Cisársky rez pri epidurálke. Rodila tak niektorá?

zuzalia
7. nov 2007

Rodili ste niekto cisárskym rezom pri epidurálke???
Myslíte, že sa to dá??? 😨

sirinka
24. jún 2009

masinka vidis...ja som mala tiez rodit spontanne, preto som mala zavedenu pedu a anesteziologicka mi povedala, ze ked bude treba cisarsky a vsetko bude ok...teda nie akutny, tak iba zvysia davku a ked by sa nieco dialo so mnou alebo babom, tak nie je cas cakat kym zaberie a takisto nie je cas na napichnutie spinalu, resp. je to aj zbytocne a ze by ma hned uspali, teda celkova narkoza... 😕

livia76
24. jún 2009

😉 Ja mám problémy s ťažkými migrénami od puberty- tak som sa bála- a nemala som žiadne bolesti hlavy- 24 hod. som nesmela zísť z postele-dodržala som 😉 potom šup-šup na nohy a rozchodiť čo najskôr- i keď s bolesťami- ale treba 🙂 mlieko som mala hneď na 2- deň 😉 Lesinku mi ukázali hneď cez plachtu- ešte nemala ani odstrihnutý pupočník -super pocit 😀 Držím palce 😉

arizona
25. jún 2009

rodila som na kramároch, počas prir. pôrodu na "prehodili" na cisársky. mala som zavedenú EPI, takže ma už len dopichli k sekcii. zvláštny pocit... keďže som začala cítiť nielen tlak a ťah (ktoré sú pri cisárskom s EPI a že vraj aj pri spináli normálne), s anesteziologičkou sme sa dohodli, že keď uvidím malého, "dopichne" ma a ja zaspím. malého mi ukázali hneď po vybratí, usmiala som sa, pozdravila som ho 😵 a už som bola K.O. zobudila som sa asi o 3 hodky, malého mi priniesli ukázať. po cca 14 hodkách som stála na svojich. tá bolesť nie je vôbec strašná - ťahajú hlavne stehy - tá nitka, nie jazva... bolesti hlavy žiadne a ani žiadne komplikácie 😉 nakoniec som rada, že to takto dopadlo a nemordovala som sa priridzene...

mirka12345
8. mar 2010

ja som rodila v lv s epiduralkou pichli mi 3 alebo 4 potom na to mi dali anesteyu a po prebrati mi zlyhavali oblicky a v bruchu mi nehali kopu bordelu ako sa hovori v zapale mi vyberali stichy vobec mma neliecili a mam s nimi doteraz problemy a keby maleho mi neprevezu do Nr a tam ma nedaju do kopy tak som tu uz asi neni ☹

macka3
9. mar 2010

ja som rodila tri krat a vsetko sekciou,prvy krat pred 13 rokmi v celkovej anesteze,lebo vtedy sa inak nerodilo,druhy bol v r.2008 v spinalke,dopadol dobre a treti som mala hned po roku a tiez dopadol dobre,mam tri zdrave deticky,ktore nadovsetko milujem a vobec nebanujem ze sa narodili cisarskym rezom

onellyo
16. mar 2010

tehulky,,mamicky,,, rozhodujem sa nad cisarskym , pretoze sa bojim rodit normalne
po skusenostiach kamosky a z rozpravania znamej ktora robila na porodnici
co vsetko sa stava pri porode,,-polamane klucne kosti babetkam,-omotana pupocnikova kolo krku-
a atd,,,,
preto si chcem dat cisarsky,, proste vyberu a hotovo,, a tie bolesti potom
myslim ze ako po operacii hoc coho ineho?? alebo?? ake mate skusenosti??
a nieje bolest zubov horsia ako po cisarskom?? hihiih 🙂 🙂 🙂 to len tak na prirovnanie

latvia
16. mar 2010

oneyllo, zlomeniny klucnych kosti u deti su najcastejsie poranenia deticiek pri porode....aj moj maly ju mal zlomenu, ale neboli ich to a zhoji sa to pekne. a s pupocnikom okolo krku sa rodi 30 percent deti.
bola si uz niekedy operovana? boli to asi tak ako kazda brusna operacia, ale zas zalezi od pacienta, niektori su fit uz do 2 dni, ini maju bolesti aj cez tyzden

miriam11
17. mar 2010

ahojte, podla toho, co som doteraz citala, tak pokial mate epi, alebo spinal pri CR tak to zvladate v pohode. Aj neskor to hojenie, bolesti brucha tak necitite ako pri CR v celkovej anestezii. Z vlastnej skusenosti viem, ze pri celkovej narkoze su bolesti vacsie, ovela horsie sa zotavujete. Takze, ak vam daju nahodou na vyber a bude to mozne, rozhodne volte hocico ine, len nie celkovu narkozu. Vela stastia.... 🙂

evca35
21. mar 2010

onellyo,
ja som rodila pred dvoma mesiacmi CR - mala som spinal a neľutujem. Pichli na prvýkrát a bezbolestne, cítila som len také tlaky keď mi malého vyberali, išiel ťažko, bol otočený zadočkom napred, hlavičku som mala až pod rebrami. Rekonvalescenciu som mala asi primeranú, bolesti sa dostavili hneď po vyprchaní injekcie, už som bola na izbe na posteli, a mala som ich až do druhého dňa. V noci som sa budila, bolel ma chrbát, brucho aj nohy. Ale pichali mi injekcie proti bolesti. Po 24 hodinách ma postavili na nohy a mala som čo robiť, urobila som pár krokov a vrátila som sa do postele. Na ďalší deň to už bolo lepšie. Na druhý deň po pôrode som sa mohla otočiť aj na bok, aj kvôi dojčeniu, lebo mi už nosili malého na kŕmenie. Inak bolesť prežíva asi každá inak, takže ty nemusíš mať také problémy.

To si môžeš vybrať ako budeš rodiť?

janula.h
10. apr 2010

onelyo ja som mala spinal a prvych 5 rezov som mala nazivo kedze nezabrala a tak ma museli uspat ☹
inac uz mam viac ako mesiac po porode a mam stale dunenie v hlave ☹
ja neodporucam 😖

latvia
10. apr 2010

janula, prvych 5 rezov? 😕 to ako myslis? a dunenie hlavy pripisujes spinalu?

mirka007
21. máj 2010

Prosim vas ako to je ked mate planovany cisarsky?Ja budem zrejme rodit tak kedze malicky je stale otoceny koncom panvovym.Chcem len vediet ze normalne sa ide do nemocky az ked vam praskne plodova voda alebo proste stanovia termin a vtedy bude operacia a hotovo.

Dakujem

latvia
21. máj 2010

@mirka007 naplanuje sa este pred prasknutim plodovky, obvykle tyzden pred stanovenym terminom

kiko2807
27. okt 2010

ja som mala obidva porody cisarskym. Prvy pri totalnej anestezii a druhy s epiduralkou pri vedomi. Obidva boli po prasknuti vody a preto, ze som sa neotvarala a ani jednemu s babetiek sa nechcelo von 🙂 Po tom druhom cisarskom som dlho trpela bolestami a dokonca sa mi to aj zahnisalo,cize mi museli prerezat asi 1 cm ranu a vytlacali mi tu tekutinu. striekalo to ako z fontany, ani neviem z kade to vsetko vytekalo zo mna. Ja som mala potom 3 mesiace otvorenu ranu aby sa mi to vycistilo a kazdy den sme chodili do nemocnice . Teraz mi na bruchu zostala taka velka hrca tvrda na lavej polovici a veru mavam aj caste bolesti na lavej strane v krizoch ☹ Doktorka vravela, ze to treba len vyoperovat. Ale hlavne je ,ze je maly zdravy !!

kiko2807
27. okt 2010

@macka3 ja by som velmi chcela tretie babetko ale neviem ci to bude mozne ☹ Uz pri druhom cisarskom sa ma pytali, ci chcem mat este dalsie dieta. Mna pri prvom pozasivali z vnutra krizom krazom,vsetky svaly mi popresivali hocijako a ked ma potom rezali druhy krat tak vraj to bolo narocne ...cize preto neviem ci to bude este mozne. A tiez by som musela najst nejakeho tatina ktory by nas neopustil po roku aj pol 🙄

20myska7
5. dec 2010

ahojte...aj ja som rodila cisarskym rezom,kvoli tomu,ze som sa neotvarala uz som mala aj bolesti pretoze mi porod vyvolavali....mala som epidural a bola som veeeeeelmi spokojna...a keby som aj druhe dieta musela ist rodit cisarskym tak by som chcela tiez takym sposobom 🙂 len to cievkovanie bolo trosku neprijemne ale dalo sa to vydrzat.... 😉 ja som sa po cisarskom aj dost rychlo zotavila,ked neratam to,ze som sa nemohla poriadne zasmiat,kychnut,zakaslat...🙂

katy2
21. jún 2011

Ahojte
Obnovujem temu
Dnes mi gynekologicka poradila pri planovanej sekcii dat si pichnut epidural. Prvu som mala tiez planovanu sekciu ale so spinalom. Ani som netusila, ze je to mozne aj s epi. Tak teraz uvazujem, ci nie je fakt lepsie dat si pichnut pri sekcii epi namiesto spinalu. A ani neviem, ci s tym moj porodnik bude suhlasit, ked pri prvej sekcii mi tuto moznost nikto nespomenul. Rovno sa rozhodlo, ze to bude SC so spinalom.
Ake mate skusenosti? Vdaka za kazdu odpoved.

xlucia
21. jún 2011

@katy2 teoreticky je to mozne, ale pri planovanej sekcii sa z praktickych dovodov dava radsej spinal

katy2
21. jún 2011

@xlucia a ake su to prakticke dovody, ked aj jedno aj druhe sa picha rovnakym sposobom anesteziologom, ktory tam aj tak musi byt akurat do ineho kanala?

xlucia
21. jún 2011

@katy2 pri spinale sa nevies pohnut... to je ten najbeznejsi dovod pre nich, je to jednoduchsie

katy2
21. jún 2011

@xlucia aha, teda pri epi mam nohy citlive akurat brucho nie? zaujimave veci.... diky za objasnenie.... skusim sa spytat porodnika, som zvedava, co mi povie.....

xlucia
21. jún 2011

@katy2 spinal je. bolest necitis, ale vies chodit a hybat sa
epidural je, ze bolest necitis, ale od prs dole nemas citlivost niekolko hodin

katy2
21. jún 2011

@xlucia naopak 😉 a diky

filmuska18
21. jún 2011

@katy2 ja som rodila v ruzinove, mala som epiduralku, neotvarala som sa tak sme sli sekciou, pridali do epiduralky davku, od bucha dole som ncitila ziadnu bolest, len tlaky a tahy, maleho mi ukazali hned ako ho vybrali a potom mi ho este zabaleneho priniesli a prilozili k tvari, aby som ho mohla vybozkavat. Potom ma odviezli na izbu, to bola polnoc, este som poslala esemesky a zaspala som. Bolesti prisli rano, ako po operacii, strasne, injekcie mne nezaberali, vecer sa mi podarilo so sestrickou za cenu strasnych bolesti sa dosuchtat do kupelne, osprchovat sa, umyt si zuby. Maleho mi priniesli parkrat na prisatie, nastastie prespal skoro celych 24 hodin, na dalsi den mi ho priniesli a uz mi ho nechali, chodili sme aj so spolubyvajucou (tiez sekcia) ako storocne babky jajkajuc v predklone, horkotazko, ale zvladli sme to a kazdy den bol lepsi. Ale bozechran zakaslat, ci sa zasmiat, modlila som sa aby sa mi nekychlo. Pred odchodom prisla nova spolubuvajuca, sla normalnym porodom, po dvoch hodinach ako ju priviezli sa postavila z postele, sla na zachod a osprsit sa, priniesli jej maleho a behala s nim po izbe ako srnka. Tak si vyber.

katy2
21. jún 2011

@filmuska18 tiez si si uzila... ono, tak presne to vyzera aj pri spinali..... je to vlastne to iste, akurat vraj pri epi po porode nechaju zavedenu kanylu a do nej pridavaju oblbovaky proti bolesti a lahsie sa to znasa... pri spinali po sekcii ked prestane spinal ucinkovat zacinaju bolesti a riesi sa to len injekciami alebo pridavaju oblbovaky do infuzky....
inak ja som nejake velke bolesti nemala, celkom dobre som to znasala akurat to kychanie, kaslanie, smiech... to je ako po kazdej operacii.... ale aj to prejde.....

filmuska18
21. jún 2011

@katy2 ano, kanylu mi nechali zavedenu, rano mi este prisla anesteziologicka dat do nej dalsiu davku proti bolesti, ta este zabrala (drzi 3 hodky) ale potom sa uz na to vybodli, vraj bolo vela porodov a hadam nebude anesteziolog kvoli mne behat zo saly mi davat dalsie davky, takze som az do dalsieho rana sa nielenze zvijala od bolesti ale este aj s katetrom v chrbte. Tri mesiace som este mala strpnute miesto kde bol... Tie kozy radsej do mna liali infuzky az som musela ich krikom vyhnat, lebo mi sa mi uz v nich topili vsetky vnutornosti, zavodnena som bola este od poslednych 2 mesiacov tehotenstva... Ale uz je vsetko ok, zvladli sme to, no nie? 🙂))

bubunko1
13. júl 2011

U mna to bolo najskor vsetko ok az potom sa zistilo ze mala je otocena nozickami dole a tak som sla na cisara. Prebiehalo to tak ze mi natocili EKG anesteziolog ktory mi nasledne pichol epiduralku vobec som to necitila ten vpich dalsi mi do ruky vpichol infuzku chvilu pockali a zacali rezat necitila som vobec nic az kym nezacali vytahovat malicku von tak to bola romantika vam poviem nikdy viac ale medzi tym sa ma pytal ci len predsa nechcem ist do narkozy ja ze nie nakolko som chcela vidiet malicku skor ako moj manzel. Potom ma po porode odniesli na intenzivku kde ma oletovali setricky az kym som nezacala hybat nohami to trvalo 2 hodky mozno aj viac a potom som bola prevezena na izbu vecer uz som stala na nohach samozrejme za pomoci sestricky ktora mi pomahala pri umyvani aj na zachode sa postavit. Inak vyhoda cisara ze netrpi zenska tiie kontrakcie a tak vsetko okolo toho.

donalona
19. feb 2012

ahojte, prosim Vas, co sa tyka planovaneho cisarskeho (na zelanie v podstate, ale to neriesim teraz), na ktory tyzden tehotenstva vam ho Dr. naplanoval????ja som teraz v 35tt, neviem co cakat. vdaka

tyrra
19. feb 2012

@donalona mne to robili 6 dni pred terminom. ak je vsetko ok, tak sa vraj planovene sekcie robia cca tyzden pred terminom, aby sa nohodou nespustil porod spontanne.

donalona
19. feb 2012

@tyrra a da sa aj skor? napr v 36 alebo 37 tt? vtedy je uz babetko donosene, pribera len na vahe, jasne ze nie na jeho ukor ale da sa o tom vobec diskutovat s Dr?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre