Aký je tretí pôrod?

sika1
27. feb 2009

Ahojte, chcem sa opýtať už trojnásobných mamičiek, aký bol ich tretí pôrod v porovnaní s predchádzajúcimi dvomi... všade nejako počúvam, že tretí krát rodiť je horšie ako prvýkrát 😖

jalimag
31. máj 2015

@cubanka super 😉 vela zdravia prajem tebe aj babatku

radkaraduska
8. jún 2015

Ahoj,tak moj treti porod bol najrychlejsi aj najmenej bolestivy,veeelmi som sa tesila,lebo tretia bola dcerka :-* <3 pokial budes v pohode ty,tak aj babo a vsetko potom ide rychlejsie a ovela lepsie,poriadne dychat a tesit sa,ved kazda jedna bolest ta priblizi ktvojmu drobcekovi a to zato stoji <3

barboritta
31. júl 2015

Baby a nájde sa tu maminka čo má za sebou pôrody štyri a je ochotná podeliť sa so skúsenosťami? Koľko trval posledný, ako bol bolestivý, rekonvalescencia...?

jana290585
9. sep 2015

Mna tiez caka treti tak som na to zvedava 🙂

barboritta
18. sep 2015

Tak ja to už tiež viem, veľmi krátky, veľmi bolestivý ale stal za to 🙂 nebol bolestivejsi ako predošlý. Ale už nikdy viac

jana290585
18. sep 2015

@barboritta Blahozelam k malinkej 🙂

barboritta
18. sep 2015

@jana290585 ďakujem

lenkaks
18. sep 2015

@barboritta Blahozelam k stvorlistku ;)

barboritta
18. sep 2015

@lenkaks ďakujem pekne 🙂

eriksonka1234
20. sep 2015

@barboritta Aj ja blahoželám, veľmi som sledovala do poslednej chvíle, čo to bude, tak teda veľa zdravia malinkej a možno raz pribudne aj chlapček 🙂

barboritta
21. sep 2015

@eriksonka1234 ďakujeme pekne, si zlata 🙂

gabuchah
3. dec 2015

@jalimag tak aký bol ten tretí? 🙂 mňa to čaká koncom februára

jalimag
3. dec 2015

@gabuchah tak už to viem aj ja, aký je tretí pôrod 🙂 presne taký istý ako ten druhý. Tri a pol hodiny kontrakcií, z toho dve hodiny sa dali v pohode zvládnuť, na ďalšiu hodinu a pol som si vliezla do vane, kde sa po pár silných zatlačeniach malinká aj narodila. Veľmi bolestivé kontrakcie, ale krátko to trvalo. Chytila som si ju sama, bolo to nádherné.

gabuchah
4. dec 2015

@jalimag tak super 🙂 to sa dobre číta aj keď každá minúta je vtedy dlhá 🙂 my tu vaňu v pôrodnici nemáme ale pamätám že mne hodne pomáhala sprcha 🙂 každopádne prvý môj pôrod bol ťažký, tlačila som.hodinu a pol,druhý už bol lepší, ale možno to bolo aj tým že som.rodila 2x do roka a teraz mám odstup skoro 8a9 rokov a snažím sa nebáť ale občas to nejde 🙂

jalimag
4. dec 2015

@gabuchah bola som vo vani doma...

anjelik2509
4. dec 2015

Moja mama tretiu dcéru prenášala tuším dva týždne a to jej už pohrozili že keď sa do určitého dátumu sestra nevypýta, tak mama nakluše do nemocky a budú vyvolávať.... No a milá sestrička sa v tú noc , či deň predtým, neviem už presne, vypýtala a za dve hodiny z mamy vyliezla ako nič.... Prvé dva pôrody sa mama natrápila a tretí mala že ani nevedela...

gabuchah
4. dec 2015

@jalimag fuu, tak toto obdivujem... Odvahu rodiť doma 🙂

jalimag
4. dec 2015

@gabuchah planovany domaci neasistovany - tak som to chcela

gabuchah
4. dec 2015

@jalimag tak super, z vám to dobre dopadlo 🙂 keby ja rodím prvých krát bez doktorov, tak už asi nežijeme ani jeden... Bohužiaľ... A to ste nemala ani po pôrode odbornú pomoc?

jalimag
4. dec 2015

@gabuchah tu si tykame 🙂 nie, nemala, nechcela som, lebo by ma to skor rusilo ako pomohlo. Ja som z tych, co chcu rodit nerusene, nepozorovane

jalimag
4. dec 2015

@gabuchah a prvykrat som tiez rodila v nemocnici, to by som si netrufla doma

sardinka335
4. dec 2015

@gabuchah prvý si mala ťažký, druhý lepší a tretí bude najlepší - porodne cesty máš ,,zabehnuté,, určitý strach je uplne prirodzený, uvidíš aj ku koncu ako to bude to ti na vyšetreniach vzdy povie gynekolog - ja som na kazdej poradni ,,videla,, ze to postupuje, pomaly som sa uz otvarala, krčok som uz pred porodom mala takmer ,,spotrebovany,, takže som vedela ze to pojde šup, šup...a tak aj bolo, prajem to aj tebe - rychlo, hladko a bez problémov.

alenkatt
5. dec 2015

Dobrý deň,
Som studentkou pôrodnej asistencie a píšem bakalárku na tému „Strach tehotných žien a spôsoby zvládania“. Cieľom mojej práce je zistiť analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné pocity, obavy strachy v súvislosti s tehotnosťou a pôrodom a tak získať od Vás cenné podnety, ktoré by prispeli k lepšiemu pochopeniu žien a skvalitneniu starostlivosti o ženy počas tehotnosti a pôrodu a to najmä v oblasti predchádzania a zvládania strachov, ktoré môžu mať negatívny dopad na priebeh tehotnosti a pôrodu.
Dotazník je anonymný a dobrovoľny. Ak si nájdete najdete 3 minúty času na vyplnenie veľmi mi tým pomôžete. ĎAKUJEM
https://www.survio.com/survey/d/U8K3T9N1M1R6G4I8W

vejula
5. dec 2015

tretí som mala určite najlahší 🙂

zuz02
5. dec 2015

U mna najlepsi. Najrychlejsi. A pritom dcera bola najvacsia. Mala 3900g. Aj som sa po nom najrychlejsie dostala do formy. Po pol roku som bola na vahe ako pred prvym tehotenstvom. To sa mi nepodarilo ani po prvom a druhom tehotenstve.

gabuchah
5. dec 2015

@zuz02 jaaj, to by mi bodlo tiež, veď už teraz mám 10-11kg plus..no čo už 🙂 a verím aj rýchlosti pôrodu 🙂 už aby bolo po tom 🙂

gabuchah
5. dec 2015

@sardinka335 bodaj by si mala pravdu 🙂 s bolesťou som.zmierena, len nech to ide rýchlo a lepšie sa mi tlači.. Pri oboch museli sestričky laktami na brucho ☹ a krcok -doktor povedal ze by som.mohla rozdávať, že mám nadštandardny :#D asi dlhý.. No ved uvidíme, plánujem aj.skúsiť epino alebo ten čaj malinikovy

modrofuzik11
5. dec 2015

u mna to bol najlahsi porod. bol najrychlejsi aj so sa z neho rychlo dostala spat do normalu

gabuchah
5. dec 2015

@modrofuzik11 idem veriť tomu ze aj u mňa to tak bude...bo práve som.čítala neľahkú skúsenosť jednej milej maminy ktorá nakoniec skončila sekciou...
U mňa bol druhý oveľa rýchlejší aj lepší a hlavne bez vyvolávania

dana_l
5. dec 2015

@gabuchah no u mna bol treti najbolestivejsi aj napriek epiduralke. ale pripisujem to tomu ze som cakala dvojicky 🙂 casovo bol rovnako dlhy ako prve dva porody - bolesti zacali v noci a deti sa narodili na druhy den poobede. po porode nebol problem - zasivana som nikdy nebola tak skor len kedy sa brusne svaly daju naspat. a vahu mam taku ako ked som este bola slobodna. aj veci tie iste obliekam. trvalo to sice asi rok ale bez cvicenia a diet. len behanim okolo deti a normalne som jedla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre