôrod bude veľmi zle znášať, pre tie mamičky by som určite odporúčala EPI aspoň ako poistku a možno to vedomie že ju majú im pomôže sa uvolniť
ja nie som lekár ani neviem posúdiť čo je lepšie,(rodila som bez epi) záleží to od situácie ja som mala pôrod prvý kolo 7h druhý 2h a ten kratší bol podstatne bolestivejš,í ale tiež musím doplniť, že oba mi vyvolávali a vtedy sú ževraj kontrakcie bolestivejšie ,
ak sa bojíte určite si ho poistite ak si veríte tak chodte do toho aj bez epi, ja som šla do pôrodnice vždy veľmi šťastná, že za pár hodín si priviniem babuľku k sebe a konečne si sama zaviažem šnúrky 🙂 🙂 🙂 takže všetko je hlavne o psychike treba sa uvolniť a nebáť sa veď pôrod je prirodzený ak si chcete dať EPI dajte si, ak nie tak si ju nedajte ste to vy a vaše telo musí to byť len vaše rozhodnutie nech máte z pôrodu pekný zážitok a hlavne aby ste boli s mimi obaja v poriadku. 😉

suzanah23
13. sep 2010

Ahoj maminky, chcem sa opýtať na fázu po pôrode s epidurálkou, ako dlho sa musí ležať a čo to obnáša. Myslím tým, či vás cievkovali a podobne. Kedy sa potom nosí bábo mamine na kŕmenie?

monja
16. sep 2010

@suzanah23 po porodu si myslim muzes stoupnout hned,ale zalezi individualne,jak se citis...ja mela hodne "mrtve"stehno,tak se mi tezce vstavalo...ale byla jsem jeste na operacnim sale,protoze se neodloucila placenta a jedno cevkovani jsem si take jeste "uzila"..to bylo rano a odpoledne uz jsem sla sama do sprchy..maleho jsem i odpoledne prikladala.myslim, ze lezet se vylozene nemusi - to jen pred porodem
osobne bych si ten epidural znovu hodne rozmyslela,protoze jsem nemela pocit,ze by mi nejak zvlast pomohl.....a navic jsem pak prave pred porodem uz nemohla vstavat.a to bylo celkem blbe.

granado
16. sep 2010

@suzanah23 ahoj nie žiadne cievkovanie nepodstupujes, vlastne maš napichnutu epi a kludne sa aj prechadzať možeš.po porode ťa sidce nechaju na stole ale to je pre oddych a sťahovanie maternice/myslim že je to tak 2hodky ale to je štandart aj pri porode bez epi.vdaka epiduralke mam krásne spomienky na porod.ak treba rada odpoviem na prip.otazky 😀

granado
16. sep 2010

to či sa možeš postaviť alebo nie skor zaleži na personale

bosoriak
16. sep 2010

Rodila som s EPI a druhe planujem tiez. Nemala som ziadne problemy, vedela som, kedy tlacit, aj kontrakcie som citila (nezabrala mi na 100%). Zasivanie som necitila absolutne. Postavit som sa mohla hned po tych 2 hodinach na sale. Navyse mi poradila anesteziologicka, co mi to davala, ze si mozem dat napichnut do toho katetra trochu tej latky aj na noc, aby som sa trochu vyspala. Takze som prve dva dni mala aj jednoduchsie kvoli tejto rade 🙂 Kojit som ale zacala az na treti den, ta latka prechadza tusim do mlieka, tak by som to neriskovala.
Ale EPI urcite odporucam zenam ako ja, co sa rady vyhnu bolesti. 🙂

suzanah23
16. sep 2010

...dikes kočky za infošky, už sa mi to kráti, už len taký mesiac a idem na to, tak každá info je veľká pomoc. Mne presne toto hovoril lekár, čo spomína "monja", že to ležanie pred pôrodom pri epiduralke je dosť blbé, že sa nebudem môcť prechádzať, ako ostatné mamičky a že to aj spomaluje priebeh pôrodu. Ale na druhej strane, ako sa poznám, keď na mňa prídu bolesti, hoci len menštruačné (tie som mávala sem tam desné), alebo bolesť žalúdka, tak sa nemám vôbec chuť nejako veľmi prechádzať, hľadám polohu, najlepšie schúlenú v posteli a snažím sa to zvládnuť a predýchať v zimnici, či triaške. Zrejme nie som typ hrdinky, bolesti nezvládam najlepšie a preto epidurálku chcem mať v zálohe. Myslím, že budem lepšie spolupracovať pri sile, ako keby som tam nebodaj mala lapať po dychu.Mno sama som zvedavá. Ešte sa chcem opýtať, či mal niekto nejakú zlú reakciu na tú utíšujúcu látku, alebo epidurál celkovo. Alebo nebodaj bábo či nemalo nejaké problémy. Dikes.

suzanah23
16. sep 2010

@granado ...ahoj, jej, tak to je fajn, keď niekto povie, že má krásne spomienky na pôrod :O), to je fajn počuť. Mala si aj partnera na sále? Ako to je s tým pohybom pred pôrodom, lebo mne môj gynekológ tvrdil, že budem ležať napojená na prístrojoch a budem obmedzená v pohybe.

tomik2
16. sep 2010

ja som obidve rodila s epi a keby som rodila 100 krat tak 100 krat s epi 😉 😉 😉 neviem sice porovnat klasicky porod a porod s epi ale bola som pri niekolkych klasickych a veru sa tie niektore zienky neusmiavali ako ja s katetrom v chrbte 🙂 🙂 🙂 🙂

granado
16. sep 2010

@suzanah23 v prvom rade ti možem povedať že strach je uplne prirodzený kedže ideš 1krat tak naozaj nevieš do čoho ideš, ale neboj da sa to.ja som sa tak strašne bala/ked ti poviem že mam problem a to neskutočny u zubara/tak asi vieš ako som na tom bola pri porode.nakolko mu porod vyvolaval teda ten 1 tak som stale iba čakala že kedy a hlavne čo vypukne a stale nič. a večer ked som sa išla dať matočiť že parada ak chcem epi tak okamžite lebo o chvilu už to nebude tereba no a až ked mi ho išli davať tak sa začali tie prave kontrakcie a poviem ti že som rada že som to stihla.no ale vieš, napichli a to bola paradna ulava, vobec nič .a tak som si tam ležala a lekar ako ma kontroluje že nech a postavim lebo mne sa to pri lahu zastavilo.takže ja som stala a rehotala sa so sestričkami a zrazu ked sa mi zdalo že sa niečo deje ma pozerali a hlavička na ceste, takže hore/no to bol menši problemik/ 😀 😀 😀 a o chvilku bol pri mne, úžastne a teraz pred 7mes.som si to zopakovala a tnovu to iste parááááda/a teraz som tam išla už uplne bez strachu.v pohode kludne sa spýtak čo chceš 😉

angie267
16. sep 2010

prispejem aj ja, prvy porod som mala bez epi no katastrofa tie bolesti boli ukrutne a druhy porod bol s epi a neskutocna ulava necitila som nic ziadnu bolest, prisla ma dr. skontrolovat a ona, ze rodime!!!! Citila som len tlaky na konecnik pri tlaceni babatka, ale to bola taka ulava, trvalo to cca 5 min a mala bola na svete a bez nastrihu a natrhnutia 🙂 🙂

takze epi len odporucam 😀

angie267
16. sep 2010

a na babatko to nijako neposobi, mali sme apgar 10, 10, 10 🙂 🙂 🙂

suzanah23
16. sep 2010

@granado ...veru, veru, aj ja si dávam pichať injekciu pri vřtaní :o))). Takže si bola napichnutá a pohybovala si sa okolo postele, či čo to je na sále a čakala si na to, že sa to rozbehne. Mno a ani ťa nemonitorovali? Ako vedeli, že aké ozvy a podobne?

granado
16. sep 2010

@suzanah23 no nevravim že som tam behala ale epi napichnuta to ti nevadi no a monitor som mala na sebe zapnutý.ja som bola iba pri stole nebehala som neviem kam.len vim že som si našla super polohu na chrbat, no pri druhom nebolo vobec treba lebo teraz už tam bolo kreslo, kde si ťa natočili ako sa im zachcelo 😀 😀 😀 😀 , takže bolo zbytočne zliezať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre