Bolí pichnutie epidurálky?

20. aug 2021

ahojte boli pichnutie epiduralky? strasne sa bojim tych injekcii. Dakujem 🙂 prosim uprimne odpovede nech sa na to pripravim

konikkon
20. aug 2021

Toho sa určite nemusíš báť. Pri tej extrémnej pôrodnej bolesti nebudeš nejaké pichnutie epidural kyvadlová vôbec cítiť. 😅😅😅 Bude ti to jedno.

zojanka
20. aug 2021

Nie vôbec to nebolí 🙂 oni to umrtvia, čiže len sekundu (doslova sekundu) taký trošku tlak akoby ti napr. niekto nechtom zatlačil na to miesto 🙂

hruska91
20. aug 2021

Mne epi pri prvej pichali 2x , raz som dostala kontrakciu tak som sa mykla a pichla zle do stavca (moja chyba) to trosku bolelo, ale druhy krat uz pichli ok a skoro som to necitila...pri druhom porode to iste vse ok, trosku neprijemne ale nie bolestivé...oproti kontrakciam je to nic, nebojky 🙂

evaachesa
20. aug 2021

Mne epi nevedeli napichnúť a skúšali to niekoľko krát až to po 15 min vzdali. Pre mňa to bolo riadne bolestivé keďže sa mi tam tak dlho šprtali.

katkasmacka
20. aug 2021

Mne tiez pichali na viackrat...ale pri kontrakciach a bolestiach som to ani nevnimala...

matkahelka
20. aug 2021

pri tych sialenych porodnych bolestiach ti zarucujem, ze pichnutie citit nebudes. ani keby ta pichali konskou ihlou, porodne bolesti su omnoho silnejsie ako to pichnutie.

c_est_la_vie
20. aug 2021

Najväčší výkon pri epiduralke i u spinalu bolo rovno sedieť i počas kontrakcií. Zvyšok som fakt necítila. A porovnajuc s tou úľavou to ozaj za to stojí 👍🙏

denden77
20. aug 2021

to je to najmenej.. nebudes sa toho pichnutia vediet dockat 😁

mabenn
20. aug 2021

Ja si absolutne nepamatam, zeby ma to bolelo. Jedine co mi vadilo bolo, ze pri tych uz silnych kontrakciach som musela sediet bez pohybu.

kataka10
20. aug 2021

Zavadzanie epi som necitila, lebo mi pred tym pichli lokalnu umrtvovaciu injekciu. Takze sa toho nemusis bat.

katkami123
20. aug 2021

Nie, neboli to

kulumulu123
20. aug 2021

Popri kontrakcie h to ani len nepocitis 👍👍👍

nikpa
20. aug 2021

Nič oproti tomu čo by prišlo keby si si ju pichnúť nedala. Nie je to vôbec také hrozné, v tom strese to nebudeš ani moc vnímať

monkabohdalova
20. aug 2021

mne epi, tiež nevedeli pichnuť, vrtali mi tam asi 10 min, čo mi ostalo už uplne na odpadnutie, ani mi ju nepichli nakoniec .. a bolesti chrbta v tých miestach som mala dobre dlhý čas, .. už by som si nedávala pichať epi

koray
20. aug 2021

Haha, urcite sa uz tesi na porod 😁. Ale tak je to pravda

alvaluka
20. aug 2021

@autroka, ked idu pichnut epidural tak najprv ti pichnu nieco na umrtvenie miesta, kde budu puchat epi. Vpich na umrtvenie boli ako pri odbere krvi, nasledny vpich necitit, aspon ja som necitila nic, iba trosku tlaku. Vpichy sa robia vzdy, ked prejde kontrakcia, mna sa pytali, ako na tom som a normalne cakali, kym mi prejde.

luccija
20. aug 2021

@c_est_la_vie ahoj je Ti už lepšie?
Nie nebolelo len som cítila taký tupý tlak, ale tá úľava potom🙂

c_est_la_vie
20. aug 2021

@luccija ahoj, hej, našťastie už som tak na 85 % fajn. Ešte to nemôžem preháňať s aktivitou, takže žiadne 5 km kočíkovanie ako predtým, ale už mi je fajn, ajna bajku na zmrzku zájdem, tak som rada ☺️.

zoeazari
20. aug 2021

Mňa pichanie epi bolelo, že brutaaaaaalne... Katastrofa...Ale ak ťa to ukľudní,dala by som si ju pichnúť znova,to uvoľnenie od kontrakcií po vpichnuti je úžasné 😅

luccija
20. aug 2021

@c_est_la_vie super aj ja tak fungujem aspoň, že to...na dovolenku si netrúfam úplne ma to vykoľajilo.Tak držím palce

saxana000
20. aug 2021

Uprimne nepametam sa ked mi ju pichali ale pametam sa ze asi 6 tyzdnov po porode som stale citila ze mi to moesto trpne

c_est_la_vie
20. aug 2021

@luccija tak snáď už máme najhoršie za sebou a bude len lepšie 🙂. Aj ti nejak oficiálne vysvetlili, prečo si mala tie problémy?

luccija
20. aug 2021

@c_est_la_vie nie, iba, že predrazdena nervova sústava a EMG ukázalo tetaniu.Stitna žľaza a ostatné v poriadku.Ale už mi viac báb písalo, že mali to isté po očkovaní:(áno verím, že to už bude len lepsie

evalin88
20. aug 2021

Mne to pychli medzi dvoma kontrakciami a necitila som, akurat po porode zabudli hadičku vybrať. Až na druhy rano po vizite, prišli a vtbrali, cize som spala s tym v chrbte....

damiana1992
20. aug 2021

Neboli to, len je to nepríjemné ale len na sekundu 😀