Bolesti kĺbov po pôrode

lyduska2
24. apr 2012

Mamičky, máte niektorá skúsenosti po pôrode so silnými bolesťami všéééétkych kĺbov? Rodila som pred štyrmi mesiacmi a myslela som si, že je to hormónmi a samo sa to upraví, ale je to čím ďalej, tým horšie... ☹ ☹

zibi
7. mar 2017

@pupina14 ber k nemu aj magnezko..lebo decko obera telo o magnezko

nikulka1
7. mar 2017

@jka2nova takze aj ja mam 🙂 douzivala som tak ako bolo odporucane - mesiac, denne, s vit C a nemam pocit zmeny.

pupina14
7. mar 2017

@zibi ja beriem magnezko, cecko decko a vapnik uz niekolko mesiacov 🙂 aj zelezo a kyselinu listovu.. aj makovy olej. Samozrejme vsetko s hodinovymi odstupmi lebo zelezo brani vstrebaniu vapnika.
A aj makovy olej davam..
Zatial nic..mozno mierne zlepsenie. Ale vseobecne viem ze pohyb (cvicim yogu pravidelne uz mesiac) a teplo klbom a kostiam prospieva 🙂

zibi
7. mar 2017

@pupina14 a neskusala si nejake konkretne doplnky na kosti alebo klby - condrosulf, proenzi, alebo kolagen , msm, a ine, lebo ked dlhodobo beries vitaminy mineraly ok ..ale mozno potrebujes aj speci doplnky ...a co ta vlastne konkretne boli?

1talizmanik1
7. mar 2017

Navstiv ortopeda..nech vyluci symfyzeolyzu...u mna bol ten problem po porode

ipwoman
7. mar 2017

Ahojte,ja som mala po druhom porode tiez velke bolesti stehennych klbov.Trvalo to aj pol roka,kym sa mi to upravilo,ale aj kvoli kojeniu som si davala dost velke davky vitaminov.Pri prvej dcerke som vitaminy nebrala a mala som problem s chudokrvnostou,celkovou unavou,nespavostou a pod. Tak poucena som zvolila schemu rano po ranajkach GS Mamavit s profilinom,po obede zelezo - Maltofer,po veceri calcium a pred spanim magnezium. Tie vitaminy a mineraly v multakoch sa niekedy tazsie vstrebavaju,tak to,s cim som vedela,ze mam problemy (zelezo,kalcium,mg) som brala zvlast. A zlepsilo sa to,aj som sa ovela lepsie citila ako pri prvej dcerke.Tie vitaminy a mineraly treba pri dojceni brat,nesuhlasim s tym, ze telo si vsetko zoberie zo stravy.Taku pestrú stravu nema z nas nikto a ziadna pri malom dietati nebude robit 100 percent vyvazeny jedalnicek,na to nie je cas...

zibi
23. mar 2017

@pupina14 som citala ze k decku treba brat aj vitamin K2, lebo dečko pomaha vstrebavat vapnik v tele do krvi a k2 pomaha nasmerovat vapnik aby sa vstrebal do kosti a zubov ..a nasledne sa prebytocny neuklada v cievach a tkanivach..cize preto je dobre ho doplnat ...naj je vitmain k2 ma ho aj swanson, kym k1 suvisi so zrazanim krvi, k2 vplyva na kosti a klby...tak skus mozno to bude mat vacsi efekt
inak skus na bolesti aj msm - je to organicka sira, ma to tiez swanon ako novinku , posobi proti artritide a tiez colagen, budes mat pekne aj vlasy, kozu, nechty, a posobi dobre na kosti ...aj na celulitidu

pupina14
24. mar 2017

@zibi dakujem velmi pekne. Toto vsetko uz viem, a aj to tak beriem 🙂 inak konecne po pol roku mam decko v norme. Este je co zlepsovat samozrejme. A bolesti ustupili. Neviem ci je to tym deckom. Zacala som svicit yogu 2x do tyzdna. Posilku som tiez pridala. Nasla som si super trenerku yogy co mi pomaha s hojenim mojho tela.. ale divme sa svete! Naozaj ta yoga pomaha!!! Odporucam kazdej ubolenej maminke yogu!

zibi
24. mar 2017

@pupina14 cize bereis aj K2? super
tak super..niekedy zaberie fakt pohyb..ja ked sa nehybem hned ma boli chrbat 😀

pupina14
24. mar 2017

@zibi mam k2 d3 v kope v jednej tablete 🙂 pohyb je naozaj najlepsi liek na ubolene telo.. 🙂

laurika25
10. apr 2017

@mariakluciarova ahoj, zacinam mat priznaky ako ty , ako si ba tom? Pocitujes zlepsenue, respektive nemas dalsi.progres puchnutia.klbikov? Ako dlho si prednison uzivala? Dakujem za info🙂

anny23
31. mar 2019

@lyduska2 ja som rodila bez epi a som na tom podobne

katarina5555
30. máj 2019

Baby ako ste s odstupom casu dopadli? Presla bolest? Momentalne to pri druhorodenej zazivam a je mi uz z toho do placu 😐 Dakujem za kazdu radu.

ivanka0603
30. máj 2019

@katarina5555 ahoj, ja som druhé tiež rodila bez EPI a zažívam to isté čo aj po prvom pôrode s EPi. Bolesť hádam všetkých kostí a kĺbov. Začala som brat vápnik, ale len minulý týždeň, tak uvidím, či pomôže

katarina5555
30. máj 2019

@ivanka0603 a po prvom sa ti ta bolest kedy stratila? Pls aky vapnik beries?
Ja som mala oba porody bez EPI, ale prve dieta nebolo plne dojcene tak tam som toto nezazila 😐

pupina14
31. máj 2019

@katarina5555 ahoj moja. Mne pomohla joga a celkovo hybat sa sportovat. Dostat sa z toho kolobehu. Ano brala som vela vyrobkov. Decko a K2. Ale su to blbosti. Musis sa z toho dostat svojpomocne pohybom.

katarina5555
14. jún 2019

@mariakluciarova prosim ta ako si na tom teraz? Tiez mam podobne vysledky 😐😐😐 musela si prestat kojit pri nasadeni liecby?

verucsky99
3. apr 2021

7mn

monicka499
26. feb 2024

@tindilindi mam taky isty problem ako ste mali vy. Chceli ma poslat na magnetocku rezonanciu. Takze pisete- ze ortoped??dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre