Bol druhý pôrod ľahší?

sillas
27. aug 2006

Ahojte mamičky,
zaujímalo by ma tie, čomáte za sebou už aspon dva pôrody, či ten druhy bol ľahší. Ja som mala prvý ťažký a dlhý, silné časté kontrakcie na pôrod, ale som sa vôbec neotvarala..a potom velmi velmi pomaličky.
Doktor ma utešuje, že druhy zvykne byť už jednoduhší a kratší. Mate s tým niektorá skusenosť?
Neviem či to ma vplyv, ale budem rodiť po 4 rokoch.

liviana1111
7. apr 2012

ahoj hladam trochu na forach o druhom porode ,som v siedmom mesiaci a mala som prvy porod tiez dost dlhy, v utorok ma zobrali s kontrakciami do porodnice a porodila som az stvrtok s dvomi vyvolavackami a prepichovanim plodovej vody,a bola som aj strasne nastrihnuta.Chcela som sa opytat ako to byva pri druhych porodoch? ci to bolo tiez tak dlhe a ci mi nevie niekto povedat ci sa aj pri druhych porodoch tak velmi nastrihuje,ja som mala 15 stehov pri prvom a ked si to mam predstavit zase tak mi je mierne zle z toho ze si zase vyse pol roka nesadnem poridane na zadok ☹

eeffka
9. apr 2012

no lahsi bol v tom ze som vedela do coho idem a ako to bude prebiehat. Bol o 1/2 kratsi ( 1.-4hod, 2,- 2,5hod so vsetkym), takze hadam aj ked ste mali dlhe porody budu o ploku kratsie, a strihli ma pri oboch. ja som mala rozdiel medzi porodmi 7r a musim povedat ze 1.bol lahsi fyzicky ( skor som sa zhojila, ale bola som na prasky, zo seba s dietatata...) ale 2.psychicky- pohoda, nic ma nerozhadze, ani nastrihnuta prdel 🙂 , ale zasa ja som mala vtedy 27 a teraz pomaly 35 takze stara baba 🙂

sante81
14. jún 2012

chcela by som ozivit tuto tému a spytat sa najma mamičiek druhorodiciek ktoré boli otvorené od 25tt na spičku prsta, ako rodili oni. ja som v 37tt, uz ledva chodím, pribrala som asi 8kg ale mam aj tehotensku cukrovku, tak by som uvítala keby to bolo čím skôr. dakujem za kazdu odpoved

anjelicek26
14. jún 2012

@sante81 - toto je uplne individualne... ja som rodila oba razy rychlo, od prvej kontrakcie 4h - dcerka a 2,5 hodiny - syncek... tretie asi rodim doma 😀 😀 Maly sa narodil 37tt+2, dcerku som prenasala...

solnicka48
14. jún 2012

Ahojte. Druhy porod lahsi a kratsi a bez kontrakcii. 🙂

sante81
14. jún 2012

@anjelicek26 mala si tiez tehtensku cukrovku? viem ze je to individuálne, len sa chcem nejako psychicky nastavit na to ze to bude čím skôr, lebo pri prvom som sa takto fyzicky zle necítila, myslím ku koncu. mala je velkostou o 2 tyždne po predu, a viem ze ma prenásat nenechaju

sante81
14. jún 2012

@solnicka48 takéto niečo asi potrebujem počut, aj ked sa nemá porovnávat, ale tak môzem si vybrat čo sa mi momentálne hodí viac 🙂

anjelicek26
14. jún 2012

@sante81 - tak maly nejako velkostou neoplyval, narodil sa 2550g/45cm... preto siel aj tak rychlo a bez nastrihu 😀 Cukrovka sa mi nastastie vyhla ;)

sante81
14. jún 2012

@anjelicek26 u mna prvy pôrod katastrofa, sita odpredu dozadu, pôrod 10hod, 3000g a 49cm, teraz čakáme dievčatko, tak dufam ze to bude rychlo, menej bolestivé a čo najskôr

pavlinka_jurko
26. jún 2012

@sante81 ja som mala tehu cukrovku pri oboch prvého ma nechali prenášať a pôrod bol hrozný bobrík mal 3900g a 54 cm po nástrihu som sa potrhala a začala veľa krvácať tak ma museli uspať a dali mi transfúzky... tiež šitá odpredu dozadu...druhého pôrodu som sa preto hrozne bála tak som sa dohodla s jedným doktorom že mi bude pri pôrode. Tiež mi od 34 tt hrozil predčasný pôrod a keď mi v 40 tt začali bolesti tak mi dr pôrod vyvolal. Malá sa narodila s 3550 g a 53 cm a pôrod bol oveľa oveľa lepší...možno aj pre lepší prístup a snahu mi pôrod spríjemniť a zľahčiť...Držím prsty aby aj ten Váš druhý bol lepší 🙂

mata1976
26. jún 2012

u mna bol druhy porod 'prechadzkou ruzovou zahradou' 🙂 Prvu dobu porodnu som rozdychavala doma pocas balenia, do nemocnice sme dosli rano o 6.30 a o 45min bol maly na svete (4440kg, 51cm) na tretie zatlacenie. Mala som pocit, ze sa porodil sam 😀

veronika_pp
11. júl 2012

ja som sa na druhý pôrod tešila - všade som čítala, že je ľahší ako ten prvý. Prvý trval 7 hodín - kontrakcie som rozdýchavala v noci doma. Mala som nástrih, to bolo jediné čoho som sa bála, lebo po pôrode cca pol roka som mala bolesti a jazva ma bolela aj po 6 rokoch. Druhý pôrod trval 27 hodín. Začali sa kontrakcie večer, nemohla som poriadne spať, celý nasledujúci deň som rozdýchavala a poobede sme išli do pôrodnice. Čo sa týka bolestí - druhý omnoho bolestivejší, ale pri tlačení som už vedela "ako na to" 😎 , takže to šlo. V pôrodnici som diskutovala s doktorkou o nástrihu a mojich obavách a aj napriek tomu, že ma nastrihla a zašívala, urobila to absolútne bezbolestne a už druhý deň som mohla normálne sedieť 🙂 . Takže nie vždy je druhý pôrod ľahší. Určite ale viete, do čoho idete.

natalia777
11. júl 2012

aj u mna bol druhy porod naprosto super 🙂 o 5,00 rano som sa zobudila na mierne bolesti ale pravidelne, o 7,45 prijem v nemocnici a o 9,30 bola mala na svete 🙂 na druhe zatlacenie uz bola von, bolo to rychle, proste super 🙂 nebola som ani zasita ani potrhana nic

prvy porod bol hrozny, kliestovy, nevladala som vytlacit, a trvalo to 12 hodin 😒 bola som nastrihnuta a zasita, 2 tyzdne som nesedela na riti 🙄

skarabeus1111
23. júl 2012

druhy porod bol u mna hroznyyy...... dlho trval, babatko bolo vacsie, vodu mi prepichnut nesmeli, brala som atb, tak ešte 2 hodiny naviac som musela trpiet v bolestiach........ prvy bol KP, chlapec mal len 2,8 kg, porod super, o 2 hodiny bolo po vsetkom...... druhy porod katastrooooofen, o pol 3 rano som uz v bolestiach nespala, o 8 rano sme sli do nemocnice, na epidural nebol cas, bola som na 7 cm otvorena..... dostala som atb, tak ešte 2 hodiny naviac som si vytpela, maly sa narodil o 10,55 hod..... siel normalne, hlavickou dopredu a vazil 3,2 kg..... teraz cakame dalsie mimi, ale sama mam nervy z porodu 😒

m_isk_a
13. apr 2022

Prvy porod - zaciatok bolesti takych uz kontrkakcnych nad ranom z nedele na pondelok, v pondelok som mala poradnu, nechali ma uz na sale rovno, nakoniec som.tam trpela.cely den a mala sa narodila az v utorok o pol 4 rano...predtym som nespala vlastne cely vikend lebo som.mala.silnyvh poslickov cele dni a noci...cize cely porod vycerpana, unavena, dala.som si aj epi ktoru som neplanovala...nakoniec som.musela dostavat oxytocin a porod skoncil vakuumextrakciou aj s nastrihom samozrejme... Hrozne, plakala som este rok.ked som.o.tom hovlrila...hojila.som sa 2 mesiace, 3 tyzdne som si nesadla...do toho.pocit.psychickeho zlyhania...

Druhy porod - o 3 roky neskor, kontrkacie som predychavala doma hypnoporodnymi technikami..obcas vana a tak...ked boli po ,5min, zrazu sa to zastavilo...5hodin nic a potom to zas zacalo... Velmi rychlo som ich mala.po 4min a intenzivne...do porodky sme sli tak ked boli po 3-4minutach, dosla som.otvorena na 8cm, hned sala, ani.klystir nestihli (doma som si prezieravo dala glycerinovy cipok takze som sa nepokakala pri tlaceni)...a 2 hodky od.prichodu do porodnice bola mala na svete - prirodzene, bez nastrihu,.s malym sitim... Trpela som prakricky len tu poslednu hodinj kedy uz bol silny tlak na konecnik a kontrkacie takmer stale... Inak tie kontrakcie dovtedy sa mi zdali take predychatelne... Krasny porod, prajem taky kazdemu ❤️

A povzbudzujem vsetky zienky s tazkou skusenostou z prveho porodu, verim, ze je velka sanca ze druhy bude lepsi u mna to bolo naozaj 1000 a 1 ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre