Cisársky v 36. týždni. Nie je to skoro?

gloria9
25. okt 2011

ahojte babenky dnes som bola u dokyho a chce mi naplanovat sekciu lenze som este len v 36 tyzdni teda ho este len zacinam bojim sa cisarskeho strasne boli to?ako to boli?nie je to skoro na sekciu?

happy8051
25. okt 2011

@gloria9 mozes mat naplanovany cisarsky ale isto nie na 36tt. mohli ste sa ale uz dohodnut kedy priblizne to bude.
cisarsky je operacny zakrok takze boli jazva po nom, ale nie je to nic katastrofalne, podla toho, co mi vraveli kamosky

gloria9
autor
25. okt 2011

@happy8051 tak vraj musia vybrat maleho lebo mi tlaci na platnicky

nataliasarron
25. okt 2011

neboj, bolest sa da zvladnut 😉 nie je to az take strasne .... hlavne nepozeraj ziadne blbe videa na nete 😉 ked uz bude babo na svete tak pojde aj zotavenie lahsie 😉 popri krasnych radostiach a starostiach 😉

pink_lady
25. okt 2011

@gloria9 ja som mala sekciu v 35, da sa to zvladnut, ono, jeden porod boli pocas, (prirodzeny) a jeden po (cisarsky)... 😉

habibi78
25. okt 2011

@gloria9 mne robili sekciu v 30 tt... kazda zena zvlada bolest PO individualne...jedna beha uz den po zakroku po chodbe, ina nevie tri dni vstat z postele.... ja som bola ten druhy pripad.... 😝 ale nie je to nic, co by sa nedalo zvladnut, v zivote su aj horsie bolesti.... 😉

jania023
25. okt 2011

@gloria9 ahoj ja som rodila na 36tt a v pohode ziadne komplikacie..dali my vyvolavacku na porod a po niejolkych hodinach som sla na cisarak..Poviem ti ze som stasna ze mi ho urobili lebo tie bolesti porodne su omnoho silnejsie ako po cisarakom...tam mam predsa len nenej strachu lebo babo je na svete a dava ti nejaky zahadny motor aby si sa postavila na nohy a postarala sa o drobca 😉 Takze neboj bude to ok 😉

happy8051
25. okt 2011

@gloria9 no a povedal ti kedy???? v 36tt je nedonosene dieta

tinki
25. okt 2011

@gloria9 V 36. týždni je dieťatko vyvinuté. Má už všetko čo má mať. Posledné týždne už len priberá. Ak ti povedal, že treba, tak je na to určite dôvod. Nestresuj. Bude dobre. 😉

luciana789
25. okt 2011

@gloria9 ahoj gloria, neboj cisársky nebolí, ja som ho mala tiež, ale v 38 tt, kvôli protilátkam a na druhý deň som bola fit, pomenšie som chodila a jazva pri hojení iba svrbela, štichy som mala vstrebateľné, ani som toľko nešpinila, neboj 🙂

mirka907
25. okt 2011

@gloria9 v 36 (ukoncenom) je uz dieta vyvinute...ja som mala neplanovany cisarak v 38 tyzdni a po 15hodinach bolesti (mala som zapal plodovej vody) a roztiahnuta na 2 cm este len, som doktora prosila nech ma reze, lebo uz nevladzem.... bolesti jazvy som nemala skoro vobec, no mala som postfunkcne bolesti hlavy (nejdem to rozoberat hlavne vela pi po cisaraku) . A tie som mala prevazne kvoli tomu, ze sa mi horsie hoja rany, takze sa mi rana po spinale dlhsie hojila....Zvladnes to...Ja chcem aj dalsi porod cisarskym....Nebit tych bolesti hlavy je to tazka pohoda....do 30 min bolo po zakroku

gloria9
autor
25. okt 2011

@happy8051 pravdepodobne v pondelok tak ja dufam ze vsetko zvladnem termín mam 24.11 ciže o 24 dní skor porodím to je o nejake tri tyzdne skor ja si myslim ze to nie je take strasne ci?nedonosene?doky mi povedal nieco ine rodí ma primar tak snad vie co robí.

juliagregor
25. okt 2011

ahoj, ja mám dvojčata planovane sekciou posledný deň 35 tt...

ustrachana
26. okt 2011

ja mam tiez planovany cisarak v cca 36tt, ale myslim, ze prasknem skor lebo uz mi zacalo padat brusko

zuzi118
26. okt 2011

@gloria9 porodom sa tvoje dieta presuva do starostlivosti neonatologa. Ja by som sa v prvom rade spytala jeho co si o tomto napade mysli. Tvoj doktor ta odoperuje a ma fajront.. kolko casu nad tvojim dietatom stravi tym inych lekarov sa uz ani nikdy nedozvie. Doktor Krcho v tejto prednaske hovori okrem ineho aj o predcasnych cisarskych rezoch

https://www.youtube.com/watch?v=3bOcT2qZNto

stoji zato si to pozriet 😉

teleranka
26. okt 2011

@mirka907
@luciana789
baby a co infuzie pred, pocas a po cisarskom? a co cievkovanie moču? je to nevyhnutne??? a ze vraj sa maternica stahuje pomalsie po cisarskom?

nanulik
26. okt 2011

@gloria9 určite je na to dôvod, len tak pre zábavu by ti lekár cisársky neplánoval. a neboj ja som mala sekciu, mala som spinál takže viem o všetkom, nič nebolelo a bol to ten najkrajší zážitok v mojom živote. a bolesť prejde. pár dní nebudeš asi behať maraton ale postupom času bude všetko v pohode
a hlavne mysli pozitívne

leteku
26. okt 2011

@gloria9 - ahoj, neboj cisársky podľa mňa nie je vôbec hrozný, prežila som aj jeden druh pôrodu aj druhý a teda na cisársky by som šla aj zajtra. Áno bolelo to v prvý deň, ale ja teda viac znesiem ranu na bruchu ako ked som bola zašívaná tam dole, bola som z toho dlho mimo.
@teleranka - infúzie asi záležia od konkrétnej pôrodnice, ja som dostávala veľa, v prvý deň mi stále niečo tieklo a kamoška čo rodila v inej nemocke nedostávala takmer nič tak neviem. Cievkovanie je asi povinné, ten prvý deň po cisárskom nemôžeš vstať tak by to bol asi problém. Určite by som proti tomuto nebojovala 😉

henulienka
26. okt 2011

@gloria9 Plánovaný cisársky mi robili v 36 +1, synček mal skoro 4 kilá, nebol ani v inkubátore, aj keď nejaké znaky nedonosenca mal ( nemal mihalnice a obočie). Bol by strašne veľký, keby sa narodil v termíne, a začínal mať zlé ozvy na CTG. Takže úplne v pohode, keď je na to dôvod, netreba sa báť, že je to skoro, lekári vedia, čo robia. Inak ak sa robí plánovaný cisársky zo zdravotných dôvodov matky - ako ja, že už som nesmela rodiť prirodzene, tak sa termín dáva na dokončený 38 tt.

henulienka
26. okt 2011

@leteku zacievkovanie bola úžasná vec, keď sa človek bál aj pohnúť tie prvé dva dni, tak aspoň sa nebolo treba starať ešte aj o cikanie 😀

bubinovci
26. okt 2011

neboj, určite doktor vie čo robí. nestresuj sa, nepozeraj videá, nepočúvaj hrôzostrašné príbehy 😉 🙂 ja som mala plánovaný cisársky, malý posledné tri týždne už nebol vyživovaný placentou, narodil sa menší, ale bol úplne ok 🙂 ja sa nemôžem sťažovať, zákrok bol úplne v pohode, mala som spinál. rana bolí, ale to každá rana po operácii. čakala som horšie, podľa mňa je vŕtanie zubov oveľa horšie 🙂 cievkovanie mi robili už ked som mala spinál, takže som to necítila, je to nutné lebo vstávať nemôžeš. neboj zvládneš to 😉 🙂

teleranka
26. okt 2011

@henulienka
kokso a nebolelo to???? neviem si to predstavit...mne iba robili cievkovanie mocu a chytila som z toho zapal mocovych ciest...nakolko tymto druhom zapalku trpim uz dlhe roky niekolkokrat rocne. len odkjedy som tehotna som mala mocove cesty zapalene trikrat. :((

shaga
26. okt 2011

cisarak je fajn ja som uz po dvoch hodinach chodila ani som skoro nevedela, ze som bola po CR 🙂 sa neboj len termin sa mi zda skoro 36tt ja by som si to nedala tak skoro robit, pokial nemas nijaky iny problem napr s placentou ...

henulienka
26. okt 2011

@teleranka bolí to keď to dávajú, takisto ako keď cievkujú, len tam tú hadičku nechajú, ale potom je to už v pohode, nič som necítila, mala som iné starosti po pôrode 😅 A keď to vyberali, to úplne pohoda, stála som pri umývadle a tak mi to sestrička vytiahla, vtedy som videla, že je to vlastne len tenká gumová hadička.

Ja mám zápaly močových ciest od 15-tich mesiacov, keď ma bosú posadili v jasliach na nočník na kachličky.... a odvtedy už furt.... posledné tehotenstvo ma cievkovali 4 krát + pred pôrodom. No nič príjemné, ale horší je výter z močovej rúry. Bŕŕŕŕŕ.

gloria9
autor
26. okt 2011

ufff babenky všetko sa rozhodne zajtra o pol osmej mam byt u ortopeda a potom mam ist za pôrodnikom čo ma bude rodit takze zrejme posudi situaciu no bol by rad keby som vydrzala aspon do 30.10 lenze ja uz nemozem ani polohu si neviem najst je to tazke teraz sedim ledva uz vsetko ma boli v karte mam napisaný termín 24.11. pritom ked som bola na ultrazvuku tak podla hlavicky zacinam 36 tyzden človek z toho nevie vynst neviem ani aku ma vahu nepovedali mi asi zajtra sa spytam nech mi spravia aj ultrazvuk aby vedeli posudit velmi som chcela rodit normalne fnuk vobec niesom na to pripravena a co ak mi ta platnicka sa nevrati naspat a sedaci nerv stale mi bude tam tlacit?ci? som z toho uplne hotova

teleranka
26. okt 2011

@henulienka
vaaazne? takze nie som sama...och, potom vies, ake je to neprijemne. no verim, ze sa nic zle nestane, ze zvladnem aj to cievkovanie, aj tie infuzie. viem, ze teraz som cela ustrachana, ale potom tu už bude niekto, na kom mi bude zalezat najviac na svete, tak kvoli nemu prekonam dufam aj tieto neprijemnosti!

mata222
26. okt 2011

hmm, s tym terminom porodu som mala aj ja pekne skusenosti 🙂 doteraz neviem, v ktorom tyzdni sa maly narodil {29.4.09}, v karte mam, ze v 36 tyzdni a termin porodu bol odhadovany na 1.6. 😀 😀 tak neviem, ake by som mala brusisko..sice som v teh.pribrala len 9 kil.. som stastna, ze to mam za sebou, ze mi po 3 dnoch v bolestiach, spravili cisarsky.. drzim vam palce, nech to mate stastne za sebou...

juliagregor
26. okt 2011

pri predčasnom porode, deti do 38 tt, treba ratať aj s komlikáciami...deti su menšie, môžu byť v inkubátore a hlavne nemaju riadne vyvinutý sací reflex...
s detmi som do roka navštevovala aj poradnu pre predčasníkov a chodili po roznych vyšetreniach...
ked sa dá, každý deň v brušku je dobrý....

henulienka
26. okt 2011

@teleranka jasné, potom to už všetko prebolí ... ja som si už po trikrát vytrpela svoje, a už stačilo 🙂 Mám nádherné detičky, pre ktoré by som to zvládla znova, ale ďakujem, už neprosím 🙂
Držím palce, nech je všetko bez problémov a čo najmenej bolesti 😵

luciana789
26. okt 2011

@teleranka ja som mala jednu infúziu pred, počas aj po 🙂 ked prestal epidurál účinkovať prišli bolesti, dali mi jednu pirulku a to pomohlo, nič viac som proti bolesti nemala, musíš rovno ležať a veľa piť a vôbec nezdvíhať hlavu, lebo potom sú vraj strašné bolesti hlavy a krku, malého mi poobede priniesli ukázať a nechali mi ho pri hlave ale pol hodinu, na druhý deň ráno som ho mala už stále pri sebe, cievkovanie moču nebolo 🙂

dena10
26. okt 2011

Či je to skoro? - sesterka rodila cisárskym v 36 dvojčatá a všetko O.K. Teta zo zdravotných príčin už v 32!!! a tiež má zdravého syna.... Dr. asi vie čo má robiť....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre