Bol druhý pôrod ľahší?

sillas
27. aug 2006

Ahojte mamičky,
zaujímalo by ma tie, čomáte za sebou už aspon dva pôrody, či ten druhy bol ľahší. Ja som mala prvý ťažký a dlhý, silné časté kontrakcie na pôrod, ale som sa vôbec neotvarala..a potom velmi velmi pomaličky.
Doktor ma utešuje, že druhy zvykne byť už jednoduhší a kratší. Mate s tým niektorá skusenosť?
Neviem či to ma vplyv, ale budem rodiť po 4 rokoch.

paska
29. nov 2006

ja zase dúfam že to pojde aj bez toho(možno) 😝

vavka33
29. nov 2006

Ja tiez dufam....

emjee
5. jún 2007

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 14:05
Ahojte maminky, ktoré ste už rodili dvakrát, bol druhý pôrod pre vás ľahší?

titkovamiriam • 3d • 5. jún 2007 o 14:08
jasne a treti este lahsi,no viem ze to nieje pravidlo

paska • 2d • 5. jún 2007 o 14:08
nebol 😖 😅

natana • 2d • 5. jún 2007 o 14:12
úplne iný, bez kontrakcí ale zato s obrovskými bolesťami aj pri samotnom tlačení to bolo horšie ako prvý raz, ale výsledok zase lepší (myslím šitie-menšie a lepšie sa to hojilo)

vavka33 • 2d • 5. jún 2007 o 14:13
Bol rychlejsi,ale bolestivejsi.

paska • 2d • 5. jún 2007 o 14:13
no natana to hej druhý bol bez nástrihu 😉 aspoň nejaké +

fifa • 2d • 5. jún 2007 o 14:14
u nas bol druhý porod ešte tažší ako prvý, kedže to bolo po 10 rokoch, bola som ako prvorodička ☹

natana • 2d • 5. jún 2007 o 14:17
vavi toto je naša téma 🙂
paska ja som mala aj nástrih, ale jazvu mám polovičnú ako prvýkrát

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 14:19
ďakujem, že ste tak rýchlo zareagovali. No, veľmi optimisticky to nevyzerá 😲 , teda okrem titkovejmiriam

vavka33 • 2d • 5. jún 2007 o 14:22
ale ved rychlejsie je optimistickejsie.Je lepsie rodit 1.5hod.s riadnymi bolestami ako 30hod.s trosku mensimi,no nie?
Ked to tak zhrniem,tak bol lepsi a o moc. 😉
Natanka,my uz o tom vieme svoje,ze? 😀

natana • 2d • 5. jún 2007 o 14:23
jasné, rýchlejšie je lepšie.

vavka33 • 2d • 5. jún 2007 o 14:25
😉 urcite ano 😉

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 14:30
Vavka, mas pravdu. Ja som prvu dceru rodila s obrovskymi bolestami, ktore trvali 5 hodin. Tak tu hodinku a pol snad vydrzim 🙂

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 14:30
takze o epi ani nemam premyslat?

janinah • 3d • 5. jún 2007 o 14:36
u mňa bol druhý rýchlejší,ani lekár nestihol pribehnúť,rodila som so sestričkou a skoro malú manžel chytal,je lekár,takže nespanikáril,a mladá sestrička tam robila 2 mesiace,potom som sa dozvedela

zgurkaa • 2d • 5. jún 2007 o 14:38
Ahoj Adus. No neboj urcite to vydrzis (ako som Ti uz vravela). Naozaj je rychlejsi porod lepsi aj ked je bolestivejsi. Kazdy porod je individualny. A vsetko najlepsie dcerenke k stvrtym narodeninam 🙂 🙂 🙂

vavka33 • 2d • 5. jún 2007 o 15:57
Epi nestihnes 😉

mimakro • 2d • 5. jún 2007 o 16:58
Druhý bol síce kratší(o dve hodiny), ale bolesti oveľa väčšie, nástrih nebol, poranenia oveľa menšie. Ale celkovo som ho vnímala ako horší a to mi všetci tvrdili, že druhý je absolútna pohoda. 😖

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 20:12
Zgurka, dakujem za blahozelanie k dcerkinym narodeninam. Si strasne zlata.

vavka33 • 2d • 5. jún 2007 o 20:13
Aj ja sa pripajam k blahozelaniu k narodeninkam/kukla som do pasu/ 😀

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 20:17
Zgurka,predsa som sa len rozhodla pre tie Nove Zamky. Nebudem spekulovat kvoli epi s inou porodnicou. Ved ani vo Zvolene nemam istotu, ze epi na 100pro dostanem. Dava ju len primarka a aj to len v pracovne dni v pracovnej dobe - aspon tak som sa docitala tu na MK. Takze pri mojej smole budem urcite rodit niekedy cez vikend v noci. Snad to zvladnem. A este k tomu podla vavky epi nestihnem...dufam.... 🙂

vavka33 • 2d • 5. jún 2007 o 20:22
Zvladnes to urcite,ved uz si to raz zvladla.A ked som to prezila ja,tak uz kazdy.bala som sa este milion krat viac ako ty.Predstav si,ze mi zacala odtekat voda,ja som sedela na nemocnicnej posteli,revala a pytala sa bab,co mam teraz robit.oni ze chod za sestrickou a povedz jej-ja ze nejdem,ze sa bojim,ze nejdem rodit.No totalna depka.tak jej chceli ist povedat oni,ja som nechcela.Potom prisla sestricka na izbu-nahodou sa ma opytat,ze ako sa mam,ja ze asi idem rodit-tak ma okamzite zasikovala na porodnicu.tam to islo hroz≠ rychlo a zrazu som lezala zasita na stole a hladil a boztekoval ma moj manzel.najkrajsi pocit na svete,az na to,ze osm bola strasne hladna,smadna a bola mi zima. 😀

adus123 • 1d, 31tt • 5. jún 2007 o 20:45
dakujem za blahozelanie aj Tebe Vavka.

sasenka
16. jún 2008

1. porod 22 hodín, 2. porod 3 hodiny - hovorí za všetko 😵

mirka8429
16. jún 2008

baby chcem sa spytat to pri druhom pôrode nenadstrihuju??

horallka
16. jún 2008

Mirka8429,
mňa práveže pri druhom nadstrihli a zošili. Ale je tiež pravda, že som rodila skoro až po trinástich rokoch a malý bol o čosi väčší ako prvá dcéra. A ani by som nepovedala, že druhý pôrod som mala ľahší ako prvý - kratší - to áno - dcérku som rodila 12 hodín a synčeka o polovicu menej - ale bolesti tie isté a ešte plus nástri a zošívanie. Skrátka nič príjemné.

miminka
17. jún 2008

ahojte maminy,dnes sme boli na poradni a povedala mi doktorka,ze sme podla sona uz v 38tt a ze som uz otvorena na 1cm.takze mozem kedykolvek rodit. a potvrdila nam chlapceka,takze u nas doma budu v presile chlapci 😅

lenocka6
17. jún 2008

ahojte, ja som rodila prvu dcerku tri dni 🙂, ale nie davali mi vyvolavacku a stale nic, prechadzalo ma to, az nakoniec na treti na obed to prislo a mala sa narodila pred siestou vecer. Druhy syncek bol rychlejsi, rano o osmej mi dali vyvolavacku a za hodinu aj stvrt bol maly na svete. Takze podla mna je druhy rychlejsi, ale zavisi to urcite aj od casoveho rozdielu medzi porodmi. My sme mali 2,5 roka. Je ale pravda, ze po druhom som sa trosku horsie hojila. 🙂

miminka
17. jún 2008

a ked mi mame medzi porodmi 15 mesiacov rozdiel,tak to pojde este rychlejsie? 😀
ja som mala to hojenie super a ked to bude teraz o trosku horsie,tak sa to stale da zvladnut,ja mam strach aby sme nemali zltacku bo Sebko ju mal a dost silnu a ja planujem ist na 5 den domov 😅

mirka8429
17. jún 2008

horallka no ja dufam ze druhy pôrod budem mat kratsie..ja som prvy mala 5,5 hodin ale hrozne bolesti a opakovali sa po 4 sekundach..no strasne..boze...tiez aj šitie som to citila ako šil 😒

miminka ja som bola na palec otvorena od 24tt..a este som prenasala 😉 a vy ste sa s druhym mimi nejak poponahlali xixixi alebo planovane??

lenocka ja chcem o 2 roky otehotniet tak dufam ze sa podari... 😀

dididi30
19. jún 2008

druhy bez nastrihu a sitia do 2 hodin 😎 😵

lenocka6
19. jún 2008

tak drzim palceky, aby sa podarilo mirka 8429 a aby bol ten porod brnkacka 😀

kakusa
20. jún 2008

ja osm rodila pred 10 rokmi a rada by som sa vas spytala, ci ste pri 2 porode hned vedeli, ze jaj tak teraz to uz zacina,alebo to bolo ako poprvy raz, ze ano-nie, a jaj asi hej....

horallka
20. jún 2008

kakusa,
ja som mala priebeh druhého pôrodu úplne iný ako prvý - až na tie kontrakcie- ktoré boli presne také neznesiteľné ako pri prvom. Pri prvom mi začali kontrakcie o jedenástej v noci, pričom som ani nezistila, kedy mi odtiekla plodová voda a malú som porodila o jedenástej doobeda na druhý deň - takže pôrod trval dvanásť hodín. Teraz pri synovi to bolo iné. Najprv mi o desiatej večer odtiekla plodová voda, čo sa nedá s ničím pomýliť a kontrakcie mi nastali hneď o hodinu - to som už bola v nemocnici. Syna som potom porodila za sedem hodín -ráno o šiestej. Čiže druhý pôrod bol jednoznačne kratší ako prvý.

horallka
20. jún 2008

a to som rodila skoro po trinástich rokoch

kakusa
20. jún 2008

😀 aka pekna sprava🙂
dakujem a vela zdravia vam vsetkym 😀

moni83
20. jún 2008

Ahoj miminka ja mám termín podla poslednej menštruácie na 21.7.08 a podla sona na 8.7.08 🙂 Dnes som sa ráno o štvrtej zobudila na bolesti v podbruší. Boli nepravidelné ale zato dosť nepríjemné. Do siednej rána prešli. Takže som zvedavá. Mim. prvý pôrod trval 16 hodín. Uvidíme čo tento druhý. 😀

miminka
20. jún 2008

ahojte ja som sa teraz vratila od doktorky bo som vcera mala kontrakcie a este aj dnes citim bolesti v krizoch a taky tlak v podbrusku. povedala ze som na volny 1cm otvorena ale inak je to ok,ale ako ma pozerala,tak ma zacalo boliet viac brucho,tak mozno coskoro porodime.som zvedava.
muz zobral maleho von,tak si idem lahnut bo sa mi nepacia tie bolesti ahojte a ak sa ani do zajtra vecera neozvem tak som v nomocnici bo uz dvojnasobnou mamkou ale bola by som rada keby tam este vydrzi aspon do utorka vecera bo muz si musi este nadrobit 8 hodin aby mohol byt 2tt s malym doma ak by sme mali aj teraz silnu zltacku.
ahojte

moni83
20. jún 2008

Ahoj miminka tak ti držím palce 😀 .

mirka8429
20. jún 2008

lenocka dakujem 😀 😀

miminka
20. jún 2008

moni dakujem,dufam,ze to nezakriknem,ale ten poobednajsi spanok mi trosku pomohol.tak uvidime ako to bude zajtra a pripadne by som behla na pohotovost-netreba nic riskovat.

muska1102
23. jún 2008

jaj babulky.to aj vy ste to prve tehot.viac prezivali ako to prve.pri prvom som si anii neuvedomovala ze som tehu a teraz sa kontrolujem a mam zo vsetkeho obavy. a toho nastrihnutia sa bojim najviac,porod nebol lahky ale najviac ma bolelo ked ma zasivali. mala som toho dost,aj vnutorne sitie som mala .mala mi dala zabrat 😀

katka.m
23. jún 2008

Dievčatá, skúšajte aj masáž hrádze. Ja som to robila a aj možno aj pre to som nemala nástrih.

sasenka
23. jún 2008

Mne pri prvom neumrtvili nastrih pri šiti a bol to HOROR 😠 najhoršia časť porodu, teda bolelo ma to aj potom dlho... no a pri druhom mi to opichli anestetikom a kym som sa vytešovala zo synčeka, tak mi to zašili, ani som nevedela, a nastrih bol menší, a vnutorne šitie som pri 2. nemala vobec 😉 .
Ja som sa bala - mam 5,5 ročny rozdiel, ale 2. porod bol nepomerne lahší.

mirka8429
23. jún 2008

muska no aj ja som citila vsetko ked ma šili a mala som aj vnutorne sitie...doki vravel ze mi dal 2 umrtvovacky ale neviem ci ma len neoklamal lebo to bola strasna bolest vsetko som citila...asi mi nezabrali...

katka.m ale masaz hradze sa nemoze robit ked mas vytok..a ja som v tehu mala ☹

sasenka aj ja citim vnutorne sitie ked sme skusali tutu mutu...a vonkajsiu jazvu citim pri zmene pocasia a hlavne ten posledny steh je citlivy...

sasenka
23. jún 2008

ja som to mala citlive tiež tak vyše 2 mes. potom už OK, vnutorne ma neboleli, mala som len 2, ale vonkajší mi natiahol Dr. pri prepúštaní, pri kontrole a boleloooo ☹ ☹ ☹
No a po 2. porode sme po mesiaci v poho tutu-mutu 😉
Aĺe isto zaleží aj ako to zašije Dr., aky velky ten nastrih je, a akej je žena kondícii, či sa tam nedostane nejaká infekcia....

mirka8429
24. jún 2008

sasenka no to mas pravdu..a oni ta pozerali zospodu pri prepustani z nemocky??? 😖 ..mna boli vo vnutri len ked tutu mutu...inak len tie tlaky ked sedim na wc a tie trvaju par sekund 😒 myslis ze mi lekar nepovie nic ked sa objednam tak 10 tyzdnov po pôrode??

miminka
26. jún 2008

ahojte tak my sa este kotulame ale dufam ze uz nie dlho.poctivo dohovaram.
no ale na druhej strane sa vytesujem zo streptokoka nastasie je to ten lahsej formy ale uz som brala aj tabletky na vkladanie a teraz som uz jedla aj normalne antibiotika az 1000.

mirka8429
26. jún 2008

mimi no to je fajn....aj ja som mala streptokoka ale este v 29tt a tiez som brala atb aj do posvy aj normalne..ale potom mi nedali pri pôrode ani infuzku

sasiki
29. jún 2008

Baby ahojte!!!!!!!!! Tak ja som odvčera doma a môžem povedať, že u mňa bol druhý pôrod o 50% lepší ako prvý. Síce som mala nepravidelné kontrakcie celý deň, boli úplne znesiteľné. Až večer okolo desiatej jedenástej to začalo byť bolestvé, do nemocky sme šli cez fakt bolestivé kontrakcie okolo pol druhej a o 3.25h bol malý na svete. Aj tlačenie bola oproti prvému pôrodu malina. Bol vonku o pár minút 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre