Čo na ranku po nástrihu?

pindula
9. máj 2008

Ahojte...prosim, nevie mi niekto poradit, ako by sa mi mohla rychlo zahojit ranka, ktora sa mi urobila po styroch tyzdnoch po porode na hradzi na nastrihu? Aj mi ta ranka krvaca... Prosim, dajte nejaky napad...masticky, obklady...atd...som z toho zufala, zase si neviem totiz sadnut ☹

luma1
7. aug 2016

Vlazna sprcha bez mydla aj 10x denne a sprejovat sprejom z morskych roas Dermochlorophyl z lekarne za 3dni som bola fit po oboch porodoch (pozor sprej farbi na zeleno a neda sa to vyprat takze pouzivat vlozky alebo stare nohavicky suce do kosa)

motiilik
7. aug 2016

@muriel293 držím palce, nech to dopadne k spokojnosti

lenkaplachetkova
25. nov 2016

ahojte no ja mam tiez taky problem som 4.tyzdne po porode a stehi mi uz vipadli vsetky no ranu mam celu otvorenu krvaca mi to a neviem co dalej prosim o radu :( sitie po druhi krat by som uz nezvladla :(

1988majka
9. dec 2016

@lenkaplachetkova dermochlorophyl alebo gel na hojenie hradze MITHRA

alenkaeduard
14. feb 2017

Ahojte...mozete mi pomoct....ja us som 3 tyzdnov po porode a hnisa mi rana

alenkaeduard
14. feb 2017

Mithra mi pomoze nato ze mi hnisa

sany944
6. nov 2017

Mne najviac pomohol aloe vera gel gelly a sprej first. Pouzivame ich roky na vsetky poranenia v rodine, takze to bola jasna volba a nesklamal ani pri hojeni nastrihu. Kamaratke som to zas pozicala po cisarskom a tiez bola velmi spokojna. Fakt odporucam!

gonomartin
1. mar 2020

Dobrý deň som po pôrode už 2 týždne. A veľmi ma tie nastrihi svrbia a stipu môžem si urobiť nejakú masticku alebo niečo NATO nedá sa to vydržať pomôžte mi

basska_b
1. mar 2020

@gonomartin Mne odporučila porodnička sprej Cicatridina. Musím povedať, že to dobre pomohlo, ale okrem toho casto umývam čistou vodou a potom oplachnem do sucha. Už mám objednanu aj dubovu koru. Kamarátke veľmi pomohla na tieto poranenia

miriam11
1. mar 2020

@pindula áno, repik je super. Ja som si uvarila repkový čaj, ten odvar som si dala na vložku a prikladala. Do 2 dni som bola výrazne na tom lepšie.

majulienka19
25. jan 2022

Babule citam tu a uz neviem co teda kupit.. som 8 rokov po porode a posledne dni mam nastrih citlivy, akoby roztrhnuty a aj asi hrbolcek smerom ku zadku.. a mierne to krvaca, tiez oplachujem len vodou.. ale teda chcem skusit bud betadin, cajovnik, ci ten sprej chloropyl.. ak to neprejde pojdem asi ku gyndovi.
Tak co skor skusit.. poradte , mam uz aj strach trosku dakujem a pekny den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre