Anketa: Porodili ste prirodzene, alebo sekciou ?

akejka
1. júl 2009

ahojte maminky,

zaujímalo by ma, aký je podiel sekcií na celkových pôrodoch u mamičiek na MK. Takúto tému som tu ešte nenašla, kde by sa to priamo spočítavalo...
Prosím, nerozpisujte sa o priebehu pôrodu, len či ste mali prirodzený pôrod, alebo cisársky rez.

1. Ak ste rodili prirodzene, či bol použitý vákuumextraktor, alebo kliešte...
2. Ak ste rodili cisárskym rezom, či bol plánovaný, alebo urgentný...
a či spinál, epidurál, alebo celková anestéza...
ďakujem za Vaše odpovede, budem to tu priebežne spočítavať 😉

Ja teda začnem 😉 :

Rodila som 2x cisárskym rezom - urgentným a oba razy v celkovej anestéze...

macam
15. okt 2009

Vyvolávačka, prepichnutie vody, oxytocin,nastrih, kliešte. Trapenie 10 hodin. Dufam že druhy bude menej náročný.

janzurka
15. okt 2009

Caute, mne sa to podarilo prirodzene s epiduralkou. Cele sme to stihli za 4 hodiny 😎

aeouliana
2. nov 2009

prvy: akutna sekcia, druhy: planovana sekcia (teda este len bude o 2 dni).

daniku
2. nov 2009

porod mi vyvolavali v nemocnici 5 dni a ani to somnou nehlo 😀 a v momente ked mi povedali ze pojdem na cisarsky, mi zacali bolesti... nakoniec som s epiduralkou a napichana vsetkym moznym porodila normalne(hoci mala som cerstvo pichnutu druhu cast epi, tak som si necitila brucho, takze skor zo mna babo vytlacila sestricka 😅

jankohrasko
2. nov 2009

urgentny cisarsky rez v spinalnej analgeze s EPI

duha82
2. nov 2009

dcera vyvolání a normálně (špatné srdeční ozvi o týden dříve)
syn akutní císařský řez (špatné srdeční ozvi o 3 týdny dříve) 😕

rimmel
2. nov 2009

prirodzene ale s epi a kliestami a nastryhom 😀

janzurka
2. nov 2009

prirodzene s epi 😎

natali1985
2. nov 2009

sekcia...obtocena pupocnikova snura okolo krku...a to ma v ten den este posielali domov:Dsom Bohu vdacna ze mam zdraveho synceka

bibulienka
2. nov 2009

vyvolávačka, prepichnutie plodových obalov s odtokom plodovej vody, s epi a nástrihom

pehaka
2. nov 2009

přirozeně bez nástřihu i epi...a byl to 4-kilák 😀

krista
3. nov 2009

1. porod - přirozeně s klystýrem, nástřihem, bez Epi
2. porod - přirozeně s klystýrem, s prasknutím plod. vody, bez nástřihu, bez Epi

dara2583
3. nov 2009

Prirodzene, klystír, nástrih, bez epidurálky.

majdula
3. nov 2009

Vyvolavacka a nic... pak samovolne prdla voda, syn spadl do oblicejove polohy a akutni cisar se spinalem... ☹

a123abc
3. nov 2009

Ahoj, rodila jsem císařem, neplánovaným, praskla voda a porodní asistentka zjistila, že máme špatnou polohu, 😝 tak jsme museli na sál, bylo to v epidurálu, vše OK, není se čeho bát, jen pak dva dny člověk stráví na JIP a miminko mu ke kojení nosí, nemůže ho mít u sebe 😒 jinak OK.

lenkka81
3. nov 2009

Porod prirodzene...prepichnutie wody, krystír, potom epidural,nástrih a potom krásna Anetka... 🙂)) epidural doporucujem

pucik
3. nov 2009

ahoj přirozeně po 3 dnech vyvolávání - tablety,čípky, prasknutí vody,krystýr, oxytocinová kapačka - zážitek,ale stojí za to,když vidíte výsledek 🙂 😉

lila794
4. nov 2009

Po 10 hodinach hroznych kontrakcii zistili, ze Davidko akosi neprejde cez moje porodne cesty, tak nas vyslobodili sekciou. Mohli aj skor!!!!

el267
4. nov 2009

1. den tableta ...nic.....
2.den tableta..nic...za hodinu další, do půl hod kontra po 5 min pravidelně, pak píchnutí vody, kontra po 3 min pravidelně, pak klyzma a nakonec oxytocin....kontra po 1 min. Asi 5 hodin připoutaná na koze 😠
Nakonec nepostupující porod, uzavřené cesty a císař ve spinálu.
Malá se narodila 41+6

dorinek
5. nov 2009

přirozeně, bez lékařských zákroků 🙂

pitka
5. nov 2009

Ahoj 1porod císařem neplanovany celkova anestezia
2porod císařem planovanym se spinalem.

janka146
5. nov 2009

Ahojte prirodzený pôrod ale vyvolávaný

beaska
6. nov 2009

prirodzene, klystir, nastrih 5 hoh. bolesti 😝

jenn44
7. nov 2009

neplanovany cisarsky, mala som spinal, neplanovany kvoli preeklampsii, v minolosti epilepsii(nemohli vyvolavat) a mala mala pupocnik okolo krku a bola som tyzden po termine, porodne cesty nepripravene.

kessy11
7. nov 2009

ahojte, prirodzený s epi a super 🙂

karmoska
7. nov 2009

Ahoj! První porod s kapačkou oxytocinu a protržením plod.blan asi za 6 hodin od začátku kontrakcí,druhý za 4 hodiny od první kontrakce, úplně přirozeně, ani klystýr jsme nestihli.

andrejkaa23
7. nov 2009

Ja som1.krat rodila v Prahe u Apolinara a bolo som spokojna.Rodila som prirodzene sice som mala ist cisarskym lebo som mala rizikove tehotenstvo ale aj som sa bala cisarskeho ale Vanesska sa vypitala o 2 tyzdne skor (mala som silne kontrakcie) tak ma "zachranila" pred cisarskym ale sice gynekolog premyslal ked ma manzel doviezol nad cisarskym ale nakoniec prirodzena cesta.A Philipka som porodila v Londyne zase prirodzene.Mame tam rodinu tak mi moja sestranica mi tam poradila.Zvazovali sme ale teda nakoniec v Londyne.Tam som bola velmi spokojna. 😵

laskonka1
7. nov 2009

planovana sekcia,spinal

gloria78
7. nov 2009

všetky prirodzene (s pomocou vyvolávacích kvapiek, inj., tabletky) z toho 2 koncom panvovým a neľutujem 😉

marsenkaaa
7. nov 2009

Porod mi vyvolávali a asi po půl hodině zjistili, že máme špatné ozvyčky a nakonec z toho byl císařský řez ve spinále 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre