Cisársky rez v Trenčíne

zubrienka100
26. apr 2019

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti so sekciou v Trenčíne. Prvú som mala sekciu kvoli priečnej polohe a teraz je bábo už otočene dobre a hovoria, že mozem rodit normalne, ale veľmi sa toho bojím. Chcela by som ísť radsej sekciou, lebo ani moj doktor mi klasicky porod moc neodporuca.

ferihegy
26. apr 2019

@zubrienka100 V tomto pripade ina porodnica. TN uprednostnuje prirodzene porody. Urcite Vas nechaju rodit prirodzene. Prva sekcia nie je pre TN ziadna indikacia aj pre druhu sekciu.

knihomolka2
26. apr 2019

@zubrienka100 ja som mala v TN prvu sekciu kvoli KP v 2013 a druhykrat mi v 2016 dali na vybratie, hoci uz mala nebola v KP polohe. Vybrala som si prirodzeny porod, ale nezdalo sa, ze by robili problem s tym, keby chcem sekciu.

ferihegy
26. apr 2019

Ja som rodila sekciou v 2011. Druhe diatatko potom v 2017. O druhej sekcii sa ani bavit nechceli. Este mi "pan doktor" povedal nech neratam s tym ze mi druhu sekciu spravia. Neviem potom ako to tam maju. Ci jeden doktor povolenie na sekcie ma a iny nie ... Nechapem celemu tomu ich "na hlavu" systemu a postupom ...

zubrienka100
autor
26. apr 2019

@zubrienka100 ved z toho mam strach. Som objednana na cisarsky, ale primar mi povedal, ze ked uz sa otocila, tak mozem ist rodit normalne a to nechcem. Teraz vobec neviem co tam budu so mnou robit. Radsej by som isla do inej nemocnice, keby som vedela, ze ma budu nutit do normalneho porodu.

nancy666
26. apr 2019

Môžeš skúsiť ešte zbehnut za psychológom či psychiatrom že máš strašný strach a tak a on to môže tiež indikovat. Potom sa toho už musia držať. Mna čaká o mesiac tretia sekcia z ortopedického dôvodu ale pri druhom má tiež motali že prirodzene, ani počuť som o tom nechcela

bibi33
26. apr 2019

@zubrienka100 ked nemas daleko,skus piestany,tam naplanuju druhu automaticky,nebudu ta tlacit do prirodzeneho.

kvietok228
26. apr 2019

@zubrienka100 v PB je automatický po SC sekcia

lucia147852
26. apr 2019

Ak chces istotu urcite ina porodnica. V TN robia sekciu az v hodine 12. A niekedy je uz,neskoro. Neriesia nic. Ja som mala 4 indikacie na sekciu a mohla som snivat. Este ani lieky na,srdce mi nepodali ktore napisal kardiolog do papierov. Ked mi bolo zle a neslo to hukali, arytmie ani nic vraj nemam a,len si vymyslam. Chore tam cele. Isto zalezi aj na smenu aku clovek natrafila. Ja som vychytala veelmi zlu.

nezbednicka2
26. apr 2019

urcite piestany, prva sc 2012 a automaticky druha 2018

ferihegy
26. apr 2019

@lucia147852 pane Boze tak zle sa to cita ... verim vam kazde slovo. Nie je to tam v poriadku ...

etelkatelka
26. apr 2019

Ja som rodila 2x cisársky.
Prvý som musela, lebo som mala vysoký tlak a druhý krát v Tn, že prirodzene .dieťa malo cez 4kg
Veľký bol.
Ja drobná žienka. Ani počuť, že cisársky .po 16hodinách v kontrakciach sestricka volala lekára, že som v koncoch a keď došiel lekár, hneď na sálu.
Za 20minút bol malý na svete
Ale vytrpela som si teda riadne.
Nemohla som ho vytlačiť, lebo bol veľký a hlavička mu opuchla od toľkých a tak silných kontrakcii a ostala zaseknuta citujem lekára niekde v zvone...
Ale tn je hrozná nemocnica.

zubrienka100
autor
26. apr 2019

@zubrienka100 ďakujem baby, mam z toho priserny strach. Chcela som tam ist hlavne kvoli tomu, ze je tam lepsie novorodenecke ako v PN, ale teraz uz vazne zacinam rozmyslat ci tam ist. V pondelok idem este k svojmu gynekologovi a poradim sa s nim. Uvidim ako bude teda babo otocene.

orechskrupka
26. apr 2019

Obe deti mám odrodene v TN. Prvá akútna sekcia, druhý prirodzený. Mala som pri druhej dcére tehotenský cukrovku, cele trhu má pripravovali na cisársky, mala som aj pred operačné porobené... Ale odporúčam vám radšej prirodzený. Lepšie sa mi starali o dieťa, ja som sa cítila lepšie, užila som si malú hneď po pôrode, mlieka som mala hneď veľa, dieťa bolo kľudnejšie, a hlavne väzba je iná. Za mňa určite prirodzený. Aj keď to boli. Stojí to za to. Spraví to z vás novú ženu.

zubrienka100
autor
26. apr 2019

@orechskrupka a kedy Vam povedali, ze idete rodit normalne? Az ked Vas hospitalizovali?

orechskrupka
26. apr 2019

@zubrienka100 keď som prešľap od dohľad nemocnice... Týždeň som prenášala. Tak vtedy mi povedali, že nie je dôvod mat hneď cisársky. Ako nebudem robiť hrdinku, keď ma tam už krútilo, prosila som o cisársky, lebo som to už chcela mať za sebou. No som rada, že ma prehovorili na prirodzený. Ako keby bolo treba, hneď ma berú na cisára, ale dnes som na 1000% radšej, že som nešla. Ta skúsenosť stojí za to. Strach tam bude vždy, skúste si skôr vsugerovat že to bude ok a pripravujte sa na prirodzený. Áno. TN preferuje prirodzený, no vedia prečo a tiež vedia veľmi rýchlo v prípade potreby vybrať bábätko von (prvý pôrod...... Od rozhodnutia že idem na sálu cez cievkovanie, preloženie, napichnutie, prípravu a plač syna ubehlo 7min.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zubrienka100
autor
26. apr 2019

@nezbednicka2 a to ste chodili do nemocnice do poradne a tam Vas objednali ci ako?

bobula46
26. apr 2019

@zubrienka100 známa rodila v Trenčíne, plánovaný cisársky vzhľadom na vyšší vek, prvorodička, cukrovka a vysoký tlak. Tí idioti ju nechali trápiť prirodzene, dva mesiace sa nemohla dať dokopy.
Ja som rodila prirodzene v PB ale pýtali sa či zvládnem a či nechcem cisársky. Sesternica napríklad kvôli veľkosti bábätka riešila cisársky a nikto žiaden problém.

1lulu1988
26. apr 2019

@zubrienka100 tym padom odporucam Trnavu ako porodnicu

lucia147852
26. apr 2019

@bobula46 oni su fakt uplne mimo...

nezbednicka2
26. apr 2019

@zubrienka100 isla som na sono ku dr.karabovi a ten automaticky ze cisarsky

nezbednicka2
26. apr 2019

@zubrienka100 na sono sa ma dr pytal kde mi robili ten cisarsky predtym a preco, mala bola kp tak preto som mala prvy cisarsky a on hned ze ak chcem rodit normalne tak mam ist do tn alebo tt ale v pn iba cisarskym. sestricka mi dala cislo na ctg pasy a tam som potom hovorila aj s dr a vybrali sme termin

luckyza
26. apr 2019

V tn by nechali porodit aj 10kg bábo prirodzenr.... bola som s primarom, mala som indikacie..... otrasny pristup fakt, nakoniec neviem preco som chcela utekat zo žiliny, spravili mi tu ukazkovy cisarak... a ten kusok co som z nemocnice videla bol fakt hrozny, to len tak mimochodom.... hlavne ze su stale “najlepsi” vdaka malemu poctu cisarskych

zubrienka100
autor
26. apr 2019

@nezbednicka2 a myslis, ze by mi dali termin na sekciu aj teraz, ked som 10 pred terminom? 😐 uz mam vybavene aj predoperacne.

zubrienka100
autor
26. apr 2019

@bobula46 ale nechapem, ze ked ju objednali na cisarsky preco ju nechali rodit normalne. To jej vyvolali ale cakali az zacne rodit prirodzene?

bobula46
26. apr 2019

@zubrienka100 termín malé dvanásteho, plánovaný cisársky o tri týždne..išla do nemocnice kvôli vysokému tlaku, už si ju tam nechali a až po termíne začali niečo riešiť. Maličká sa narodila 15-teho. Podotýkam že veľké bábo. Ale bolesti prišli samé.
Neviem, povedala že keby bola mladšia a plánovala by ešte ďalšie tak by to nedala. (Má už dve adoptované takže aspom tak)

nezbednicka2
27. apr 2019

@zubrienka100 ja som mala presne 7 dni pred terminom, skus tam hned ist aj dnes ak sa ti da aj s predoperacnymi a uvidis co ti povedia

zubrienka100
autor
29. apr 2019

@nancy666 a nakoniec ta nenutili rodit prirodzene?

nancy666
29. apr 2019

@zubrienka100 nie 🙂 snaha bola ale videli že so mnou nepohnu tak nie. Skúšal to na mna všelijakými možnými komplikáciami ( nakoniec sa mi aj zápalila rana), ale trocha som sa tým aj zaoberala a plánovaný cisár je pomaly bezpečnejší ako prirodzený pôrod kde nikdy sa nedá povedať či bude nejaká komplikácia a urgentný cisár je tiež vždy komplikácia.

lenuliatko84
29. apr 2019

Ja som rodila sekciou v tn a velmi som bola spokojná. Dokonca aj jazva je takmer neviditelna.vsetci boli mili a nápomocní. A ked mas odporucanu sekciu tak sa nemas coho obavat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre