Bolesť pri styku, aký bude pôrod? Mám obavy

mio5
28. sep 2008

ahojte, mam taku dost velku obavu, cakame s muzom babatko, ale samotne spravenie babatka bolo tazke nakolko pri pohlavnom styku mam bolesti, lekarka mi povedala, ze sa neviem uvolnit, ale to asi velka pravda nebude lebo aj ked som akokolvek uvolnena tak ma to boli. Neviem si predstavit samotny porod, ma tu niekto podobny problem? Alebo mal niekto podobny problem? Velka vdaka.

petal
28. sep 2008

mio IP

mio5
autor
28. sep 2008

ahoj petal co je to IP?

buffinko
28. sep 2008

mio5 - ja mam rovnaky problem podla dokiho - tiez sa neviem uvolnit a zakazdym ma deprimuje, ze ako chcem porodit... ale mna styk pri spravnej predchadzajucej stimulacii neboli, naopak. tiez by ma zaujimalo, ci sa najde niekto s podobnou skusenostou, ako vyzeral naozaj porod

mio5
autor
28. sep 2008

buffinko - a ako si na tom s cytologiou? Lebo to je pre mna horor...

petal
28. sep 2008

mio IP je interna posta a ked sa prihlasis, tak uplne hore na stranke sati objavi, ze mas internu postu a tu si precitas

katmi
28. sep 2008

ja s tym co pisete problem nemam a nemala som,ale porod som mala strasny..

petal
28. sep 2008

cytologia je pre mna nocna mora,ale moj doktor, ked vidi, ze to nepojde, tak to necha nabuduce a potom sa to podari. uz to raz robil az na tretikrat. 🙂 a mna tiez deprimovali reci o tom ako porodim, ked sa nedam ani poriadne vysetrit. buffinko drzim palce aby ti to dopadlo co najlepsie, ono to vzdy dopadne tak ako to dopadnut ma.

petal
28. sep 2008

mio a kedy cakas dieta

mio5
autor
28. sep 2008

DIETATKO BY SA MALO NARODIT NA ZACIATKU MARCA 🙂

buffinko
28. sep 2008

mne cytologiu urobi, vzdy to nejako pretrpim, ale nezabudne pripomenut, ze to nie je dobre, ze sa neviem uvolnit. no ja sa citim uvolnena, nestahujem svalstvo, ale je to neprijemne a hlavne bolestive. a on ma zacne deprimovat, ze ked neznesiem 2prsty, ako chcem pretlacit dieta atd., atd. neviem ako ho chcem pretlacit 😅 , asi nebudem mat velmi na vyber...nejako to babo musi von.

mio5, mne sa porod rapidne priblizuje, tak potom sa ozvem, ako to dopadlo. 😉

petal vdaka 🙂 aj si myslim, ze to dopadne ako ma. neviem to ovplyvnit.

shela
28. sep 2008

mio5...no my sme problem s tymto nemali a porod som mala hrozny-30 hodin a to nepocitam poslickov...teraz cakam druhe a malo by sa narodit koncom marca a sem tam mam take stavy ze ma to trosku zaboli ale to je tym ze niesom uvolnena...ked sa uvolnim vsetko je OK...a porodu sa neobavaj.. je to ta najkrajsia udalost v zivote zeny...sice to boli no hruuza ale ked ti ukazu malinke tak si povies vsetko to za to stalo...napriklad ja sa na porod tesim a som si ista ze opat budem rodit bez EPI 😉

caruzo19
28. sep 2008

buffinko,to co mas za doktora chrapuna?ho vymen pekne ked ma taketo reci

petal
28. sep 2008

inac aj mna doktori povzbudili takymi recami, ze ako chcem porodit, ze so velmi stiahnuta, tak ma to vystresovalo este viac, no asi nemaju vela takych pripadov, je to pre nich uz rutina, tak to nechapu. ono kto to nezazil, tak to nepochopi.

mamutka
29. sep 2008

och mio, mam rovnaky problem a porod za dverami, potom sa ozvem ako to slo, alebo ma v nejakej inej teme potom capni a pytaj sa, ak budem taka deprimovana, ze zabudnej aj ako sa volam, nie este co slom slubila 😀

jajka.20
29. sep 2008

ahojta žienky...sledujem že sa tu bavíte aj o pohlavnom styku...chcem sa opýtať či by niektorá z Vás dokázala pomôcť s mojím problémikom...som v 36tt a mám skráteny krčok o 1,5cm a vraj mi teda hrozil predčasný pôrod...tak a tu je môj probléémik..môžem sa v takejto situácií milovať s mojiim mužičkom??? už to tak obaja chceme a nevieme čo?

tynushqa
29. sep 2008

Ahoj jajka, zase sa stretavame 🙂 nam doktorka zakazala sa s milovat 😕

jajka.20
29. sep 2008

aaahojky...to vážne???...ajajaj...tak to si ešte počkaame.... 😒

bora8
29. sep 2008

jajka no podľa toho či už chcete rodiť alebo nie, ale ja mám krčok skrátený o 2 cm už od 34 tt a milujeme sa .... a nič... niekde som čítala, že spermie skracujú - uvoľňujú krčok, ale u nás to akosi neplatí, lebo ja by som už aj rada rodila a manželíkovi nedám pokoja 😵 a akosi to nezaberá 😵

margarita
29. sep 2008

mio5,
ja som teda zatial este nerodila, ale bolesti pri styku som mala strasne, a dost dlho, az kym mi prisli na to, ze mam chlamydie, ktore mi tam stale sposobovali zapaly a z toho bola ta bolest. Po prelieceni som este zacala cvicit cviky na panvove dno podla Ludmily Mojzisovej (je tu niekde na fore tema o tom), a asi po 2 tyzdennom cviceni to uz slo bez problemov, dokazala som byt uvolnena a odvtedy je to fakt super 😉 takze ja to cvicenie vrelo odporucam. Niekedy totiz mozes mat napr. skratene svalstvo stehien(ako som mala ja), a z toho Ta to boli.
Ale s cvicenim sa neodporuca zacinat ked si tehotna, alebo teda urcite minimalne prvy trimester.
Najlepsie je tiez to cvicit pod dohladom skuseneho fyzioterapeuta, lebo ak cvicis zle, moze Ti to este viac ublizit.
Tolko moja skusenost, s vysetrenim u gynekologa je to uz tiez v poho, niekedy to ani necitim 😀

petal
29. sep 2008

margarita, a ty si zacala cvicit pod dohladom nejakeho odbornika alebo sama

margarita
29. sep 2008

ano petal, mala som stastie ze som nahodou na nete nasla v nejakej diskusii kontakt na super doktorku v Ruzinove, a k nej som chodievala pravidelne raz za mesiac po menzese, robila mi mobilizaciu chrbtice a vzdy ma naucila nejake nove cviky, ktore som prave potrebovala, vzhladom na svoj stav. Potom som ale pravidelne kazdy den cvicila doma sama, podla kazety, co mi pozicala, lebo ked necvicis pravidelne, nema to cenu. Ale tie kontroly mesacne su prave na to dobre, ze ked ti niekde nieco zaskoci, alebo ta boli, pozrie ti to odbornik. Pozri ale viac v teme Mojzisova, lebo toto je primarne ina tema 😀 len u mna to s tym suviselo, takze to tu tak rozpisujem...
a tiez, ako tu niekto pisal, uz som sa bala, ze som posahana a tu bolest si sama vyrabam psychicky, ale nie ej to tak, naozaj, to su svaly, o ktorych ani neviete, ze ich mate 🙂 ale ak su nefunkcne, retazovo sa to prenasa na ine partie.
Keby daco, posli mi IP.

buffinko
29. sep 2008

margarita, vdaka za tip - skusim sa po porode po dacom podobnom poobzerat. inak chlamydie som mala tiez.

caruzo - on to ten moj doktor nemysli zle, chce ma povzbudit, aby som sa snazila vedome uvolnit. z jeho pohladu to mozno vyzera, ze ja ako pruderna zenska neznesiem dotyk cudzieho chlapa...lenze v tom to naozaj nie je, neviem co by povedal, keby som tie svaly vazne naschval stiahla 😝. pri styku problem nemam, no to sa mi najprv manzel chvilku venuje, keby nie, tak by ma vniknutie asi tiez bolelo.

lucka.jesenska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre