Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

vavka33
9. jan 2007

miss,len tie homeo sa maju zacat jest tak tyzden pred terminom.A tie,co si chcela kupit sa mozu az ked nastanu por.bolesti,alebo odtecie voda,tak asi preto ti ich nepredala.Ale do stvrtku vydrzis a bude to za tebou.
Quetka,ani ta riadna a opakovana davka tych malych chvostikatych nepomaha 😉

katulka11
9. jan 2007

Veru tak, Vavka má pravdu, Quetka, ak sa bábu nechce tak ani liter spermií ho nevyženie. 😀
Miss, ty ma tuším predbehneš, tak sa mi zdá... ☹ Ja dnes skáčem na fitlopte celý deň, aj okná som stihla umyť a zatiaľ nič. Príprvavné kontrakcie zaznamenali aj mne ale ja ešte niesom otvorená. Ale dnes som povedala, že keď do toho piatku neporodím, tak také divadlo im zahrám v nemocnici... Nech vyvolávajú alebo režú... Aj keď by som nerada cisarák, skôr normálny pôrod. Len nech je všetko OK. Inak, v januárovkách ma dnes dosť vystrašili s tou pupočnou šnúrou, normálne sledujem každú chvíľku či sa malá hýbe 😨

vavka33
9. jan 2007

Katulik nestras a neboj,urcite je vsetko v pohode.Len nech ti poriadne skontroluju placentu a prietoky,lebo to uz budes dost prenasat.A ak sa bude dat,nech ta uz prijmu a zacnu nieco robit.

quetka
9. jan 2007

certica: ja mam porod naplanovany 21.1, ale ako to tu tak citam asi sa to posunie. Hlavne, ze som v 20tt a potom aj 30tt lezala v nemocnici kde ma nadavkovali magneziom, lebo mi tvrdlo brusko a skracoval krcok... 😀

miss
autor
9. jan 2007

tinocka- ale ved arnica sa ma brat až po porode na zahojenie porodných ciest! 😲

katulka- ja som vcera skakala na fit lopte akurat som sa zadýchala 😝 ale aj dnes poskacem a potom vasnivý sex 😀 a este zbehnem pobehat hypernovu nejako ich odtial vyhnat musime lenivcekov jedných! 😀

certica- vidis o co si prisla..nas krasny chudobný východ si oželela 😉 ale KE su pekne... 🙂

vavka- tak mne ta voda neodtecie asi nikdy 😒 😝 😕

ninocka
9. jan 2007

miss ale neboj odtecie

melory
9. jan 2007

miss na aky datum caka samko?

miss
autor
9. jan 2007

ninocka- aj ked nasilu ale odtecie no jo 😀 😝 dnes mi Dr. povedala, nebojte sa nikto neostal večne tehotný 😀 😀

melory- neviem...ja to vidim tak na 15teho januara 😎 😀

ewellin
10. jan 2007

ahoj miss.. aj ja som sa mojej mamine narodila v 42 tyzdni, tiez ma prenasala a nakoniec sa rozhodla ist do nemocnice len tak.. ze mozno to pride a ani si nestihla tasky zlozit a uz som bola na svete.. ja mam termin 6. maj.. tak som zvedava ako to bude so mnou.. Drzim ti palce..papa

miss
autor
10. jan 2007

ewelin- diky 🙂 takže ani ty si sa neponahlala na svet 😀 neviem cim to je...hrozne babetka 😎 😀

katulka11
10. jan 2007

Ahojky, miss tak ešte stále v kope??? Už aj tebe tam krásne svieti 42tt. 😖 My stále nič, dnes som mala šialené prechádzky, varenie obeda a ďalších x činností a stále nič. Ja by som tiež chcela epi, u nás stojí 3000, čo nieje malá sumička ale nerodím zas každý mesiac. U nás to je tak, že ak chceš epi, musíš si to dohovoriť s externým anesteziológom, ktorý ti to príde na požiadanie pichnúť. Ja som uvažovala aj nad tým, že by som snáď vydržala, ak iné vydržali, ale drahý bude pri pôrode a ten radí, nech si to radšej dám, aj kvôli nemu. Ja nie moc dobre znášam bolesť, tak preto. 😨 Veď uvidíme...
Ewellin, môj brácho sa mamine narodil po 3(!) týždňoch prenášania, a to dokonca 10 dní pred pôrodom ležala v nemocke a nič s ňou nerobili. Až keď jej odtiekla doslova zelená plodová voda, videli že je už zle, brat sa narodil poriadne pridusený + mal iné komplikácie. Samozrejme chybou lekárov, ale našťastie je všetko OK, inak to bolo dosť dávno, takých 38 rokov. Tak dúfam, že v dnešnej dobe sa také niečo nestane. 😔

expertka8
10. jan 2007

..miss..vitaj v klube prenášačiek 😀 ...vydŕŕŕž moja...už sa to blíži 🙂 ...držím palce..aj tie na noháx 🙂

miss
autor
18. jan 2007

Ahojte, už som zase prázdna 😀 😀 Mám nadherneho synceka narodil sa 13.1.2007, 3770g, 52 cm..ostatne prenasatelky ako?

yesno22
18. jan 2007

miss, gratulujem....konecne si sa dockala 😵

certica
18. jan 2007

miss, kuk januar 😉 😀

katulka11
18. jan 2007

Ahoj miss a ostatné bývalé aj súčastné prenášateľky. Tak naše bábo tiež už vyšlo, tak je všetko OK, dočkali sme sa. 😀

vavka33
18. jan 2007

Uz tu asi budem jedina prenasatelka. 😀

mimi
18. jan 2007

vavka33,zabehaj si hore a dole schodami 😉 tak to robili baby v porodnici 🙂

vavka33
18. jan 2007

A kolkym to pomohlo? 😀

mamik
18. jan 2007

vavka33 - najlepší je pohyb a asi fakt aj tie schody. ja som prenášala 5 dní, ale celý deň pôrodu som sa prechádzala po chodbe. Jednak som asi práve tým necítila žiadne kontrakcie a šla som na pôrodný stôl priamo z chodby 🙂

nezabudka84
18. jan 2007

Ahojte tehulky, ak mate doma fit loptu, tak sup a skakat.V nasej porodnici, je to pred porodom bezne, ze musia zeny skakat.Sa tym stimuluje krcok maternice a rychlejsie sa otvori.A je to podobne, ako chodit po schodoch.. 😉

zuzu13
18. jan 2007

baby, každá je iná... ja som sa nachodila, naskákala... a nič...bábo sa vypýta samé 😀

miss
autor
21. jan 2007

katulka- parada blahoželam 😎 moj zaver znie tak, že mne nepomohlo nic iba prostalginova tabletka a jelo to 😀

vavka33
21. jan 2007

Mamik,ja chodim stale a nic,proste ked pride ten spravny cas,mala pojde von 😉
Nezabudka,ale skakat na lopte tiez nesmie kazda.Ak je babo moc nizko tak sa to nesmie.Mne to pri prvom porode zakazali,lebo miminko som mala strasne dolu.A nebudem nieco robit aby som ohrozila dietatko.Mozno mi to potom nakazu v nemocke.

miss
autor
23. jan 2007

vavka- ako? este nic?

melory
23. jan 2007

vavka jedna trnavska maminka stale mala pohyb a maly sa jej narodil v 10.mesiaci,na odporucenie lekara, aby nic cely den nerobila, len sedela, lezala a oddychovala.... 😉 vecer prisli kontrakcie.

certica
24. jan 2007

baby, vavka je od pondelka v nemocnici, zatial nic, dufam, ze s nou uz dnes pohnu a buchnu aspon vyvolavacku

miss
autor
25. jan 2007

certica- držim vavke palce nech to ma cim skor za sebou...ach jo vyvolavacka 😒

kili
25. jan 2007

včera som videla dokument, v ktorom popisovali prečo sex je vyvolávač pôrodu. Je to preto, že sperma opsahuje tú istú látku, ktorá sa používa vo vyvolávačkách, ale funguje to až v tedy, keď je bábetko pripravené. A tiež sperma pomáha k uvoľneniu a lepšiemu otvoreniu krčka maternice, a preto v niektorých kmeňoch neviem už kde už aj keď pôrod začne, tak používajú sex na jeho urýchlenie a uľahčenie.

miss
autor
25. jan 2007

kili- my sme sexovali fuurt a nepomohlo a babo pripravene už v 41 tt bolo 😀 vsak mal fajnu porodnu vahu 😀 ked je žena tuhá tak nezaberie nic..esteže mame chemicke "zazraky" že jo...nebyt prostalginu asi neporodim nikdy 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre