Aký je tretí pôrod?

sika1
27. feb 2009

Ahojte, chcem sa opýtať už trojnásobných mamičiek, aký bol ich tretí pôrod v porovnaní s predchádzajúcimi dvomi... všade nejako počúvam, že tretí krát rodiť je horšie ako prvýkrát 😖

miladka26
27. feb 2009

no ja som rodila 5x ale ten treti to bolo rychle prvy a druhy tažke ale nemala som žiadne komplikacie a všetky som rodila spontalne čiže hlavičkou neboj to vzladneš 😉 😉

bambusko
27. feb 2009

sika, nebolo to horsie 🙂 akurat som nevedela, ci ozaj rodim a sla som do porodnice s tym, ze bude hanba 😝 tretorodicka a nevie, co sa deje... rozdiel medzi 2. a 3. porodom bol 5 rokov, nemala som pravidelne kontrakcie, ziadne extra bolesti, az poslednu hodinku. a pre mna bol ten porod iny tym, ze bol uplne prirodzeny, bez zasahov, liekov, urychlovania, nastrihu a sitia 😅

petra1985
28. feb 2009

mna mama porodila tretiu a povedala, ze ma uz len tak vyplula 😀

mirsimka1
1. mar 2009

Ja si tiež nemyslím, že by to bolo ťažšie 3. krát. Prvé dva som mala tiež rýchle a ten tretí začal nevinne ze mi odtiekla zátka, pre istotu som vzala tašku a myslela som, že sa pojdem aspon ukázať ale bola som už otvorenána 3 palce, takže si ma tam nechali. to bolo o 13.00 a večer o 18.35 sa narodila Peťka.

patricia1971
1. mar 2009

tretí pôrod bol super 🙂 .....prvý u mňa horor,bolesti a rodila som 13 hod.,bol vyvolávaný 14 dní po termíne.....druhý pôrod trošku lepší, menšie a kratšie bolesti,rodila som asi 6 hod.,tiež vyvolávaný 14 dní po termíne.....no a tretí bomba, ráno o 3 hod.trošku bolesti, o 5 hod.už ležím doma o vani,bolesti´väčšie, o 6 hod.volám mojej doki a idem do nemocnice /bývam blízko/, o 6.30 hod.som už na pôrodnice na príjme, bolesti hrozné,príde akurát moja doki, pozrie a že veď rodíme,rýchlo na pôrodnicu....tak ešte prešlapem na pôrodnicu,priviažu mi nohu a už rodím, malá o 7 hod. na svete 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takže u mňa jednoznačne tretí pôrod najlepší.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

imarikai
19. júl 2010

no aj ste ma baby potešili že tretí býva najlepší ale ak možete maminy napište mi či ste mali nástrih pri všetkých troch porodoch vopred dakujem

zanulienka
21. júl 2010

no ja nepotesim,u mna bol treti porod najhorsi.kebyze to je moj prvy,tak urcite aj posledny..zle mala otocena hlavicku a lekarka ju nevedela ako chytit..som myslela,ze ma roztrhne,ze mi vyjdu vsetky creva.neviem akoby som to zvladla bezepi a super personalu

fede001
13. jan 2013

ahojte aj ja sa chcem spytat ako je to pri 3porode a ked som prve dieta rodila klasicky a druhe sekciov. co bude teraz klasika alebo sekcia?

monika024
11. jan 2015

Ahojte mamicky ake ste mali pocity pred porodom,som vv ocakavani ako tretorodicka mavam slabsie bolesti v podbrusku.ďakujem za vase odpovede

reby
16. jan 2015

tak ja asi tiez moc nepotesim ,ale moj treti bol tiez najhorsi,ale asi tym,ze bol vyvolavany 😖

ivetkab.
16. jan 2015

Pri treťom je najhoršie to, že už vieš do čoho ideš a vieš čo Ťa neminie. U mňa sa to celé veľmi rýchlo spustilo. O siedmej ráno som malá prvú kontrakciu. Ani som si nebola istá, či to ma zabolelo brucho, či len črevo sa mi pohlo a tak som zalarmovala manžela, že ideme do pôrodnice. Cesta trvala 25 minút a ja som myslela, že porodím na parkovisku. Dcérka sa narodila 8,20. Bolo to celé rýchlo, ale mala som pocit, že viac cítim bolesti počas pôrodu. Ale nejaký dramatický rozdiel som v tom nevidela.

ivetkab.
16. jan 2015

@monika024 ja som pred tretím pôrodom malý veľký stres z bolestí. Aj som si chcela až pri treťom nechať pichnúť epidurálku, ale celé sa to veľmi rýchlo rozbehlo a tak sme to samozrejme nestihli. Prvú kontrakciu alebo pošteklenie som mala o 7,05 a o 8,20 už bola malá na svete.

romisami
16. jan 2015

U mna treti jednoznacne najlepsi. Tiez som si nebola celkom ista ci uz nastupili kontrakcie, lebo boli nepravidelne 🙂 Tak som sla este peso po schodoch z osmeho poschodia (mala som ist uz do nemocnice ne prijem na vyvolavacku kedze sme boli 8 dni po termine) a do porodnice som prisla na 5 prstov otvorena ani som nevedela ako 🙂

janka0276
16. jan 2015

u mňa bol tretí pôrod najhorší :(

katka143
16. jan 2015

aj u mňa tretí najhorší ☹ a prvýkrát nástrih 😖

titkovamiriam
16. jan 2015

@monika024 najlepší 🙂 ,sice vyvolavany tak trochu viac bolestivý ale sprcha to zachranovala aj najrychlejsie som bola zotavená 🙂

monika024
17. jan 2015

@ katka143 ja som uz nastrih mala pri prvom
titkovamiriam dufam ze bude rychli a pri druhom porode to bolo tiez rychle bola som v sprche a tam mi odtiekla plodova voda...nebola som si ani toho vedoma az ked mi som zacala mat silne kontrakcie a tlacila som uz malu vonku a vravim lekarke ze ja rodim tak mi povedala ze som tu z cestou necelu pol hodinku a uz rodim 🙂 tak mi kazala lahnut a potom ma hned niesli na porodnu salu lebo som rodila a malej uz bolo vidiet hlavicku 😉

monika024
17. jan 2015

ja mam termin az 1.2. ale doktor mi povedal ze to bude skor preto sa vas mamicky pytam ...ale dakujem vam vsetkym 😀

dasenka1203
17. jan 2015

u mna bol tiez treti porod najhorsi, aj najdlhsi a najbolestivejsi.. prve dva boli pohodicka uplna... ale zase tento sme dali bez nastrihu 4,5kg valibuka 🙂

emilia25
17. jan 2015

Ja som mala treti porod najlahsi zo vsetkych.mala som slabunke kontrakcie od 12 v noci aj pospat som si mohla.o 5 rano ma prisla doktorka skontrolovat bola som stale rovnako na tom. Prisla sestricka skontrolovala ma zo spodu nie co porobila a uz som sla mala som zo par silnych kontrakcii a uz som bola na sale.cely porod trval par minut.zo par krat potlacila a maly bol vonku.bol to moj najrychlejsii porod so vsetkych.no a maly bol aj nejmensi a najkratsi zo vsetkych.tak asi preto.

egiginka
17. jan 2015

monika, rychlo splas epi- no , alebo aniball ( ci jak sa vola) a nebude zuaden nastrih... ja som nemala pri prvom 🙂
@monika024

denda111
10. apr 2015

Aj mňa to čaká v máji tretíkrát a tiež mám veľký strach z toho. Z nastrihnutia strach nemám. Dvakrát má nastrihli a ani som to necítila. Bojím sa tých bolesti. Prvé išlo rychlo - 3 hodky ale druhé 24 hod a preto sa bojim. Bolo to hrozné. Oba boli vyvolavane.

cubanka
15. apr 2015

Baby a co maternica? Stahovanie strasne bolelo pri druhom. Tak tretie bude este viac? Co ste si na to davali?

titkovamiriam
15. apr 2015

@cubanka vieš čo to si ja fakt uz nepamatam ja som niak bolesti nemala ale pri tretom som dostala po porode zimnicu bolo7.6. a ja som sa klepala pod dvomi perinami-doslova mi klepotali zuby a tiasli sa mi nohy...,pritom som velku stratu krvi nemala...trvalo to asi tak pol hodinku

lenkaks
15. apr 2015

@cubanka mňa bolelo po tretom sťahovanie viac, ako po druhom...A nedávala som si nič, dalo sa to vydržať. ..
Môj tretí pôrod bol neskutočná rychlovka ! 🙂 o šiestej prvá kontrakcia a pred siedmou bol malý na svete, žiadne tlačenia, bol vonku na jeden šup 😀

jalimag
30. máj 2015

mna caka treti porod v oktobri, prvy trval 14 hodin, druhy 3,5 hodiny, tak uvidime, co ten treti, mohol by byt ako tvoj, @lenkaks 🙂 stihla si vobec dojst do nemocnice? Vyzera to tak, ze treti porod byva dost rychly, tak sa nan uz aj zacinam tesit 🙂

lucinkaboz
30. máj 2015

u každeho inak....nemoze byt rovnaky u všetkych

diusik
30. máj 2015

@sika1 u mna to plati,co si pisala v uvodnom prispevku,aj gyndkolog mi povedal,ze casto sa hlavicka tak dobre nezafixuje a presne to som mala,dlhy a bolestivy,predtym dva porody uplne pohoda.Ale nechcem strasit,je to individualne... inak hojenie bolo mega rychle,na druhu stranu....

lenkaks
30. máj 2015

@jalimag príchod do porodnice 6:20h a malý sa narodil 6:40h 🙂 stihli sme to len - len 😀 aj ty budeš mať superrrýchly pôrod, neboj 😉

cubanka
31. máj 2015

takze pridavam aj ja aktualne info, pred dvomi tyzdnami som porodila tretieho syna a od odtecenia plodovej vody az po narodenie ubehli 4 hodinky, takze bolo to dost rychlo, nakolko kontrakcie ako tak silnejsie zacali asi tak o pol druhej... takze bola to rychlofka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre