Čo by sa stalo, keby som rodila v 30. týždni?

pejko
26. aug 2006

neviete mi povedat co by sa stalo keby som zacala rodit uz teraz v 30tyzdni???

alysea
10. okt 2006

Ahoj Pejko , len bud kludna . Mne tvrdlo brusko od 16tyz. a zvladli sme to a vydrzali az do 38.tyz. Viacej oddychuj , nenamahaj sa a bude to fajn . Keby ti zacal porod , bolest by ti vystrelovala aj do krizov , nebolo by to len v oblasti bruska . A inak kym to nie je pravidelne , to sa uz maternica pripravuje a je to normalne . Ale ak by to zacalo byt prilis caste , chod k lekarovi . Vela stastia a krasne zdrave miminko ti prajem . Juj , klystir , no to je vec . Ja som ho dostala vo faze - kontakcie kazdych 5 minut a otvorena na 4 cm a bolo to dost blbe . Pretoze akoby nestacilo , ze mas pocit , ze ta kazdu chvilu roztrhne , este aj v crevach ti hrkoce , ale kamosky , co ho dostali skor nemaju take negativne zazitky . Drzkajte sa vsetky papa

bibula
11. okt 2006

😀 no klystir som dostala pocas prveho porodu,este som ani nemala hadicu v konecniku a uz som kricala,ze staci,staci!!!
potom do mna ako tak vliali cca 500ml vody,isla som na zachod a zosilneli mi kontrakcie."pokakala" som sa im pri porode... 😝 ...ale asi sa to stava,neboli nijako udiveni a ja som sa robila akoze nic 😀
bolestive to nie je,ale ked ti do plneho brucha maju este nieco natlacit,je to dost neprijemne.

bibula
11. okt 2006

mne brusko velmi netvrdne,snad tak 5x do tyzdna,ale zda sa mi,akoby mi obcas padlo dolu,potom si lahnem a zachvilu je v norme,babo je velke na svoj "vek",dokonca je uz aj hlavickou dolu.
na matersku ma dala dr.-o 2tyzdne skor,asi aj ona rata,ze to pride skor.snad to do toho 35 tt vydrzime. 🙂

pyglo
14. nov 2006

mne tiez v 32tt zacalo tvrdnut brusko a chcela by som sa spytat,ci niektora z vas pocituje tie kontrakcie dlhsie ako minutu . Dnes som bola u doktora a predpisal na to danium. Mala to uz niektora? Diky

bibula
15. nov 2006

nie take dlhe kontrakcie som nepocitovala,ani ked som isla rodit 😀
vcera som bola na kontrole-32tt a uz som otvorena na 2 prsty,dr.ma upozornovala,ze keby nieco,hned do nemocnice.nastastie tie najdolezitejsie organiky uz mame vyvinute,aj velkost je nadmerna,ale predsa,este take 3 tyzdne,by mi pomohli a urcite aj drobacikovi. 🙂 😵

pyglo
6. dec 2006

Tak co este sa drzite alebo uz je malinke na svete. Ja som zacala 36tt a zatial je to v poriadku, len musim stale lezat co mi uz dost ide na nervy. To tvrdnutie sa totiz stupnuje a jak nieco spravim brucho mam jak kamen. No nic do vianoc to nejako vydrzim a potom nech si to robi co chce. Tak sa niekto ozvite lebo nudaaaaaaaa.

vavka33
6. dec 2006

Ahoj pyglo,to uz urcite vydrzis,Vianoce su tu zachvilu.Ja mam vraj tiez lezat,lebo ze mam malu nizko,ale to sa neda,vsetko ma boli a ani sa neda,kto by sa staral o dite 😀 Tak si ahnem len obcas,no uvidim co na to v pondelok povie doktor.

pyglo
6. dec 2006

Cauko vavka33, a v kolkatom si tt? Ved ani mne sa uz nijako neda. A tiez mam malu ale ta je do 4.00 v skole tak zatial odpocivam potom sa jej musim venovat. Je prvacka tak sa treba aj ucit. Jak staru mas malu? aspon podla fotky som si to domyslela ze dievcatko.

katka22r
11. nov 2009

ahojte babenky mam bolesti bruska uz od rana cim to je?som v 30tt

katka22r
11. nov 2009

to som nemala pisat tu 🙂 uz som nasla bolesti tehotenstve ak mozte pomozte v tamtom prispevku 😉

loulou02811
22. apr 2013

Téma je síce stará, ale aspoň napíšem moju skúsenosť. Ja som porodila v 30tt. Pôrod začal odtečením plodovej vody. Prebiehal úplne bežne, bez komplikácii. Bábätko malo po pôrode váhu 2020g. Bolo umiestnené v inkubátore po dobu 2 týždne, pokým nedosiahlo váhu 2,5kg. Potom nás pustili domov z nemocnice.Teraz chodí dcéra už do školy, nikdy nemala a ani nemá žiadne zdravotné problémy, ak nepočítam bežné detské ochorenia. To, ze sa narodila tak skoro s nízkou pôrodnou hmotnosťou, nijako negatívne neovplyvnilo jej budúci život 🙂

kotatko1232
22. apr 2013

@loulou02811 tak to je potom fajn a mozem sa oyptat ak viete nahodou do kolko moze byt skrateny Krcok aby sa neslo do nemocnice??pocta sa to od 1-10 alebo 10-1 ktore je od dobreho po zle??

loulou02811
22. apr 2013

@kotatko1232
Tak to by aj mňa zaujímalo 🙂 lebo aj teraz keď čakám druhé bábätko, mi dr. povedala, že mám skrátený krčok. Nespýtala som sa už o koľko, ale pri najbližšej návšteve sa určite opýtam, lebo niekoľkokrát denne už od 22týždňa pociťujem aj braxton hicksove kontrakcie. O takej stupnici som ešte nepočula..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre