Cisársky rez pri epidurálke. Rodila tak niektorá?

zuzalia
7. nov 2007

Rodili ste niekto cisárskym rezom pri epidurálke???
Myslíte, že sa to dá??? 😨

emjee
7. nov 2007

ja si myslim, ze da
epiduralka sa picha do chrbta ak sa nemylim a picha sa aby si necitila kontrakcie - ak ti pichnu epiduralku, zacnes rodit, a potom sa nieco pokazi a musia ti urobit cisarak tak ti ho urobia si myslim
ale ak mas na mysli planovany cisarsky kombinovany s epiduralkou - to pochybujem, ze ti dovolia, pri planovanom sa necaka na kontrakcie (takze epiduralka by ti bola nanic) a okrem toho ti pichnu nieco ine - bud lokalku alebo celkovu narkozu

mirka21
7. nov 2007

mne robili cisársky koli tomu že malá bola otočená koncom panvovím a bola velmi veľká ale nechceli ma uspať tak mi pichly do chrbta epidurálku ale mne nezabrala zistily to vtedy keď ma začali rezať a ja som to cítila a tak ma museli okamžite uspať a viac si nepametám ale na tú bolesť nikdy nezabudnem a preto keby som si mala ešte raz možnosť rozhodnúť sa tak si vyberiem jednoznačne celkové uspatie už žiadnu kombináciu cisársky plus epidurálku 🤐

vesi
7. nov 2007

myslím, že je to tak ako píše emje, ja som mala jeden CR v celkovej anestézii a druhý v spináli. keby som mohla vrátiť čas, tak určite by som si dala aj prvý v spináli, vidieť dieťatko okamžite ako ho vyberú je tá najúžasnejšia vec na svete 🙂

pollyanna
7. nov 2007

da sa rodit cisárskym aj v epidurale..pichne sa len vacsia davka anestetika, ale anesteziologovia volia radsej spinal ...castejsie sa picha prave pri planovaných cisarskych, lebo trva dlhsie kym zaberie ako klasicka celkova anestezia... da sa pichnut ako epidural tak aj spinal aj bez kontrakcii, ak ide o planovany cisarsky...

henrieta76
12. nov 2007

ano da sa ja som mala dva cisarske epiduralkou a obidva boli planovane.

janetka
13. nov 2007

a aky rozdiel je medzi spinalom a epiduralkou?? pichaju sa rozdielne? alebo je to to iste, len spinal zn. ze daju viac tej umrtv latky?

ajuskamimi
13. nov 2007

ja som rodila tiez SPINALOM a bolo to super. Sice som po vpichu odpadla, ale nebyt tohto neprijemneho zazitku, tak na spinalny cisarak sa nemozem stazovat. Ja odpadavam aj pri odbere krvi, takze po dvoch vpichoch do chrbta medzi stavce nebolo divu, ze ma tam vystrelo 😀 boliet to nebolelo, ale bolo to takze zvlastne, ten vpich. Oba som citila, ale dalo sa to zvladnut. Potom mi prislo teplo do noh a postupne som sa uz necitila. Potom som odpadla a prebrala sa uz na porodnom stole, kedy mi oznamili, ze ochvilu je maly vonku. Neviem, mne to tam dost rychlo ubehlo, pritom to trvalo 45 minut, ale mne sa to nezdalo take dlhe 😉

JANETKA podla mna to je to iste, picha sa to do chrbta medzi stavce.

katusha
13. nov 2007

ja som mala tiez spinal, cisarsky som mala planovany.
nebolelo ma pichnutie ihly do chrbta, ani neviem kedy sa to stalo 😅
ale mne bolo strasne neprijemne, ked som si necitila nohy, a este aj to, ze sice bolest som necitila ale to ze sa vo mne niekto "spara" ano 😖
zase na druhej strane, nechela by som byt v celkovej narkoze, takto som aspon hned vedela, ze mame dievcatko, lebo sme nevedeli co cakame, kedze mala bola zle pootacana 😉

elinka27
13. nov 2007

no mne hrozi,ze ked sa maly neotoci pojdem tiez cisarskym,ale tiez by som ho rada videla hned,ako sa narodi,ale strasne sa bojim ze mi spinal nezaberie a budem citit bolest,tak sama teraz neviem ako sa mam rozhodnut

mory
13. nov 2007

ja som rodila 2x cisarskym a obe s epiduralkou 😉 necitila som bolest ale citila som ce nieco robia 😅 a hlavne ten tlak ked vytiahnu babo von je citit ale vobec to nieje bolest 😉 .ale keby som mala na vyber radsej by som bola keby ma uspali uplne a nemusela cakat za tym platnom a nic nevidiet a umierat od strach ze co to tam robia 😅 😕

elinka27
13. nov 2007

mory no ved o to ide,ale zasa kedy ho potom uvidim ja,az na druhy den?to je strasna predstava, ze manzelovi ho ukazu hned a vsetko si to vlaste prezije sam, myslim tie emocie a tak 😒

sofa
13. nov 2007

ahojte ja som tiež rodila cisárským so spinálom. Bolo to v pohode, ani som ten vpich necítila.
Podla mna je rozdiel v epidurále a spinále, že pri epidurále citiš nohy a pri spinále ich máš "ochrnuté", či nie? 😉

elinka27
13. nov 2007

sofa,tak to teraz netusim, ja som si myslela ze je to to iste 😀

mory
13. nov 2007

elinka preco by si ho mala vidiet az na druhy den? 😕
sak nebudes uspata cely den 😀 ked sa preberies tak ti ho urcite ukazu sak aj budu nosit na kojenie,aspon u nas tak robia a tiez som deti videla len zdialky jak ich rychlo beru vazit a meraz a umyvat a az potom ked bolo zabalene v latkovej plienke tak mi ho ukazali na sekundu ani som do ruk nemohla zobrat len som dala pusinku a hned ho brali a az potom ukazali manzelovy on aj podrzal aj sa pofotil ale samozrejme sam bezo mna ☹ ale to nic 😉

elinka27
13. nov 2007

mory ved to,ze neviem ako je to u nas.Ale ja stale dufam,ze sa otoci 🙂

mory
13. nov 2007

elinka drzim palce nech sa otoci 😉 a tiez sa mozes opytat ako to vlastne prebieha a co potom po porode,za to nic nedas ak tam kde chces rodit zavolas alebo osobne zajdes a opytas sa 😉

elinka27
13. nov 2007

mory, uz som bola na prieskume porodnice,aj ma previedli,a taktiez tam chodim na poradnu,ale ma to nenapadlo sa opytat vtedy,ale mam cislo tak si zavolam ked tak,ale az ked budem vediet ze urcite pojdem CR

mory
13. nov 2007

elinka ja by som to na tvojom mieste neodkladala uz si v poslednych tyzdnoch a nie vzdy sa konci tehotenstvo 40 tyzdnom 😝 drzim ti palce aby si nakoniec cisarakom nesla ale pre pripad si zisti vsetko v com este nemas jasno aby to nebolo neskoro a zbytocne budes nekludna 😉

elinka27
13. nov 2007

no mas pravdu,za tyzden idem na poradnu tak sa tam popytam,ale musim byt aj optimista on sa otoci 😀

certica
13. nov 2007

elinka a kde rodis - v GA?

elinka27
13. nov 2007

nie ja som original z Trnavy a do okresu Galanta sme sa len prestahovali,takze Trnava je mi blizisia pojdem tam

ajuskamimi
13. nov 2007

ELINKA ja som totalna padavka a ak som to zvladla ja, tak to zvladne kazda, to mi ver 😀 tiez som sa bala ake to bude a ze im budem zakazdym odpadavat, co povedia vetu v style, rezeme, sestra odsavat a podobne. Nic take nehovorili, alebo aspon ja som nepostrehla. Ja nemozem pozerat operaciu ani pichani v telke, nie to este byt osobne pritom "vedome", ale cisar spinalom bol fakt v pohode. Kebyze rodim este raz, urcite by som chcela spinal, aj ked viem, ze znova by som odkvecla 😀

certica
13. nov 2007

ja som mala tiez spinal a podla mna sa to v pohode da. co sa ale nejakych emocii tyka, neboli ziadne (aj ked som normalne dost emotivny clovek). par dni mi trvalo, nez som si uvedomila, ze mam naozaj dieta 😀 mozno aj tym, ze som k nemu prisla tak "lahko" z nicoho nic

ajuskamimi
13. nov 2007

certi ja som mala podobny pocit, nam maly vznikol neplanovane pocas oslavy prveho vyrocia sobasa 😀 😀 😀 a este ked mi ho ukazali a doniesli, bol poriadne tucny, pripadal mi ako zapasnik suma, pomaly mu oci nebolo vidiet cez tie lica 😀 aj segra sa rehotala, ze kde ma oci. NO i napriek tomu, velmi sa bojim normalneho porodu a druhy krat by som tiez asi radsej rodila takto.

ajuskamimi
13. nov 2007

eli ja som rodila cisarom tiez planovane, kvoli tomu, ze maly mal 4.1 kg a 53 cm a kebyze rodim normalne, asi by sa pouzili klieste ci vakuovka a to si teda neviem predstavit. Pre prcka bola toto jednoduchsia a bezpecnejsia cesta na tento svet, takze asi tak 😉

certica
13. nov 2007

ja som v zivote nebola v nemocke, nie este operovana 😀 , tak som mala trochu nieco ako respekt, co ma caka pred sekciou, ale inac som mala super naladu, robila som si srandu... ale vnutorne reakcie neoklames - ked ma napojili, tak anesteziologicka hovori: "no, aka vyrehotana a kludna, ale tlak a pulz ma jak vyplaseny zajac.." po pol minutke to uz ale bolo v pohode

inge23
13. nov 2007

tiez som rodila sekciou a spinalom. pre mna to bolo uz spasenie, po 12 hodinach porodnych bolesti, nic som necitila ani ten vpich, iba take sparanie sa vo mne.inak pohoda, akurat, ze som to skoro cele prespala, musela som sa premahat...ale to asi od vycerpania 🙂

ajuskamimi
13. nov 2007

CERTI inac este som ti nepochvalila nofu fotku, super 😵

maminasr
13. nov 2007

ja som tiez rodila sekciou a epiduralkou.trocha som sa bala toho vpichu ale bolo to v pohode.necitila som ziadnu bolest le to ako sa tam vo mne sparvali.taky divny pocit,akoby ma tam natahovali,alebo co.ale bolo to fajn.rozdiel medzi spinalom a epiduralom je ten ze spinal ma vedlajsie ucinky bolestihlavy a epid.nema.a co a tyka epid.ma vyhodu ze dalsich 24 hod.ti mozu lieky proti bolesti zavadzat cez ten epidural a nic necitis.ze ti nemusia pichat inekcie.a co sa tyka planovanej sekcie ja som mala tiez planovanu a mohla som si vybrat medzi spin.a epid. ale celkovu som si nemohla dat.rodila som v ruzinoe a tam na planovane sekcie celkovu nedavaju.len na akutne sekcie.lebo ze to ma vraj vplyv na babo.. 😝

certica
13. nov 2007

ajus, diky 😵

ja len potom nechapem, preco sa teda nedava automaticky EPI

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre