Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

buci
9. máj 2014

tiež som "dostala" Hamiltonov hmat", bolo to trocha bolestive, ale dalo sa to zvládnut. A dokonca 2X . a ani raz som po nom nekrvacala. Závisí to naozaj od ženy... ktorá ako zvláda bolesti. Držím vám palce milé mamičky - čakatelky - prenášačky 😵 🙂

daniela1983
9. máj 2014

no sex nie? 😀

daniela1983
9. máj 2014

@ivkadracova drim palce dnes som na teba myslela, ze ci uz

luna303
9. máj 2014

@ivkadracova ja som o tom ani nevedela... doktorka postupovala ako pri klasickej prehliadke na poradni, len keď vyšetrovala viac ma to zabolelo. Potom mi vravela, nech idem do pôrodnice vyšetriť si plodovú vodu, vraj mi asi za pol deci vytieklo. Tak som išla do pôrodnice, vyšetrili plodovú vodu, prišiel lekár a pozrel do papierov že som už po termíne, nech idem na kozu že ma vyšetrí znova 😖 no ale jeho postup už bolel veľmi 😠 síce pár sekúnd ale riadne. Potom sa ma opýtal či chcem ísť domov, alebo radšej ostať už pôrodnici, jasné že chcem ísť domov! vravela som, že prídem až keď budem mať silné kontrakcie a vtedy mi len povedal, že čo mi urobil a že kontrakcie môžu prísť každú chvíľu. Takže už som namietať nemohla na spôsob ako ma vyšetril. Mal pravdu o 6 hodín som sa vrátila naspäť už s kontrakciami. Až po pôrode som sa dozvedela o tom spôsobe "vyvolania" pôrodu...

daniela1983
9. máj 2014

to ma vzdy rozculi ked pocujem ze doktor zene urobil hamiltna a ani ju neinformoval

ivkadracova
9. máj 2014

@luna303 Slovenskoo 🙂 ale vidim ze si v pohode, to je super.

ivkadracova
9. máj 2014

@daniela1983 nerozculuuj, to nemá zmysel.. Zober si ze ja napr pred rokom kebyze mi to urobia, tiez neviem o co ide. Vdaka internetovej dobe a ludom co zdielaju informacie.
No a ten sex, nepomaha 🙂 praveze mam pocit, aj mi to ženy potvrdili, ze sa mi brucho este zvacsilo od minuleho tyzdna, a ze je furt vysoko.

oktobermimi
10. máj 2014

škorica. v mojom prípade škorica ale na každú platí niečo iné

daniela1983
10. máj 2014

@ivkadracova neboj to bude dobre, babo si tam dom nepostavi ako sa hovori, tak drzim palce

ivkadracova
10. máj 2014

@oktobermimi tuto jednu vec som este nevyskusala, ale to bude asi tym ze mi teraz viacej chutia hovadzie maso, bryndza, cibula a pod : )) .. takze dnes na veceru krupicova kasa so skoricou! VEEELA skorice

oktobermimi
10. máj 2014

@ivkadracova lepšie su jablčka 😅

oktobermimi
10. máj 2014

@daniela1983 čo je hamilton?

ivkadracova
10. máj 2014

@oktobermimi .. inac toto som jedla jak posadnuta este pred mesiacom.. kazdy den som nastruhala sebe aj manzelovi 4 jablka a posypala skoricovym cukrom, a este skoricu navyse... samo sa mi to ziadalo, ale teraz akosi nic, nejdu mi. Verim tomu ze moje telo vie co robi. Ibazeby nevedelo :D

lucka127
10. máj 2014

ja som pila malinovy cajik🙂 a dobry je aj med😉 to mi hovoril porodnik ze sexix medik a leteli sme v noci:D

oktobermimi
10. máj 2014

@ivkadracova no nenechala b som si spravit

ivkadracova
10. máj 2014

@lucka127 .. toto vsetko pijem, jem, praktikujem .. som zvedava kolko teoorii este vyvratim

ivkadracova
10. máj 2014

@oktobermimi ja by som si tiez nie .. ale ked uz tam bude mat ruky, a hoci poviem ze to nechcem, ako ja viem co tam spravi? pod zamienkou ze kontroluje iba na "kolko prstov" som. Fakt netusim.

oktobermimi
10. máj 2014

@ivkadracova moj dr bol v pohode 🙂 ale nikdy nevieš čo robí :-/ 😖

ivanakal
10. máj 2014

No mne teda nepomohlo nic :((... a to som este po termine chodila po horach hladala hriby :D.. a nist. ani sex, ani cajiky, vselico som teda vyskusala. prenasala som tyzden, potom po vyvolavackach sa to pohlo.. to je podla mna individualne, kazda sme ina.

lucka127
10. máj 2014

@ivkadracova od kolkeho tt? lebo ja som prvých 2 prenaslaa po tri dni pri prvom mi spravil ten hnusny hmat brr nikdy viac..pri dcerke to prislo samo a tretom som pila malinovy snad od 34tt a sla som v 36 tt,ale tam je to tazko posudit lebo sme nevedeli vyratat presny termin nakolko ja mam vsetko velke deticky a nevedela som ze som tehu az v 3 mesiaci🙂

ivkadracova
10. máj 2014

@lucka127 fuha.. malinnik pijem uz asi mesiac, mozno dva, neviem ani .. lan som mala rada stale.. a teraz som podla toho co tu vidim v 42 tyzni akurat ; ) asi sa opytam na vsetky dostupne metody ako zistit ze je vsetko v poriadku, a ak bude, tak ziadne hmaty ani vyvolavacky netreba. Na SR by som to ale asi neskusala. Tu maju tendenciu strasit, miesto normalnej diskusie.

lucka127
10. máj 2014

@ivkadracova no tak je kedy este😉 mne hovorili tyzden este ze je to oki🙂 ze az potom na vyvolavacky ani sa neotvaras nic? termin si mala kedy?

ivkadracova
10. máj 2014

@lucka127 Ja neviem ci sa neotvaram 🙂 ako si to skontrolujem? termin bol 3.maja. Manzelovi to neda, prave mi zavolal ze mi ide kupit ananas :D

lucka127
10. máj 2014

@ivkadracova to dr by ti mala povedat,ja som mala bolesti dva tyzdne asi take sem tam🙂 a doki ti co povedala? ci ams ist na prijem? sks aj horuci kupel😉

ivkadracova
10. máj 2014

@lucka127 tak na Slovensku uz nechodim nikde a do Hainburgu som bola 2x pred tyzdnom (vraj som bola na spicku prsta, a ultrzvuk a krv a vseliake kontroly.. napriek tomu ze vsetko bolo ok), a povedala som si, ze dojdem az ked daco bude.. hocico. Zatial nic neni, takze nemam dovod. Mala sa hemzi, jasne mi dava najavo ze nemam byt v tureckom sede, lebo ju tlacim : ) Asi idem teda umyt tie okna..

ivkadracova
10. máj 2014

@lucka127 ano : ) a vecer horuci kupel s celotelovou ocistou a potom ktovie co v spalni : )) dobry napad

lucka127
10. máj 2014

@ivkadracova okna mi zabrali pri druhej dcere:D heh a to na vecer daj k tomu medik a horuci caj:D drzim palce a cakame na spravy chi:D:D

ivkadracova
13. máj 2014

@daniela1983 @lucka127 all set already all the way down ... masaker, sme uz doma vsetci traja :D idem si kupit poporodny vankus. Bozidara sa norodila 12. Maja po celodennych mukach svojej mamicky 🙂 22:00, cize cca pred 27,5 hodinami. Dakujem Vam za podporu.
Zaverom: na tisenie bolesti mi vana nepomohla vobec, sprchu som nechcela, a partnerove dotyky ma vo vypudzovacich fazach otravovali, ale pri komplikaciach som sa tesila ze je tam, a ze je super oporou. V podstate ja som nechcela tisit bolest, ja som to chcela vyuzit a predychat a dotlacit dieta von, to som ale este nevedela ze mi tam v ceste stoji problem, ktory mi pomohli az po 6 hod zacat odstranovat v Hainburgu. Prevoz v tejto faze neodporucam nikomu : )

ivkadracova
13. máj 2014

@daniela1983 @lucka127 ach pardon, to je ine forum ; )) pisem na tisenie bolesti apritom je to urychlovanie ..
Tak este raz Zaverom k urychlovaniu: Sex pomohol, ananas pomohl aj umyvanie okjien... ale podla mna pomohlo hlavne to ze uz to bolo nacasovane ; ) a bola som den pred kupit postielku, aby vedela ze ju uz skutocne cakama a vymazala som si surovo vsetky udalosti z kalendara, ziadne plany, cakame Ta Bozka. A Bozka prisla..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre