Anketa: Porodili ste prirodzene, alebo sekciou ?

akejka
1. júl 2009

ahojte maminky,

zaujímalo by ma, aký je podiel sekcií na celkových pôrodoch u mamičiek na MK. Takúto tému som tu ešte nenašla, kde by sa to priamo spočítavalo...
Prosím, nerozpisujte sa o priebehu pôrodu, len či ste mali prirodzený pôrod, alebo cisársky rez.

1. Ak ste rodili prirodzene, či bol použitý vákuumextraktor, alebo kliešte...
2. Ak ste rodili cisárskym rezom, či bol plánovaný, alebo urgentný...
a či spinál, epidurál, alebo celková anestéza...
ďakujem za Vaše odpovede, budem to tu priebežne spočítavať 😉

Ja teda začnem 😉 :

Rodila som 2x cisárskym rezom - urgentným a oba razy v celkovej anestéze...

permonik7
11. jan 2010

sekcí - neplánovanou, kvůli komplikacím během porodu
v celkové anestezii - na částečnou nebyl čas

kibuk
12. jan 2010

tak sa pridam aj ja prvy porod planovana sekcia maly bol KP v celkovej anestezii,druhy porod planovana sekcia koli prvemu porodu a pridružene zdravot.problemi tiež v celkovej anesteze a teraz treti bude v juli a už planovana sekcia bolo mi povedane ze spontane nemožem je to pre mna velke riziko takze do tretice sekcia bude a posledna tak nam držte palce 🙂

casy30
12. jan 2010

tak aj ja 😉 rodila som sekciou, plánovano neplánovanou...bola som v 38 týždni na ultrazvuku a mudr zistila, že placenta už dosluhuje, a, že by bolo riziko čakať ešte týždeň, tak ma poobede prijali a večer robili sekciu pri spinálnej anestéze. Aj tak sa malý narodil pridusený a 1 deň musel byť na jis ale nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂

katulen
12. jan 2010

tak 1. porod jsem rodila přirozeně, bez sebemenšího problému, porod začal po hamiltonu, ale sám, dcera byla 6 dní přenášená, 3700g a 52 cm
2. porod jsem taky přenášela, takže 10 dní po termínu vyvolávačka vyvolávali 2 dny, nakonec kvůli omotané šňůře byl akutní císař v celkové anestezii, malý nesestupoval, váha 3760 g a 53 cm 😉

mirip
12. jan 2010

prirodzene z tabletkou na otvorenie a vyvolávačkou, amlej sa nechcelo na svet ale už sa je tu chce byť rastie do krásy 😵

misicka455
12. jan 2010

Bohužel sekcí a doufám, že už nikdy více.

cmulinko
12. jan 2010

1.sekcia 2.normal s vakumextraktorom

lentilka3000
12. jan 2010

Misicka,ak sa smiem spytat,preco to "bohuzial"...mala si nejake zle skusenosti? 😕 😕 😕

katulen
12. jan 2010

misicka, mám srovnání, můj 1. porod - přirozený, 2. sekcí, určitě je lepší porod přirozený, ale u mého 2. porodu to přirozeně nešlo, malému začaly klesat ozvy, už byla 2. doba porodní, tudíž jsem tlačila, ale prostě to nešlo, takže akutní sekce 😔 , celková narkoza, ale můžu říct, že to bylo vysvobození, a malý měl pupečník kolem krčku, tudíž proto nemohl ven 😒 . Po operaci to sice neni nic moc (já byla na operaci poprvé), takže Jipka, pro mě pojem neznámý, ale vše se dalo zvládnout. Hlavně, že je malý ok (ťuk, ťuk).

jespera
12. jan 2010

1.urgentna sekcia - celkova anasteza,a neviem si to vynachvalit. Moj porod zacal kontrakciami takze som si uzila jedno aj druhe, a uz som sa nevedela dockat kedy ma uspia a zobudim sa a bude po vsetkom, je to ovela pohodlnejsie. Aj ked su potom bolesti - ale bolesti su aj po prirodzenom...

jumca
12. jan 2010

neplanovanou sekciou v celkovej anesteze. prirodzene som sa sice xystala rodit no iba ja...moj drobec sa rozhodol ze si 2x omota pupocnik a nezostupi do porodnyx ciest ani po vyvolavacke 🙂 tvrdohlave xlapca od malinka 😉

misicka455
13. jan 2010

Já musela na císař kvůli tomu, že malá už byla velká odhad podle utz přes 3,5kg a nebyla otočená hlavičkou dolů a ještě jsem měla těhu cukrovku. Měla jsem jen lokální umrtvení takže jsem byla celou dobu při vědomí a to bylo asi to nejhorší.Epidurál mi napichovaly na třikrát. Příště jedině celkově uspat nebo normálně. Potom jste jak po operaci ke všemu mám pooperační komplikace udělal se hematom v břiše a to bych taky nikomu nepřála. Už aby tenhle porod a toto období bylo za náma.

zuzufek
13. jan 2010

ja som rodila prirodzene s vyvolávačkou bez epidurálky s nástrihom a všetko dopadlo dobre...nemenila by som....misicka455 vidím,že na svoj pôrod budeš ešte dlho spomínať ☹ale teš sa,že máš zdravú a krásnu dcérku a ak budeš rodiť druhýkrát tak jedine sekciou ☹ženy po sekcii už nemôžu rodiť prirodzene....ale tým sa teraz nemusíš trápiť 😉

mkr
13. jan 2010

přirozeně bez epidurálu s nástřihem, epidurál ani císař jsem nechtěla pokud by to nebylo akutní

erian
13. jan 2010

zuzufek nestraš, není pravda, že po prvním porodu sekcí už nejde rodit normálně. záleží na spoustě okolností, ale pokud se vše vyvíjí normálně je lepší rodit vaginálně a nehraje roli, jestli máš za sebou první porod SC. znám spousty holek, které po prvním císaři rodily normálně. aspoň v ČR se to tak dogmaticky nebere, ale mám kamarádku Slovenku, která je PA a na Slovensku prý některé postupy zůstaly stejné už 20 let, tohle je možná ten případ

wwercaa
13. jan 2010

přirozeně, 10hod. porod bez nástřihu a epiduralu ale se šitím 😀

zuzufek
13. jan 2010

erian verím ti,ale ja mám aspoň tu v SR takéto informácie... mamina kamarátka robí pôrodnú asistentku,ktorá má na starosti pooperačné stavy teda aj pacientky po sekcii,takže ona by mi asi neklamala 🙂 moja kamoška rodila sekciou a pri druhom vraj bude musieť tiež,keď rodila cisárskym....nevravím,že aj v ČR to musí byť tak... 😉

misicka455
13. jan 2010

Tady to dooprady tak není, kámoška má první císařem a druhý normálně Ono taky zaleží na tom jak dlouho jsou porody po sobě.Čím blíž tím je větší pravděpodobnost , že bude znovu CŘ.

zuzufek
13. jan 2010

tak najbližšie s ňou budem musieť ešte hodiť reč,aby som tu náhodou nešírila mylné informácie.

majanka
13. jan 2010

v den terminu zacate vyvolavanie porodu,cipky do krcka maternice,trvalo to tri dni,na stvrty infuzia+cipok,po siestich hodinach porod ukonceny cekciou pre nepostupujuci porod a zisteny pupocnik okolo rucicky baba a pupocnikovy uzol pri krku

illly
13. jan 2010

prirodzene-bez epi- ,do nemocnice som prišla v stredu o 7:00hod odtiekla mi voda,ale neotvárala som sa,infúzie,bolesti ,malá sa narodila vo štvrtok 12:21 hod,dost som krvácala,nastala panika asi štyria doktori,.,šitie bolo strašné,bolest,poplakala som si dost,...........

mia81
14. jan 2010

3 cisarske rezy (2xpredcasne)

jimmy1
28. apr 2010

císařský řez, akutní, celková anestezie

mmmk
2. máj 2010

Akutni sekce ve spinalu z duvodu celkoveho vycerpani organismu zanetem mocovych cest a vysokou horeckou.

tosomja
5. jún 2010

čo je to vlastne tá sekcia...?

shaula
5. jún 2010

Tosomja - to se ptáš vážně? Jako těhulka ve 35. týdnu? 😕 Sekce = císařský řez 😉

andrema
5. jún 2010

cisarsky rez, akutni, celkova anesteza

nini78
5. jún 2010

2xprirodzený pôrod. Prvý spontánny jeden deň po termíne, druhý 6 dni potermíne vyvolávany. Oba bez epi, s nástrihom a šitím. Oba pôrody trvali približne dve hodiny. 🙂

bubelko
5. jún 2010

2x prirodzene, oba vyvolavane a oba s epi. 🙂

zazalienka
5. jún 2010

plánovaná sekcia 8 dní pred termínom z dôvodu laserovej operácie očí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre