Anketa: Porodili ste prirodzene, alebo sekciou ?

akejka
1. júl 2009

ahojte maminky,

zaujímalo by ma, aký je podiel sekcií na celkových pôrodoch u mamičiek na MK. Takúto tému som tu ešte nenašla, kde by sa to priamo spočítavalo...
Prosím, nerozpisujte sa o priebehu pôrodu, len či ste mali prirodzený pôrod, alebo cisársky rez.

1. Ak ste rodili prirodzene, či bol použitý vákuumextraktor, alebo kliešte...
2. Ak ste rodili cisárskym rezom, či bol plánovaný, alebo urgentný...
a či spinál, epidurál, alebo celková anestéza...
ďakujem za Vaše odpovede, budem to tu priebežne spočítavať 😉

Ja teda začnem 😉 :

Rodila som 2x cisárskym rezom - urgentným a oba razy v celkovej anestéze...

timotea244
16. dec 2012

@akejka Ahoj,Ja som rodila cisárskym rezom plánovaným a epidurálkou a to všetko z dôvodu mojich zdravotných problémov a synček až do pôrodu bol otočený kp.Ale dodnes nerozumiem jednej veci...termín som mala 9.novembra a porodila som dva dni pred termínom spomínaným plánovaným cisárskym a až u detskej lekárky som si všimla,že má malý napísané,že sa narodil v 38 tt.Ako to je možné?

renatalen
16. dec 2012

2x přirozený porod

marcelafarkas
16. dec 2012

ahoj , ja som mala cisársky s uspávaním, nakoľko sa mi malý pri spontánnom zasekol do lonovej kosti a pupočník mal okolo krku . o 12:30 hod. mi povedali, že to bude cisársky a dali mi ho o 14:40, nakoľko kím papiere na sekciu nepodpíše primár, zatial ho nemohli spraviť. Narodil sa 39+2.

eala
16. dec 2012

plánovaný cisársky v celkovej anestéze

nikollita
16. dec 2012

Akutní císařský řez (malý nemohl projít porodními cestami pro jeho velikost), ale zkoušelo se to přirozeně 12 hodin ☹

44domcca44
16. dec 2012

akútny cisarsky rez... malej sa stratili ozvy... 😠

lin123
16. dec 2012

@nikollita sme na to rovnako,akutny cisarsky po snahe vyvolat porod

llluckaaa
16. dec 2012

Dvakrát plánovaná sekce kvůli KP.

sranda88
16. dec 2012

ahoj,2x prirodzene,prvý bol s prepichnutím plod.vody a druhy bol úplne super 🙂 bez kompikácií 😅 😅 😅

nikollita
16. dec 2012

@lin123 vyvolávaný porod je 😝 😢

svha
16. dec 2012

neplánovaný císařský řez pro mě za pět minut dvanáct, ale vše dobře dopadlo, začínal v částečné anestézii, ale musely mě uspat celkově

zonjushe
18. dec 2012

@timotea244 pravdepodobne maly svojou zrelostou zodpovedal 38 tt..zena moze byt sice v termine, ale po narodeni sa hodnoti zrelost dietata a nie stale je zhodna s tyzdnom, v kt. matka porodila..

masinka
18. dec 2012

3x SC

1. spontanny zaciatok porodu, dieta zachytene o pupocnu snuru, tak nakoniec akutna SC so spinalom
2. spontanny zaciatok porodu, hroziaca ruptura, tak nakoniec akutna SC so spinalom
3.naplanovana SC, dcera sa rozhodla prist na svet skor, takze opat spontanny zaciatok porodu, porodnik vytiahnuty z postele, spinal nezabral, tak SC v celkovej narkoze.

pajulinkka
4. jan 2013

1. porod akutní císař v celkové anestezii a na druhý si musím počkat

bubu4125
4. jan 2013

prve dva porody boli prirodzene,boli to potraty vo vyssom stadiu tehu {19tt a 17tt}....neuspali ma, nechali samocistenie...
3.porod bol akutny cisarsky v celkovej anesteze v 26tt so serklazou...

strawberry17
4. jan 2013

este to tu niekto spocitava? 😅 😅

ja planovany cisarsky v celkovej anestezii zo zdrav.dovodov 2,5t pred terminom, vsetko dopadlo v poriadku

dvealenky
4. jan 2013

ja taktiez planovana sekcia kvoli mojej epi, v celkovej anesteze, v ukoncenom 39.tt, vsetko dopadlo na 1* 🙂 iny sposob by som uz ani nezvazovala...ale uz neplanujeme surodencov 😝

bbarboraa
4. jan 2013

ja akutny cisar a spinal

dulkagabulka
25. feb 2013

ja som rodila 3x prirodzene....aj ked, priznam sa, zo zdravotných dôvodov som zvažovala pri prvom tehu,že pôdjem cisarskym...
jeden lekár- odborník ma od toho, naštastie odhovoril

názor odborníka, Prof. Alfred Rockenschauba- popisuje mechanizmus vaginálneho pôrdou a cisárskeho rezu tak, ze to pochopí aj laik:

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

na jeho klinike bolo počas jeho šefovania iba malo cez 1% cisarskych rezov...

elise
25. feb 2013

@akejka prvý - úprirodzene s epiduralom
druhý cisársky so spimalom plánovaný kôli diagnozam

gergeja
19. mar 2013

ja som rodila spontanne, prirodzene s epiduralom 😉

alpakovo
19. mar 2013

bohužel akutní císař s plnou anestezií..... ☹

jaja1989
20. mar 2013

ahojte chcem sa opytat ci sa da cisarsky objednat

jaja1989
20. mar 2013

ahojte chcem sa opytat ci sa da cisarsky objednat lebo ja cakam prve dieta a velmi sa bojim aj ked citam ze sa rodi niekedy niekolko hodin tak mi je stoho zle

slady
20. mar 2013

@jaja1989 pokial viem tak sa neda. najdi si porodnu asistentku s ktorou sa mozes pripravovat na porod, prihlas sa na kurz, alebo mohla by ti pomoct aj laktacna poradkyna, skratka hovor o svojom strachu s kompetentnymi, naozaj sa nie je coho bat, pri najhorsom si das epidural 🙂 cisarsky boli viac ako prirozeny porod 😉

betina1984
20. mar 2013

Oba prirodzene...

slady
20. mar 2013

2x prirodzene.

mija861
20. mar 2013

oba cisárske jeden som musela druhý som chcela

kokorunecka
20. mar 2013

Prirodzený pôrod bez epidurálu - nechcela som a som rada, že som nemala 🙂

gergeja
20. mar 2013

@jaja1989 ked som prisla do porodnice,tak som sa spolubyvajucej na izbe pytala,kolko rodila,povedala,ze 18 hodin.skoro ma trafilo.no a ja som (tiez ako prvorodicka) nerodila ani 6 hodin,dala som si epidural a bolo to v pohode.takze tiez ma len ta druha mama vystrasila a zbytocne.nerob si dopredu starosti a neboj sa.chod na pripravne kurzy,pripravia ta. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre