Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aniball - skúsenosti?

veronika4495
4. feb 2019

Ahojte asi to tu už bolo, ale zaujímali by ma vaše čerstvé názory na Aniball :D Používali ste to pred pôrodom pomohlo to? Nebolo to moc bolestivé keď ste si ho zavádzali (viem že pôrod bude horší :D) ale zaujímalo by ma či to nie sú zbytočne vyhodené peniaze 🙂 A ešte je písané používať od ukončeného 36tt ja budem teraz 29tt môžem s tým začať už aj skôr nemôže mi to nejako ublížiť 🙂? Ďakujem za odpovede 🙂

veronika4495
autor
4. feb 2019

Nevšimla som si že práve bola založená podobná téma s epino...🙂

19nikuska95
4. feb 2019

Ja som sa tiež pýtala a kamarátka cvičila ale poranila sa alebo co a prestala nakoniec, ale pokiaľ budeš postupovať podľa návodu nemalo by sa stať nič, ale určite by som neriskovala keď je raz dane že cvičiť sa s tým má až od ukončeného 36tt tak určite by som. Skôr nespekulovala, privodis si náhodou predčasný pôrod alebo nejaké komplikácie a budeš is to vykrikovať sama sebe. A tiež nad ním uvažujem ale neviem, bojím sa aby to neboli len zbytočne vyhodené peniaze predsa len nie je to málo peňazí 😁

veronika4495
autor
4. feb 2019

@19nikuska95 Ďakujem presne toho sa aj ja bojím 🙂 niektoré písali že začali už skôr okolo 32tt preto sa pýtam 🙂 a bojím sa že si to nebudem vedieť zaviesť mňa vždy bolel aj tampón asi som divná :D :D

19nikuska95
4. feb 2019

@veronika4495 aj ja sa toho bojím ze ho nakoniec skúsim rza dvakrát zaviesť nepôjde mj to alebo sa zdeptam že nedokážem ten balónik vytlačiť a pri pôrode budem stresovať že tká veľkú hlavičku nevytlacik 😂😂😂

jatva
4. feb 2019

@veronika4495 je prilis skoro zacinat pred 36tt. Cim blizsie k porodu, tym viac je to tkanivo makke. Ked zacnes skor a nepojde to, moze ta to akurat tak odradit. Treba pouzit dostatocne mnozstvo lubrikantu, balonit nafuknut na 1-2 stlacenia a zaviest. Skusit vytlacit bez dalsieho nafukovania. A postupne pridavat. Mozes to kombinovat aj s masazou hradze.

29simona29
4. feb 2019

@veronika4495 používala som ho od začiatku 37tt, cvičenie bolo na začiatku dosť neprijemne, ale nacvicila som 29,5cm, porod som mala bez nastrihu a akéhokoľvek poranenia- dopredu som informovala aj svoju pôrodnícku, že som cvičila s aniballom, ona to dosť podporovala a aj preto neiniciovala rutinný nastrih(ak by bol nevyhnutný, urobi ho), ale našťastie nebol🙏Už po 2 hod od porodu som sa citila, akoby som ani nerodila..Ak budem mat ešte niekedy druhé dieta, budem s nim cvičiť zas

29simona29
4. feb 2019

@19nikuska95 mala som podobne pocity na začiatku cvičenia, ale to majú asi všetky...Keď som začala, myslela som, že nikdy neporodim- pritom ako som písala, za nejaké 3 tyzdne som dala 29,5cm, porod bez nastrihu a poranenia..Hlavička mojho synceka mala 34cm, ale tam stačí nacvičiť aj tých 29cm, netreba to preháňať, predsa len pri pôrode sú hormóny a kontrakcie..Tiež odporucam venovať pozornosť výberu porodnice, niektorí lekári aniball nepodporujú a robia rutinne nastrihy. Ja somrodila v Kochu, tam som s tým problém nemala..

lucyluv
4. feb 2019

Začínala som neskôr ako 36, lebo to bola katastrofa :D a vlastne celý čas mi to riadne nešlo, nacvicila som len 25, pred pôrodom to poskočilo akoby samé na 28, porodila som ľahko bez nástrihu, že len 2 odreniny som mala, dieťa malo hlavičku 34cm. Doktorka mi aj masírovala hrádzu počas tlačenia. Tiež som ani nevedela po pár hodinách, že som rodila.

evittam
4. feb 2019

@veronika4495 Porodila som bez nástrihu a uplne vsetko v poriadku -ziadny Epino, Anibal, nic.😉

lavender21
4. feb 2019

Ja som cvičila cca od toho 36tt, nacvičila som 27cm. Malá mala váhu 4180g a natrhla som sa, museli ma na dvoch miestach šiť, ale o dva dni som už bez problémov sedela, čo sa po prvom pôrode a nástrihu nedalo dva týždne. Údajne ma teraz doktorka nestihla nastrihnúť, lebo keď došla na pôrodnú sálu, tak bolo pol hlavičky vonku 😁 keby som nebola cvičila bola by som sa dotrhala určite viac. Ja to teda neľutujem...

evittam
4. feb 2019

@lavender21 Ako vies co by bolo keby si necvicila? 😉

lavender21
4. feb 2019

@evittam tak za tie 4 týždne som si zlepšila elasticitu svalov. Ak by som necvičila, neboli by takto vydržali. Doktorka povedala že som sa zázračne málo potrhala, takže efekt to malo... 😉

lucilaines
4. feb 2019

Ahoj, ja ti to velmi odporucam. Urcite nie skor ako 36tt, ale potom smelo do toho. Mne to neslo, mala som nacvicenych iba 24 cm, co som ai myslela, ze je nic a predsa to stacilo a porodila som bez nastrihu. Hlavne ale v com mi to pomohlo bolo, ze som vedela ake svaly zapajat pri tlaceni. Nejak to tak vyslo, ze mi dali epidural uz tesne pred tlacenim, takze som vobec necitila kontrakcie ani nic dole, cize som naozaj isla len “po pamati” a doktorka sa ma hned pytala ci som cvicila, lebo ze to bolo na tom tlaceni vidiet. Takze za mna urcite ano 🙂

malinajahoda
4. feb 2019

@veronika4495 cvičila som. Zvládla som 27cm a nakoniec akútna sekcia.

veroni_21
13. feb 2019

Cvicila som a vdaka Bohu za Aniball 👌🏽 Moj porod bol uzasny. Rychly a uuuuzasnyyy 👌🏽👌🏽Keby som mohla rodim kazdy den...

101001228
19. feb 2019

Ja som 4.den po pôrode. Porod viedol dr Zahumensky, chodila som k nemu do poradne. Samozrejme možem len odporučiť. Prvé dieta SC pred 2 rokmi na Antolskej (nepostupujuci porod), druhe som porodila za 4,5 h od prvej kontrakcie doma. 2 hodiny v pôrodnici. Vela práce so mnou nemal, ale rodila som prirodzene, v polohe na boku, bez epiduralky, bez nastrihu hrádze, bez poranenia. Dieta hned položené na moje brucho, partner strihal pupocnikovu šnúru, spontánny porod placenty, dieta priložené k prsniku, vzali mi ho potom asi na min. len ho utreli. 2 hodiny sme takto ležali na pôrodnom sále všetci spolu... Krásny zážitok. Najviac som ale vďačná za Aniball, mal by byt povinnou predporodnou prípravou. Dieta som vytlačila na 2x a po presunutí na izbu som uz sedela, hýbala sa, fungovala akoby som vôbec nerodila.. Tak dufam ze môj zážitok niekomu pomôže. 💙

marzii35
20. mar 2019

Cvičila som od 37 týždňa. Zo začiatku to bolo trochu nepríjemné ale nie bolestivé pretože som to nesilila a nafukla iba toľko koľko som vedela že zvládnem. Prvorodička a pôrod bez nástrihu. Neviem vynachváliť. Mám ho aj na predaj ak by niektorá chcela. Balónik si kúpite nový, tomu prispôsobujem aj cenu

dovozadokoca
20. mar 2019

Po tom, ako som dopadla po prvom pôrode a po porovnaní, ako dopadli kamarátky, čo cvičili - teraz neváham a určite idem do toho.

hhrdza
25. júl 2019

Baby, mali ste pri cvičeni niečo podobné? 🤔 Ja mám dnes celý deň pocit, že má niekto kope do rozkroku. Pripisujem to tomu, že som už v 38tt a že malá mi tlačí na kŕčok, no ale keď som dnes chcela cvičiť, aha čo sa mi stalo 😔

bibih
25. júl 2019

@hhrdza Ahoj. Ja som to mala dvakrat. Raz to bolo z poranenia, dala som si jeden dne pauzu a cvicila dalej a druhykrat som tiez prestala na ten vecer a rano sa vykakam a vycikam, zasa taka jemne ruzova krv. tak som si islamlahnut, ze asi este to poranenie. potom cisty papier dalsie cikanie, tak som si, ze prestalo a teda vecer cvicim. a vecer som uz rovno rodila. Lebo napriklad ja som netusila, ze aj ,,zafarbenim” sa spusta porod. takze na dnes si daj pauzu a zajtra sa troska pozoruj a ak nic neuvidis, tak obden kludne mozes pokracovat v cviceni.

hhrdza
26. júl 2019

@bibih ďakujem za odpoveď. No trošku krvy som mala aj pred tým, len tentoraz ma celý deň pobolieval spodok.. taká pichlava bolesť. Preto som aj uvažovala či vôbec ten večer cvičiť. No už pri zavádzaní bakonika som mala zlý pocit .a keď bol vo vnútri..no musel von. Ani ma nenapadlo nafúknuť.. trošku krvy bolo keď som mala väčší obvod..predsa ako píšeš, prj natahovani tkaniva môže dôjsť ku slabšiemu natrhnutiu.. stačí keď praskne nejaká malička Žilka..je to bežné...aké že som vopchala len 17a hneď krv? 🙄 No veru dnes si dám pauzu aj keď nerada. Nechcela by som ešte rodiť.. aspoň nie pokiaľ nedám aspoň 26-2cm. By som išla s lepším pocitom...😃

veronika4495
autor
26. júl 2019

@hhrdza pri pôrode to bude iné neboj 🙂 ja som chcela strašne Aniball lebo som sa veľmi bála aj som ho chcela už objednať ale v piatok som si povedala že počkám do pondelka našťastie lebo v sobotu som rodila v 34+3tt...ako jasné že bábo bolo menšie ale obvod hlavičky bol aj tak 34cm a 2500g niektoré tam také boli aj v termíne narodené a nemala som ani nástrih a len 2 vnútorné stehy, ktoré tiež ani nemuseli byť takže sa hlavne nestresuj počas pôrodu to proste pôjde aj keď teraz sa ti to zdá že nie 🙂 mňa vždy bolelo aj zavádzanie tampónu preto som hrozne chcela aniball lebo som neverila že to dokážem ale uvidíš že to bude dobré stačí počúvať lekára hlavne nestresuj ak nenacvičíš veľké číslo ja som ani masáž hrádze nerobila ani nič 🙂

bibih
26. júl 2019

@hhrdza Inak aniball je super vec. Ale netlac na pilu. Ja som napriklad pri malej nacvicila 16cm a nestihla som viac, lebo som isla rodit a mala som dva stehy so vsetkym. a pri malom 27cm a troska sa zasekol a dotrhana som bola aj za usami 🙈 radsej troska oddych a ked, tak potom. ale ked sa nepodari, neznamena to zasa, ze nutne musis porodit tak, ze budes mat 85 stehov ;)

tegyna
31. okt 2019

Ahojte, rozhodla som sa Vám napísať moje skúsenosti s aniball, pretože som v diskusiách nenašla niečo podobné. Najskôr si myslím, že pred používaním aniballu, by si mala každá žena urobiť prieskum, či je to pre ňu naozaj vhodný druh cvičenia. Ja som si ho spravila a keďže pri používaní hrozí spustenie pôrodu, rozhodla som sa postupovať podľa pokynov výrobcu a začala som ho používať až od 37. týždňa tehotenstva, kedy sa už dieťatko nepovažuje za predčasne narodené. Myslím, že postup v návode nieje však dostačujúci. Viac informácií som sa dočítala na podobných fórach, ako je tento. Prvá chyba, ktorú som spravila v prvý deň používania bola, že som dovolila iniciatévnu manželovi, nech mi s tým pomôže. Dievky, robte to samé.. Vôbec nemal poňatie kedy a ako veľmi si to môže dovoliť nafúknuť a kedy vtlačiť, vytiahnuť... Čiže začiatok bol dosť zlý... Horko-ťažko sa nám to podarilo dostať dnu, pretože balónik sa stále krčil, treba ho trošku nafúknuť - 1 až 2 nafúknutia a potom to už nejako pôjde... I keď to bolelo. Nevedela som si predstaviť po tomto prvom dni ako sa mám dostať podľa návodu na čísla 28-30cm obvod. Prvý deň sa mi so slzami v očiach podarilo dostať na obvod s číslom 18cm. Ďalšia blbosť, čo si myslím, že tam uvádzajú v návode je, že by mal človek cvičiť denne 15 až 30 minút.... Spočiatku som to dodržiavala, ale nebolo to dobré... Snažila som sa tým pádom rýchlo roztiahnuť a keďže som športovec viem, že na svaly je lepšie ísť radšej pomaly opatrne, ako zhurta rýchlo, aby som sa stihla niekde dopracovať. Môj maximálny čas cvičenia denne je teraz asi tak hodinu... Niekedy 50 minút, niekedy 45. Proste ako to cítim... Keď to už dosť bolí a som unavená, kašlem na to. Hlavné je že sa neponáhľam. Každý deň začínam cvičenie s tým, že si ho najskôr iba raz nafúknem, strčím dnu a vytlačím. Potom ho nafúknem strčím dnu, dofúknem o jeden náfuk a vytlačím. Potom ho dnu dofúknem na dva, tri, štyri...atď... proste až po moje denné maximum.. Ono je dosť dôležité sa roztiahnuť. Nieže si poviem veď včera som dala už 26cm obvod, strčím ho na druhý deň dnu a rovno ho nafúkam o dákych 16 stlačení... To umriete a myslím, že sa aj dotrháte... Proste ako strečing pred veľkým výkonom si to vyžaduje nejakú rozcvičku. Ešte aby som poznamenala môj postreh. Keď máte ten balónik v ruke s ktorým dofukujete kolmo, tak sa vždy nafúka zhruba tak isto.. Nieje totiž dofúknutie, ako dofúknutie. Koľko krát sa mi zo začiatku stalo, že som ho dofúkla vodorovne aj tri krát a malo to taký efekt ako keď som ho dofúkla kolmo jeden krát. Takto som si zhruba vedela aspoň odhadnúť, ako veľmi ho už mám nafúkaný. A vždy keď som ho dnu fúkala tak som chvíľu počkala... Predýchala napätie ktoré tam vzniklo a až keď to prestalo úplne bolieť som zase dofúkla... Proste pomalíčky... Ono to síce má bolieť, ale treba odhadnúť tú hranicu bolesti.. Keď ju prešvihnete, tak sa môžte natrhnúť a to teda nechcete.. Taktiež ho zvyknem mať dnu dlhšie. Nie že dofúknem rekord a rýchlo do sekundy to chcem zo seba vytlačiť... Proste ani to dieťa nevýjde do sekundy a pár minút Vás v tom vaginálnom kanáli bude tlačiť... Proste to predýchajte a keď to nezvládate povoľte ventíl. Inak toto je vec, čo mám vždy v ruke. Ventíl... Keby som cítila, že už som to prestrelila a vankúšik sa tlačí von a ja ho neviem nejak zastaviť, vždy mám v ruke ventíl, že ho povolím.. Nechcem sa predsa roztrhnúť. Ďalšia vec. V jednej ruke furt držím ventíl a druhou rukou si držím vankúšik. Ono tým, že to je nalubrikované to dakedy má chuť až vystreliť a to je veľmi zle. Proste si predstavujem, že ako to dieťa pôjde von fakt to má bolieť v tej vagíne aj na viacerých miestach, nielen dnu kde to nafúknem a rozdýcham. Aj keď to ide von a začne to bolieť na inom mieste tak vankúšik sa snažím podržať buď dychom, alebo si dopomôžem rukou a v tom mieste, kde to bolí držím až kým bolesť neprebolí a až potom pokračujem o pár milimetrov vo vysúvaní balónika, kým to zase nezačne bolieť a ja nezastanem. Najdôležitejšie na tomto cvičení je to dýchanie. Dokážem s balónikom už tak pracovať, že ho viem na nádych dať von, dokonca neviem ako ale viem ho vytlačiť aj na výdych. Dôležité je, čo pri pôrode neplatí, ževraj by sa s cvičením aniballom nemalo tlačiť na zadržaný dych. Ono to ide, ale keď dávate svoj rekord, tak ani nie... Proste ak dnes idem prvý krát vytlačiť obvod 28cm a predtým som mala nacvičených iba 27cm, tak tú 28čku nedám bez toho, aby som na dve sekundy nezaťala dych. Teda aspoň mne to nešlo... Ono keď už dávate 28čku dáky štvrtý deň tak to ide aj bez zadržania dychu, ale proste tie rekordy musím trošku zatlačiť viac, ako by som chcela. A idem Vám tu napísať moje výsledky, ako mi to šlo za tie tri týždne ktoré som nacvičila. Mne osobne niečo také chýbalo na fórach, pretože som chcela aspoň zhruba vedieť, ako som na tom, či to nejako moc flákam alebo idem rýchlejšie než štandardné ženy. V každom prípade Vás nechcem demotivovať ak Vám to takým tempom nejde, ako to šlo doposiaľ mne. Ono myslím si, že cvičenie s aniballom má význam aj keď sa dostanete len na napr. číslo 22cm. Pretože spomente si ako ťažké bolo zo začiatku dosiahnuť tých 18cm.. Čiže už teraz máte nadbehnuté nad normálnymi ženami, ktoré vôbec necvičili. Taktiež si myslím, že je dôležité nevynechávať tréningy.. Ono stačí, že na pár dní z toho vypadnete a vagína je len sval, ona sa zase stiahne a ste znova na začiatku, takže to nepodceňujte. Nemusíte robiť každý deň rekordy, ale hlavne každý deň cvičte. Takže tu sú moje čísla: 1. deň - 18cm, 2. deň - necvičila som, 3.. deň - 19cm, 4. deň - 20 cm, 5. deň - 22 cm, 6 . deň - 24cm, 7. deň - 25cm, 8. deň - 24cm, 9. deň - 27 cm, 10. deň - 27cm, 11. deň - 28cm, 12. deň - 28cm, 13. deň - 29cm, 14. deň - 29cm, 15. deň - necvičila som, 16. deň - 30,5cm, 17. deň - 31cm, 18. deň - 32,5cm, 19. deň - 32cm, 20. deň - 32cm, 21. deň - 33cm.... Takže tak.. pôrod ma ešte len čaká a uvidíme, ako to teda zvládnem. Ja osobne som bola už spokojnejšia keď som prekročila hranicu 28cm o ktorej píšu aj v návode. Potom zas 30cm o ktorej tiež píšu v návode.. A teraz som už na 33cm, čo už v návode ani nespomínajú... Čítala som však na fórach a ženy bežne dosahujú hranicu 32cm.. Dokonca som čítala, že dve dali aj 34cm. Ja to v každom prípade nesilím.. Fakt keď to bolí viac než by som chcela ukončím cvičenie. Nejde mi už o nejaké extra veľké číslo, skôr o to aby som sa opäť nestiahla naspäť. Môžem povedať, že teraz s 30cm nemám vôbec problém. Takmer to ani necítim. Jáj a ešte jedna vec. Keď som prekročila hranicu 28cm začala som piť čaj z ostružiny malinovej. Najskôr jednu šálku denne teraz pijem u 3 denne, lebo už sa neviem dočkať pôrodu. Zajtra mi začína 40. týždeň a už to nechcem nejako extra naťahovať, takže som roztiahnutiu maternici otvorená. :D Ženy, neviem či to robím dobre, ale mne je to takto najlepšie. Môj názor predsa berte s rezervou, prečítajte si viac článkov a potom si spravte vlastný názor ako budete cvičiť. Ja si myslím, že aniball je super vec. Som už aj psychicky aj fyzicky pripravená na pôrod. 🙂 Ďržím Vám palce.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli