Cisársky rez pri epidurálke. Rodila tak niektorá?

zuzalia
7. nov 2007

Rodili ste niekto cisárskym rezom pri epidurálke???
Myslíte, že sa to dá??? 😨

ajuskamimi
14. nov 2007

VESI presne, nohy dosiroka a ide sa 😀

CERTI ja som mala kufor na zemi a cokolvek som chcela z neho vybrat, bola to pre mna hotova matuuuura 😀 ale nastastie som mala super spolubyvajucu Janku, ktorej moc moc moc dakujem. Ta mala normalny porod a uz na druhy den skakala ako rusalka a tak mi moc pomahala. Nemala problem zoskocit z postele /tiez nebola ako modelka vysoka/ a cokolvek mi podat, vybrat, pripadne mi pomoct s tym mojim big boyom. Inac ten moj 4.1 kg prcek tam oproti tym 3 kg detickam vyzeral ako riadny buchtos 😀 a teda mala som co robit, aby som ho poriadne poobskakovala s tou mojou jazvou. Inac aj co sa kojenia tyka, po leziacky to u mna nepripadalo do uvahy, tak som kojila po sediacky a pod maleho som si dala vankus, aby mi moc netlacil svojou vahou na jazvu. Tot len rada pre tie, co este budu mat cisara a nebudu si vediet najst polohu na kojenie. CERTI vidis to? Zas plno omacky, no ja jednoducho neviem pisat jednoriadkove odkazy 😀 😀 😀

certica
14. nov 2007

ajus, ja som kojila presne ako ty, dokonca celych 8 mesiacov 🙂

ajuskamimi
14. nov 2007

ja odvtedy tiez kojim iba po sediacky, neviem mne to tak najviac vyhovuje. Ked jazva prestala boliet, snazila som sa aj po leziacky, ale kedze nemam dudy ako pamela, tak to nejak neslo, resp. slo ale s poriadnou namahou a riadnou svalovicou, tak som to nechala tak a kojim po sediacky 😀

ajka2
15. nov 2007

Ďakujem vám za skúsenosti 🙂
Dodali ste mi odvahu.Už sa neviem dočkať kedy bude December (ak teda dovtedy vydrží miminko).
Majte sa fajn. 😉

ajuskamimi
15. nov 2007

AJKA tebe i vsetkym nastavajucim mamickam zelam nech vam vsetko dobre dopadne a nech sa aj vy mozete coskoro vytesovat zo svojich vytuzenych ratolesti 😉

bubel
20. nov 2007

pridam, ja som rodila neplanovanym cisarskym, alebo skor povedane, boli pripraveny na vsetko, takze ked prestali pocut odozvi na monitore hned ma brali na cisarak, do vtedy som rozchadzala kontrakcie,...dali mi spinal, mna to hrozne steklilo, ale inac v pohode. Ked vybrali malicku zacala som citit bolest, tak mi len na chvilu dali na ksicht masku a po piatich minutach to preslo. Ja som ale bola opisana na hlad a postel dva a pol dna..
nikdy som neznasala keks marina odo dna kedy som mohla jest ich milujem-prve jedlo co mi dali🙂po porode som mala desne bolesti hlavy a rana ma tiez bolela este asi mesiac, a s mojou vyskou153 som liezla z postele mozno 5minut. dalsie ak sa podari chcem rodit riadne.

martina46
26. nov 2007

A aké máte skúsenosti s kojením po cisárskom, robenom akýmkoľvek spôsobom. Nie je potom problém s tvorbou mliečka?
Bojím sa, že by som mala neplánovaný cisársky, kvôli hladu a smädu ☹ síce jesť a piť nebudem môcť ani pri prirodzenom, ale predsa trochu skôr to pôjde. Som zvyknutá dosť piť a keď nemám možnosť, je mi zle- na vracanie- tak toho sa bojím. Ako ste toto znášali?

certica
26. nov 2007

martina,
ja som s kojenim nemala vobec problem a co sa jedenia/pitia tyka - rano o 7.30h som zjedla asi pol rozka (to sa nevedelo, ze uz pojdem v ten den pod noz), takze sme museli podla anesteziologov pockat aspon do 13h, pokial si vsak pamatam, pit som nemala zakazane - samozrejme nie hekta 😀

arabeska
26. nov 2007

mne sa mlieko spustilo do 2 dni 🙂 dokonca skor ako babam po normalnom porode 😅

certica
26. nov 2007

arabi, ja tiez tak. keby sme mali krpcov pri sebe, tak sa to spusti urcite ovela skor

henrieta76
26. nov 2007

martina ja som mala obidve cisarskim s epi.a krasne som dojcila pila som caj pre dojciace mamicky a hned od porodu som jedla homeopaticke bobulky.nemala som problem to su podla mna len povery ze po cisarskom neni mliecko blbost.

certica
26. nov 2007

mozno 😀

sloboda4
26. nov 2007

ahojte, no vidim že tu rozoberate kojenie....
tiež sa maly narodil sekciou, mlieko mi pomaly zacalo vytekat už od 5 tehu mesiaca a po sekcii sa mi mlieko doslova lialo z ceckov 😅 . maly mal silnu žltacku a velmi malo papal, stale iba spal a spal. a ja som plakala a plakala, cecky boleli a boleli ☹ . prve dva dni mi sestricky museli mlieko odsavat /kedze som sama nevladala/ a potom sa moj pobyt v nemocnici zmenil na darovaci pobyt......mala som pocit, že "vsetky" deti pili moje mlieko iba moj david nie ☹ 😠 .......
a po prichode domov sa mlieko za dva týždne "vyparilo" 😅 a nam ostal nutrilon a dva vysiace "vechtiky" 😀
......takže si myslim že ci mlieko je alebo nie to je velmi individualne.... 😀

bubel
27. nov 2007

no mne sa mlieko spustilo na druhy den po cisaraku samo od seba,malu midali az na treti den... a tieklo a tieklo tiez som v podstate len odsavala, kojila, sprchovala sa a zase odsavala a takto to bolo pekne dookola az do tretieho mesiaca, ale aspon som mala nejake prsia teraz tam nemam takmer nic 😀 😀 😀

ivanka821
22. jún 2009

ahoj baby. Tak mna cisarsky caka v piatok a to epiduralkou. Neviem, nemozem si pomoct ale mam pred tym strach.
Mala je otocena zadockom dolu, tak prave preto sme zvolili cisarsky. Ponukli mi, ze ju mozu otocit cez brucho, ale to sa mi zda strasne. Nechcem aby sa jej nieco stalo a asi bude lepsie, ked to uz budeme mat obidve za sebou.
Absolvovala som niekolko operacii pri celkovej anesteze, este minuly rok ma operovali dvakrat v priebehu pa dni.
V podstate som to prezila bez akychkolvek problemov, nebolo mi ani zle. Akurat som to potom cele prespala.
Aj jazvy sa mi zahojili bez problemov.
Ale tu sa bojim, ze ked budem pri vedomi, tak to budem citit. Jezis. To mam normalne paniku z toho.
Citala som ze cely ten proces je strasne rychly a ze sa ani nenazdam a bude koniec. Moj priatel bude so mnou, tak snad to bude pre mna lepsie.
Fakt mam strach

opica
23. jún 2009

cau ivanka,
tak nie si sama. ja v piatok nastupujem do nemocnice a tiez to kvoli polohe vyzera na cisarsky. mna este nikdy neoperovali a niekedy chytam z toho riadne stresy. ale nejak sa to dieta dostat von musi a lepsi cisarsky ako porod KP. to mi vravi kazdy. ja dufam, ze do soboty je dieta von a potom ku koncu buduceho tyzdna nas pustia...joj, bojim bojim 😒

ivanka821
23. jún 2009

ahoj opica.....
tak uzmam z toho paranoje, ale nejako sa radsej nad tym nezamyslajme a bude to dobre. Su tu vselijake odozvy a na it najdes toho strasne vela, ale radsej to uz necham tak a pozriem si nejaky film.
My ideme v piatok do nemocky a v UK si maximalne 3 dni, takze asi v pondelok nas pustia. Cim skor budem von, tym lepsie....
Tak Ti drzim palce a budeme na seba mysliet.
Ja som mala 3 krat narkozu uplnu. Minuly rok mi robili laparku a 5 dni po nej kyretaz no a sto rokov dozadu mi robili slepak....

opica
23. jún 2009

no, drz sa aj ty, tak tie tri dni zavidim. toho sa desim asi najviac, ze ako dlho v tom spitali budeme, ale co uz. prezili ini, prezijeme aj my. hlavne necitat tie blbosti a nete, lebo clovek si z toho vyberie len to najhorsie 🙂
drz sa 😉

kape
23. jún 2009

Ahojte babulky.
Ja som minuly rok rodila cisarksym s epiduralkou. Klasicky porod som nezazila, tak neviem porovnat, ale ked budem rodit druhe tak urcite zas ta sita volba. Maly bol velky, ja som drobna nebola by som ho vytlacila normalne. Primar v nemocke, kde som rodila ma chcel nechat rodit normalne, ale mojej porodnicke bolo jasne, ze to pojde na cisarsky a aj ked ma nechali nech sa trosku potrapim s kontrakciami pichla mi epiduralku s tym ze bude to lepsie aj ked potom to bude fakt porod cisarsky. Nohy som si necitila, citila som ze len nieco vo mne robia, tak y zvlaszny pocit. Ale normalne sme spolu rozpravali, bola to rychlovecka. Najhorsie bolo par hodin po prebudeni sa. Ale ked sa clovek postavi rychlo na nohy, tak potom to je uz fajn, ja som na druhy den poobede uz maleho nasila na rukach, narodil sa v piatok o 13 hod. a na druhy den v sobotu, ked prisiel manzel tak sme ho uz cez navstevne hodiny mali pri sebe a veselo som si vykracovala. Epiduralku mi potom este dopichavali 24 hodin takze mi pomahali tlmit tu bolest.
Takze ja by som sa toho az tak nebala. Tak Vam zelam zdrave a krasne babatka a nech to mate rychlo a v poriadku za sebou.

opica
23. jún 2009

kape, vdaka, si zlata. ved uvidime, co nas caka a ako sa poznam, tak urcite zbytocne stresujem 😉 , ale tak to mas asi byt. mne tiez planuju dat najprv vyvolavacku a uvidi sa, co a ako. ale ja sa nechcem roztrhat na vsetky strany, lebo este mi povedala, ze mozem rodit aj koncom panvovym, ale vsetci ma vystrihaju, tak sa kus desim. ale zas lekarka je strasne zlata a urcite ma bude chciet odrodit, kym bude mat sluzbu. tak nejak to zmakneme 😀

sirinka
23. jún 2009

ahojte...ja som mala CR s epiduralom, pohoda, necitila som ziadnu bolest, az ked vyberali placentu a kontrolovali maternicu tak som citila, ze tam nieco robia, take trhanie, ale ziadna bolest. skor je to taky divny pocit. cele aj so sitim to trvalo cca 10-15min...ale moj doki je rychlik 😝

CR som mala z dovodu nepostupujuceho porodu, mala bola KP. chcela som aj tak rodit vaginalne, ale najprv mi odtiekla voda, kontrakcie nastupili az z vyvolavackou, no napriek tomu sa mala tlacila za hlavickou hore pod rebra...takze ked to uz dlho trvalo, museli sme ist pod noze...

miluska.h
23. jún 2009

ahoj sirinka: vazne to trvalo len 10-15 minut? moj porod trval asi hodinu... ja som citila vsetko okrem bolesti od zaciatku az do konca, najviac, ked maleho vyberali.

astora
23. jún 2009

milushka ja som rodila cisarakom dvojky a slo to fakt dost rychlo

monika111111
23. jún 2009

Ahojte,
rodila som cisárskym v spinálke. Absolútne nič som necítila, prebehlo to strašne rýchlo. Na druhý deň by som týmto spôsobom pokojne porodila znova.

sirinka
23. jún 2009

miluska hej, bolo to strasne rychle, ale neratam do toho cas, kym zaberala epiduralka...iba samotnu operaciu...

miluska.h
23. jún 2009

sirinka: ja som mala spinalku, zaberala asi 3 minuty a uz ma aj rezali. neprijemne bolo, ze anesteziologicka mi ju musela napichnut dva krat, lebo pri prvom pokuse skrivila ihlu 😠

livia76
23. jún 2009

monika 😀 😀 aj ja takisto 😀 😀 😀 -trvalo to necelú hodinku 😵

masinka
23. jún 2009

ahojte
ja mam za sebou dva cisarske so spinalom
pri Nelke som si najprv uzila 8 hodin kontrakcii, nastastie som mala Pedu (aj s nou som chodila), potom sme ale isli na akutny cisarsky, tak mi hadicku vybrali a pichli mi ten spinal...dovtedy som bola v tom, ze to iba zvysia davku.pichanie epiduralky ani spinalu ma nebolelo, predtym mi pichli nejake lokalne umrtvovadlo, akurat ked mi dezinfikovali chrbat pred spinalom, tak ma strasne stipalo miesto predosleho vpichu

pri Dianke som dosla na Antolsku tiez s kontrakciami a s nadejou ze budem rodit normalne. Bolela ma ale jazva, tak urobili UTZ a kedze bola prilis tenka, skoncilo to dalsim cisarskym.

Pri sekcii som nic necitila, bavila som sa s anesteziologickou, tak som sa nestihala zaoberat tym, co sa deje tam dole. A tiez to bola len otazka niekolkych minut. Baby mi ukazali az ked boli umyte a zabalene, ale videla a pocula som ich aj ked ich niesli na prve vysetrenie. Uz aj kvoli tomu by som celkovu narkozu urcite nechcela.

Pri prvej sekcii som sa klepala od zimy a to aj potom na izbe a este tyzden ma strasne bolela hlava, tak mi davali infuzky, pri druhej neviem, mam okno odkedy mi ukazali malu - pamatam sa len ako som zrazu bola na izbe, a kedze som sa od zaciatku nalievala litrami tekutin, tak ma hlava bolela len asi pol dna.

Kvoli krizom mam problem lezat na chrbte, takze som sa odkedy mi nohy odtrpli hned pretacala z boka na bok. Po 24 hodinach som v pohode sama isla do sprchy. Kvoli tej migrene som Nelku este tri dni davala na noc sestrickam, ale Dianku som si bola vypytat len co mi dovolili postavit sa a odvtedy som sa o nu starala sama. Zohybanie mi nerobilo problemy, ale mala som strasnu nadchu a nemohla som sa poriadne vysmrkat. (Predychavanie kontrakcii bolo tiez zaujimave).

baby co vas to este len caka - nebojte sa, da sa to zvladnut. Hlavne sa treba zacat cim skor hybat. Nedvihat hlavu z vankusa, aby ste nemali potom migrenu, ale pokrcene nohy davat raz nalavo a raz napravo. Pomoze to peristaltike criev a aj lahsie sa potom postavite ako ked tam budete 24 hodin lezat bez pohnutia. Tie prve pohyby bolia rovnako bez ohladu na to, kedy s tym zacnente, tak je lepsie mat to cim skor za sebou.
A treba veeeeeeeeeeeela pit - caje, vodu, Vineu - proti migrene a aby bolo mliecko. (Mne sa oba razy velmi rychlo spustilo a Nelku som kojila 23 mesiacov, Dianku zatial 5).

opica
24. jún 2009

ved toho lezania sa desim najviac a o piti viem 🙂 uvidime, kazdy to znasa inak. ale ako to tak vidim, tak do piatku asi nevydrzim, dnes v noci som mysleal,ze zomriem, ake som mala kontrakcie a potom to preslo (hnusoby). uvidime, ako dopadneme. potom pridam aj ja svoj zazitok 😉

lulu723
24. jún 2009

opica ja ked som isla na cisarsky tiez som mala zmiesane pocity a ked mi pichali do chrbtice zrazu som si uvedomila co ked mi to pichnu inde a ja ochrniem a taketo kraviny ma furt napadali,ale vsetko prebehlo oki len z tych infuziek som bola oblbnuta PA povedala,ze zacnem citit v nohach take mravcenie a to uz za 4 hodiny po operacii.a ja som cakala 4 hodiny presli a ja nic tak som sa nalakala potom som zaspala a o 2 hodky neskor uz som citila aj nohy.potom vecer dosla dalsia sestricka a normalne mi ukazovala ako mam krutit clenkami,aby som ich rozcvicila a islo to a nepreslo ani 24 hodin a ja uz som v pohode isla na wcko a vsetky sestricky len kukali na mna,ze co uz robim na chodbe ked mam este 2 hodky lezat.ale oni mi hovorili cim rychlejsie sa postavim tym to bude lepsie a veru musim jej dat za pravdu,ale potom som mala problem vyliezt na postel a ked som sa otacala tak ma to strasne bolelo a myslela som si,ze si tie stehy potrham,ale nic take sa nekonalo. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre