Anketa: Porodili ste prirodzene, alebo sekciou ?

akejka
1. júl 2009

ahojte maminky,

zaujímalo by ma, aký je podiel sekcií na celkových pôrodoch u mamičiek na MK. Takúto tému som tu ešte nenašla, kde by sa to priamo spočítavalo...
Prosím, nerozpisujte sa o priebehu pôrodu, len či ste mali prirodzený pôrod, alebo cisársky rez.

1. Ak ste rodili prirodzene, či bol použitý vákuumextraktor, alebo kliešte...
2. Ak ste rodili cisárskym rezom, či bol plánovaný, alebo urgentný...
a či spinál, epidurál, alebo celková anestéza...
ďakujem za Vaše odpovede, budem to tu priebežne spočítavať 😉

Ja teda začnem 😉 :

Rodila som 2x cisárskym rezom - urgentným a oba razy v celkovej anestéze...

astrane
18. júl 2009

1.porod spontánní,přirozeně (s oxytocinem),s nástřhem-14dní před termínem
2.porod spontánně,přirozeně ,bez medikace,bez poranění-2dny před termínem

ondrat
20. júl 2009

1.porod sekcí, po 24 hodinách kontrakcí ( posledních 7 hod oxytocin ), nepostupující porod
2.porod plánovaná sekce, nechtěla jsem , musela jsem. Mám 158 cm, odhad váhy miminka 3.9 kg, bylo mi řečeno, že to nebudou vůbec riskovat. Nakonec po operaci vše mnohem lepší než po prvním císaři 🙂

evkacka
20. júl 2009

1x spontánny, uff nikdy viac 😝 😝 😖 😲 🤐 😀

hedvika
20. júl 2009

1.porod: akutní císařský řez, pro špatné ozvy a větší váhový odhad miminka (a mou menší postavu) - po operaci mi dr. řekla, že tak velké dítě bych stejně neporodila 😲
2.porod: spontánní, i přes opět větší váhový odhad dítěte mě nechali rodit normálně (druhý syn měl ještě o 30 g víc než první), a i když mám 163 cm a syn měl 4580g, zvládli jsme to - tentokrát ale v jiné porodnici, se skvělým porodníkem

kristyna26
21. júl 2009

1.akutní cř-KP a nepostupující porod,celková narkoza-příšerný zážitek ☹
2.spontánní porod-naprosto v pohodě za dvě hod.od prasknutí vody byl malej venku :o),bez přípravy,nastřižení,epi 😉

jankadobko
22. júl 2009

Ja som rodila prirodzene, bolo to OK

akejka
autor
27. júl 2009

tak pridávam ďalšie medzivýsledky našej ankety 😉 .

Nikka: zaujímavý postreh, môžme ho zohľadniť v našej ankete 😉

t.j. pre ostatné mamičky, ktorým pôrod skončil urgentnou sekciou po nejakom zásahu do priebehu pôrodu...
napíšte po akom čase bol váš pôrod zhodnotený ako nepostupujúci a po akom zásahu do priebehu pôrodu (prepichnutie plodovej vody, podanie oxytocínu, EPI a pod.) vám urobili urgentnú sekciu ?

mneme: tiež zaujímavý postreh, v ankete som zohľadnila aj to, koľko vyvolaných pôrodov skončilo akútnou sekciou... 😉

Takže poďme na to:
Pôrodov spolu: 261
z toho sekcií: až 40% 😕

Vyvolané pôrody: 40
z toho končiace sekciou: 25%

Prirodzený pôrod:

bez zásahov: 32%
s nástrihom: 39%
s EPI: 12%
oxytocín: 34%
prepich. plod. vody: 20%
kliešte: 3%
vákuumextraktor 2%

Cisársky rez:

akútny: 60%
plánovaný: 33%
nevyjadrilo sa: 7%

celková anestéza: 42%
spinál: 34%
EPI: 6%
nevyjadrilo sa: 12%

dôvody sekcií:
nepostupujúci pôrod: 33%
poloha KP, priečna a pod. 17%
slabnutie oziev mimi 17%
veľký plod 10%
hroziaca ruptúra maternice 6%
preeklampsia 4%
viacplodové tehu 3%
ostatné dôvody boli po 1%...

monika111111
27. júl 2009

sekcia v 37 tt, spinál, dôvod - preeklampsia

andara
27. júl 2009

Prirozene, ale uz mi hrozil cisar pro nepostupujici porod (byla jsem 21h bez vody a u mimca zacly stoupat zanetlive markry), ja nebyla po 6h strasnych krizovych bolesti vubec otevrena (jen na prst), nakonec se to pohlo az neuveritelne a ja se behem hodky otevrela uplne a mohla jsem jit rodit, zaplatbuh za to 🙂

katiak
28. júl 2009

plánovaná sekcia, indikáciou bola anomália maternice a chlapček v polohe KP, v celkovej anestézii, v druhom prípade dúfam v prirodzený pôrod alebo aspoň epidurál (spinál?) 🙂

natalia
28. júl 2009

ahoj maminky,pridávam sa k ankete:
1.pôrod-bol po termíne 41 td,vyvolávaný-oxytocínová infúzia bez efektu a potom prostaglandínové tablety do pošvy-vôbec som sa neotvárala
-pôrod sa rozbehol 24 hod po vyvolávačke-plodová voda bola prepichnutá,ukončený kliešťami-dieťa malo pupočnú šnúru okolo krku a vstúpilo do pôrodných ciest tvárou-bol robený nástrih,ale kompletne som sa roztrhla ,mala som šitý aj krčok maternice,pôrod bol bez epi.
2.pôrod-čaká ma v novembri a už teraz sa bojím.

vierab
28. júl 2009

prirodzene - prasknutie plod.vody, epi, oxytocin, nastrih, kliešte

aji81
28. júl 2009

Přirozený porod v 38tt. Prasknutí vody, samotný porod až za 48hodin, jinak jen nástřih, uffff fakt hrůza 😒

iinuska
28. júl 2009

1.porod/ akutna sekcia
2.porod/ planovana sekcia

kettm
28. júl 2009

Vyvolávaný porod, malý se narodil 10 dní po TP po 2 tabletách, v 11 večer praskla voda a ve 2.45 ráno byl na světě, byl to fofr 🙂

bambulka814
28. júl 2009

sekcia....po 12 h spontanneho porodu....uuuf

mirko
28. júl 2009

vyvolany porod....nakoniec sekcia, tiez po 12 h normal porodu

miroslava72
29. júl 2009

oba porody spontanne a v termine ....rychlovky

andulkau
29. júl 2009

obidva planovana sekcia, ale pri druhom mi uz otiekla voda doma. 🙂

akejka
autor
2. aug 2009

iinuska, bambulka, andulkau:

aké ste mali dôvody sekcie ?

misakri
2. aug 2009

1. porod : akutní císař
2. porod : plánovaný císař ( i když se teda k němu nakonec přistoupilo o 3 dny dříve kvůli špatným ozvám )

misakri
2. aug 2009

a doplním.. 1. porod : nepostupující porod z důvodu velkého plodu, nesestupovala do porodních cest
2. porod : plánovaný kvůli předpokládané velké hmotnosti plodu

misakri
2. aug 2009

jéé a znova doplním.. 1. porod : císař byl po 11hod, a zásah - propíchnutí vody, bez epi

1. porod : celková narkoza
2. porod : spinál

snad už vše 😉 🙂

hanybany
2. aug 2009

Fofrovej spontánní porod...20hod,procházka, 21:30 praskla voda, 23:59 Kubík na světě 🙂

musko
2. aug 2009

1 porod - akútny cisársky rez pre preeklampsiu v celk. anestezii
2 porod - plánovaný CS - pre vysoký tlak a báli s apreeklampsie, o 3 týž. skor.

misulda
2. aug 2009

spontanne, s nastrihom a prepichnutim plodovej vody, 4 dni po termine

michaelal
2. aug 2009

Spontánní, 2x nástřih - vyvolání(4x injekce běhěm 4 dnů), gel a poté se porod spustil sám ve 41+5tt

zukab
2. aug 2009

planovany cisar, devat dni pred terminom porodu, mala poloha KP, kombinacia spinalu a epiduralu.

sisi.v
2. aug 2009

vyvolávaný porod v termínu - hrozící preeklampsie - zátěžový test, pích.vody, epi, oxytocin, bez nástřihu

jonuska
2. aug 2009

ahojky
3porody v termínu,přirozeně,bez pomoci,bez epi ani spi..bez nástřihu...pohoda
jen u třetího byl píchnut oxytocin malá nesestupovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre