Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

miss
autor
6. jan 2007

tinocka- nemame mi nejaký rovnaký osud? 😀 😝 pozerám, že más termín tak isto ako ja a tiež stale nic 😠 ja som dnes bola už na tretej vyvolavacke a akokeby mi pichali lentilky 😀 😀 nic sa nedeje, zajtra idem už na stvrtu...neviem dokedy budem tehotna 🙄 tak v noci chodis na prechadzky? 😀 ja tiež vobec nespavam..nejde to..a tuto noc ma komplet celu až do rána trapil žlcnik priserne bolesti, keby radsej porodne 😠 co tebe vravia v porodnici?

davidko
6. jan 2007

miss ty si ešte 2v1 ☹ bóžinku malinký si ťa fakt vychutnáva v brušku 🙂

katulka11
6. jan 2007

Miss, čože??? Tri vyvolávačky??? Pre pána, a ja som si myslela, že sa to volá vyvolávačka kvôli tomu, že ti to má vyvolať pôrod. Tak asi ti tam pichajú nejaké vytamíny, alebo čo. 😀 Ja som sa tiež vo štvrtom moc od doktora nedozvedela okrem toho že som ešte stále uzavretá a že vypočítaný termín pôrodu mám brať s rezervou. Ale mám tam ísť opäť v pondelok tak uvidím či ma pošlú na monitoring alebo čo so mnou budú robiť.

sofiela17
6. jan 2007

Ahoj miss a ostatne baby...tak zase niekedy lepsie indukovat- ja som prenasala sice len 4 dni, ale dievcatko malo 54 cm a 4,67 kg a mala som priserny porod...na kazdeho zabera ina metoda- ako urychlit porod...mne pomohlo, ze som zmyvala podlahu v celom byte a tak som sa unavila...😉 takze vela stastia... 😎

ajka23
6. jan 2007

vraj pomaha tonic, ale neviem co je na tom pravdy, drzim vam prsty, aby ste uz coskoro mali svoje poklady v naruci, drzte sa... 😉 😉 😉

4a
6. jan 2007

Miss,
jestli nic nezabírá, tak rozhodně zabere umýt doma všechna okna. Ono totiž to kroužení při mytí a následném leštění je tak specifický pohyb, že motivuje svaly, který ani neznáš a nenapadly by tě. Hlavně ale kolem bříška, páteře a pánevního dna. To rozhodně zabírá. Je tu na netu spousta maminek, které mytí oken přivedlo do porodu, bohužel i předčasného.

tinockaaa
6. jan 2007

ahojte,
ja som dnes obehla celý byt vysávačom aj mopom, dokonca som v deckej umyla okno, a ničovaté nič nezaberá. A presne toho sa bojím, že malá bude mať 5 kíl keď sa jej tam tak páči.
Miss, mne zatiaľ povedali, že ak do pondelka nič, tak mám prísť normálne na poradňu. zatiaľ mi nedali žiadne vyvolávačky. tak uvidíme. ja by som bola radšej keby to bolo prirodzene. 😖

zuzu13
6. jan 2007

tinočka, nesnaž sa. Ja som pri prvom vytiahla všetky koberce zo 4 - izb. bytu do práčovne, ručne vyrajbala, preniesla na dvor, prevesila na preliezky a nič. Pri druhom som umývala okná, behala, riadila... a nič. A až keď som zaľahla na celý deň a rezignovala tak too prišlo 😀

expertka8
6. jan 2007

..bylinky na urýxlenie pôrodu 🙂 :
http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

...kým budete piť čajík na urýxlenie pôrodu... 😀
http://petrov.blog.sme.sk/c/35157/Moje-porodnic...

tinockaaa
6. jan 2007

expertka, dakujeme. idem si urobit nejaký zoznam a skúsať či niečo nezaberie. celkom by sa mi pre malú Alicu páčil dátum narodenia 7.1.2007 tak na tom idem pracovať. 🙂

miss
autor
7. jan 2007

Cavte prenasatelky 🙂 hlasim sa bez zmeny 🙂dnes vraj už 40/5 tt branka uzavretá, kontrakcie žiadne, prietoky dobre, placenta stupen 3, porod tak do 10 dní 😠 parada, to už budem v 43 tt 😝 dnes stvrta inekcia ale mam pocit že mi ju pichaju zbytocne..

katulka- aj ty si este cela? aj mne Dr. vravel, že termin mam brat orientacne, ale jemu sa povie fakt nemam chut sa trapit s malým slonikom vsak teraz ako už musia v bruchu rast? 😅 😕

sofiela- ty joooo tak to mas moj obdiv..prirodzenou cestou odrodit tak velke babo...to by som sa vyžadovala asi silou-mocou cisarskeho to Ti teda verim, že to musel byt zaberak, esteže si to prežila ☹ toho sa bojim vsak ked v nejakom 43 tt budem rodit to bude sila...

4a- ja som rada, že žijem 😀 😝 😀 okna by som asi už umyt nezvladla strasne ma bolia kosti a ledva sa hybem, ale na druhej strane možnooo by to pomohla, teda ked už nic ine aspon svokra by mala urcite radost z tých okien 😀 😀

expertka- dik za tipy na citanie 😉

tinocka- cav odpisala som ti na IP..ktovie co by sa stalo keby nas lekari nechali cakat do nekonecna..to by nas snad aj roztrhlo....fakt netusim dokedy este budem cela 🙄 🙄

vavka33
7. jan 2007

Miss,to nemyslis vazne,ze si este v kope.Ja ze to mas uz za sebou.Chod uz,aby sme mohli ist rodit my,co sme az za tebou. 😀
A co ti to pichaju?A mas dobre vypocitany termin?

davidko
7. jan 2007

vavka kludne sa môže stať že ty už dávno porodíš a miss sa bude ešte gúľať 😉

vavka33
7. jan 2007

Davidko,tak to pochybujem,prvu som prenasala 10dni 😠

miss
autor
7. jan 2007

vavka- termin mam dobre vypocitaný..sedi to s usg z 20 tt..neviem presne co mi pichaju som myslela že agolutin, ale je to vraj agolafobin ci nieco take a tyamín..

davidko- dik že mi davas taku nadej že neodrodim nikdy 😀 😀 no hej može sa stat plus 10 dni to by som rodila až niekedy 17nasteho...asi 6 kilove dieta 😝

tinockaaa
7. jan 2007

prepánajána, nestrašte, že 10 dní. to bude aj Alica rovno 6 kilová, veď ma môže rovno poraziť. ☹

sue
7. jan 2007

Miss,ale vraj miminká už po termíne pôrodu až tak veľmi nepriberajú 😉
Držím palčeky, nech sa odkinderkujete 😵

tinockaaa
7. jan 2007

idem sa ja si prejsť do kauflandu a potom na 11-te poschodie domov pešo. uvidíme či tie schody dnes nezaberú. 🙂

miss
autor
7. jan 2007

sue- dufam ☹

tinockaaa- hm..11 schodov to by som skor umrela ako porodila, držím palce snad zaberie 😉 my byvame na druhom 😀 😀

davidko
7. jan 2007

tinočka vela šťastia do schodoch 🙂

miss neboj už nepriberie tolko, len trošku bude ako ked máš dlho prsty v teplej vode 😉 ale to sa spraví 😵 aspon vieš že malý sa nebude báť vody 😀

tinockaaa
7. jan 2007

no minule som to zvládla len po 6-te a potom som si zobrala výťah. 😀

davidko
7. jan 2007

tinočka ja som šľapala 4 dni 12 poschodí 😵 a pomohla mi aj tak len ani nie vyvolávačka ale prepichnutie plodovej vody 😉

miss
autor
7. jan 2007

davidko- bude skareducký co? ☹ ale to sa spravi hlavna vec nech už je vonku..snad nebude prilis rozmocený chudatko moje malé teda velke 😀

tinocka- hihi aj tak si dobra.... 😎

vavka33
7. jan 2007

Miss,babenka po termine vacsinou schudnu. 😕

miss
autor
7. jan 2007

vavka- hej? no uvidime...strasne mam napatu kožu na bruchu len sa skrabem vsade mi praská ja teda budem vyzerat 😒 to mi malý robi naschval ci co 😝

vavka33
7. jan 2007

No snad to budes mat skor za sebou ako o 10dni 😀

miss
autor
7. jan 2007

vavka- ja to vidim aj na viac ako na 10 dni 😝 ale to by už snad ani nebolo možne..ak nepomože nic vždy je tu moznost cisarskeho rezu..takže neostane tam naveky 🙄

vavka33
7. jan 2007

Ved ano,ale neviem naco to zbytocne predlzuju.Ja tu tiez este budem 24.1 nariekat,ze prenasam 😠

miss
autor
7. jan 2007

vavka- lebo vsetci tvrdia, že treba prirodzene porodit...ale žial nie vždy sa to da...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre