Aký typ vložiek je vhodný po pôrode?

lussy211
29. okt 2011

Ahojte maminy Vás poprosiť o radu, kupujem si už pomaly veci do pôrodnice(trochu skoro ale som taký typ🙂), a neviem aké vložky by boli vhodné.Poraďte mi prosím.ďakujem.

slavcek88
12. apr 2013

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4262157...
ja budem urcite pouzivat tieto pouzivam ich aj teraz a ine ani nechcem 🙂 su super 🙂

cenculinka
12. apr 2013

zalezi od nemocnice, co ti tam dovolia nosit 🙂 ja som po porode nosila ich "erarne", boli vzdy v sprche aj na WC v krabiciach. minies ich za den tony, skoda je kupovat za kopec penazi svoje 🙂 mala som aj svoje "klasicke", take hrube extravelke som si kupila, nalepila na nohavicky a bolo, no rychlo ma to preslo, ked naozaj tie prve dva dni som vlozku menila kazdu pol hodinku, skratka mi strasne vadila akonahle bola uz trosku "pouzita" 😀 dokonca som nenosila ani nohavicky na zaciatku, skusila som a prestala som s tym, lebo je jedna svata pravda, ze ranka potrebuje byt vetrana a nohavicky a vlozka s tym nepremokavym spodkom tomu dost brania 🙂 nezabudni si mozno kupot take nohavicky sietkovane, daju sa aj prat, nie su jednorazove, su super elasticke, vysoke az na brusko a super drzia aj tei nemocnicne "matrace" 😀 a uvidis sama potom uz doma, ze ako sa tam dole citis a mozes nosit aj klasicke vlozky 😀

nicky182
12. apr 2013

hned po porode mi dali taku klasicku nemocnicnu vlzku z obvazu a gazy, pouzivala som tie, doniesli mi viac, potom som si dala od Hartmanu hygienicke vlozky (20-30ks v baleni), tiez take klasicke hrube, a poviem ti , ze boli super, sice castejsie menit, no je to lepsie ...alwaysky, naterelly a pod. som si dala az potom doma, aj to nie parfumovane ....najlepsie ti poradia v zdravotnickych potrebach ...drzim palce 🙂

lubisenka
12. apr 2013

Ahoj, ja som teraz tretí týždeň po pôrode, porodila som na Antolskej a priamo po porode som vyskusala asi štvoro druhov - Samu od Hartmann - tie boli velmi male a nestihali sat - vobec neodporucam. Vyborne sa mi osvedcili Bella mama - v baliku ich je 10ks su velke a aj dostatocne dlhe a save, vcelu fajn boli aj OptiMama - 20ks v baleni kupene v obchode Brendon - su ale drahsie oproti inym. Najlepsie mi vsak okrem Bella Mamma sadli poporodne vlozky Batist Flower - su dlhe aj dobre save a jemnucke - daju sa zohnat v lekarni na Antolskej alebo cez inetrnetove obchody. Nohavicky (sietkovane, pratelne opakovane - myslim, ze Canpol) som si davala len ked prisla navsteva, inak je to dost neprakticke, zvlast ked vela krvacas a potrebujes sa vela sprchovat, vetrat ranu..
Doma som pouzivala este aj dalsie dva tyzdne vlozky Batist Flower a az potom Naturella - ale tie s kamilkami mi nerobili dobre - vsetko ma svrbelo, ked som ich odlozila, preslo to same od seba. Potom som presla na Always sensitive a tie su vyborne, uz je to v pohode.
Moze sa stat, ze ma zena totalne oslabene panvove dno a unika nielen moc ale aj stolica sama od seba - vtedy su dobre tiez co najdlhsie vlozky, aby zachytili aj pripadnu havariu - nic prijemne ☹, tak preto je lepsie mat prve dni velke, dlhe a dobre save.Kup si viac balikov, minie sa ich dost.

linda20111
12. apr 2013

ja som kupila v zdravotnych potrebach take co maju zelenobiely obal a niesu dobre, to som zistila az v porodnici ked som ich otvorila lebo mali povrch akoby z obvazovej latky cize by sa mi zachytavali do stehov. nastastie som mala tam aj obycajne z tesca biely obal s ruzovym, hrube asi 1cm a tie boli naozaj super. tie som pouzivala potom aj doma. su lacne a ked ti dojdu kludne ich bude vediet kupit aj manzel, nema co popliest :D zbytocne je vyhadzovat peniaze na nejake specialne hlavne nie vonave, kedze to budes casto menit...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrofuzik11
13. apr 2013

samu vlozky. su dobre, pretoze su priedusne a vsetko tam dole ti dycha teda sa rychlejsie hoji

cawes
13. apr 2013

maxi vlozky

123zuzana
13. apr 2013

ahoj ja som v porodnici pouzivala tena lady boli dlhe hrube dobre sali ale pre istotu som si davala aj tak dve naraz a k tomu tie stahovacie sietkovane nohavicky po porode.. kupila som si to v zdravotnickych potrebach.. doma som uz presla na normalne naturela ako vzdy.. 🙂

silvapokorna
12. jan 2014

Ahoj. Ja som pouzivala Molimed. To mi poradili v lekarni a bola som spokojna. Pouzivala som ich aj na doma.

galaxy
12. jan 2014

Vyborné vložky čo kúpiš v zdravot.potrebách sú zn. Bella ( majú červený obal) . Sú dlhé a mäkučké 😉
http://www.4mama.sk/hygiena/porodnicke-vlozky-b...

matuskova003
12. jan 2014

lekáreň - SAMU vložky, su super !

elilly
16. jan 2014

Molimed, vyskusane, overene 😉 urcite niekolko baleni a nezabudni na jednorazove sietovane nohavicky 😎

kofoluska
10. feb 2014

Kupovala som v lekarni poporodne vlozky. V porodnici som poporodne vlozky dostala, takze tam som to neriesila a doma sa mi potom tie z lekarne celkom osvedcili. 🙂 Dychali, nic sa nezaparovalo (rodila som v juli), vsetko sa pekne hojilo. Viem,ze je to odveci, lebo sa pytas na vlozky - ale dobra rada stoji gros, takze... 🙂 Manzel mi do porodnice kazdy den nosil odvar z repika, ktory som sa tam dole oplachovala. Rychlejsie a lahsie sa vsetko hojilo. Oplachovala som sa tym odvarom potom aj doma kym som nebola uplne OK.

sunemey
26. okt 2015

Ahojte, prosím Vás, kolko balení porodnickych vloziek ste cca potrebovali v porodnici? Dceru som mala uz davno a vtedy davali nemocnicne, ale teraz si treba doniest a neviem kolko baleni. chcem si to popredu kupit cez net. Tak 5 balikov by mohlo stacit? Dakujem za odpovede.

mlady_par
26. okt 2015

Ja som minula v nemocnici 4 balenia velkych bella vloziek z lekarne.su myslim po 10. Doma som pouzivala potom kratsie samu vlozky aj tie boli super

katrin21
26. okt 2015

@kinna ja som nohavicky nenosila vobec 😀 , ale ja som bola po cisarskom.... vlozka prekvapivo medzi nohami drzi aj bez nich 😀...

ja si kupim take, ako aj pri prvom, tie klasicke vatove , bez lepenia, sietkove, ci ake to boli 😀. su bud v lekarni, alebo v mamickovskom obdchode som videla, ale tie budu asi zbytocne drahsie.....
podla mna su po porode rozhodne lepsie, ako klasicke vlozky, lebo su makksie...

dorka159
16. nov 2015
Používateľ dorka159 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dorka159.

Ahoj 🙂 ja som po pôrode nabehla na vložky od gentle-day.sk vďaka ich vysokej sacej schopnosti a tomu, že zabraňujú infekciám zložením

ivana710
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlicka666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buttergirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavka1988
5. nov 2018

@bosoriak tie sa dali kúpiť v nemocnici s obchode zo zdravotníckymi pomôckami a boli fakt najlepšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre