Cítili ste niektorá bolesť aj napriek spinálnej anestézii?

drop755
7. sep 2019

stalo sa niektorej, ze aj po spinalnej anestezii citila bolest ? neviem si to vysvetlit, a sestricky pozerali s otvorenymi ustami ako tam kricim a rumadzgam, museli ma rychlo uspat a dalej neviem co sa dialo. ako sa to moze stat? prve vrstvy som citila len taky obycajny tlak ale hlbsie to bol horor. stalo sa to niektorej?

pertu
7. sep 2019

Samozrejme, ze to nemusi byt tvoj pripad, ale stava sa to napr, ked je nedostatocne mnozstvo sufentanilu....

janynyna
7. sep 2019

Ja som necítila napríklad nič. Ale v emocnici so mnou ležala baba ktorú museli tiež uspať. Lebo všetko cítila.

ivkus
7. sep 2019

@drop755 ja som citila ako ma zaziva rezali zacitila som velku bolest pri konecniku vsetko piskalo hukalo anesteziolog bol vymatany trvalo to asi 10 sekund mozno menej neviem ale brutal ze som bola 1 z 1000

ivkus
7. sep 2019

@ivkus ale neuspali ma pocula som len ako si sepkali ze to dobre nedopichli ci co

limetka69
7. sep 2019

podľa mňa to je stále hop, alebo trop, veď to sa len majú niekde presne trafiť, stačí, že sa mykneš ako ja a problém je na svete 🙂 ja som to síce necítila, ale ja som necítila nič od krku dole, nemohla som ani prehĺtať, bolo to nepríjemné dosť 🙂

marca12
7. sep 2019

@limetka69 pre boha to musel byt des.

limetka69
7. sep 2019

@marca12 no ...bol 😅 šla som tam, že mi ho dajú na prsník a ja som hučala nech ho berú, lebo nemôžem dýchať :D ale tak, určite je horšie keď ťa režú za živa, :/

pininka1
7. sep 2019

Stalo sa to aj tej moderátorke na JoJ, čo uvádza šport, rýchlo ju museli uspať. Ja som sa toho strašne bála, hlavne pri prvom spinale, lebo som nevedela že to bude cítiť tie nohy, ale len nejako veci vzdialene. No mne najprv skúšali na prste či ešte cítim a až tak začali rezať.

masinka
7. sep 2019

@drop755 ahoj, je som mala pri prvych dvoch spinal, vsetko ok, pri tretej mi ho pichli, po chvili ma lekar stipol pinzetkou do brucha ze ci nieco citim. Ja ze ano. Tak sme este chvilku cakali stipol ma znovu a stale som to citila..... tak ma tiez uspali. Ja so mala ale po druhom dietati problemy s chrbticou, tak asi sa im nepodarilo spravne trafit.

janka54321
7. sep 2019

Ja ked som.bola pred porodom v nemocnici, teda lezala som na.oddeleni, lebo som.prenasala, tak v jeden den dve baby z vedlajsej izby mali naplanovani cisarsky so spinalom a obe ich museli nakoniec uspat, lebo im nezabrala, takze asi sa to stava casto a ja som najoniec mala tiez akutny cisarsky so spinalom asi dva dni po nich a veru som necitila nic a relativne som.bola v pohode, ...naopak ono len lezali a nemali ani deti pri sebe, lebo mali velke bolesti hlavy a boli na infuzkach

evittam
7. sep 2019

@janka54321 To záleží len od organizmu. Ja som naopak po celkovej anestézii nemala žiadne problémy. Dve zeny vedla mna po spinale len grcali a neskutočne ich bolela hlava.😉 Ani nie po 24h som sa starala o malu na vlastnej izbe.

janka54321
7. sep 2019

@evittam aj o nastaveni sa samej zeny..ja ked si premietnem spat svoj porod, tak to bolo vsetko oki, ziadne bolesti, teda rana nebolela...nic...ale oni chudence boli este aj spolu na izbe a nedokazali ist ani jest na chodbu, ale taka nahoda, ze obom ten spinal nezabral, mozno nespravne podanni spinal

terezka1947
7. sep 2019

Ja som druhy cisarsky som mala velmi bolestivy zaciatok-prvy rez,som skoro zo stola skocila. Urobil chybu mlady anesteziolog....dal mi nizku davku-na 36kg,ja som mala 63.
Potom dobehol primar a nieco mi pichli do zily+dali masku,ale neuspali ma,uz po par minutach bolo dobre.

ruzovakrava
7. sep 2019

@drop755 stalo sa to mne a aj spoluležiacej na jiske. Ja pravdepodobne z dôvodu povytiahnutej kanyly (akútna sc, mala som epidural a do kanyly potom dopichli na spinál), spolupacientka mala na chrbtici "nejaké" zrasty.

drop755
autor
7. sep 2019

@ruzovakrava
to bude asi aj moj pripad ako tvoj
.
.

takze sa to stava zeny, hanbila som sa pretoze priatel vynadal celemu timu doktorov, ale sestricky mu fandili :D bolo to daco strasne ale uz som na to zabudla, myslela som si, ze sa to proste moze stat a urcite nie som jedina

ruzovakrava
7. sep 2019

@drop755 nemáš sa čo hanbiť, aj keď nie vždy za to môže personál, bolo namieste že im povedal svoje. Ono zistiť či spinál zabral sa dá aj citlivejšie ako hneď začať rezať ako krkovičku na nedeľný obed. Ja som našťastie cítila len ten ľahký povrchový rez, ako žiletka

drop755
autor
7. sep 2019

@ruzovakrava

ja praveze ten povrchovy nie, kozu vobec ani to dalsie iba taky tlak mensi ale uz vo vnutri ked boli som zacala ziapat ako sialena, myslela som ze ma zabijaju :D

ruzovakrava
7. sep 2019

@drop755 fuha tak to je dobrý námet na horor, už viem prečo priväzujú končatiny k stolu. Hrozné niečo, toto zažiť. Ani nehovoriac pri pôrode

drop755
autor
7. sep 2019

@ruzovakrava
keby nemam priviazene tak im rozkopem hlavy asi , len ma mrzi ze som ju ani nevidela ani ju na mna nepolozili ani som ju nepocula , nic, iba zrazu sa zobudim a rozmyslam co to preboha bolo :D

ruzovakrava
7. sep 2019

@drop755 tak ak to berieš v pohode, ak ti to nespôsobilo nejakú traumu, tak je dobre. To prebudenie je najhoršie, ked som sa zobudila a nemohla som kvôli podráždenému hrdlu rozprávať, len som chrčala a pozerala na ruku kde mám náramok, bučala som lebo tam nebol, nevedela som kde mám dieťa a či teda vôbec žije (23h pôrod a nakoniec klesali ozvy, nepokračujúci, rýchlo na stôl) a teda som aspoň za toto bola po čase vďačná, že som aspoň nemusela hneď na stole vedieť o tom že mi dieťa resuscitujú.

drop755
autor
7. sep 2019

@ruzovakrava

mame velmi podobne pripady, tiez som absolutne nevedela rozpravat ani na jiske potom, som sa citila ako s prepacenim debil, ked som im ani nevedela normane odpovedat, plus som tam.prisla cez 1:00 a o 5:00 ma budili uz, ta unava plus ten zazitok, no poviem ti nebudem na to spominat v dobrom :D

tak keby o tom vies tak uz by si bola uplne znicena, ach je to strasne, zaujimave,ako je kazdy porod uplne iny,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre