Bol druhý pôrod ľahší?

sillas
27. aug 2006

Ahojte mamičky,
zaujímalo by ma tie, čomáte za sebou už aspon dva pôrody, či ten druhy bol ľahší. Ja som mala prvý ťažký a dlhý, silné časté kontrakcie na pôrod, ale som sa vôbec neotvarala..a potom velmi velmi pomaličky.
Doktor ma utešuje, že druhy zvykne byť už jednoduhší a kratší. Mate s tým niektorá skusenosť?
Neviem či to ma vplyv, ale budem rodiť po 4 rokoch.

dididi30
29. jún 2008

sasi gratulujem 😀

motiilik
29. jún 2008

sasi gratulujem 🙂

ja som mala oba pôrody super...prvý som šla do porodnice o plo štvrtej poobede,o šiestej mi doktor prepichol plodovú vodu a večer o deiatej bola malá na svete...a druhý pôrod,to ma dal primár na sál o pol jednej na obed,že mi spravia zaťažový test,tam som zaspala,o štvrtej poobede prišiel,prepichol plodovú vodu a presne o 17.12 bola malá na svete a obe som zatlačila dva či tri krát a boli vonku,takže ja som mala super pôrod 🙂

mirka8429
29. jún 2008

sasi gratulujem

motiiilik wau tisko zavidim..a si brala pocas pôrodu nieco ako lanove semienka alebo malinikovy caj??

motiilik
29. jún 2008

mirka,nie nič som nebrala,pri oboch som strašne behala,nemala som čas vysadávať doma a zvlašť teraz pridruhej som musela všetko upratovať,bola som až nervozna,keď som niekde zbadala omrvinky,ešte nejaký týždeň pred porodom som doma umývla okná a prala a vešala záclony....a inak neviem,asi som sa tak dobre otvorila,že to išlo raz dva,ale pri druhej ma aj primár nadopoval,lebo mi hrozilo vykrvácanie,tak poreboval,aby som čo najrýchlejšie porodila...tak možno aj preto...

mirka8429
30. jún 2008

motiilik no to je veru pravda ako vravis..len ja som velmi nemohla behat od 23tt lebo som sa otvarala...ale uz od 36tt som zacala...ved by som neporodila ani ...

motiilik
30. jún 2008

mirka,ale hlavne to už máš aj Ty za sebou a na svete máš nááádherného chlapčeka/Samka/je fakt krááásny 🙂

mirka8429
30. jún 2008

motiilik dakujeem 🙂 no ale sa informujek k druhemu 🙂 a ved aj ty mas krasne deticky🙂

motiilik
1. júl 2008

mirka dík 🙂 juj,to už ani pracda nieje,že mala moja dva mesiace,to už je také šidlo,že furt by len behala a zle robila a staršia,tá je zas taká starostlivá,že furt behá za ňou a kontroluje ju 😀 no niekedy je u nás pekne rušno,hlavne keď jedná húka a druhá sa ju snaží rozosmiať,vtedy mi ide hlavu roztrať 😎 ale čo už,také sú deti 😉

mirka8429
1. júl 2008

motiilik hehe zlateee...ja by som chcela druhe tak o 2 roky...bude to tazsie lebo ked mas 2 deti a su este male tak predsa je to take..ale nevadi ja nechcem velke vekove rozdiely medzi nimi tak cca 3 roky...no uvidime ako sa podari...nas mal 2 mesiace ale uz teraz je huncuut a velkyy...a ked vyrastie...hehe ani nevraviim 🙂

motiilik
1. júl 2008

mirka veru,zdá sa mi,že tie malé stvorenia sú dosť prešibané 🙂 niekedy nechápem kde sa to v nich berie....jakmile začnú trochu behať a hovoriť,tak nás aj predajú 😀

ale to je dobre,lebo v dnešnej dobe,pokial nemaš veľkú hudu/ústa/ 😅 tak nič nemáš a musíš sa vedieť aj obracať 🙂

mirka8429
2. júl 2008

motiilik veru..nas je taky vybity ze ano v postielke nechce hajat..vcera sme ho tam ulozili a zacal plakat ako najaty..a ked sme ho vybrali stichol a na nasej posteli zaspi hned..no a strasne by pozeral na telku..uz neviem co mam robit...ked sa prechadzame jeho hlava smeruje na telku aj ked ho prebalujem..a nemoze byt stale telka vypnuta hehe ale co uz..jeho zaujima asi to co sa hybe a rozne farby hehe lebo ma taku deku farebnu so zvieratkami a tak na nich pozera...zlaty je..a pravdu mas..ked v dnesnej dobe neotvoris usta nak nic nemas...

motiilik
2. júl 2008

mirka malý ten televízor ešte ani poriadne nevníma,je malinký 😉 a z toho,že spí s vami na velkej posteli si nič nerob,aj moja tak bola navyknutá,a jedneho dna v noci som ju preložila do postielky a bolo,spala jak zarezaná a od vtedy je tam doteraz.... 🙂

mirka8429
2. júl 2008

motiilik no aj my sme tak uz nasho raz preniesli ale budil sa castejsie ako pri nas...

motiilik
2. júl 2008

jaj,no tak treba skúšať a snáď raz sa to podarí...on je ešte maličký.... 🙂

emjee
22. aug 2008

zajo79 • 1d, 19tt • Dnes o 22:02
Ahojte kocky,

caka ma v januari druhy porod, tak robim prieskum. Je to pravda ze je druhy porod rychlejsi a lahsi ako ten prvy?
Prvy syn bol na svete za dve a pol hodinky,nehovorim ze to bolo bez bolesti, ale ked pocuvam zazitky,ako sa zena v bolestiach otvarala 10 hodin....no neviem co mam cakat.

maca793
23. aug 2008

ja neviem posúdiť lebo dvojčatá som rodila cisárskym a kajku normálne. po 2 hodinách intenzívnych kontrakcií bola na svete.
druhý pôrod nemusí byť o niečo lepši ako ten prvý.

sveva
23. aug 2008

Ahojte. Ja som mala skoro rovnaké pôrody. Prvý sa začal o pol jedenástej v noci a malá sa narodila 2:15. Pri druhom som mala ku koncu silnejšie kontrakcie. Začali o jedenástej v noci a malá sa narodila o 2:30. Takže skoro rovnako. 😅

sisa.b
24. aug 2008

ahojte 🙂 tak ja som mala prvy porod 12,5 hod. a druhy len 6 hod. ale zas babo o kilo tazsie, tak sa mi moc tlacit nechcelo. dcera 3,75 kg, syn 4,7 kg. no a teraz sa dost bojim, aby tretie nebolo zas male slonica este o kilo tazsie..
inak ja som bola sita pri oboch a pri malej dokonca aj vnutorne stehy bez injekcie. citila som to vsetko jasne, ale musim povedat, ze uz som viac-menej len odpocivala po namahavom porode. 😎 takze dievcata, ktore tvrdite, ze najhorsie je zasivanie, tak ste urcite nezazili poriadne porodne bolesti 😀 lebo to sitie bola pri oboch uz len oddychovka...

jahodka11
24. aug 2008

ahojte, ja si spominam, ako mi pocas tehotenstva povedala sestricka raz pri vysetreni, ze keby mala prvy porod taky ako druhy, tak ma len jedno dieta 😒 neviem, nemyslim si, ze s druhym porodom by mal prvy nieco spolocne...aj ked by som si to zelala, ja som mala pekny porod....no ved napisem potom 😉

shela
25. aug 2008

Dievcata co myslite ako dlho bude trvat moj porod?? Prvy trval okolo 30 hodin a to nepocitam poslickov celu noc pred tym...mam dost strach..ale zatial si z toho robim srandu ze tentoraz to bude pre istotu len 25hodin 😅

geegee
25. aug 2008

ja som rodila po 2 rokoch a druhy porod som mala rovnako lahky akurat ze bol este rychlejsi 🙂

alika54
25. aug 2008

jahodka,,,ja musim s tou sestrickou bohuzial suhlasit,,,mam podobnu skusenost,,,prvy porod bola malina proti druhemu,,,kym sa mi mala narodila to boli galeje 😠 ,,,ale kedze to mam davno za sebou dalo sa uz zabudnut 😅

kojzarik
27. aug 2008

ahojte neda mi to nenapisat .Aj ja som po porode mali sa mi narodil v oktobri ale bolo to velmi rychle vzhladom na to ze som prvorodicka, trval len dve hodiny aj z cestou do porodnice keby mi neodtekala plodova voda ani neviem ze rodim nemala som ziadne bolesti .

majsan
30. aug 2008

ahojte mamicky tak aj ja prispejem.U mna bol prvy porod lahky na prvorodicku a myslela som si ze ten druhy tiez bude malickost.ale to co som si prezila... uz nikdy viac.od osmej rana do pol piatej poobede.ani ma nenastrihli a potrhala som sa. placenta mi nevysla tak ma hned po porode uspali a chirurgicky cistili.alesom rada ze uz to mam za sebou a pre toho anjelika to stalo zato.

amatula
31. aug 2008

SHELA ja som mala prvi ako ty ☹ 😅 a druhy som si nestihla uvedomit co bol tak rychli a lahki uplna slast 😉

shela
31. aug 2008

amatula...dakujem za povzbudenie...dufam ze to takto bude ako si vravela...ja som mala preto taky dlhy porod pretoze som sa velmi velmi pomaly otvarala a tu vo Svedsku nedavaju ani urychlovacky ani nic take...a cisarsky rez iba fakt ked ide o zivot...ale uz si vravim tak ze aj ked neviem ake strasne to bude ta bolest za to malinke stoji

moni83
18. sep 2008

Ahoj shela ja som mala prý pôrod niečo ce 16 hodín plus potom vyše hodinu zašívania 😖 . A druhý ? Ten bol úplne vynikajúci (ak to tak môžem napísať 😀 ) Od rána slabé a nepravidelné kotrakcie ,ktoré trvali celý deň až na večer zosilneli. Keď prichádzali po 5 minutách sme išli do pôrodnice a za 2 hodiny bola malá na svete 😀 😀 😀 . Keď to tak porovnávam aj kontakcie sa mi zdali slabšie aj menej bolestivé a tiež akoby trvali kratšie. Možno kvôli tomu,že som už vedela čo asi môžem čakať. 😀 Držím palce 🙂 .

emfi
20. sep 2008

Ahojte, tak ja som rodila po takmer 9 tich rokoch a bála som sa hrozne, ale prebehlo to v pohode, len som si to akosi viacej uvedomovala, bolesti, a všetko. Manžel bol teraz pri mne, aj to mi dosť pomohlo. Bolesti som dostala okolo 5 hod. rannej ale do pôrodnice sme išli až okolo 9 tej hod. Nejako som to doma predýchavala a nechcela som zbytočne panikáriť, čo keby to ešte nebolo ono. Mala sa narodila 11.11 hod. takže vcelku to išlo rýchlo. Ale boliesti som mala riadne, no bez nich to nejde. Tentokrát som ani necítila, keď ma nastrihávali a aj šitie menej bolelo. Len som mala väčšie bolesti po pôrode, tak som jedla tabletky, bolesti sa zväčšovali pri kojení, ale to je vraj po druhom pôrode bežné.
Rozhodne som to viacej vnímala čo sa so mnou robí a aj teraz si to viacej užívam, je to asi vekom...

ddmoxy
4. dec 2008

Ahojte.prvý pôrod 20 hodín s nástrihom a druhý asi 2 hodiny bez nástrihu.

rinuska
12. dec 2008

ahoj , prvý pôrod trval 13 hod. s nástrihom , druhý 7 bez nástrihu ale aj ked bol kratší mala om pocit , že bolestivejší -možno preto , že som rodila 2x po 9 rokoch a zabudla som , dúfam , že teraz to bude rýchlovka , lebo normálne mám strach - asi najvačší zo všetkých pôrodov ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre