Cisársky rez so spinálom. Aké máte skúsenosti?

zuzana612
30. jan 2008

Mate niektora skusenosti s CR a spinalnou analgezou? Maly je otoceny koncom panvovym a vypada to tak ze sa uz neotoci, takze pojde von cisarskym. Len sa neviem rozhodnut ci pod celkovou narkozou, ale so spinalom. Pocula som ze po spinale vraj byva zle, mozu nastat migreny ktore trvaju aj niekolko tyzdnov alebo mesiacov po porode. Je to pravda? Ake mate s tym skusenosti?

mirka8429
20. feb 2008

caute baby..chcem sa spytat ked rodis na cisarsky a daju ti tu spinalku ...lezis na tom stole a sice necitis nic od pasa dolu ale nieje to nejaky divny pocit ked si pri vedomi? ked si lekari podavaju tie instrumenty?

cukricek11
20. feb 2008

ahoj mirka ...nemusis sa bat,nie nic necitis...pri mne bol moj manzel a ani neviem ako preslo 20 minut operacie...mala som sice velky strach,ale fakt,ani som nevedela kedy zacali...nic,vobec necitis...je to super...ze nieco take existuje
ty budes rodit cisarskym?

mirka8429
20. feb 2008

ahoj cukricek...neviem este ako budem rodit...lebo som na rizikovom tak clovek nikdy nevie a v pripade predcasneho pôrodu neviem ako to chodi....tak preto sa informujem🙂 kazdeho sa pytam ..tak sa spytam aj teba ci nevies nahodou kedy alebo kolko pred pôrodom klesa brucho ?som v 32tt a trochu mi kleslo a maly niekedy tlaci hlavickou dole..a vcera ma trochu bolelo dole v oblasti chlpkov..tak dufam ze to niesu priznaky predcasneho pôrodu

cukricek11
20. feb 2008

no to fakt neviem mirka,,,no myslim si,ze by bolo najlepsie zajst k lekarovi,ked si na rizikovom...lebo predsa je to este len 32 tt...no a s tym klesanim bruska,ja si aj myslim,ze je to u kazdeho indi-vindy...radsej zajdi za lekarom

cukricek11
20. feb 2008

uz si si vybrala ,kde budes rodit?

vesi
20. feb 2008

mirka, ja som sa strašne bála, tak som povedala anesteziologičke, nech sa so mnou rozpráva, bola veľmi milá a prebehlo to v pohode 🙂 ani si nepamätám, na podávanie inštrumentov 😀

certica
20. feb 2008

co vy mate stale s tymi instrumentmi? 😀 mimochodom, pred sebou mate prehodenu plachtu, takze toho az tak vela nevidiet. a ja zvedavy to tvor, by som sa najradsej kukala 😀 , nemam rada, ked neviem, co sa so mnou deje

nera
20. feb 2008

certica presne tak, ja som aj ich stále otravovala čo teraz robia, anesteziolog bol jeden fantastický človek, ktorý bol fakt ochotný, milý..všetko ako má byť 😵

mirka8429
20. feb 2008

cukricek..no som v 32tt ale som pocula ze aj vtedy uz niektori rodili..a pichali mi injekcie na dozretie pluc maleho tak snad by nebol problem...ale predsa je lepsie ak sa rodi vtedy kedy sa ma no nie?

mirka8429
20. feb 2008

vesi no ja som clovek tiez taky ze ani ked mi beru krv nemozem sa pozerat..proste mi pride zle fnuuk a ked si predstavim ako prerezu brusko...heh tak vies len ta myslienka hehe no chapes...

grmitko
20. feb 2008

zuzka, ja som rodila cisarskym so spinalkou a nemala som ziadne vedlajsie ucinke,y ziadne migreny ani nic podobne, ja si to velmi chvalim 🙂 keby som mala este raz rodit tak zase tak. cely porod som boal pri vedomi, drobcov som videla hned ako ich zabalili, ja by som nemenila 😀

majusienka
20. feb 2008

ja som tiež rodila cisárskym so spinálom a tiež mi nič nebolo, hlavné je 24 hodín nedvýhať sa z postele ani hlavu nedvýhať a potom nemáš žiadne migrény, mňa na to upozornili v pôrodnici ešte pred cisárskym. Je to inak úžasné vidieť bábo hneď ako Vám ho vyberú a ukážu Vám ho, je to zážitok na celý život, určite by som ešte raz ak by som mala rodiť tak so spinálom

dari
20. feb 2008

Prve som rodila cisarskym so spinalom, druhe normalne. Obidva prebehli bez komplikacii v pohode. No aj ked normalny porod ma viac bolesti, ci pred porodom alebo po nom, tak keby som rodila treti krat, radsej by som rodila normalne. Najhorsie bolo pre mna po cisarskom prelezat tych 24 hodin, ja som pocitala sekundy...! A potom ta jazva este dlho bolela, stacilo sa zasmiat.....predychavala som skoro kazdy pohyb 😢
Takze teraz 4 tyzdne po...som skoro uplne fit 😀

mirka8429
20. feb 2008

dari aj ja tak viem ze normalny pôrod sa rychlejsie hoji....ale ked niekedy clovek nema na vyber..ja len dufam ze nebudu ziadne komplikacie a ze budem tiez rodit normalne🙂--a ked si prve rodila na cisarsky tak nechceli aj druhe na cisarsky?lebo u nas to zvycajne tak volia kôli jazve...ale asi na poziadanie rodicky by mozno aj vyhoveli ze ak by chcela normalne...neviem...

dari
20. feb 2008

ano, kvoli prvemu cisarskemu som bola v nemocnici este pred terminom, kde si ma pomerali...aka je jazva, aka je babo velke, mala 4200g...a nakoniec sa ma doktor spytal ze ako chcem rodit 😕 tak zo mna vypadlo ze neviem....uprimne bala som sa tej jazvy, vedela som ze mala bude velka. Ale som rada ze som nakoniec rodila normalne, mala som aj epi /za to velka chvala....neviem komu... 😀 /

certica
20. feb 2008

dari a kde si rodila, ked ti povolili epi?

cemi
20. feb 2008

ja som rodila planovanym cisarskym, kvoli tomu ze mala bola otocena nozickami, a bolasom fit uz za par dni. ked sme uz boli z porodnice doma, anisom nevedela ze mam nejaku jazvu.jedine zle na tom bolo to, ze ma brutalne bolela po spinaly hlava, ale to tiez preslo. v septembri by som mala rodit zase a asi chcem opat cisarsky, bojim sa ze by mi mohla ta jazva prasknut.
dari: to je zvlastne ze si mohla mat epi.to sa nedava ak je zena po cisarskom, lebo ze by necitila ked sa jej roztrhla jazva na maternici. tak aj mna celkom zaujima ze kde si rodila

dari
20. feb 2008

v ruzinove. anesteziologicka mi to potvdenie dala, beru to ale ako kontraindikaciu. Dala mi to s tym, ze zalezi od porodnika... no ale ja na ruzinov nemozem povedat ani jedno zle slovo...iba samu chvalu !

zuzana612
autor
20. feb 2008

Vidim ze ste tu dnes toho popisali 🙂 Ja uz ratam dni, dnes som bola na kontrole a uz pojdem len o tyzden v stredu a potom v pondelok do nemocnice. Zacala som uzivat homeopatika tak dufam ze to nieco pomoze. A tu jazvu rezu podla toho ake je babo velke? Cim vacsie babo tym vacsi rez? Lebo nas valibuk bude mat tiez asi cez 4 kg. Tak dufam ze nebudem mat rez cez cele brucho 😖

mirka8429
20. feb 2008

dari takze odporucas epi?lebo ja sa rozhodujem ci s nou alebo bez nej..nebolelo ked pichali?viem ze sa to ma pichat ked je zena na 4 palce otvorena

danuska24
20. feb 2008

zuzi neboj, nebudes.

mirka8429
20. feb 2008

zuzana612 co ja viem tak teraz robia uz len bikinove rezy,,.kamoska porodila na cisarak maly mal 4290 kg a 54 cm a v pohode ..neboj sa vsetko bude ok

certica
20. feb 2008

dari, tak asi fakt zalezi od porodnika. mne ten moj povedal, ze to nerad vidi, lebo mu potom chyba spätna vazba od rodicky

zuzana612
autor
20. feb 2008

neviem sice co sa teraz nad tym zamyslam aky bude rez, vsak mozno po porode uz vzivote bikiny neobleciem 😀 Pribrala som sice len 12 kg, ale na to aka som leniva na cvicenie, mozno budem mat brucho ako huspenina 😝
Ozaj, ako je to po spinalke s babom? Viem ze ho ukazu hned ako sa vyberie a potom (aspon u nas v Ruzomberku) ho odnesu na chvilu do inkubatora na zohriatie a urobenie vsetkych tych beznych vysetreni. Pri normalnom porode viem ze ho potom asi po pol hodine donesu mamine naspat ked uz ma porodenu placentu a je aj zasita a este s nou moze ostat na sale nejake 2 hod. kym tam mamina lezi. Ale ako je to pri cisarskom? Tiez tam ostanem lezat este nejake 2 hodiny a donesu mi babo, alebo ma hned supnu na intenzivku? Vzdy sa na to zabudnem opytat. Lebo manzel je momentalne v Spisskej, tak ci sa mu vobec oplati na den porodu chodit za mnou ak ho tam vobec nepustia a neukazu mu ani maleho. Lebo pri porode nemoze byt, to viem urcite.

certica
20. feb 2008

zuzi, pokial viem, tak hadzu hned na intenzivku. mne babo potom priniesli az po cca 6 hodinach na prisatie, no a potom az na dalsie den rano. ja som teda konkretne rodila okolo 13.30, o nejakej 19.30 mi ho priniesli na chvilocku a potom az rano zase, to uz som teda aj vstala

zuzana612
autor
20. feb 2008

ja este neviem o kolkej rodim, to mi povedia asi az v pondelok. Ale asi mi bude trosku luto ze ho nebudem mat hned pri sebe, ze ho uvidim len na chvilocku. Ale aspon ho uvidim na chvilocku hned po porode. Teda dufam ze nenastanu nejake komplikacie ze ma budu musiet uspat celkovo. A mlieko sa ti kedy pustilo? Lebo vravia ze po cisarskom sa pusta o nieco neskor

certica
20. feb 2008

mlieko po 2 dnoch, ale ak by som ho od zaciatku prikladala pravidelne, tak by to bolo zrejme skor, ale problemy sme nemali nastastie ziadne ani s prisatim, s mnozstvom mlieka, bradavkami, ci zapalmi. dodnes som za to vdacna, lebo toho som sa obavala asi viac ako porodu 😀 (ci sa mi nezapalia prsia)

graziela
20. feb 2008

Zuzana, mne s zacalo mlieko tvorit az na 3.den, hoci mi malu doniesli 1.krat ukazat az prave na ten 3.den. Doteraz mam za to na nemocnicu tazke srdce, lebo sa mi ani len jeden jedinky krat nepodarilo malu nakojit, ani v nemocke, ani doma. Skoncilo to tak, ze na 7.den po porode mi musel moj gyn, pichnut injekciu na zastavenie tvorby mlieka. Ale v tom boli aj ine zdr. problemy...Teraz budem veru trvat na tom, nech mi drobca donesu co najskor po porode a potom pravidelne na krmenie. V tejto nem.,kde chcem teraz rodit nosia potom malych hladosov kazde 3 hod. na krmenie.

dari
20. feb 2008

mirka8429, rozhone s epi! Tych "fajnych" kontrakcii som si uzila nejake cca 2 hodiny, kym mi ju dali. Asi po hodine s epi som si hovorila, ze no lepsie ale teda cakala som viac....nevedela som totiz ze si mozem vypytat este davku, ked to boli alebo zacne opat bolet.....myslela som si ze to funguje na 1 davku 😀

dari
20. feb 2008

certica, asi ano. Vraj je treba viac sledovat rodicku, takze praca naviac...Mne sa porod potom tak rychlo rozbehol, ze ani nebol cas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre