Cisársky rez so spinálom. Aké máte skúsenosti?

zuzana612
30. jan 2008

Mate niektora skusenosti s CR a spinalnou analgezou? Maly je otoceny koncom panvovym a vypada to tak ze sa uz neotoci, takze pojde von cisarskym. Len sa neviem rozhodnut ci pod celkovou narkozou, ale so spinalom. Pocula som ze po spinale vraj byva zle, mozu nastat migreny ktore trvaju aj niekolko tyzdnov alebo mesiacov po porode. Je to pravda? Ake mate s tym skusenosti?

veverca
3. mar 2008

daj kolená k sebe a nepusti ho 😀 . Nech Matúško pekne počká na štrvtok 🙂 . A termín si mala kedy?

zuzana612
autor
4. mar 2008

termin mame az zajtra, ale dnes nam mali robit cisarsky. Ale bolest brucha ustupila, tak hadam este tie 3 dni do piatku vydrzi aby som sa ja dala nejak dokopy. AJ ked mam taky dojem ze jedine co by zabralo by boli nejake silne antibiotika, ale to mi asi teraz nikto neda. Musim verit ze aspon kasel ustupi a po porode nech somnou nieco robia 🙂

veverca
4. mar 2008

Keď som bola v 4.mesiaci, doktor mi predpísal V-Penicilin- môžu ho brať aj tehotné. Aj som ich vybrala, bala som sa aby choroba neublížila bábu viac, ako ATB. Horšie to bolo s liekom proti kašlu, lekárnička mi nakoniec dala skorocelový sirup.

veverca
4. mar 2008

Čo sa týka liekov, po pri kojení si musíš dávať rovnaký pozor ako v tehotenstve.

zuzana612
autor
31. mar 2008

Ahojte baby,

tak sa konecne ozyvam ako cerstva mamicka. Teda maly bude mat uz skoro 3 tzydne, ale ako vsetky viete pri malom dietati toho casu nazvys moc nie je. Aj ked som tu mala 10 dnimanzela ktory pomahal aj s prebalovanim 😀 aj s kojenim v noci. Teda on mi maleho doniesol, ja som ho nakojila, on ho prebalil a dal hajat 😀 Teraz som bola prvu noc sama a maly nastastie az na kojenie o druhej a piatej hajal a este stale haja.

No ale k tomu mojmu porodu. Mala som obavy z toho ako to bude po porode, ze ma bude vsetko boliet a tak. Ani presne neviem o kolkej mala zacat operacia, ale kedze som o 7.30 rano dostala kontrakcie, tak doktor hned obvolal vsetkych povolanych aby sa urychlene dostavili na salu ze zacnu co najskor. Tak ma zacali pripravovat. Zavedenie cievky bolo v pohode, cakala som horsie. Pri spinalke som musela najskor predychat kontrakciu, ale ked mi ju zavadzali tak som necitila skoro nic. Bola to sranda ked mi zacala ucinkovat, to teplo v nohach bolo celkom prijemne. Akurat co mi robilo trochu starosti bolo to znizenie tlaku ked ma zacala aj napinat na vracanie, ale predychala som to. Anesteziologicka sa somnou stale rozpravala, takze som ani nevedela kedy zacali. Vobec sa medzi sebou nerozpravali, cize nic take ako zaciname, podajte mi skalpel tam nebolo 😀 Zvlastny pocit bol akurat ked maleho tahali z brucha. Ked ma isli zasivat tak mi dali este nejaky oblbovak aby mi nebolo na stole dlho, takze ked mi prisli ukazat maleho, bola som taka oblbnuta, ze si nepamatam ani ako vypadat a ani som sa neopytala ci je v poriadku 😀 Neviem ako dlho som bola na tom stole, ale ubehlo to velmi rychlo. Potom ma previezi na JUS-ku kde som mala cely cas nejake infuzie a oblbovaky, takze bolest rezu som moc necitila, bolele ma akurat chrbat z toho lezania, tak som sa po par hodinach pomaly pretacala na boky. Najhorsie bolo ze som nemohla jest ani pit a ja som bola hrozne hladna. Na druhy den rano som sa musela postavit a to ma ten rez fajne tahal, ale vydrzala som to. Potom ma previezli na izbu kde mi dali este jednu litrovu infuziu. Ta mi tiekla asi do pol jednej, potom mi povytahovali vsetky hadicky, ja som sa postavila, o jednej zacali navstevne hodiny tak prisiel manzel, isli sme po maleho a viac som do postele nelahla, az vecer, Takze som to v pohode rozchodila, problem som mala akurat tak pri otacani sa v posteli alebo ked som si chcela lahnut a vstat. Ale dalo sa to vydrzat, tak ze som nechcela ani ziadne tabletky od bolesti. Maleho som mala cele dni pri sebe, brali mi ho akurat na noc a nosili mi ho na kojenie. Kupila som si este aj stahovacie nohavicky aby sa mi lepsie pohybovalo a bolo to super. Tyzden po porode som ani nevedela ze nejaky bol, takze moje skusenosti s cisarskym su super a ked druhe dieta, tak tiez asi radsej takto 😀

No uz sa mi budi maly, tak ide papat. Tak prajem pekny den

vesi
31. mar 2008

zuzana, velmi gratulujem, no vidíš, nebolo to také hrozné 😉 😀

certica
31. mar 2008

zuzi, gratulujem 🙂 . tak vidis, ze to bolo v pohode 😉

uva
31. mar 2008

ahoj zuzi,
tak gratulujem, som na teba myslela toho 12teho, aby si ta tam už konečne nechali 🙂 som rada,že si to tak dobre zmákla 🙂
naša mala sa neotočila takže dufam, že aj mne to dobre vypáli 🙂

Matuškovi želám nech pekne papa a rastie a tebe vela mliečka 🙂 a ozvi sa ked budeš mat chvilku.

graziela
31. mar 2008

Zuzi, to je super, ze sa ti ten porod takto vydaril, aj ked ja som ti uz vlastne gratulovala, este raz sa pripajam ku gratulantom 🙂 🙂 🙂 Som rada, ze mas take dobre spomienky, normalne ma to tiez povzbudilo. Ja zatial este nejako nerozmyslam nad porodom, stale si hovorim, ze nas Jurko este nech pekne vydrzi v brusku aspon 6-4 tyzdnov, hoci ma uz moj dr. strasil martinskou nemocnicou,v pripade, zeby sa musel narodit skor... Nechcem si to zatial nejako pripustat, tak dufam,ze to vydrzime az do konca.. a potom neskor mozno zacnu uz aj obavy.
Este raz prajem skore zotavenie a malicky Matusko nech vam pekne rasie, papka, a pribera.

aadula
31. mar 2008

Zuzanka gratulujem ti aj ja..dostala som sa na túto diskusiu až teraz, ja mám tiež 4 mesačného synčeka a tiež som rodila spinálkou a cisárskym..si mi pripomenula moje stavy na sále, aj keď mne zas tlak stúpol a šitie ani nič podobné som necítila..ale je to divnný pocit..mám 11 ročnú dcéru a tú som rodila tiež cisárskym, ale v narkóze, takže to bolo niečo nové a určite oveľa oveľa lepšie. Spinálka je super vec, a v podstate pohodlhé pri cisárskom a všetko vieš čo sa deje okolo teba, ja si to neviem vynachváliť a malinké je z toho že varj tiež viac v pohode..asi to bude pravda..Tak pekne rastite do sily a krásy. 🙂

macejdana
25. máj 2013

baby mam krasne dve dievcatka jedna sa vola anetka ma 7ra druha martinka5r a vo februari som otehotnela ale musela som ist na vyskrap lebo prestalo byt srdiecko a tym chcem povedat ze obidve kocky som mala pod celkovov narkozov a ked ze by sme sa rozhodly aby som otehotnela tak sa bojim lebo tu unas vecsinov robia spinal a velmy sa toho bojim co ak ostanem ochrnuta alebo nieco ine poradte my dik

moon1979
25. máj 2013

@macejdana nič také nehrozí neboj 🙂 ja som mala prvého v celkovej a druhého v spinály, ale teda neporovnatelné ... nedám na spinál dopustiť ... a je to aj podstatne menšia záťaž na telo ... pri prvom mi mesiac trvalo kým som rozchodila narkozu, pri druhom ma postavili po 12 hodinách a mne fakt nič nebolo a fungovala som na 100% ... pri prvom som prvé tri dni bola totál KO, nehovoriac o príšerných bolestiach ... pri druhom nechápem čo so mnou porobili ale ja som bola fit ako keby ma ani nerezali 🙂

danjelca
25. máj 2013

@macejdana absolutne sa toho neboj🙂a dve prvé si mala vaginálne pôrody?

macejdana
25. máj 2013

nie mala som sekciu ale pod narkozov myslim celkovu ale strasne sa obavam toho zeby my odporucaly spinal

nanulik
25. máj 2013

ja som mala sekciu so spinálom, mala som plánovanu lebo malý bol KP,

tak príjem, išla som na izbu (potom ma tam dali aj po porode) snažili sa mi napichnuť infuziu, ťažko, lebo ked som vystrašená krv mi netečie. (na siedmy pokus do zápastia 😝)brat sa mi potom smial že som ako na nabíjačke...prišla anesteziologička, pokecali sme, potom ešte nejaké formality ohladom mena. dali cievku do močového mechura, chvílku počkali aby infuzia stiekla a išlo sa na sál. najskor mi dr anestez. dala umrtvovaciu injekciu do chrbta. cítila som ale nebolo to nič hrozné. potom išla zaviesť katéter, a to jej nešlo lebo som sa klepala ako ratlík, až som nadskakovala. a aj mi bola zima. musel asom si lahnuť na bok, potom sa to podarilo., na tretí krát. prišli dr. a dotkli sa mi brucha, že či to cítim, a ja vystrašená že áno ved ma ešte nerežte!!! a že pozde už máte otvorené brucho 😲. Dr anestez. sa so mnou bavila, pýtala sa na bábo ako sa bude volať a tak, asi nacvičené otázky na ukludnenie. aj mi hovorila čo práve robia. ked malého vybrali bolo to nepríjemné, cítila som akoby podtlak 😝 potom ma zaspinkovali (nebola som šitá ale také kovové cvočky mi dali) odviezli na izbu, poumývali, dali piesok na brucho. prišiel mm potom naši. ked odišli dali mi do infuzie proti bolesti. rodila som v nedelu a tuším že v stredu mi dali malého k sebe aj na noc. bolo to kruté lebo ked začal plakať a než som sa postavila myslela som že skapem. ale potom som to nejako rozchodila a ked bola v pondelok detská už doma pozrieť malého tak mi neverila že som mala sekciu.

macejdana
25. máj 2013

takze podla teba je lepsi spinal 🙂

nanulik
25. máj 2013

@macejdana no ak to bola otázka na mna... tak nemám s čím porovnať... ale bola som upozornená na možnu bolesť hlavy po sekcii a aby som si doniesla vodu. no len mi nikto nepovedal že nebudem mocť piť lebo som bola uplne v leže. takže odporučam take tie flaše so sosíčikom. a mamičky zvyknuté na kávu a kofein si fvraj možu lognuť z coly.

macejdana
26. máj 2013

MOJA KAMOSKA PRED DVOMA TYZNAMY RODILA CISARSKYM REZOM ALE MALA CELKOVU TIES JEJ NAVRHLY SPINAL ALE VELMY SA BALA TAK ODMIETLA A NAPOKON JEJ DALI CELKOVU ALE KED SA PREBRALA BOLO JU VSETKO A KTOMU BOLA VELMY OPUCHNUTA A TERAS JEJ TROSKU SA OTVORILA RANA ALE BOJI SA IST ZE CI JEJ NAHODOV NEDAJU NOVE STEHY AK NIEKTORA MA STYM SKUSENOST PORADTE JEJ

danjelca
26. máj 2013

@macejdana a čoho sa na spinály bojíš? lebo fakt nič necítiš akože ja som si fakt ani neuvedomila čo tam dolu robia:DNormálne som si nič nepredstavovala bola som v takom inom stave vedomia alebo čo...a utieklo mi to tam strašne rýchlo prisahala by som že za 20 min som bola na izbe so všetkým-taký pocit som mala.

macejdana
27. máj 2013

ahojte tak viete my poradit

🙂

macejdana
27. máj 2013

@macejdana danica dakujem ti a asi sa rozhodnem mat babo a dam si spinal 🙂

emakiki
13. jún 2013

ahojte baby ktore ste mali spinal, nemali ste potom bolesti chrbta? ja som mala spinal pred tyzdnom a dost ma boli chrbat... neviem ci je to normalne a po case to prejde, alebo mi ho zle zaviedli...alebo je to tym, ze pri starostlivosti o malinku sa zohybam a to mi sposobuje bolest...dakujem...

jojinkova
23. nov 2017

Spinal nikdy viac mám tri krát cisárskym rezom za sebou prvý som bola celkovo uspata a bolo to super bolesti po cisárskom su normálne dva krát spinal a nikdy viac masaker už nikdy terás čakám štvrte bábo a tiež cisársky a spinal nikdy dám sa uspať

damoska
20. sep 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

tiež som uplne spala. Ani sa ma to nepytali a rovno som spala. Ale bolest po prebudeni bola neskutočná.

anulienkalenka
25. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ako ste sa potom starali o jazvu, použivaoli ste okrem kremu aj niečo ine?

gab_riella
5. okt 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

natierat kremom a inak neviem. ale už som tu zahliadla nejaku diskusiu ohladom nejakej pumpy, čo sa priklada na jazvu

damoska
5. okt 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ano, su tu ohladom toho už nejake diskusie, tiež som si to všimla. O pumpe viem, sama som ju sice nemala, rodila som pred 4 rokmi cisarom, ale moja znama ju použila, ale ta rodila v zahraniči

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka29
6. nov 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

jedna pani tu pisala nazov ten pumpy, ale zase neviem, či je to ono. SKus pozriet nejake diskusie

gab_riella
8. dec 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

jazva ostane, ale nebude velmi viditelna a pojde schovat pod pradlo. Inak to boli ak každa operacia. Ale ak maš nizky prah bolesti, tak sa skus poradit s doktorom a poradi ti nejake analgetikum

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre