Bol druhý pôrod ľahší?

sillas
27. aug 2006

Ahojte mamičky,
zaujímalo by ma tie, čomáte za sebou už aspon dva pôrody, či ten druhy bol ľahší. Ja som mala prvý ťažký a dlhý, silné časté kontrakcie na pôrod, ale som sa vôbec neotvarala..a potom velmi velmi pomaličky.
Doktor ma utešuje, že druhy zvykne byť už jednoduhší a kratší. Mate s tým niektorá skusenosť?
Neviem či to ma vplyv, ale budem rodiť po 4 rokoch.

palma
27. aug 2006

ajoj sllas,ja budem rodiť po 10.r.a tiež sa bojím ako dopadne tento pôrod.Okolie hovorí 1:1(niektoré lahšie,niektoré ťažie),ja som niekde čítala ,že najpravdepodobnejšie sa ten 2.pôrod podobá prvému. 😝

renca3
27. aug 2006

Ahoj Sillas, prave som sa ta chcela v septembrovkach opytat na 1. porod.
Aj u mna to trvalo velmi dlho cca 25 hodin. No ale to pre tu velkost maleho.
Ale nie o mne som chcela, lebo aj tak to ukoncili cisarom. ☹
Prednedavnom rodili kamosky okolo mna a bolo to rozne 2 mali horsi, 2 lepsi.
Fakt je to individualne. Tendencia je podla mna za kratsiu dobu, ale odzit si tie kontrakcie musis rovnako.

expertka8
27. aug 2006

...myslím,že je to individuálne...druhý pôrod v mojom prípade bol neporovnateľne ľahší oproti prvému 😉

verulka
27. aug 2006

U mna boli vsetky tri ukazkovo lahke a kratke, ale druhy bol vo vela veciach naj...Trval od 1kontrakcie do poordu pol hodinu(cize bol najkratsi) ,ale zase ma vyse pol hodinu sili, takze aj najneprijemnejsi. Ja som sa vacsinou stretla s tym, ze druhy bol lepsi. Hlavne uz vies do coho ides (vacsinou)

sillas
autor
27. aug 2006

takže mi ostava iba veriť, že to bude lepšie.
ja len dufam že kratšie,ostatne ked som už raz zvladla, tak to ešte raz zvladnem. 🙂

verulka
27. aug 2006

To je bez debaty, ze to zvladnes znovu 😀 Drzte sa!

sillas
autor
27. aug 2006

verulka,
obdivujem ženy čo to zvladnu 3 krat a vychovavaju tri detičky.musite mať veselo. 🙂

verulka
27. aug 2006

Sillas, ale u mna to nie je na obdiv, mne sa rodi v porovnani s ostatnymi velmi lahko ( prvy trval 1 a 3/4 hodiny). Ale veselo je u nas poriadne.

sillas
autor
29. aug 2006

verulka,
ale vynosiť to tiež treba, a to tiež nie je taka sranda. Ale aspon s pôrodmi si mala štastie, a ešte po troch detoch tak dobre vyzerať ako ty... no super.

jaja25
23. sep 2006

Ja som mala druhy pôrod rýchlejší a aj lahší. Dúfam že keď budem raz rodiť tretie, tak to bude také isté, alebo aj lepšie 😉

mracik
23. sep 2006

Silas ja som mala prvý pôrod kratší, bolesti som mala cca pol hodiny, a asi tri krát som musela "potlačiť", počas druhého tie silné kontrakcie trvali asi hodinu a pol, aj tlačiť som musela "až" päť krát. Ale druhé bábo malo o kilo viac (4300g) ako to prvé, takže to bolo kvoli tomu.

Ale moja švagrinka mala vždy každý pôrod ľahší a kratší a pri štvrtom skoro nestihla prísť do nemocnice. Myslím, že väčšinou je to tak.

Ale hovorí sa, že je lepšie, keď pôrod trvá dlhšie (samozrejme nie príliš dlho), tkanivá sa môžu lepšie pripraviť, pri príliš rýchlom pôrode je väčšia tendencia, že sa tkanivá potrhajú a horšie sa hoja, aj u mňa to bolo tak, po druhom dlhšom pôrode som sa oveľa rýchlejšie zotavila

drobecek
2. okt 2006

Ahojte, som tu nová. Aj ja čakám druhé bábo, mám obavy, ako sa to celé vyvinie. Som v 40. týždni, bolesti mám už zhruba dva týždne, včera som mala do jednej hodiny v noci silné bolesti až do krížov, ale potom som zaspala ako bábätko a ráno som bola fit. Už som z toho nervózna, lebo ma upozornili, že mám prísť do nemocnice (v Kežmarku), keď budú sťahy pravidelné, zhruba každých 15-20 min. Pri prvom bábätku mi vodu prepichovali, odišiel mi iba hlien. Teraz je to bez hlienu, bez plodovej vody, iba bolesti (nepravidelné). Vraj ten druhý pôrod môžem mať za sebou aj za 2 hodiny. Uvidíme. 😀

verulka
2. okt 2006

Drobecek, nas upozornovali, ze druhorodicky nemusia mat pravidelne kontrakcie..Ja som nemala ani raz hlien, ci odchod plod.vody..Drzim palce, neboj bude to rychlovka a pohoda,pa

emily3
2. okt 2006

ahojte, mam za sebou dva porody a treti ma caka. prvy bol relativne kratky a druhy este kratsi. pri druhom som mala kontrakcie skor, vacsinou v noci a potom prestali. a ked prisli tie prave som si vravela ,ze to prejde. lenze kontrakcie trvali hned 5min 4min a mala som pocit ze neprestavaju. preslapovala som v kuchyni a rozmyslala ci zobudit ocka ( bolo to v noci) no a ked mi odtiekla voda bolo jasne. do porodnice sme dofrcali a za 40min sa narodil. doktorka bola skvela. nechala porod na mna, nikto mi neskakal po bruchu, maly sa narodil bez problemom. s ockom sme potom hovorili ze ked to bude take rychle aj pri tretom, rodime ho doma. tak som zvedava ci to stihneme 😀

drobecek
2. okt 2006

Verulka, vďaka za povzbudenie, len aby to už bolo. Zajtra idem na kontrolu, tak som ako na ihlách, čo mi povedia. Ešte ma lekár potešil, že biometria predbieha 1 týždeň, chlapček má už 4 kg (pred týždňom!), tak sa toho pôrodu aj tak trochu desím. 4.10.(v stredu) máme s manželom 3-tie výročie svatby, tak by bolo celkom milé, keby sa už narodilo, no nie? 😀

palma
2. okt 2006

38tt 😎 drobeček,vidím že si nová, pridaj sa k nám októbrovkám,klikni si na spoločný termín,alebo na októbrovky.

barusa
4. nov 2006

ja som rodila po piatich rokoch mala som hrozny strach lebo to prve bolo hrozne ale kazdy hovoril prve spravi cestu druhemu u mna to bola pravda na to ze meriam cca.167cm som za dve hodinky porodila 4,5kg dievcatko

lucko
7. nov 2006

Ja som malá druhý pôrod tiež kratší. Malá sa narodila po 45min. Kontrakcie mi začali deň predtým večer. Ráno o 10.00 mi odišla hlienová zátka. Potom som mala kontrakcie cca po 10min. o 14.00 sme vyrazili do pôrodnice, ale kontrakcie boli stále po 8-10 min., tak sme išli s manželom do cukošky a odtiaľ sme prišli do nemocnice o 16.15. Bola som otvorená na 8cm, pusitli mi o 16.25 plodovú vodu a o 17.10 sa malá narodila.

zabinka
7. nov 2006

Teda baby, ja vam mozem iba zavidiet. Ja som prve rodila 14 hod. a pri druhom mi po 8 hodinach museli spravit cisarsky. No napriek tomu stale uvazujeme, ze casom budeme mat aj tretie.

andrea.m
7. nov 2006

ja som prve rodila plánovanou sekciou kôli polohe zadočkom.teraz ma čaká druhý pôrod po 4 rokoch a tiež som zvedava ako dopadne.rada by som rodiť spontánne,ale bábo bolo zatiaľ na každom usg otočené zadočkom dole tak mi lekár veľku šancu nedáva.

davidko
7. nov 2006

andrea skus tak tri dni chodit po štyroch či sa bábo neotoči mne to doporučila lekárka že ako mačička po zemi a pomohlo mi otočila sa

melory
7. nov 2006

mne zas poradil sviecku, cize nohy dohora, alebo ich opret o stenu.

certica
7. nov 2006

ahojky. tiez som rodila sekciou kvoli KP, davala sa na styri a este dalsie civky, ale nic. Ale niektorym babam to pomohlo. Ja som mala malo plodovej vody, tak mozno preto nemal krpec tolko volnosti k pohybu.

vavka33
28. nov 2006

Ahojte,mna zacala trapit jedna vec-mozno blbost,ale zaujima ma,tak vas chcem poprosit,ci s tym mate niektora skusenost-chcem vediet,ci pri druhom klasickom porode urobia nastrih hradze na tom istom mieste ako prvy krat,alebo niekde inde.Dakujem za odpoved.

andrea.m
28. nov 2006

vavka čo som videla na praxi väčšinou strihali na tom istom mieste...aj sekciu po tom istom reze...neviem prečo 😒 skús sa poradiť so svojím pôrodníkom ak máš vybratého

janinah
28. nov 2006

opýtajte sa vašej mamky ako rodila, je to aj dedičné, ženy v našej rodine rodia rýchlo a ľahko, napr. môj prvý pôrod 3 hod, druhý 4 hod., sestra rodila ešte rýchlejšie.

expertka8
28. nov 2006

..janinah..nestraš...ja som sa rodila 21 hodín 😅

vavka33
29. nov 2006

No dik Adka.Nemam vybrateho,len som chcela vediet-jaaaj az sa mi urobili zimomriavky.
Janinah,si mala asi protekciu,nie 😀
No tak mojej maminy sa uz neopytam ☹ ,ale ona rodila 2.krat po 11mesiacoch,ja budem po 6 rokoch a to je asi trosku rozdiel. 😉

titkovamiriam
29. nov 2006

Ja som rodila tri razy,tri razy nastastie rychlo.Nastrich mi robili tri razy na tom istom mieste.No videla som zeny co rodili 15 aj viac hodin.

vavka33
29. nov 2006

Ja 30 hod.druhe snad bude aspon o 2 hod.menej.A ten nastrih -auuuu,neboli to sice,ale ten pocit,ze je to na tom isto mieste 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre