Aký je váš názor na svadbu v tehotenstve?

anicka246
25. jan 2013

Ahojte baby, včera mi môj doktor potvrdil tehotenstvo a som skoro v 7tt, mali sme na leto s priateľom naplánovanú svadbu, chcem sa Vás opýtať aký máte názor na svadbu v tehotenstve?? Samzrejme, že by sme to teraz uskutočnili skôr, pretože s bruchom sa nechcem vydávať...

nevestickaaaa
25. jan 2013

A prečo nie? čo je na svadbe v tehotenstve zlé? 🙂 záleží iba na tebe, ako sa cítiš, ak ti je dobre a nič ťa netrápi, tak by som do toho určite išla, vždy je lepšie, keď sa bábo narodí, keď už svadbu budete mať za sebou, lebo potom sa k tomu zase tak skoro nedostanete po narodení mimi 🙂
Držím palce ako v tehulkovaní, tak aj so svadbou 😉

miska030
25. jan 2013

Ahoj,no ja som sa vydvala v 5.mesiaci,takze brusko uz trcalo,ja by som sa na tvojom mieste poponahlala,moj svadobny den bol plny nevolnosti a ledva som vydrzala stat v kostole pri oltari.Svadbu sme mali v juli vonku bolo 33stupnov,katastrofa.Bratrancova dcera sa vydavala az rok po narodeni dcerky,lebo sa nechcela vydavat "spuchnuta".Vsetko dobre ti zelam.....

martini
25. jan 2013

v dnešnej dobe neviem čo by sme mali riešiť (pravdaže okrem zdravotného stavu nevesty) pri svadbe v tehotenstve. Je to normálne, relatívne bežné. Len si musíš na seba dávať väčší pozor a netváriť sa, že svadba je pre teba tá najväčšia žúrka v živote 😉 A gratulujem k tehotenstvu, stala sa ti tá najkrajšia vec na svete.

hajajanka
25. jan 2013

Ak mas svadbu naplanovanu, tak preco nie? Kludne to aj posun, nevidim v tom problem. Ale aj s bruskom je pekna nevesta 😉 Skus si na nete najst saty pre tehotne nevesty a budes sa divit, ake su krasne. Ked som hladala saty pre seba, narazila som aj na kategoriu siat pre tehulky a normalne som lutovala, ze ja mam brucho ako doska bez babatka 🙂

katkaseiner
25. jan 2013

Je to kazdeho osobna vec, ja by som v kazdom pripade chcela byt vydata, ale nechcela by som mat brusko na svadbe... Ak sa citis fajn a budes si svadbu vediet uzit, tak preco nie... zavisi aj od toho ci ti nebyva prilis zle...utek spred oltara rovno na zachod by nebol dvakrat prijemny 🙂
Ale teraz vazne....
Ja som absolutne proti ked sa baba dozvie ze je tehotna, ze sa treba hned brat.... ale to myslim u parov ktore su spolu velmi kratucko... vy ste ale svadbu planovali, tak hor sa do toho. Budes krasna nevesta a bude to pre tvojho muzicka este specialnejsia chvilka.

nicky07
25. jan 2013

ja som sa vydávala v 19.týždni. skôr sa akosi nedalo... bruško ešte vôbec nebolo vidieť a super som si to užila. mne zle v tehotenstve nebolo práve naopak mala som kopu energie... Vôbec neľutujem, že som sa vydavala tehotná.a dokonca dcera ked teraz vidí svadobné fotky tak rozprava že ona bola na nasej svadbe len bola skrytá v brušku...á:D

marissenka
25. jan 2013

ahoj.aj ja som sa vydavala s pupkom-5.mesiac,a v pohodicke.sice som bola dost unavena,ale takto som to aj planovala.najprv mimi a potom svadba.sak nebudem kupovat macku vo vreci. 😀 😀 vsetko dobre ti prajem! 😉

lalinko2010
25. jan 2013

ahoj, ja som sa vydávala 12.06. a malý sa narodil 28.07. a svadba v kostele a brucho som mala krásne veľké, akoby som čakala trojičky a všetko bez problémov.

sissy27
25. jan 2013

osobne by som sa nikdy nevydávala len preto, že som tehotná... ak sa chcete zobrať z lásky, tak to počká aj po pôrode, naviac ako bonus budete mať najkrajšiu družičku / družbu na svete 😉
ako tehotná nevesta budeš zažívať zbytočný stres okolo svadobných príprav (naozaj to ten drobec potrebuje?), žiadny alkohol a celkovo budeš asi stále len v strehu, aby bol drobec v poriadku a svadbu si ani neužiješ - bola som na jednej takej svadbe, kde bola nevesta na začiatku tehotenstva, len pár najbližších o tom vedelo, a tak celú svadbu odbíjala záujemcov o prípitok s priblblými výhovorkami, únos nevesty bol veľmi prísne kontrolovaný aby sa náhodou niečo nestalo a celkovo to bolo také nijaké práve kvôli jej tehu...
ale isto sa ti ozvú baby, ktoré sa vydávali viac či menej tehotné a nemali s tým problém 😉

brumka
25. jan 2013

@anicka 246 jasom sa vydavala 2-3 mesiaci uz som mala brusko. svadbu sme mali naplanovanu aj termin dohodnuty rok pred svadbou takze by som to nerusila lebo uz sme mali aj zalohy poplatene, matriku ybavenu takze ak chces svadbu chod do toho, jasom mala take nevolnosti nasvadbe ale vdaka starostlivosti manzela bolo vsetko v pordiadku, bola som opatrna a viac som sedela. ale urcite bysom to nemenila
a s pripitkom si nerob starosti, jasom mala jeden u rodiny fernet ale nechela som ale vypila som a sampanske s oddavajucimi pr obrade, a reti pohar sampanskeho sme mali pri jedle ale ten som nepila. ak mas problem dat si naliat vineu nic sa nestane 🙂

monusik73
25. jan 2013

vsetko zalez od toho ako sa citis ja som mala svadbu ked sme necakali babatko a este necakame zatial, ale moja kamoska a spoluziacka mali svadbu ked boli tehotne v 5 mesiaci to je na tebe ako sa rozhodnes ci budes mat svadbu skor alebo az po narodeni babatka dokonca poznam aj taky pripad ze partneri mali naraz aj svadbu aj krst ten isty den ale to by som ja tak nechcela 🙂

zanin
25. jan 2013

Ahoj ja som sa vydavala v 4 mesiaci. Brusko som vobec nemala a o mojom tehu vedeli len ty, ktorym sme to povedali. Svadba bola absolutne super ani zle mi nebolo ani nic. Uzila som si to tancovala som celu noc a zabavali sme saa az do 4 do rana. Je to jedna z najkrajsich spomienok. Aj fotografka mi povedala ze normalne ziarim. Tak som jej prezradila ze cakame babatko. Absolutne netusila. Tehu som ostala v decembri a vydavala som sa 19.4. takze s kludom do priprav a bude krasna svadbicka. Prajem krasne tehulkovanie a este krajsiu svadbu. 😉

kuratko
25. jan 2013

ja som sa vydavala v 5. mesiaci a aj ked brusko som mala male, velmi ma to obmadzovalo. bola som unavena, boleli ma nohy v tych topankach, tlacili ma saty, nemohla som tancovat ako normalne, ani si vypit s rodinou,.. v kostole som skoro odpadla. :D ale to som bola ja. ty nemusis mat ziaden problem 🙂

luciasveckova
25. jan 2013

ja som sa vydavala v 7 mesiaci tehotenstva a nejako sme to zvladli lebo po narodeni babetka neviem kedy by sme sa zobrali.

katka9102
25. jan 2013

kuratko .....ja som bola na tom podobne......ak mozem poradit tak ziadne obtiehnute narocne saty-ani korzetove.......mne bolo v nich hrozne.....a tiez nie velky opatok!

alicka7
25. jan 2013

Zalezi aky si typ cloveka - ci si pedant a vsetko musi byt super alebo to beries lezerne v pohode. Ja som dost stresak, cely tyzden pred svadbou som poriadne nespala a rozmyslala stale dookola, ci sme na nieco nezabudli a co este treba zariadit. Nastastie som nebola tehotna, bola by to pre babatko velka zataz. Na vlastnej svadbe som bola strasne unavena a vycerpana, nastastie vsetko dobre dopadlo a hostia boli spokojni. Takze ak svadbu, tak v druhom trimestri, kedy je uz mensie riziko, ze by sa nieco mohlo stat a musis sa snazit vela veci nechat na druhych a ked nieco nebude uplne podla tvojich predstav, brat to s nadhladom a mysliet hlavne na babatko.

bbtina
25. jan 2013

No z vlastnej skúsenosti, ide o to či sa chceš na tej svadbe úplne baviť a žúrovať alebo sa len vydať, ja som mala prvú svadbu tehotná asi tak 4,5 mes a všetko bolo v pohode (až na ten záver po rokoch 🙂)), ale na druhej som sa vyslovene bavila, tancovali sme do rána,bláznili sa samozrejme s mierou sa aj popilo, to by som si ako tehotná nedovolila

bajboj
25. jan 2013

Keby som bola v tvojej situacii a mala by som tehotenstvo bez problem, tak by som to zbuchala cim skor,kym mi netrci brusko,keby nie tak by som cakala kym sa narodi aby aom si to trosku uzila.Iked ppo porode su zase ine starosti...Drzim palceky🙂

piskotkamaricka
25. jan 2013

ja keď som bola tehotná ale aj teraz každý sa ma pýtal na svadbu...či sa budeme brať alebo či som vydatá...mierne ma to rozčulovalo a každému som musela odrapotať, že ja si chcem svadbu užiť, zabaviť sa, zažiť únos a mať tie najkrajšie šaty na svete...a na toto všetko by som mohla zabudnúť...ďalej sme samozrejme na to nemali financie...ale tá predstava, že všetci sa budú baviť a ja čo by to mal byť môj deň by som sedela celý čas na zadku s odutým ksichtom a opuchnutými nohami, tak to určite nie je môj sen...takže čakáme kedy nám spadnú nejaké velké prachy do lona a ideme do toho 😀 takto to vidím ja 😉 každý chceme niečo iné 😉 želám všetko dobré, nech je bábanko zdravé a ak dáte tú svadbu tak nech je nezabudnuteľná 😉

rakywanda
25. jan 2013

pýtaš sa zo zdravotného či morálneho hľadiska? ak by si mala nejaké zdravotné problémy, dá sa urobiť aj malá svadbička, niekto blízky by ťa mohol odbremeniť od vybavovačiek. nechceš sa vydávať s bruchom? veď sa nie je za čo hanbiť.
morálne? mne osobne je jedno či sa niekto vydáva netehotný, alebo v deviatom mesiaci, hlavne nech je to svadba z lásky a nie preto, že "musíme".
Len mne osobne príde "divné" ak sa vydáva tehotná v kostole v bielych šatoch. Akože čistá nepoškvrnená panna. To farárom nevadí. Ale pokrstiť nevinné dieťa nezosobášených, resp. civilne zosobášených rodičov, to majú obrovský problém. Ale to je už iná téma.

vroni
25. jan 2013

Ja by som sa tehotna nevydavala. Nie preto, ako to "vyzera" (to mi je uplne fuk), ale bolo mi vkuse zle a bola som na smrt unavena, ani pomysliet na organizovanie svadby (aj malej), o jej preziti ani nehovoriac. Ja by som posunula svadbu o rok dozadu (vydavat sa s partyzdnovym babom tiez nepovazujem za vyhru). Podla mna si svadbu treba uzit (pod tym si kazdy moze predstavovat co len chce - od rodinnej seslosti o 500 tetickach z 18. kolena az po tajny obrad v Las Vegas o dvoch neznamych svedkoch) a to je v tehotenstve len zriedkavo mozne....

petikd
25. jan 2013

Ja som mala svadbu asi v 3 mesiaci.Bruško som ešte nemala.svadbu sme zbúchali za 2 mesiace a bola lepšia ako niektoré dlho plánované na ktorých sme potom boli.Vôbec nič mi nebolo a okrem toho,že som nepila,tak bolo všetko ako maloAj čepčenie,aj únos nevesty,aj tanec a zábava. 🙂 A to sme mali svadbu v najväčších horúčavách,to skôr môj muž mal problémy,že mu je horúco a tak,Ale ja som bola totálne v pohode a šťastná 🙂 Ked sa cítiš dobre a podla toho čo si písala,ste svadbu aj tak plánovali,tak je to na tebe ;) Ale ak máš nevoľnosti,tak radšej počkaj 🙂

nikolet_89
25. jan 2013

ahoj ja som bola v 4 tom mesiaci...neskutocne ma boleli nohy, nemohla som tancovat, v podstate som si svadbu neuzila...ale tak je to na tebe...ak sa chces vydat aby sa dietatko narodilo do kompletnej rodiny nevahaj a ak mozes pockat tak pockaj i ked moja ma teraz 11m a neviem, kedy by som si pri nej svadbu uzila :D

zonjushe
25. jan 2013

nikdy som sa nechcela vydavat tehotna..nemala som zaujem o narychlo zbuchanu svadbu aby nic nebolo vidiet..

usiko
25. jan 2013

moj nazor je ze nie, teda svadbu bud pred alebo po tehu...dovody> tehotna zena sa neciti v pohode, jej hormony kolisaju, nalady sa casto striedaju a podla mna svadbu neberie tajk ako by ju brala netehotna....tehotna na zaciatku bya strasne unavena, podrazdena......takisto..ak je tehotna, tak pre tie, co im na tom zalezi: cely zivot o nej budu rozpravat ze sa "musela'Vydavat...mne by to bolo jedno, ale niekomu to vadi...dalej: tehotna nemoze pit a niekomu to vadi, mozno bude aj jej, nakolko bude mozno jedina nepijuca na svadbe...dalej; castokrat nemoze tancovat ako by chcela....no proste tehotenstvo je obdobie obmedzovani a nemyslim,ze v tej dobe by si zena uzila svadbu tak ako si vysnivala...lebo takmer kazda ma nejake sny.....

mahmulienka
25. jan 2013

moj muz ma poziadal o ruku v ten den, ked som zistila, ze som tehotna - proste to tak nahodou vyslo 🙂 povodne planovana svadba v septembri sa teda posunula na jun (dali sme ju dohromady za 6.5 tyzdna 😉 ), co som bola v 3.mesiaci. mala som zo zaciatku problemove tehotenstvo, dokonca v den svadby som frcala so silnym krvacanim do nemocnice, kde si ma chceli nechat, ale zdrhla som, lebo ved som sa o tri hodky mala vydavat 🙂 a babatko bolo v poriadku dnes je z nej 3-rocna ochechula uz s 1-rocnou sestrou.
mala som zakazane skakat, tancovat, no proste mala som celu svadbu len presediet, samozrejme, uplne sa to nedalo, ale napriek tomu mam zo svadby uzasny zazitok a nemenila by som nikdy v zivote.
bola som na svadbach, ktore kvoli tehotenstvu odlozili a brali sa vlastne uz s babatkom a mne osobne sa to nepacilo, tie nevesty-maminy boli vo vacsom strese kvoli babatku, ako ja vtedy (aspon tak sa mi to zdalo, netvrdim, ze je to tak v kazdom pripade)
no a ako som pisala, svadbu som mala najsamlepsiu na svete 😀 😀 😀 😀
nech sa rozhodnes akokolvek, aj ty podla mna budes mat z toho taky pocit, takze prajem vsetko dobre a vela stastia

delilah1
25. jan 2013

ahoj ja som sa vydávala v 5. mes. tehotenstva - svadbu aj bábo sme plánovali ale trošku sme to museli posúriť, lebo som ostala skôr tehotná 🙂 nič nelutujem a urobila by som to znova - po pôrode by som to už nezvládla.... tehu som nemala ideálne ale v deň svadby (v kostole a v bielo 😎 ) mi nič ale absolútne nič nebolo - ani nevolnosť ani nič iné - tancovala som skoro celú noc 😀

zaza218
25. jan 2013

Ja som sa vydavale tehotna, ked poviem manzelovi ze sme museli tak sa urazi a povie ze to nie je pravda,lebo sme svadbu planovali. A to som bola uz asi v tretom mesiaci. pripitok si moze dat kazda,aj tehotna. A s tancovanim so tiez nemala problem. Jediny problem bol, ze v piatok vecer mi bolo strasne zle a nespala som skoro celu noc. Ale svadbu som si uzila.

nikusa9
25. jan 2013

ja som bola skoro v 4 mesiaci..brusko mi v satach nebolo vidiet, pretancovala som celúúúúúúúú noc a zabavli sme sa poriadne 🙂 tehotenstvo nie je choroba a tak sme si to aj uzili...ak nebudes mat nejake zdravot. problémy, tak uuplne v pohode.. 😉

lujza123
25. jan 2013

jaaaaj jedina nevyhoda je ze si nemozes vypit, zabavit sa az do rana tak ako ostatny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre