Čo by sa stalo, keby som rodila v 30. týždni?

pejko
26. aug 2006

neviete mi povedat co by sa stalo keby som zacala rodit uz teraz v 30tyzdni???

tilly
26. aug 2006

s najväčšou pravdepodobnosťou by to bábo prežilo, ale bol by to problém, mohol by mať problémy do konca života, s očami, pľúckami a pod. a samozrejme, by mohlo mať zlú imunitu, náchylnosť k SIDS a pod

tilly
26. aug 2006

ale zrejme by sa lekári pokúsili pôrod zastaviť 😉

ankas
27. aug 2006

Ahoj pejko, mne hrozil v 30. tyzdni predcasny porod. Odviezli ma na pohotovost, lezala som v nemocnici a lekari to dokazali zastavit. Je pravda, ze nie je dobre, ak sa dietako narodi tak skoro, ale aj s tym si uz vedia poradit. Na internete som si potom nasla pribehy a fotky, kde sa narodili deticky este skor a su zdrave. Vsetko je, samozrejme, individualne. Ja som si cely cas hovorila, ze to vydrzime a ak aj nie, vsetko dobre dopadne a a nakoniec bude dietatko zdrave. Odvtedy presli 4 tyzdne, lezim doma cele dni s nohami hore, takmer bez pohybu a tesim sa z kazdeho dna, ktory presiel a ze sme vydrzali. Tak ti drzim palce, aby ste to zvladli!

pejko
autor
27. aug 2006

to mna teda napadaju veci.hockedy si myslim ze mi tvrdne brusko a mamca vravi ze to nieje tvrdnutie brucha.a to si mala anka dake bolesti???
ja som si este ani nic nekupila,lebo sa bojim,ze sa daco stane.to aj vy mate take blbe pocity?

ankas
27. aug 2006

mne zacalo tvrdnut brusko od 26. tt, ale stale to bolo tak do 10x za den a nalez na krcku bol v poriadku. Az jeden den mi tvrdlo viackrat, tvrdlo aj v noci, bolo to uz aj bolestive a zacalo tvrdnut pravidelne 4x za hodinu.Podla vysetrenia uz aj nalez na krcku sa zhorsil.
Ak mas krcek zavrety,netvrdne ti brusko casto a pravidelne, nemas bolesti, zbytocne sa nestresuj, ze ti hrozi predcasny porod ....
Ja som si zacala kupovat veci po stvrtom mesiaci, lebo tiez som bola taka opatrna, ze co ak nieco. Teraz som vsak rada, ze uz takmer vsetko mam, lebo teraz som odkazana na inych so vsetkym a tak som si vtedy aspon vychutnala nakupy 🙂

pejko
autor
27. aug 2006

ked ti stvrdne brucho aky je to pocit.stvrdne ti uplne cele nemyslim len pri pupku ale aj hore.proste cele.ci ako to je.lebo ja neviem ci ma to tak tlaci maly alebo mi sibe alebo mi tvrdne brucho.
na prehliadku idem az 14.septembra takze neviem ako je na tom moj krcok.
prosim ta anka skus mi to dako opisat lebo za ztoho zblbnem.dik

ankas
27. aug 2006

mne tvrdlo cele - od pupku /neskor, ked bola maternica vyssie - az nad pupkom/ az uplne dole a aj po bokoch, bolo tvrde ako kamen. Niekedy mi stvrdla iba cast brucha, ale to sa len dietatko vypucilo alebo oprelo, takze to neboli stahy maternice.
Tvrdnutie brucha v tehotenstve je vraj normalne, ak je to do 10x za den a nie su pri tom ine problemy - to mi hovorili aj lekari, maternica "trenuje" su to tzv. poslickovia. A u teba je to kolkokrat?
Lekari na to odporucaju Magne B6, bezne kupis v lekarni a viac oddychovat a byt v pohode.

tonicka
27. aug 2006

Pejko, súhlasím s ankas. Hlavne sa velmi nestresuj a nepozoruj, lebo si to privoláš. Nie je dôvod, aby si porodila predčasne 🙂 Podla mna sa babatku v brusku páči. Inak mojej sestre asi 3x zastavili porod, ked jej pravidelne tvrdlo brusko 😉 Vsetko bude dobre, neboj. Ak by si mala panikáriť, radšej zbehni na pohotovosť.

pejko
autor
27. aug 2006

no ak je to tvrdnutie brucha tak dnes sa mi to stalo asi osem krat.ale ako skala to nemam a ani cele neni ze tvrde.skvor mi to pride ako by sa moj maly zaprel o cast brucha a tlacil.ako by mal malomiesta.
ked to pride vacsinou si lahnem vylozim nohy pre istotu.dakedy ked idem mam pocit ze mi ide vsecko vypadnut.ale mamka vravi ze to mala aj ona.ja sa nestresujem nejak extra,len je super ked sa pytate a este sa dockate aj odpovede.niekedy mam strach,lebo sa uz strasne tesim na drobca.chapete ked uz pojdem domov z nemocnice aj snim.neprijemne pocity aby sa daco nestalo sa snazim odohnat.

tonicka
27. aug 2006

Pejko, doplň si údaje do pasu, robí sa to "hore" v nastaveniach. Bude tam potom vidieť v ktorom týždni si. Inak aj ja sa tesim, ked uz budeme s malickou doma. Neviem, či na Vianoce alebo na Nový rok, ale tešíme sa už teraz. Tento rok sa veľmi teším na vianoce 😀 Ty máš kedy termín?

ankas
27. aug 2006

no tak to je fajn, ak ti netvrdne cele... aj ja citim, akoby mal malo miesta a chcel vyskocit z brucha /a to som vtedy kludna, lebo viem, ze sa hybe/, ze to mi netvrdne brucho, ale sa opiera dupkou alebo chrbatikom. Tak vam drzim palce, aby ste to mali aj nadalej bez problemov!

pejko
autor
27. aug 2006

jaj a kde su tie nastavenia?
no stymmojim terminom sa mi to nezda.ja som to pisala aj do temy termini.mam datum na 15.novembra.ale to sa mi prave na tom nezda.ved som v tridsiatom tyzdni tak to potom v kolkom tyzdni sa rodi?v tritsietom osmom ci nie?ci to ma kazdy inak?he

pejko
autor
27. aug 2006

uz som na to asi prisla kde sa to nadstavuje tak skusam.

pejko
autor
27. aug 2006

nomne to najde

pejko
autor
27. aug 2006

preco mi to neukazuje

pejko
autor
27. aug 2006

ja uz to neham tak lebo nakoniec budem v 50 tyzdni

alexandra
28. aug 2006

pejko ukazuje Ti to 😉

A rodi sa medzi 38 a 42tt, teda to je v ´termine´ 🙂

tonicka
28. aug 2006

Pejko, bolo by to zaujímave, rodiť v 50tt, bola by si prírodný úkaz 😀

pejko
autor
28. aug 2006

noo.nieze by som daco.ale bolo by fajn porodit v tom38lebo zle mi sice nebiva ale niekedy uz mam toho dost.a uz sa tesim na drobca jaj.
vidis alexandra mne uz asi sibe.neviem uz ani ratat.ja neviem preco som si myslela ze je to neskoro,hehe.
no a tonicka to ani nehovor.he ja nechcem byt prirodny ukaz.to uz by bolo moc na mna. 😀

newyorkgirl
31. aug 2006

babulky, my musime tiez oddychovat, vraj sa nam pomaly zacina otvarat krcok, ale brusko mi netvrdne ani nikdy netvrdlo, ziadne ine problemy, len sa mi zdalo, ze lekar povedal, ze placenta je akasi prezreta... neviete niekto co to znamena? a nie je na to skoro nahodou? 😨

miss
31. aug 2006

newyorkgirl-niekde som citala, že prezreta placenta je znamkou skoreho porodu, neviem ako to oni zistuju ako je na tom placenta, každopadne bud opatrnejsia, inak babetko sa da v zdravi zachranit už od cca 28 tt.

newyorkgirl
31. aug 2006

miss, ja viem, ale cim dlhsie je v brusku, tym lepsie, aj tie problemiky zdravotne su potom mensie, toho sa bojim, ze ocka a plucka sa este vyvijaju ☹ no budeme sa snazit drzat, zubami nechtami 😒

miss
31. aug 2006

ja viem s tými pluckami je to ťažsie, ono niekedy bábenka musia byt aj mesiac-dva v inkubatore potom a ten pohlad na ne tak boli ☹ ale musime vsetky dufam, že donosime babenka aspon do toho 38 tt a stastne...už to mas za par..ja by som bola už v 32 tt kludnejsia

newyorkgirl
31. aug 2006

miss, nooo ono je to tazke vediet o niecom takomto a stale na to myslis potom 😖

nevesta
1. sep 2006

Newyorkgirl. Vitaj 🙂 Kamoske v 7 mesiaci povedali, ze jej predcasne dozrieva placenta, ze ma zle prietoky, ze ma male babo... Porodila 2 dni po termine, mala mala 3500 g a 51 cm 😉

newyorkgirl
1. sep 2006

nevesta, no tak to by som aj ja brala, donosit to mimi 😎

alexandra
1. sep 2006

NYG vitaaaaaaaaaaaaj 😉

verus
1. sep 2006

Newwyorkgirl, mne povedali v polovici osmeho mesiaca, ze sa uz tiez zaciname trocha otvarat, tak som sa bala... ale inak tiez ziadne tvrdnutie bruska ani kontrakcie ani nic, brusko mi sice postupne kleslo, ale babatko stale nezostupilo do porodnych ciest... no a kedze bolo velke, naopak sme sa ho tusim od 38 tt snazili presvedcit, ci nechce trocha zostupit, aby sa dala pichnut vyvolavacka. Inak to skor vyzeralo na cisarsky. Nakoniec sa malinky narodil den pred terminom a normalnou cestou 😎 Neboj, len sa pekne setri a oddychni si...

bobicek
9. okt 2006

baby, neviem, ci sa to sem hodi, ale zaujimalo by ma, ako prebieha klistyr. tot neskusena... 😀 😀 😀 dik

expertka8
9. okt 2006

...skús v sekcii pôrod..
..ale v skratke...hadička do konečníka...vliatie tekutiny..a potom idéééééš 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre