Mali ste niektorá bolesť (ring of fire) pri cvičení s Aniball?

ladybug138
3. júl 2019

Ahojte. Som prvorodička, mám 23 rokov. Doteraz som fyzicky zvládala tehotenstvo na môj vkus celkom dobre, nebolo mi zle, nič. Nebála som sa ani pôrodu, až doteraz... Dnes som 36+3tt, v pondelok a utorok som teda skúšala prvýkrát Aniball, ktorému som dosť verila, že mi pomôže a bude to ok. Po počiatočnom horibilnom zavádzaní som nafúkla vnútri balónik asi na cca 19cm, keď som ale chcela balónik vytlačiť, tak ma prekvapila až šialená bolesť/pálenie. Zľakla som sa a rýchlo som Aniball vyfúkla a vytiahla. Včera som skúšala znovu, vytlačiť na menšiu veľkosť, aj tak to príšerne pálilo. Googlila som teda, lebo som o takomto pálení u nikoho nečítala. Až na amerických fórach som našla výraz ring of fire. Vyskytuje sa aj pri pôrode, ale nie každý ho zažije. Momentálne som na tom tak, že sa pôrodu bojím ako čert kríža, mám pocit, že to nikdy nemôžem vydržať. Mal niekto podobný problém? Je to len počiatok cvičenia? Prípadne u tých, u ktorých sa toto vyskytlo, stalo sa vám to aj pri pôrode? Ak to bude aj ďalej páliť, nebudem radšej cvičiť, ale bojím sa celkovej rekonvalescencie potom...

albiva
3. júl 2019

@ladybug138 ahoj, postupne to povolí. 19cm je na prvý šup celkom dosť... Ja som dala ledva 17 s "kilom" gélu. Celý čas som používala dosť toho gélu aby to šlo ľahšie, dlho som sa držala na malých číslach, časom sa to povolilo samo (pri oboch tehotenstvach som nacvicila 31cm nakoniec). Keď som cítila čo i len trochu nekomfortu, pálenie, štípanie atď, hneď som sfukla a pomaličky vytiahla. Nikdy netreba ísť cez bolesť. Pri oboch pôrodoch bolo cvičenie veľmi nápomocné.

ariannazara
3. júl 2019

Ja som si tiež kúpila Aniball a vôbec som nemohla cvičiť. Strašne ma to pálilo, bolelo nemohla som si to tam poriadne ani dat 🤦‍♀️ tak som to nechala tak. Rodila som prirodzene, malého mi vytlačili bleskovo lebo som ho nemohla vytlačiť potrhalo ma s vnútra aj von. Hodinu ma sili bolo to hrozna bolesť ale teraz som 16 dní po pôrode a som úplne fit. Bolelo to ale dalo sa to prežiť.

zuzana4990
3. júl 2019

ja som začínala na jednom nafúknutí, cca 16cm. možno je 19cm na začiatok veľa. myslím si, že začiatky bolia zakaždým :( ja som aj očakávala že to nebude práve príjemná činnosť :D pamätám si, že začiatky boli ťažšie, potom to už šlo ok a nakoniec som sa dostala na 35,2cm 🙂)) čo mi bolo ale naprd, lebo som som sa neotvárala a synček šiel nakoniec von cisárskym rezom :D držím palce...skúste pár dní len tých 16-17cm a viac lubrigantu 🙂

nini1010
3. júl 2019

Aj ja si myslim ze 19 cm je na prvy sup celkom dost.Treba to roztahovat pomalivky,nic nesilit a hlavne dat vela vela lubrikantu.Ja sa velmi bojim porodu,ale ked vidim co to moje telo kusocek po kusku dokaze mam viac sebavedomia.Ale netvrdim ze je to bezbolestne.Hlavne si ho treba pri dychani a tlacenu zdola drzat aby sa nevysmykol sam,lebo to je potom ozaj bolest az na slzy v ociach.nech pomalinky vychadza a ja dvat na 4 nadych a na 4 vydych nech sa telo cim viac uvolni.po 5 dnoch som na 25,5.

fridi96
3. júl 2019

Ja som aniball nemala...pálenie som cítila keď som už tlačila von malú ale dalo sa to prežiť pri kontrakciach ani nevnimas vôbec žiadnu inú bolesť...šili ma aj z vonka aj z vnútra teraz som 6dni po pôrode stehy už začínajú vypadávať...je to bolesť ale dá sa vydržať a potom hneď aj zabudnes na tu bolesť 🙂 mám tiež 23 🙂 mne najlepšie bolo keď som stala v sprche a púšťala na kríze a brucho teplu vodu 🙂

carduelis
3. júl 2019

Ja keď som cítila pri cvičení pálenie, tak som sfúkla a skúšala zas, pomaly, keď to nešlo tak s menším obdvodom. Myslím, že je to len príznak toho, že sa napína hrádza a tkanivo pošvy. Pri pôrode som to tiež tak cítila, ale úplne tlmene, nebola to vôbec strašná bolesť. Pôrodu sa neboj 🙂 Bola som prvorodička, s Aniballom som stihla nacvičiť len 21 cm, lebo malý sa narodil skôr a nenastrihávali ma a mala som len kozmetické 4 stehy 🙂

ladybug138
autor
3. júl 2019

Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za reakcie ❤️

kasokri
6. júl 2019

Ahoj. Ja mam 2 deti. Ver mi vytlačiť dieťa je najmenej. Bolesti spôsobujú kontrakcie a s tým ti žiaden Aniball nepomôže.

mmoni89
6. júl 2019

@ladybug138 ja som s tymto.nikdy necvicila ale nemyslim si ze je to uplne ako ked rodis.Odrodila som uz dve deti a to.tlacenie bolo najmenej,pre mna uz ulava ked som mohla tlacit.Islo to samo ,ako prisla kontrakcia tak moje telo tlacilo ,,samo,,aj napriek tomu ze mi tlacit zakazali 😉😁Horsie ovela to bolo pocas otvarania tie bolesti,takze na tvojom mieste by som sa tym netrapila a vykaslala na to.ked ti to je neprijemne

v_ero_ni_ka
6. júl 2019

19 cm je na prvý krát si myslím ok 😊 postupom času sa bude svalstvo uvoľňovať. Možno by som pred cvičením zvolila masáž hrádze. S Aniballom cvič, ako uznáš za vhodné 😊 do pôrodu máš celkom ešte čas, isto ti to pôjde každým dňom lepšie. Držím palce ✊🏽

thoughtfulweirdo
6. júl 2019

Suhlasim s komentarom vyssie, samotne tlacenie bola najprijemnejsia cast porodu 🙂 to uz som ani necitila bolest, iba obrovsky tlak, ako moje telo same vypudzovalo babo von. Najhorsie bolo preckat kontrakcie, kym som nebola dostatocne otvorena. Skus s Anniballom najskor menej cm a ja by som odporucila aj absolvovat nejaku predporodnu pripravu, naucia ta dychat a budes vediet, co mas priblizne pri porode ocakavat 🙂

sayurinka
6. júl 2019

Ja som mala presne to isté. Nemohla som ho kvôli bolesti ani zaviesť. Bola som zo seba sklamana, myslela som, že ani normálne neporodim. 🙈 Potom som sa na to vykašľala, verila svojmu telu a sústredila sa skôr na masáž hrádze. 😊 Dnes mám za sebou 2 prirodzené krásne pôrody bez poranení 😉👍

silviavisz
6. júl 2019

@ladybug138 ja som momentalne 37+1. Kupila som si aniball s tym,ze budem cvicit (pred tyzdnom) .nakoniec som to ani neotvorila,bala som sa lebo som na rizikovom,bala som sa ci nevyvolam porod.ale teraz uz ani nebudem cvicit,dr.mi na poslednej kontrole povedal,ze to do terminu urcite nepotiahnem a moze mi plodova voda hocikedy prasknut (mam to uz napnute) a krcok mam na 0,5 a som otvorena na 2 prsty.postupne mi odchadza aj hlienova zatka.takze sa iba modlim aby sme to dobre zvladli 😊

zeytin
6. júl 2019

Omnoho viac ako anibal ti pomoze ak sa s porodom psychicky vysporiadas, mnohe z veci pri porode su prave otazkou psychiky. Drzim palce. Aniball som nemala, ako prvorodicka som rodila bez epi, bez nastrihu a mala mala 3830 gr a velku hlavicku. Posielam ti vela sily a pozitivneho myslenia.

kasokri
7. júl 2019

@mmoni89 presne tak......

ladybug138
autor
8. júl 2019

Ďakujem všetkým za komentáre, medzičasom som mierne pokročila, ale fakt len mierne 😁 po vašich komentároch aj po rozhovore s manželom som sa upokojila, hádam to už nejako dopadne, koľko nacvičím, toľko nacvičím, išlo mi len o to, aby som minimalizovala natrhnutie, keďže mám pocit, že som šialene úzka a navyše celé tehotenstvo bojujem s infekciami, takže je sliznica asi dosť oslabená

moonlighting
21. júl 2019

Ahojte. Tiež som začala cvičiť s Aniball a rovnako ma to pri vypudzovaní štípe a páli, takže si tak trochu skríknem a rýchle balónik vytlačím von. Zatiaľ som na 25-26cm. Vytláčam naozaj tak že pri výdychu zadržím dych, stlačím oči a šup ho von. Ako ste to mali pri pôrode? Lebo teraz si cvičím v kľude bez bolestí, no neviem si predstaviť ako to pôjde pri kontrakciách.

carduelis
23. júl 2019

@moonlighting počas tých posledných kontrakcií už tvoje vlastné telo “tlačí samo”, neviem to lepšie popísať- uvidíš 🙂 tlačíš počas kontrakcie a je to úľava, mňa tlačenie vôbec nebolelo, ani otváranie pošvy ani prechod dieťaťa pošvou som necítila, toho sa netreba báť 🙂

hhrdza
25. júl 2019

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať, tie čo ste cvičili s aniballom...ja cvičím 11dni a som na 24cm, nezvysujem to každý deň o 1cm... väčšinou som na určitom obvode aj 2-3dni..som teraz 37+3 a premýšľam či dnes cvičiť, lebo ma akosi pobolieva v podbrušku..alebo teda skôr vo vnútri..akoby kŕčok? Neviem ti identifikovať...akoby ma niekto nakopal medzi nohy 😀 nemôže to byť svalovica,? Aj premýšľam, či sa neotváram..ale to by boli asi kontrakcie...no neviem. Som prvorodička 😊 v pondelok idem do poradne. Len by som sa chcela opýtať, či aj niektorá z vás mala podobné pocity.

katarinka108
29. júl 2019

@hhrdza ahoj, bolest moze znamenst, ze sa babo posuva dole. Ja to citim tiez kazdy den trosku. S balonikoom necvicim kazdy den, no aj tak su badatelne pokroky.

lujzalujzicka
28. jan 2020

@albiva za aky cas ste nacvicili 31cm ?

katarinka108
28. jan 2020

@lujzalujzicka za 2 tyzdne. Zacala som v 36-tom. To som cvicila 2x denne. No obe moje deti mali kopu casu a narodili sa v 42-om tyzdni, takze to sa mi uz nechcelo kazdy den cvicit. Asi uz len kazdy treti. Ale uz bol dosiahnuty ciel, tak stacilo udrziavat. 😉

lujzalujzicka
28. jan 2020

@katarinka108 ja som zacala vcera 🙂 som 36 a 5 tiež planujem dva krat denne aspon tak uvidim kam sa dopracujem 🙂

albiva
28. jan 2020

@lujzalujzicka už si to celkom nepamätám, ale cez tri týždne to bolo určite.

nataly4
21. nov 2020

.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre