• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

29. novembra 2016 
miss ty si ešte tu?To nezabrala ani dalšia vyvolávačka?Kde sa chystáš rodiť?
7. jan 2007 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
andrea- dnes 4tá vyvolavacka a nic...no ja sa chystam už od 1.1.2007 :grinning: este sa musim opýtat mojho Samuela kedy mieni vyjst von :grinning: :grinning:
7. jan 2007 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miss ty si este v tom. moja zlata tak uz do tyzdna si mama ci chces alebo nie tak uz to jadam vydrzis nie? :wink: ale prajem ti aby to bolo coskoro..myslim na teba furt bo viem ze uz si na rade :grinning:
7. jan 2007 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale to su fakt divne vyvolavacky.Idem skusit popozerat,co je to za injekcia,ak to niekde najdem.
7. jan 2007 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som myslela,že vyvolávačka sa dáva v infúzii a žena už ostane ležať na pôrodnej sále...či nie???
7. jan 2007 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ved prave,oni ti pichaju nieco ine.Skusam to hladat.Jedine co viem je,ze tiamin je len vitamin B1 a to s vyvolanim porodu moc nema.
7. jan 2007 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miss,nebol to nahodou agoffolin?Ale to nie je asi tie vyvolavacka,taka ta priama ako davaju na sale,je to len zensky pohl.hormon-estrogen.
Andy,vyvolavacka je v infuzke a dava sa az na sale,ale nemusis lezat,mozech chodit aj so stojanom :wink:
7. jan 2007 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka asi máš pravdu lebo keby miss pichli priamo oxytocín už by ju domov asi nepustili ale miss pokial sa dá vydrž a chrán sa oxytocínu....pokial netreba porod vyvolávat tak je dobre....:slight_smile:
7. jan 2007 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Preco sa ma chranit oxitocinu?To sa dava v tych infuzkach?Ja som mala vyvolavacku,ale neviem co to bolo.
Viem ze oxitocin pichali na spustenie tvorby mliecka.
7. jan 2007 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ano oxytocín je hormon ktorý ti porod vyvoláva a ked sa podá umelo porod je bolestivejší a vraj idlhší ako ked porod prebehne prirodzene. Prirodzene sa porod spusti tiež oxytocínom ale z tela matky prirodzene. Tým začína porod a následne po porode sa spustí i laktácia - dojčenie.
7. jan 2007 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
samozrejme ak treba porod vyvolat a ide o zdravie bábätka vtedy už nie je čo riešit... :wink:
7. jan 2007 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie je dlhsi,je o dost kratsi :wink:
7. jan 2007 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
može byt neviem to presne a práve to študujem v jednej knižke ale vraj aj o dost bolestivejší a strecujusejší pre matku i dieťa....
7. jan 2007 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiež mám info,že vyvolávačka ma pôrod urýchliť.U prvorodičiek sú tie normál dosť dlhé a skoro každá prenáša.

Miss neboj ved prenášaš iba 2 dni to by ešte nemalo bábu uškodiť,nakoniec všetko dopadne OK :wink:
7. jan 2007 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
miss, ak ti pichaju agofolin+thiamin tak to nie je klasicka "vyvolacka"...toto som sa docitala:

.. uvedená ordinácia(agofolin+thiamin) sa považuje za tzv. senzibilizáciu. Po nej by malo dôjsť k zlepošeniu hormonálnej pripravenosti pôrodných ciest. Pokužíva sa pri nepripravených pôrodných cestách v termíne alebo po vypočítanom termíne pôrodu, preto sa nemusíte obávať ani negatívneho vplyvu na plod.
7. jan 2007 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej,aj som mala pravdu.
Yesno,kde si to vycitala?Ak na nete,das mi link?Rada sa ucim nieco nove.Dakujem.
7. jan 2007 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oxitocin je na vyvolanie a oxifilin je naopak na ukludnenie maternice
7. jan 2007 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oxitocin myslim telo okrem ineho vylucuje aj pri orgazme :wink:
7. jan 2007 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to uz by som mala mat porod davno za sebou. :wink:
7. jan 2007 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka, dala som si na google agofolin :grinning: aj som studovala vademekum co mam doma, ale tam ani pri agofoline ani pri agolutine nie je nic konktretne o porode, len menzes a menopauza...a este som kdesi citala, ze tato kombinacia je vraj v zahranici "obsolentna", cize zastarala :grinning:
7. jan 2007 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
agolutin som kedysi davno uzivala v tabletkach na privolanie chybajucej menstruacie
7. jan 2007 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja ale neviem,ci jej pichaju to,ja len ze ine nepoznam.
A vobec nechapem,ze to do nej pchaju,len oblbuju mamicky.
7. jan 2007 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pri orgazme sa oxytocín fakt vylučuje :slight_smile: A tiež pri podraždení bradaviem pred kojením :slight_smile:
vavka ešte asi nie je ten správny čas :wink:
7. jan 2007 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez sa mi nezdalo ze oxytocin, oxyfylin s makkym i :grinning:
7. jan 2007 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Asi nie :wink:
7. jan 2007 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No žienky, máte tu ozaj dobrú debatu - ja z vlastnej skúsenosti mozem povedat, že som prenášala 9 dní, na 9-viaty deň ráno mi pichli oxitocín do žily, trvalo to asi 5 minút, viac nie. Musela som byť však stále prijatá v nemocnici, pretože do 24-hod. to môže vyvolať pôrod. A predstavte si, že keď som mala ísť spať okolo 21.00 hod., začali u mňa z ničoho nič kontrakcie, najpr štvorminútové a zachvíľu dvojminútové. Bolesti som mala väčšie ako pri prvom /spontánnom pôrode/, avšak trval kratšie. Malá sa mi narodila o 3-tej ráno. Takže asi takáto moja skúsenosť s vyvolávačkou.
7. jan 2007 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
yesno- aj ja mam doma teda v starom domove :grinning: knihu Vademecum Medici už je cela roztrhana z toho citania :grinning: dik sa info agofolin no jo to mi pichaju ževraj priprava porodných ciest no akosi nepomaha :angry:

lidka- asi sa takisto oxytocinu nevyhnem...

ale baby už mi to je jedno..ak by to malo byt na nevydržanie s tou bolestou pri umelom vyvolani dam si epi hoci stoji 2200 korun, vsak bude jednorazový prispevok celkom slusný.

erika- hm...dik..ale už som unavena z toho cakania..až placem ako ma bolia panvove kosti...som na tom horsie ako nejaka 100 rocna babka
7. jan 2007 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čavenko všetky prenášačky! Tak my stále pokope a stále nič. Total nič. Dnes sme mali 2 návštevy, vlastne mala lebo drahý bol v práci tak som sa okolo nich ulietala, obslúžila a ešte mali so sebou 2 malé deti - strašných nezbedníkov za ktorými trebalo behať takže ako šarkan a stále nič. Uvidíme čo noc prinesie... :grinning:
Miss, ja som si už x-krát povedala, že do pôrodu ani prstom nepohnem lebo fakt nevládzem, len potom ma chytí ošiaľ, začnem upratovať ale nič nepomáha.
A čo sa týka váhy bábätka, nerob si starosti lebo fakt je, že po termíne už bábo nepriberá z placenty ale berie si výživu z tela mamičky. Skôr chudne, pretože placenta starne. Ja sa chystám zajtra do poradne, uvidíme či ma pošlú do nemocky na to vyšetrenie (asi monitoring) či je s nami všetko OK. Ak sa neozvem, tak si nás tam nechali. :astonished: :sweat_smile:
Zatiaľ pá a pevné nervičky pri naších pokladíkoch.
7. jan 2007 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
katulka- je to na nervy nie? mne dnes pri kontrole posunuli termín na 6.1.2007 co mam z toho ked dnes už je 8.1. :sweat_smile: :grinning: :grinning: malý že je stale hrozne vysoko a preto sa neotvaram netlaci na krcok este...Dr. mi povedala, že tak týžden ma as este necha potiahnut :stuck_out_tongue_closed_eyes: som už unavena z toho lebo každý den dochadzam už pekne dlho do porodnice a stale to tak dlho trvaaaa :angry: ktovie ako je to s tým priberanim babetka ja mam pocit, že som schudla :astonished: pozeram na seba do zrkadla a normalne zapnem rifle co som mala pred tehu..ale vraj schudnutie pred porodom znamena blizky porod tak snad :grinning: :grinning:
8. jan 2007 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miss,kolko si pribrala,ked zapnes rifle spred tehu?Brusko ti nezavadzia?
8. jan 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok