Bolesť - štípanie v prsníku po nakojení

rybamala
14. feb 2013

čaute baby, mám taký problém - kojím druhý mesiac, a v ľavom prsníku ma zhruba posledné dva týždne stále viac a viac bolí. nemám žiadne hrčky, ani teplotu, ani začervenané miesta. bolí to najviac tesne po nakojení asi pol hodinu až hodinu - je to také akoby štípanie a mám pocit, akoby to bolelo, kým sa zase nevytvorí nejaké mliečko tam - že kým je to prázdne, tak to štípe. neviem to inak popísať. nemali ste niektorá také niečo? čo to môže byť, a čo s tým?

majka1981
15. feb 2013

@rybamala skus zavolat laktacnej poradkyni, neviem co to moze byt.

eveenka
15. feb 2013

@rybamala a to ta boli priamo v prsniku? No podla mna to moze byt pocit ked sa tvori mliecko, ja to tiez citim ako sa mi tvori take akoby pichanie v prsku 🙂 predtym som to necitila...

barbade
15. feb 2013

@rybamala Ja som nieco take tusim zazila vcera .... bolo to vcelku ostre stipanie, az akokeby palenie v prsniku, dost vyrazne, ani zaspat sa mi nedalo. Dufam, ze sa to nebude opakovat.... Myslim si ze to bolo asi tym, ze som ''mucila'' prsnik (vzdy prstom vytvarujem bradavku aby bola pre maleho lepsie uchopitelna a tiez mackam prsnik ku koncu kojenia aby mu islo viac mliecka). Potom si vzdy poviem ze musim byt sama k sebe jemnejsia...

rybamala
autor
15. feb 2013

@barbade tiež si ku koncu mačkávam prsník... ale už mi tu baby radili, vraj to môže byť z podchladenia - akože ani o tom nemusím vedieť, ale cicky sú vraj také citlivé - no tak som si to včera večer skúsila nahriať infralampou a fakt mám pocit, že to pomohlo (klop klop) - inak tiež som to mávala takú silnú bolesť, že keď som z toho prsníka kojila v noci, ani mi zaspať nešlo, len som si ho v ruke držala... inak - teraz ako nad tým rozmýšľam, asi som si ho tou rukou v podstate hriala a to mi tiež zmierňovalo tú bolesť..

ikke
15. feb 2013

mozno cievny krc, v podstate akoby nedokrvenie bradavky po kojeni - toto mavam ja, da sa to jednine zmiernovat prikladanim niecoho tepleho hned po kojeni (teda ak je to toto...)

bzunnka
16. feb 2013

Ahojte
Ja mavam presne to iste,je to akesi palenie v prsnikoch po kojeni,velmi neprijemne,v noci ani zaspat sa neda..dobre mi robi,ak mam prsniky v teplucku🙂
Nic mudre som zatial nevygooglila:o