Cisársky rez so spinálom. Aké máte skúsenosti?

zuzana612
30. jan 2008

Mate niektora skusenosti s CR a spinalnou analgezou? Maly je otoceny koncom panvovym a vypada to tak ze sa uz neotoci, takze pojde von cisarskym. Len sa neviem rozhodnut ci pod celkovou narkozou, ale so spinalom. Pocula som ze po spinale vraj byva zle, mozu nastat migreny ktore trvaju aj niekolko tyzdnov alebo mesiacov po porode. Je to pravda? Ake mate s tym skusenosti?

lulu21
27. feb 2008

Drz sa zuzana,jasne ze to bude ok,mam vela kamosiek co tak rodili a vsetky povedali ze to bolo v poho, aj ja tak budem,tak prosim ta napis o porode len vsetko pozitivne 😕 😀 😀

ejdzi
27. feb 2008

zuzana612 - ahoj, drzim palce aby Ti to dobre dopadlo. Neboj, urcite bude vsetko ok. Ja som rodila tiez so spinalom a neplanovane a mozem na to povedat len same pozitiva, takze sa drz a neboj.

graziela
27. feb 2008

Zuzka, to je dobre, ze si sa mohla na ten cisarsky aspon takto dopredu psychicky pripravit...U mna sa rozhodli doslova v posl. minute, ze urobia cisarsky a nemala som na vyber, automaticky celk. narkoza. No a ako vidis sama, ohlasy boli viac-menej pozitivne, takze dobre robis, ked sa zbytocne nestresujes...Takze ti aj ja prajem, nech to dopadne podla tvojich predstav a bez nejakych tazkosti, neboj, zvladnes to 🙂

zuzana612
autor
27. feb 2008

Diky baby za podporu 🙂 Dnes sme boli na poslednej kontrolu u Dr. tak ked som odchadzala, tak mi poprial vela stastia a ze ma pride pozriet v nemocnici, lebo ma na buduci tyzden sluzbu 🙂 Sa mi ani verit nechce ako rychlo to ubehlo. Len mi dal este nejake antibiotika lebo ako sa dalo cakat, fajne som ochorela. Mam super nadchu, tak mi povedal ze keby mi to nepreslo, tak dost mozne ze mi ten cisarsky este aj o par dni odlozia. Tak sa snazim teraz liecit aby to za tych 5 dni preslo 😒

A este by som sa chcela opytat kto ma s tym skusenosti, ako je to s krvacanim po porode. Je najaky rozdiel ci je porod klasicky alebo cisarsky? Po ktorom sa krvaca viacej???

skrecok
27. feb 2008

Ahojte babulky, chcem sa vas spytat ako je to po cisarskom? Je mozne aj pri tom mat manzela pri porode? Pocula som, ze baby po cisarskom idu na JIS, az takmer na druhy den idu na izbu. Je to pravda?

Inak zuzana, neviem ako je to s krvacanim po porode? Ale kamoska rodila aj klasicky a cisarskym rezom, a povedala ze keby mala este rodit, tak na 100% by zvolila cisarsky.

zuzana612
autor
27. feb 2008

Skrecok,

u nas pri cisarskom nepustaju manzela na salu, predsa je to operacia. Ja dufam ze moj pocka aspon pred salou aby mu maleho ukazali. Viem ze budem na JIS-ke, myslim ze nejake 2 dni, takze nic moc. Aj maleho mi donesu len prilozit a hned ho zoberu prec. Teda aspon tu v Ruzomberku to tak robia. Ale to asi zalezi aj od toho ako sa ktora baby rychlo zotavi, niektore uz po par hodinach behaju.

certica
27. feb 2008

zuzi, tak drzim palce 🙂
a z krvacanim po cisarskom je to asi individualne ako pri vsetkom. teoreticky ta pri tom aj vycistia, takze by to krvacanie malo byt slabsie, resp. kratsie ako napr. aj u mna (necely tyzden a potom uz ani spinenenie), ale citala som tu na fore, ze niektore babule mali aj 6-7 tyzdnov krvacanie 😅
skrecok po sekci ides na JIS, mna tusim na normalnu izbu prelozili az po 2 dnoch

certica
27. feb 2008

no a otec priamo na sale sotva, ale v niektorych nemockach to dovolia, mozno ak mas nejake extra znamosti a doktor suhlasi, ale bezne sa to u nas neumoznuje

skrecok
27. feb 2008

Dakujem, tak to by sa dalo mat na sale manzela pri porode ak si zvolim dobru znamu (maminu kamaratku), ktora je porodnickou ak bude manzel chciet. Ale, zalezi to od situacie a ci manzel nebude akurat na slozobke. Moja kamaratka mala svoju mamu pri cisarskom s epi v BA-Ruzinove a to nemala extra znamosti v nemocnici. Ale ako vidim, vsade je to ine.
Uhm, takze aj 2 dni na JISke? Nevadi, aspon budem pod dohladom... Dakujem pekne za info. 🙂

mirka8429
28. feb 2008

ahojte holky...no dnes som bola na poradni a maly sa otocil ritkou dolu...no myslela som ze ma porazi...dufam ze sa este otoci..ak nie tak cisarsky...a mam strach....fnuuuk

vesi
28. feb 2008

mirka, mne sa otočila malá ritkou cca v 38 tt, to bol šok, potom to už malo rýchly spád, do 3 dní cisársky 🙂

neviem ako je to v iných nemocniciach, ale za mnou pustili manžela na chvíľu aj na JIS - ku 🙂

zuzana612
autor
28. feb 2008

Ahojte,

Mirka, aj moj maly je otoceny ritkou asi od 33. tyzdna a odvtedy sa ani nepohol. Tak mi tiez hned povedali ze to bude cisarsky. Len mi vsetci hovorili ze planovane cisarske robia aj tyzden pred terminom lebo ze vtedy nema vyznam cakat aky sa porod spustil sam. A ja musim byt zase vynimka, lebo termin mame 5.3. a na cisarsky ideme 4.3 😒 Tak uz mohol byt maly von. A ako na potvoru, vcera som este dostala super nadchu tak mi moj Dr. povedal ze ak sa nevyliecim, moze sa stat ze ma v utorok poslu domov, ze nech pridem o par dni ked mi bude lepsie. Tak sa teraz nalievam litrami citronoveho caju a potim sa ako somar v kufri, len nech mi to prejde.

A ja by som bola tiez celkom rada keby manzela za mnou aspon na chvilu pustili, lebo kedze onje v Spisskej a ja budem rodit v Ruzomberku, tak za mnou v nemocnici kazdy den chodit nebude, aby si mohol zobrat dovolenku aspon na 2 tyzdne ked nas pustia domov. Musim si vybavit nejaku protekciu na porodnici. Robi mi tam sesternica, tak by mohla pomoct 🙂

mirka8429
28. feb 2008

vesi moj bol dolu ritkou otoceny cely cas ale potom sa v takom 28 tyzdni otocil hlavickou dolu...ta som bola celkom rada ze sa otocil...a vcera ukazujem manzelovi ze aha ako maly vydul ritku pod lavym rebrom...a dnes zistujeme ze to bola hlavicka🙂)) no chcela som rodit normalne ale asi to bude cisarsky...lebo aka je pravdepodobnost ze sa este otoci?

mirka8429
28. feb 2008

zuzi ja dufam ze sa otoci este ....ale ta vies ze to je mensia pravdepodobnost ked rastie...no ale snaad......a pocula som ze cisarske robia niekedy aj 10 dni skôr....tak uvidime co bude....ci pojdem normalne alebo cisarskym----ale cisarskym sa bojim...ale vlastne zena ma strach pred pôrocom ci je normalny alebo cisarsky....nie?

cat
28. feb 2008

mirka, ja som mala cisarak o 10 dni skor, to zavisi ako rozhodne lekar,moj chcel mat proste na Vianoce pokoj a podla uzv bolo babo riadne donosene skoro3,5kg takze som suhlasila.

skrecok, ja som mala muza na sale,po znamosti. Kamoska v Ruzinove mala tiez, bez akychkolvek znamosti,ale ona mala spinal. Takze fakt zavisi na kazdom jednotlivom dr. ako dovoli..ale pozor, niekedy sa aj chlapi precenuju, mojmu kazali sadnut aky bol zeleny.

zuzana612
autor
28. feb 2008

Mirka, mne povedal Dr. ze po 34 tyzdni je mala sanca ze sa este otoci a moj bol aj dost velky a este som mala malo vody, takze sanca skoro nulova a tak aj je.
A preco ma nechali az do terminu to tiez neviem, vsak nas valibuk mal uz pred 3 tyzdnami odhad zevraj 3600 g. Tak mohol ist uz davno von 🙂 Vsak ak sa nepomylili, tak to bude mat cez 4 kg kym ho vyberu. To uz nebude ani babo, ale velke dieta. Ktovie ci mi vobec nejake dupacky budu dobre 😀

A ja osobne sa cisarskeho ako takeho nebojim, skor mam strach z toho co bude potom, ale snazim sa mysliet pozitivne a verit ze vsetko bude ok 🙂

livia76
28. feb 2008

Zuzanka612 aj naša Lesinka bola odhadovaná cez4 kg a nakoniec mala 3,45 . Rodila som cis .so spinalom- keď už sa nedalo inak a som rada, že som sa tak rozhodla.Malú som hneď videla a bola som šťastná-prešťastná 😀 Manžel musel byť mimo sálu ale keď ma viezli na izbu-hneď sme si ,,pokecali" malú mi doniesli po 3 hodinách už aj na izbu. Keďže mám migrény od 6 rokov, veľmi som sa bála ako to na mna zapôsobí-ale pohodička nič sa nedialo . Držím palce 😵

mirka8429
28. feb 2008

cat no môjmanzel by ani nemohol byt pri pôrode..isto by to tiez nezvladol 😀 ..som sa smiala ze mohol by tam byt ze komu polamem ruky ked budem mat bolesti 😀 ale aj tak ak budem na cisarsky tak to isto nebude 😀

mirka8429
28. feb 2008

zuzi no mozno by bola sanca aby sa otocilo ked by bolo mensie..ale co ja viem..neviem aku ma teraz vahu..okolo 2 kil asi...no ja nechapem ako sa tak otocilo ked bolo dole hlavickou...no ked by som rodila na cisarak a skôr tak dufam ze aspon bude mat dobru vahu🙂 a ja mam strach z cisarskeho kôli tomu ze ked budem pri vedomi a za plachtou ma budu rezat 😖 tak aj ked nebudem nic citit ale viem co tam robia...a ten pocit...no a pred tym mi isto stupne tlak 😀 a som zvedava kam mi napichnu kanilu...che ked som bola v nemocnici 2 tyzdne tak mi popraskali zily a nemali mi kam pichat.... 😒 a co sa tyka tvojho babatka...no jedna co lezala somnou tiez porodila valibuka....maly mal 4230g a 54 cm no ultrazvuk predtym jej ukazal ze menej...a najmensie cislo mu iste neobliekla ale nebolo to az tak vidiet ze je valibuk...len ked lezal vedla ostatnych takych 3 kg 😀

zuzana612
autor
28. feb 2008

Mirka, mne zase nerobi problem to co bude za plachtou, ked som bola mala, tak som chcela byt lekarkou 😀 Ked mi pred par rokmi vyberali taku hrcku, tiez len pri lokalnom umrtveni, tak som sa dokonca na to pozerala ako sa mi tam lekar hrabe 😀 Takze s tym problem mat nebudem. Moj manzel by to ale urcite nezvladol, lebo ako vacsina chlapov, ked vidi trosku krvi, tak mu pride zle 😀 A tym odhadom tiez moc neverim, vcera mi vravela jedna baba ze jej tiez povedali ze bude mat dieta cez 4 kg a nakoniec malo 2.9 kg. Tak sa nechame prekvapit, vsak uz len par dni.
Ja by som mala mat tiez spinalku, ale akurat jedna baba mi vcera v nemocnici hovorila ze jej tiez robili spinalku ale ked ju zacali rezat tak to vsetko citila, tak ju museli nakoniec uspat. Tak dufam ze mne sa nic take nestane 😖 Asi by to nebolo moc prijemne 😠

maryn
28. feb 2008

ahojte, aj ja som po cisarskom so spinalom a tiez som sa velmi bala, ale bolo to uplne v pohode a bol to pre mna najuzasnesi zazitok v zivote. anesteziologovia sa so mnou cely cas rozpravali a bolo zaujimave sledovat lekarov a cely ten priebeh a to ja nemam moc dobre pocity z krvy a tak. maleho mi hned ukazali a manzela za mnou pustili na jisku hned po cisaraku. a este v ten den vecer mi priniesli prilozit maleho na kojenie, krvacala som asi tyzden max 2 uz sa ani nepamatam a mliecko sa mi spustilo hned na druhy den, takze ziadne strachy a drzim vam velmi vsetkym prsty 😉

maryn
28. feb 2008

a este nieco, vobec nic som necitila, ziadne rezania, akurat som pocitovala strasnu ulavu ked drobca vybralia citila som ako postupne sa zo mna uvolnuje ten tlak, ktory som mala v poslednom mesiaci 🙂

mirka8429
28. feb 2008

zuzi ty si odvazna...hehe ja len pri pomysleni na to co za plachtou robia mi prichadza zle...sa nemozem ani pozerat ked mi beru krv..tak somnou je to horsie hehe ale dufam ze to prezijeme...teraz som sa docitala na nete ake metody mozem skusit aby sa dieta otocilo...ze mam sa mu prihovarat alebo baterkou svietit dole na podbrusko a ono sa mozno za svetlom otoci alebo su tam nejake cviky ale tie radsej robit nebudem lebo sa bojim hehe skusim to dohovaranie a to svetlo...tak uvidime...

zuzana612
autor
29. feb 2008

Mirka, aj ja som skusala baterku a prihovaranie sa malemu. Ale ja sa smejem z toho ze kedze je to chlap, a ti su vacsinou lenivy, tak tento mi to dava najavo uz pred narodenim 😀 Asi vytusil ze o nom pisem somariny, lebo ma riadne kopol tam dole, az ma vystrelo na stolicke 😀

Este by som sa chcela opytat, neboli ste niektora chora ked vam robili cisarsky? Lebo ja som pred 2 dnami chytila taku hroznu nadchu, poctivo sa liecim ale to moc neprechadza. Viem ze mam na to este 3 dni ale moj Dr. ma postrasil ze ak budem chora, moze sa stat ze ma poslu domov, ze nech pridem o par dni.

vesi
29. feb 2008

zuzana, je to tak ako povedal tvoj Dr. myslím, že by ti cisársky v chorobe urobili, len keby museli, T.j. keby ti začal pôrod. ja som sa tiež rýchlo liečila z nádchy ked som mala ísť do nemocnice kde mali rozhodnúť ako budem rodiť...

zuzana612
autor
29. feb 2008

a nemas nejaky dobry recept? Lebo mam taky dojem ako keby sa to zhorsovalo. Vecer si dam horuci bylinkovy kupel, trosku mi to uvolni nos, potom sa v noci riadne vypotim, ale nejak nic nepomaha. To je preto ze som nebola 9 mesiacov chora a toto je zakon schvalnosti. Tak len verit ze sa z toho za tie 3 dni nejak dostanem

vesi
29. feb 2008

zuzka, je mi ľúto, ale nemám, napchávala som sa paralenom a pila prieduškový tatranský čaj, iné lieky som brať nemohla a kloktala som čo mi prišlo pod ruku - ja mávam problém s hrdlom 😝

mirka8429
29. feb 2008

zuzi no a predpokladam ze nepomohlo..ja som vcera tiez svietila baterkou xixii ale ta...no co..asi sa otoci len vtedy ked on sam bude chciet...🙂 no a namna tiez teraz cosi lezie...boli ma cele hrdlo a mam plny nos....dufam ze bude stacit pit teply cajik a sem tam kloktat🙂 xi 😀 co mi poradite....

zuzana612
autor
29. feb 2008

mne dal doktor aj nejaky sprej ale zatial nezabera. Ale mozno som este v tej inkubacnej dobe, lebo ked mi to dal v stredu tak to este na mna len liezlo, vcera sa to uz super prejavilo a dnes tiez (uz mam zodraty cely nos 😒), tak dufam ze to zacne zajtra ustupovat a v nedelu to prejde, aby ma v pondelok neposlali z nemocnice domov, lebo to by ma nastvali ☹

Mirka, jasne ze baterka ani dohovaranie nepomohlo, ale zevraj mam dost malo aj plodovej vody a aj je maly dost velky, takze tam bola mala sanca na otocenie. Ale vcera som mala dojem ako keby sa hybal nejak inaksie ako doteraz, tak keby mi v pondelok povedali ze sa nakoniec otocil a budem rodit normalne, asi by ma porazilo kedze sa uz pripravujem na cisarsky 😀

mirka8429
29. feb 2008

zuzi no vsetko prinasa same prekvapenia...ja som sa uz tesila ked sa maly otocil dolu hlavou a myslela som si ze tak uz ostane az do pôrodu...a tu mi zrazu povie ze sa zase otocil dolu nohami...no tak si vies predstavit ako mi bolo...ved ja som sa uz psychicky pripravovala s normalnym pôrodom...a cisarsky som nejak vylucila..a teraz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre