Bol druhý pôrod ľahší?

sillas
27. aug 2006

Ahojte mamičky,
zaujímalo by ma tie, čomáte za sebou už aspon dva pôrody, či ten druhy bol ľahší. Ja som mala prvý ťažký a dlhý, silné časté kontrakcie na pôrod, ale som sa vôbec neotvarala..a potom velmi velmi pomaličky.
Doktor ma utešuje, že druhy zvykne byť už jednoduhší a kratší. Mate s tým niektorá skusenosť?
Neviem či to ma vplyv, ale budem rodiť po 4 rokoch.

tinusa78
17. jún 2009

Sidus, dakujem za podporu!!!! A ked aj Ty si mala taky termin ako mam ja, tak to urcite vyjde 🙂

danu
13. júl 2009

erni • 1d • Dnes o 16:10
Ahojte,
zaujimal by ma názor všetkých mamičiek ktoré rodili už druhý krát aký bol ten druhý pôrod?

hlavne či bol rýchlejší ako prvý /myslím tým od nástupu pravidelných kontrakcií al. odtečenia vody/

zaujima ma to lebo za nejakých 7 týždnov ma to čaka a prvý môj pôrod trval 12 hodín od pravidelných kontrakcií /á 10minut/a okrem toho bol trochu komplikovaný... tak sa bojim ale zaroven utesujem,že druhý uz bude rýchly,ľahký a nekomplikovaný..dakujem za odpovede

ivella • 2d • Dnes o 16:39
ahoj,aj ja som sa neskutocne bala druheho,viac nez prveho,ale uistujem ta ze to bude uuuplne ine,hlavne rychlejsie.. 😀 a vies uz ako na to,tak mozes viacej spolupracovat..co sa tyka dlzky,ani neviem kolko mam pocitat,lebo na salu som sa dostala ked som bola na 4cm(bolesti po 2min.),to bolo okolo 19.45,dr.pichol vodu a 20.22 bol maly na svete....pri prvom sa to tahalo neskutocneee hodiny...

alfomilka
13. júl 2009

prvy porod 4 a pol hodiny, poslednu 1 a pol hodky strasne bolesti
druhy porod 2 a stvrt hodiny, silne bolesti len 20 minut a aj to slabsie ako pri prvom porode

emily3
13. júl 2009

prvy porod cca 5 hodin s bolestami, a ako prvorodicka som si nevedela predstavit ze to mam vydrzat 12 hodin, na stastie nemusela som, len tri hodky boli tak e brutus...druhy porod bol kratsi to sme ledva stihali do porodnice, ale kontrakcie hnusne...a treti porod netrval ani hodinu. esteze som bola v porodnici, lebo ma tam dr. poslal rovno z poradne, ze budem rodit..aj ked som tam stravila pol dna, od nastupu prvej kontrakcie to boli hned 2 mintove intervaly a za 53min bol maly na svete...
tak som zvedava ako to budeme stihat tento raz 😉

tehula
14. júl 2009

ked vas tak citam, zvedava som na druhy porod. Ja uz som prvy mala pomerne rychly, kontrakcie hned 4min zacali a od ich zaciatku po narodenie trval 3hodiny.

magdal1
21. júl 2009

ahojte, mne sa prvy porod vliekol, vzdy som mala kontrakcie v noci a cez den nic. 3 dni, tak mi dali infuziu a islo to.
druhy - voda mi odtiekla o 01.30 a mal sa narodila 8.48 (najvacsie bolesti od 6.00)

inneska
21. júl 2009

ja som prvý pôrod mala dlhší ako druhý...pri prvom mi začala odtekať voda, po 7 hodinách prišla prvá kontrakcia, tei najsilnejšie kontry prišli okolo 15h a porodila som 21,30h...druhý bol rýchlovka, prepichli mi vodu, pichli oxytocín, silné kontrakcie prišli tiež o 15h a 15,43 bol malý na svete 🙂

gabuliik
21. júl 2009

Čaute.Ja som mala prvý pôrod dlhší ako druhý,ale to len kvôli tomu,že druhý som mala vyvolávaný.Pri prvom to trvalo od 01,00 v noci do 07,10 rána ked sa malá narodila 🙂 .No a pri druhom od 11,45 ked mi dali vyvolávačku a 13,40 bol malý na svete 🙂

inneska
21. júl 2009

gabi...ja som mala oba 2 pôrody vyvolávané, prvý bol vyvolaný injekciou a druhý tabletkou 🙂

solmi
22. júl 2009

Ahojte,tak moj druhý porod bol pred mesiacom.A velmi som sa bala lebo prvy bol hrozny.teraz mi porod vyvolavali a bol aj rýchli aj bolesti neboli take hrozne.O 15:50 mi prepichli vodu a 16:05 bola mala na svete. 🙂

gabuliik
22. júl 2009

Ja som mala vyvolaný tabletkou.Ale po pravde,už by som tak nešla rodiť.

brisilda
2. dec 2009

kocky normalne ste ma potesili, ze druhy porod je lahsi a rychlejsi .mne sa podarilo otehotniet znova cize medzi mojimi detmi bude 7 rocny rozdiel 😀 moje druhe tehotenstvo je s porovnanim s prvym horsi hlavne moje celodenne nevolnosti ktore som pri prvom nepoznala 😝 no zato si to teraz uzivam o cosi viac ako pri prvom 😀 kedze babatko je vytuzene a nepodarilo sa nam otehotniet hned na prvy krat ako to bolo pri mojom starsiom synovi 😉 teraz s odstupom casu si tehotenstvo uzivam plnymi duskami asi to bude aj tym, ze som o cosi starsia a mam viac informacii teraz sa nemusim obavat toho ako zvladnem vychovu dietata a ako sa onho postaram kedze uz nesom zaciatocnicka 😀 😀 😀
jedinym strasiakom je premna samotny porod kedze som si precitala rozne zazitky mamiciek s porodu 😖 mam obavu, ze tento druhy porod bude horsi ako prvy ☹ pri prvom mi zacali kontrakcie o 19:30 😀 uplne slabucke a o pol tretej rano uz bol krpec na svete z vahou 4320 g proste maly len tak vypadol zo mna kedze moje telo ho vytlacilo uplne samo 😀 no vravi sa, ze druhe babo ma aj vyssiu porodnu hmotnost ako prve 😔 takze si neviem predstavit ako to cele bude prebiehat no po precitani vasich prispevkov to vyzera tak, ze druhe babo zomna tiez iba tak vypadne 😀 len dufam, ze stihnem dojst do porodnice a neodrodim doma 😀 v zhladom na to, ze som mala slabucke kontrakcie ktore som ako prvorodicka nebrala vazne no nastastie som bola v tom case v nemocnici 😉

ikke
13. jan 2010

anavila • 1d, 39tt • Dnes o 14:13
ahojte. cochvila ma caka moj druhy porod. Chcela by som vediet, ake mate skusenosti, ci bol druhy porod len Malina alebo naopak. Dakujem za prispevky

jasmia • 3d • Dnes o 15:49
Druhý porod byl lepší v tom, že jsem věděla do čeho "lezu" a taky byl o něco kratší, ale jen o hodinu. Ale mě i první porod trval jen pět hodin, takže pohoda.

lucie777 • 1d • Dnes o 16:01
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

konja • 2d • Dnes o 17:47
anavila: ano, byl mnohem,mnohem lehčí a o dost rychlejší (o víc jak pět hodin)

jovi • 1d, 39tt • Dnes o 18:40
ahoj, také to brzy zjistím, jestli je druhý porod lehčí, kratší, m=ně bolestivější.... ale pokud do týdne neporodím, tak mě čeká vyvolání. Sice nepřenáším, ale už nějakou dobu jsem otevřená na dva prsty tak nemá cenu mě trápit přenášením

piskutek5 • 2d • Dnes o 18:48
Muj druhy porod byl supr prvni trval 12hodin a od zacatku bolesti a druhy trval 7 a pul hodky ale jen hodku jsem mela bolesti nakonec to byl prekotnej porod

akatik • Dnes o 18:56
Môj druhý pôrod bol asi o hodinku dlhší a trochu náročnejší, ale niet sa čo čudovať - synček mal 4,40 kg /hoci podľa ultrazvuku odhadli hmotnosť asi na 3,70 kg/

timoza
25. jan 2010

Mňa tiež čaka druhý porod,síce trocha neskor,ale som zvedava,ake skusenosti mate s tym druhym porodom.Moj prvy bol tazky.

severka222
25. jan 2010

Ahojte môj prvý pôrod trval asi 3 hodiny, bol sponntány , čiže aj bolesti boli menšie , druhý pôrod bol rýchly cca 1 hodinu , ale bolesti boli príšerné - bol vyvolávaný

martineckac
25. jan 2010

Ahojte, môj prvý pôrod trval 8 a pol hodiny, bol vyvolaný a druhý trval Dva a pol hodiny a bol vyvolaný ale boli horšie bolesti.

danu
20. feb 2010

andrejkaa23 • 1d, 7tt • Dnes o 20:10
Ahojte 🙂
Mam Philipka maxima ktory ma 7 mesiacov. 🙂
Cakame dalsie babo a zaujima ma ktory je narocnejsi porod?Pretoze co som zazila pri prvom hrozne katastroficke bolesti?Ako vy ktory bol narocnejsi? 🙂

anajocka
26. feb 2010

u mna kazdy dalsi porod bol lahsi, kazdy mal ale iny priebeh, prvy bolel ako hovado, ale bolo to asi za 4 hodiny od odtecenia voda, pri druhom mi neodtiekla voda, kontrakcie nepravidelne cely den, potom nic a intenzivne mozno 2 hodiny, potom sa narodila a tretie bola brnkacka, od odtecenia vody za 2 hodiny bol na svete, ale zase stahovanie maternice ma stale bolelo viac po porode, vyhoda ale ze nastrih len pri prvom, potom uz nie, som zvedava co nas caka teraz a este kazde dieta o trochu vacsie ale len o 100g. tak myslim statisticky u nas teraz by mal byt najvacsi ale mohol by sa aj rychlo narodit 😉

dulkagabulka
26. feb 2010

Danu, všetko je individuálne, nie je zaručené že druhy bude lepší,ale byva to takým pravidlom. Ak nebude vyvolávaný a nebude do neho umelo zasahované, máš šancu že druhé porodíš tak rýchlo ako ja, nestihol prist ani lekar 🙂 ..Ved ono sa vraví, že prvé robí cestu tým ostatným 🙂 Želám ti naozaj taký krásny pôrod 😀

siuzi
27. feb 2010

ahojte,umna bol druhý pôrod od začatia kontrakcií 2,5h,kontrakcie ale nastúpili a2min., po 15min,mi odišla voda a to už frčalo.prvý pôrod 7hod-z toho bolesti5h, ale pri druhom sa mi to zdalo intenzívnejšie a bola som po nom hotová 😝 .ale aj medzi detičkami bol rozdiel presne 1kg 😕 .a nastrihli ma obidva krát 😖 .ale bleskovka to bola a teraz je to aj tak už zabudnuté,tak prajem pekný a rýchly pôrod(ak môžem odporučiť tak s doprovodom) 😉

vodicka75
2. apr 2010

ahojte, chcela by som sa vas opytat, aky byva 2. porod po dlhsom case po 1. porode, pauza 6 a viac rokov 😉
a ci ma priebeh 1. porodu vplyv na 2. porod, napr. ci vam dali oxytocin /pri 1. porode/, mne pichli do stehna 2x, akoze na zosilnenie kontrakcii, ktore boli dostatocne az az, tie zosilnene som predychavala /mozno to urychlili tak o 5 minut/,...ma podavanie syntetickeho hormonu - oxytocinu vplyv na hormony nase vlastne, napr. ze pri 2. porode uz nie su tak intenzivne kontrakcie, lebo nam syntetika nabura prirodzene hormony? Ja som do porodu mala "zenske dni" take, ze som o nich ani netusila a po porode je to katastrofa, bolesti hlavy, opuchnuta ako zaba, netravi mi normalne. To je skor otazka pre tie maminy, ktore neuzivali ani antikoncepciu.

magdal1
2. apr 2010

ahoj vodicka75, pri 1.porode r.2003mi podali oxytocin- sialena bolest, 2. som rodila v r.2007 - nepotrebovala som ho, doma o 01.00 mi praskla voda a pomaly odchadazala, otvaranie super, rychlejsie ako pri 1. puorode. Telo si poradi, netreba hned do neho nieco pichat 😉

zuzi44
8. apr 2010

ahojte ja mam rozdiel medzi porodmi rok a pol ale druhy porod bol super oproti prvemu.Teraz pri druhom bolesti zacali o 22:00 do 3:00 som bola este doma o 4:00 som bola v porodnici uz otvorena na 5 prstov o 6:20 sa narodila malicka 🙂 Porod bol na 2 zatlacenia,trochu šitia ale vsetko bolo bez jednej injekcie alebo oxytocínu.Prvy porod bol vyvolavany najprv injekcia v piatok poobede celu noc nic len krce v podbrusku ani som sa neotvarala,v sobotu doobeda o 10:30 som bola len na 5 prstvov potom oxytocin a maly sa narodil az od 12:50.Šialene bolesti musela som si dat epidural,a vela som krvacala pred aj po porode.V porovnami s druhym porod hroza ☹ Maly bol prenasany tyzden,mal potom aj zdravotne problemy.Po druhom porode som aj hned po 2 hodinach uz chodila,sla na wc aj do sprchy,pri prvom este aj na druhy den som ledva vstala,takze si myslim ze druhy je vzdy lepsi aj ked to nebyva pravidlo 🙂

pidikoval
13. apr 2010

Ja tiež čakam druhe babo a trochu sa bojim porodu moj prvy porod trval 58 hodin ale zato nemala som niake silne bolesti odišla my voda a nič dali my 4 vyvolavačky aj infuziu a stale som sa neotvarala a ked som začala tak to išlo pomaly .Potom ku koncu si pri mne aj manžekodstal 14 hodin .A najhoršie bolo to šitie ale aj tak nebolo to nič prijemne čakať a ležať iba o vode 58 hodin dufam že druhy bude kratši kedže budu od seba iba rok aj niečo ale bojim sa trošku .

zuzi44
14. apr 2010

pidikoval drzim palce aby druhy porod bol lepsi,ja som tiez pri prvom bola o hlade 2 dni kym som porodila,ale mala som aj dlho bolesti aj sitie bolo horsie aj ked som mala EPI,pri druhom bolesti boli znesitelne mozno preto ze som bola doma a prislo to samo 😀
aj ja som bola posledny tyzden nervozna 😠 ale poriadne, viac ako pri prvom ,lebo vies co ta caka,a to som mala ist povodne na cisarsky lebo sa mala nechcela otocit,neboj vsetko bude inak ako pri prvom drzim palce 🙂

mackopuf
15. apr 2010

ahojte,ked vas tu tak citam,tak sa trosku ukludnujem,ze druhy porod budem mat lepsi a rychlejsi 🙂 . Ani prvy som nemala extra hrozny,dalo sa to vydrzat,nemala som EPI,ale to sitie 😖,to bolo asi najhorsie. Tak dufam,ze teraz to bude lepsie. 😎

denduska
19. apr 2010

tak sa mozem aj ja pripojit 🙂 druhy bol mne sa zdalo ovela bolestivejsi (mozno preto ze pri prvom som mala epi a teraz som nestihla)...prvy trval asi 11 hodin, predtym uz tri dni strasne bolesti, druhy - o pol jednej som sa zobudila na bolesti kazdych 5 minut, do porodnice sme prisli o 2.18, na 7 cm 😀 bez klystiru, bez nastrihu o 3.35 bola mala na svete. Mala som taky pocit ze ju neviem vytlacit von ale bola aj vacsia nez prva, mozno preto. Najviac sa mi ratalo, ze o 3 hodky som si sama vybehla na zachod, pod sprchu aj som sa uplne v pohode pohybovala. Treti zatial neplanujem, ale kebyze nahodou tak asi budem rychlo bezat 😀

nini78
23. apr 2010

Ahojte, mne druhý pôrod vyvolávali trval asi hodinu a pol od pustenia vody ale bol bolestivejší, ale aj malý mal o 800g viac, takže asi preto. Ale inak v pohode, bez epi. Ja som bola velmi spokojná a to som sa toho vyvolávania bála ako čert kríža. 😀

tinika
16. aug 2011

ja som prvy mala tiez komplikovany, odtiekla mi voda, potom nič, dali oxitocin nič, na treti den tabletku do hodky brutal kontrakcie 6 hodin, ziadny postup a nakoniec sc. Som zvedava ako dopadneme teraz, po dnesnyhc prietokoch padol verdikt ze nie je nutna sc tak uvidime 🙂 epi určite nechcem, tak mi drzte palce

gabii83
5. sep 2011

ahojte
mam potrebu si pisat o druihom pôrode a o skusenostiach
ja som amala termin 4.ho dnes sa mi ale zacala skola.... bola som na prednaske pozerali na mna ako na casovanu bombu :P
idem aj zajtra aj cely tyzden sa chystam, len aby som to stihla, som z BB a planujem ist do ZV 20 km boli sme tam s prvou dcerou za 10 min - nas tatík bol v riadnom strese tak letel ako blazon :D
sa zlakol ci co :DDD
no teraz ak by to na mna prislo v skole tak dufam, ze to stihneme aspon do BB, ale co mam robit sediet doma a cakat?
prednasky na 90 % dali vsetky na prvy sept. tyzden - chodim externe, studujem prekladatelstvo a tlmocenie v kabinkach a tieto teoreticke prednasky nesmiem vynechat.....
tak preto ta dilema....

a potom mam moznost chodit s dennymi ale kam dam deti? to uz potom nas tatík bude v robote.....

no co uz.
uz bude ako bude.... 😝 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre