Cisársky rez so spinálom. Aké máte skúsenosti?

zuzana612
30. jan 2008

Mate niektora skusenosti s CR a spinalnou analgezou? Maly je otoceny koncom panvovym a vypada to tak ze sa uz neotoci, takze pojde von cisarskym. Len sa neviem rozhodnut ci pod celkovou narkozou, ale so spinalom. Pocula som ze po spinale vraj byva zle, mozu nastat migreny ktore trvaju aj niekolko tyzdnov alebo mesiacov po porode. Je to pravda? Ake mate s tym skusenosti?

cemi
29. feb 2008

mirka ja som bola presne v takje situacii ako ty. babinko malo nozicky dole. ale ver mi ze cisarsky je pre tuto polohu najlepsi, najbezpecnejsi. a navyse este tu je sanca ze sa otoci, poznam baby ktorym sa otocilo 2 dne pred porodom.
cisarskeho sa nemusis bat. ja som sa len bala toho, ze doktor mi povedal pridite vtedy a vtedy a babo vyberieme. nastastie sa vsak hanicka vypytala na svet sama.

jkorculka
29. feb 2008

zuzi, prosim ta, len ziadny horuci bilinkovy kupel si vecer nerob, lebo porodis aj zajtra... 😕
jedzte vela vela cesnaku, je to najlepsie prirodne antibiotikum a zabija vsetky bakterie v tele
pite na litre caj s medom a citronom...to by malo zabrat
ja sa na cisarsky so spinalom pripravujem na 18.3., som teraz v 37tt..modlim sa teda aby mala do vtedy vydrzala a neprekvapila ma skor.
tak drzim palce aby ste sa vyliecili a porod a doliecovanie prebeholi v poriadku a svoje malicke drzali konecne vo svojom naruci

cemi
29. feb 2008

jkorculka ved 37 tt je uz v pohode. ja som rodila v 38 tt, 14 dni pred terminom a vsetko bolo tak ako ma byt. preco bude cisarsky?

mirka8429
29. feb 2008

cemi..no dufam ze sa este umudri a otoci sa🙂 ale ak nahodou nie tak neavadi no...a maly je v brusku taky neposedny taky nekludny...bude taky aj ked sa narodi???alebo nemusi byt..

jkorculka
29. feb 2008

ja viem, ze by to bolo v pohode, len mam radsej veci naplanovane... 😅
no...a mam velmi uzsku panvu, porodnik a teda samozrejme ani my nechceme nic riskovat

jkorculka
29. feb 2008

mirka..tak na to som teda aj ja poriadne zvedava, lebo moja malicka je az hyperaktivna, netusim kedy spinka, stale v brusku len tancuje...no hadam, len na nejaky ten rezim nabehneme a aj sa vyspinkame 😨 😵

mirka8429
29. feb 2008

jkorculka ja mam kamosku co pred 8mesiacmi rodila a taka chuducka bola ..panvu mala strasne uzku..rodila normalne a porodila ale je pravda ze sa dost natrapila kym maleho vytlacila..musela jej sestricka tlacit na brusko..ale je vsetko vporiadku 🙂 a ty si v ktorom tyzdni?

jkorculka
29. feb 2008

37tt, neviete ako je to s predoperacnymi vysetreniami? robia sa v ten den ako je naplan.cisarsky rez, alebo den pred tym..?

graziela
29. feb 2008

Zuzka, na tu nadchu si kup v lekarni eukalyptovy balzam a naparuj sa nad nim (das do nadoby zovretu vodu a lyzicku toho balzamu), na hlavu uterak alebo plienku a inhalovat, 1-2 x denne. Mne to vzdy pomohlo, aspon trosku ulavilo...no ale vies, kazda nadcha trva cca. tyzden, takze urychlit to, sa ti zrejme nepodari...

zuzana612
autor
29. feb 2008

Diky baby za dobre rady na nadchu, mam taky dojem ze to uz trosku zacina ustupovat, sa uz tak nepotim ako predtym 🙂 Ale caju pijem stale vela, teraz som mala aj cesnacik, tak uvidime 😀

jkorculka, ja mam predoperacne vysetrenia porobene uz nejake 2 tyzdne. Na internom mi Dr. povedal aby som vysadila vsetky lieky co berem, dokonca aj tehotenske vitamina a tyzden na to som ochorela. Ked som to povedala mojmu gynekologovi ze mi kazal vsetko vysadit, tak pozrel na mna ako keby som spadla z mesiaca. Ze tie vitaminy som mohla kludne brat aj dalej a mozno by som nebola teraz chora. Co uz. Anesteziologicka sa ma len popytala na par kravin a to bolo vsetko. Takze take predoperacne vysetrenia ze som na ne ani nemusla ist. Vsak keby to na mna prislo skor, urobia mi cisarsky aj bez vysetreni.

mirka8429
29. feb 2008

jkorculka neviem presne..ale myslim ze sa robia skôr...pred cisarskym interne....a neviem este ake... u nas je to tak...

pollyanna
29. feb 2008

zuzana, tak celkom bez vysetreni to nebude, len by prisli ti lekari za tebou..pred kazdou operaciou a cisarsky je operacia, je treba mat urobene interne predoperacne a anesteziologicke preoperacne..vam sa mozno bude zdat, ze to co pytaju su hluposti, ale rozhodne to tak v 99% nie je... a este treba mat vysetrenu krvnu skupinu, ale tu maju tehotne, ktore chodili do poradne automaticky..iste operovat sa da aj bez toho, najma ak ide o bezprostredne ohrozenie zivota, ale je to spojene s ovela vacsim rizikom, ze sa vyskytne nejaka komplikacia....a to kedy sa tie vysetrenia robia zavisi od tej ktorej nemocnice, ako to maju zorganizovane..

mirka8429
29. feb 2008

no presne to pred tym sa robia vysetrenia to tiez viem 😀

vesi
29. feb 2008

presne ako píše pollyana, napr. je dôležitá aj zrážanlivosť krvi, ja som mala zvýšený Fbg, čo je v tehu normálne a bolo to primerané k štádiu tehotenstva, ale hematologička odporúčala v prípade cisárskeho podať injekcie. ak by som rodila normálne, neboli by potrebné...rovnako, lekári neradi uspávajú ak je človek prechladený alebo ho bolí hrdlo, ale ak je to akútne tak musia... a podobných vecí by sa iste našlo viac...

veverca
29. feb 2008

Ahojte. U nás sa robí predoperačné asi týždeň pred termínom. Krv, moč, EKG + sa niečo poopytujú. Do nemocnice som potom šla deň pred pôrodom(poobede) a ráno už priamo na sálu 🙂 . Tiež som mala cisársky v spinály a bolo to fajn. Babulku som mohla hneď vidieť, keď ju poutierali a zabalili, ešte mi ju priniesli trpchu pritúliť. Pri prvej sekcii som mala celkovú anestézu, ale spinál bol lepší. Držím palce všetkým čakatelkám 😉

cemi
1. mar 2008

mirka: moja mala kopala cely cas, bola uplne hyperaktivna.najhorsie bolo ze ako mala nozicky dolu, neustale ma kopala do zadku, takze som ani sediet poriadne nemohla 🙂 a veru je taka aj teraz, chodi od 10 mesiacov, neobsedi, stale je v pohybe. a mne sa to velmi paci 🙂
mne nerobili ziadne vysetrenie pred cisarskym a ani som nebola na JISke.

lucka0122
1. mar 2008

ahojte babulky.ja som tiez chuda a dr.ma poslal na dalsie sono ze som mala a nevie ci je preto aj drobcek maly...mam 152cm teraz mam 54kg takze som 15kg pribrala...a ze asi bude cisarsky

lucka0122
1. mar 2008

moj mal je tiez uz dole hlavkou...tak neviem....mne sa malicky uz len prehadzuje....

zuzana612
autor
1. mar 2008

ked pisete o tych hyperaktivnych detoch, tak ak je to pravda ze ake su v brusku budu take aj potom, tak to sa mam uz teraz na co tesit 😒 Lebo to co vystraja nas maly, tak to fakt stoji za to. Niekedy si myslim ze mi roztrhne brucho co sa tak stale niekde tlaci a ked ma niekedy kopne tam dole, tak si vzdy pomyslim ci mu nevyletela cela noha von 😀 Ale asi to bude futbalista po ockovi, tak co uz narobime 😉

mirka8429
1. mar 2008

cemi aj moje je dolu nozkami a tiez kope dolu...bud do kostrce alebo ma ako hracku mocovy mechur 😀

mirka8429
1. mar 2008

zuzi tak sa mam na co tesit aj ja...ked bol dolu hlavickou tak mi tlacil nozicku az kdesi do krku 😀 teraz tam pre istotu tlaci hlavu...a vkuse sa vytlaca von.... 😀

miminkoo
1. mar 2008

Ahojte, ja som rodila cisarskym so spinalom pred troma tyzdnami. Bola to planovana sekcia a odbery mi robili 10dni pred. To mi len zobrali krv na vysetrenia co sa vraj robia pred sekciou a to bolo vsetko. vraj tie odbery maju mat najviac 10dni, ale v kazdej nemocke to je asi inak.

mirka8429
2. mar 2008

jkorculka...no vcera som vypila asi 5 poharov coly lebo mi velmi zachutila...a maly bol 2krat taky divy ako inokedy..a teraz rano ked som sa zobudil som ho necitila..som sa tak zlakla...lebo to nieje jeho zvyk...tak som zatriasla brusko...a maly sa zobudil... 😀 a uz vytlaca hlavicku a tak kopkaa...no ale som rada ked ho citim lebo poviem ze som sa riadne zlakla...lebo on sa hybe stale 😀 uf to bolo rano

zuzana612
autor
2. mar 2008

Mirka, ja som sa tiez dost casto nalievala colou lebo kavu nepijem vobec a ked som mala moc nizky tlak, bolela ma hlava alebo som bola hrozne unavena, tak som si dala colu a ono to pomohlo. Tak tiez bol maly mozno preto taky divy 🙂 Uvidime co z neho vyrastie.

Inac zajtra idem do tej nemocnice, choroba uz nastastie ustupuje tak som zvedava co mi povedia, ci ma predsa len neposlu domov sa doliecit, nech pridem neskor. Tak ak sa najblizsi tyzden neozvem, tak si nas tam nechali a uz je aj somna mamina 🙂 Potom napisem svoje pocity z cisarskeho so spinalkou 😀

uva
2. mar 2008

zuzi drzim palce, nech vam vsetko dobre dopadne a budeme cakat na infosky 🙂

mirka8429
2. mar 2008

zuzi no ja si dam aj kavu 1 denne lebo ta ma preberie...no a dnes som sa tak zvlastne citila....nejak nevolno mi je ci co...a bolest v krizoch taka slaba ale....tak snad nic...muz sa ma pyta....ci uz dnes rodiim 😀 tak mu vraviim ze nieeee 😎 a tebe drziim palcekyyy paa

zuzana612
autor
3. mar 2008

Ahojte, tak ako som predpokladala, ani len v nemocnici nas nechcu 😒 Primar nas poslal domov aby sme sa doliecili, kedze nie som ani otvorena a nemam ani ziadne bolesti. A ze mame prist vo stvrtok a v piatok ze mi urobi cisarsky, ale najak tomu neverim. To sa moze stat len mne, ze este aj planovany cisarsky mi prelozia 😖 Tomu sa fakt hovori zakon schvalnosti 😖 To preto ze som sa tesila, ze zajtra uz bude maly von. Takto si musime este 4 dni pockat. Ale urcite vedia co robia a bude to aj pre mna aj pre maleho lepsie ked budeme obaja zdravi.

veverca
3. mar 2008

Tak to je pech 😠 . Ale určite ti bude na pôrodnici lepšie, keď budeš už úplne zdravá. Postarať sa o seba aj o bábo ti dá v prvé dni zabrať. Využi tie 4 dni a vyspi sa do zásoby 😀

graziela
3. mar 2008

Zuzka, Veverca ma pravdu, uzi si este tie posledne relativne pokojne dni, aj ked so spanim to uz urcite nejde tak ako kedysi 😲 Ale ako vidim, beries to v pohode a to je dobre. Len sa pekne doliec, sily bude potrebovat. Drzim vam palceky 🙂 🙂 🙂

zuzana612
autor
3. mar 2008

praveze ja teraz celkom dobre spavam 🙂 Dokonca ani chrbat ma tak nebolieva ako predtym. Akurat dnes som bola od pol piatej hore, mala som taku akoze cestovnu horucku 😀 Normalne som dala este aj periny poprat co som sa v nich 4 dni potila aby som po sebe nechala poriadok 🙂 A oni ma poslu domov. Ale asi to fakt tak ma byt. Aj ked dufam ze si maly nezmysli ze pride uz dnes, lebo ma nejak zacina pobolievat brucho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre