Čo sa deje po pôrode?

prdelinka12
1. okt 2012

Ako tak chodím na koníka,dozvedám sa vždy niečo nové,čo mi nikto nikdy nepovie...chcela by som vedieť,čo sa deje po tom,ako porodíte dieťa...že sa čaká na nejakú placentu a krv ? fakt sa to nemám koho spýtať...a ďalšie veci,prezradíte maminky ?

yanni
26. jan 2016

@jana_eyre aj ked si mala vlozku. lebo vlozka pri siti odspodu je tiez na dve slova. Brrrrr Az mi vsetky chlpy stoja 😀

gretocka
26. jan 2016

zvladnete to maminy, co mate este pred porodom.... ja mam spolu s manzelom za sebou uz tri porody a nestrhavam sa zo sna ani ja ani manzel 🙂 treba pocitat, ze boliet to bude, treba pocitat, ze uvidite aj nejaku krv, ze si nebudete v kazdej chvili pripadat ako krasne princezne, ale verte, ze budete stastne maminy.
Co sa tyka manzelov pri porode, nenutte ich ak sa na to necitia. Ak tam budu, budu vam dobrou oporou, ale nemusi to pre nich byt lahke byt tam a vidiet vasu bolest. Moj muz skonstatoval, ze ziadny esteticky zazitok z toho nema, ale bol tam kvoli mne a ked mi to pomohlo, spravil to rad.
Personal ktory bude na porodnici uz videl pred vami vela zien v takych istych situaciach, takze sa trapne nemusite citit pri nicom co sa bude diat.

ukulela
26. jan 2016

@bibix25 ono je dobre, ze nestudujes na nete vsetko, lebo to viacstresuje, ako pomaha 🙂 ale napriek tomu ti mozem len odporucit absolvovat predporodny kurz. ja som chodila na taky s cvicenim - prvu polovicu sme cvicili - natahovali nohy, chrbat, pokyvali panvou, pocvicili kegelove cviky, potom sme sa ucili precvicili dychanie pri porode - to je dobra vec, aby si sa naucila dychat a potom aj spravne tlacit. a tiez som sa podla info z kurzu riadila pri tom, kedy treba ist do porodnice. lebo trebars ti odtecie zatka - a teraz co? pobezis - alebo sa budes pytat na konovi, alebo co? ja som si urcila, ze tieto info su pre mna smerodatne a po inych uz patrat nebudem a hotovo 🙂 a tiez sme tam mali organizovanu navstevu porodnice, lektorka radila aj prakticke veci - okolo kojenia, ake maste odporuca, atd. aj co je dobre mat pobalene v tacske a tak. takze toto mozem len odporucat - aj preto, ze som bola v spolocnosti mamiciek a vymienali sme si potrebne info.

any395
9. feb 2016

Mamičky, na konci príspevku nájdete link na krátku ale nádhernú videomontáž rôznych pôrodov, možno poteší, posilní 🙂 https://www.facebook.com/346942578721145/photos...

qwertxy
12. feb 2016

pre mna boli sok ocistky - ze trvaju 2-3tyzdna (aspon umna) a ze rozbehnutie laktacie a dojceni nie je "len tak"

guinevre
12. feb 2016

@stardust Jeziss, na MK sa matky urazaju aj ked niekto povie, ze placenta vyzera priserne?? Ta MD vie niekedy dobre zabrat.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre