Anketa: Porodili ste prirodzene, alebo sekciou ?

akejka
1. júl 2009

ahojte maminky,

zaujímalo by ma, aký je podiel sekcií na celkových pôrodoch u mamičiek na MK. Takúto tému som tu ešte nenašla, kde by sa to priamo spočítavalo...
Prosím, nerozpisujte sa o priebehu pôrodu, len či ste mali prirodzený pôrod, alebo cisársky rez.

1. Ak ste rodili prirodzene, či bol použitý vákuumextraktor, alebo kliešte...
2. Ak ste rodili cisárskym rezom, či bol plánovaný, alebo urgentný...
a či spinál, epidurál, alebo celková anestéza...
ďakujem za Vaše odpovede, budem to tu priebežne spočítavať 😉

Ja teda začnem 😉 :

Rodila som 2x cisárskym rezom - urgentným a oba razy v celkovej anestéze...

syslica
30. júl 2011

oba pôrody prirodzene, prvý s epi, druhý bez

ju11i
30. júl 2011

urgentná sekcia v celkovej narkóze

ladybugie
30. júl 2011

první porod vyvolávaný, přirozený bez epi. Druhý vypadá na plánovanou sekci - čekáme dvojčata.

tuliberka
30. júl 2011

1x přirozený, vyvolávaný porod, s nástřihem

mitinka
30. júl 2011

taktiež sa pridávam 1.plánovaná sekcia-malá sa nechela otočiť. 2.plánovaná sekcia robená už ,,automaticky" a prirodzenom porode nechceli ani počuť 😅 a ako čítam tak neľutujem 😕

romcovaklarka
30. júl 2011

akutní sekcí v celkové anestezii - pro nepostupující porod (nepoměr hlavičky a pánve)

velvet26
30. júl 2011

rodila som prirodzene, vyvolavany porod, bez kliestov, bez epiduralu no s nastrihom 🙂

kkkika
30. júl 2011

žiaľ, sekciou, plánovanou a so spinálom, hoci aj prirodzený pôrod by som zvládla. Stále mám pocit, že som o niečo prišla 😒

stelika
30. júl 2011

prirodzene s nástrihom, bez epiduralky, bez klieští a vakuumextraktora 🙂 uplna pohoda

piskotik
30. júl 2011

2 porody, oba prirodzene, bez epi, 1. trval 3h, 2. 10min 😀 😀 😀

biibaa
30. júl 2011

přirozeně, indukcí, s epidurálem

stelika
30. júl 2011

inak nemas namysli spinal namiesto epiduralu?

happy8051
30. júl 2011

prirodzene, indukciou, s nastrihom, bez EPI, porod od odtecenia vody (dovtedy ziadne bolesti) trval 4h20min

saranata
30. júl 2011

oba porody identicke a prirodzene , odtok plodovej vody a po cca 4 hodinách dievčatá na svete....

katren
30. júl 2011

obidva prirodzene a vyvolane...prvy s epiduralom a nastrihom a 4-mi stehmi, 5,5 hodiny....druhy tiez s epiduralom, no nezabral, bez nastrihu a natrhnutia, 1,5 hodiny 😉

hameeda
30. júl 2011

4 krat cisarsky v uplnej anesteze 🙂 prvy krat neplanovany, ostatne planovane kedze u mna ina sanca neprichadza do uvahy

ellenie
30. júl 2011

ja som mala prirodzeny porod, aj ked porodnik mi doporucoval epidural, ze vraj porod nezvladnem, lebo mam uzku panvu. Ale nakoniec som to zvladla v poslednej chvili, kedze moja mala mala okolo krku pupocnu snuru. Narodila sa s uctihodnymi 2800 g a 48 cm a robi nam iba radost.

lucy1990
30. júl 2011

Prirodzeny porod ktory sa zacal odtecenim plodovej vody a o hodinu som porodila. Bez epi, klystiru, len s malym nastrihnutim 🙂

poppy1
30. júl 2011

planovana sekcia kvoli KP+nevyzivujucej placente, spinal

janca_dobi
30. júl 2011

akutní císařský řez - spinál (byl by plánovaný pro KP, ale ve 34+3 tt mi odtekla plodová voda)

monny89
30. júl 2011

akutní císař po 38hodinách....

kkkika
30. júl 2011

a ešte dodám k tomu svojmu príspevku - dôvod bol ten, že som diabetička.

hanickacb
30. júl 2011

první přirozeně,druhý přirozeně ,třetí sekcí kvuli kp

dida38
30. júl 2011

vsetky tri prirodzene len s nastrihom....pohoda, osobne by som "nemenila" so sekciou 😀

lumimi
30. júl 2011

prirodezený porod, len s analgetikami

majdula
30. júl 2011

1. akutni cisar
2. prirozene (pravda, s epiduralem 😉 )

meggie35
30. júl 2011

spontánny pôrod bez akéhokoľvek zásahu 😉

lebo5
30. júl 2011

prirodzene, vyvolávany pôrod o 4 tt skorej pre odtečenie plod.vody, bez nástrihu 😉

alinocka
30. júl 2011

1.akutna sekcia
2.prirodzene bez epi-tú ani za svet 😉

lenkab1984
1. aug 2011

prirodzene, bez epi, s nastrihom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre