Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

emjee
7. sep 2008

jamik • 3d • 10. júl 2008 o 19:55
Poznate nejake rady, triky, ako vyvolat porod? To cakanie je strasne.

gabuliik • 1d, 45tt • 10. júl 2008 o 20:09
Čo takto poriadne náruživý sex?
No alebo mojej kamoške dr. poradil poumývať všetky okná na dome ....

m.a.j.u.l.a • 1d • 10. júl 2008 o 20:13
Ja ťa moc nepoteším, v mojom prípade mi nič nepomohlo a prenášala som 4 dni. Robili sme všetko možné, sex, dlhé prechádzky, behanie po schodoch, umývanie okien, tepovanie koberca...už si ani nespomínam čo všetko...len vyčkaj, už to nebude dlho trvať

livika • 1d • 10. júl 2008 o 20:14
ani ja moc nepotesim,mne vyvolavali v porodnici 5 dni po termine a tiez sme robili kadeco

luciar79 • 2d • 10. júl 2008 o 20:26
mne zabrala 2 km prechádzka z toho 500 m do prudkého kopca,nejako som to neplánovala išla som len na pravidelnú kontrolu ku gynekológovi a odtiaľ peši. Kamoške zabral sex.

flufla • 1d • 10. júl 2008 o 20:34
Ahoj, jedné mojí kamarádce pomohla pálvá pizza, snědla ji do posledního drobečku..a drobeček se začal klubat

nika251 • 1d • 10. júl 2008 o 20:36
Po schodoch, po schodoch, počííítat poschodia

hehe- ja som prisla do porodnice s kontrakciami a nic. Tak si ma tam uz nechali kedze som mala termin a trcala som tam 3 dni. Od zufalstva som vyliezla na 9-te poschodie nemocnice, sprchovala sa teplou vodou a podobne koniny a mlady pan sa narodil 5 dni potermine. Takze zabrat ti nezaberie nic- babo je tu panom

danulka2 • 2d • 10. júl 2008 o 21:31
no tie vsetky rady su dobre. Ja som sa v 7mesiaci zacala otvarat, rizikova som bola od 4mesiaca, takze som stale lezala a ked sa blizil termin, tak som umyla vsetky okna, prezliekla postele, oberala ceresne, behala po schodoch, telpe kupele a nic. a ked som to povedala doktorovi, tak mi povedal, ze mi to tehotenstvo asi zachutilo, ked sa ho neviem vzdat . Ale maly si chcel asi pockat na datum aby mal rovnaky so sestrou /Domca je 30.9. a Tomasko 30.6./

bihan • 1d • 10. júl 2008 o 21:32
Počula som, že aj masáž bradaviek zaberá.. 15min každú bradavku 3x denne... vraj sa tým uvoľňuje do krvi oxytocín

zuzac • 1d • 10. júl 2008 o 22:29
je to tak ako pise Nika251,babo je panom a ked sa mu nechce nezabere nic.mne tiez dr.kazali masaz bradaviek a sex a porodila som 2týz.po termine cisarskym rezom,pretoze nezaberal ane oxytocin v nemocnici,ani gel,ani tabletky a ani pichnutie plodovej vody.malemu sa proste nechcelo a tiez som chodila na prechadzky,umyvala podlahu a okna,pila malinikovi caj,davala teple kupele.

janette4 • 1d • 10. júl 2008 o 22:38
no ja neviem, mne momentálne sex ani nepríde na rozum.Horkoťažko sa v posteli otočím z jednej strany na druhú a keď si predstavím, že ešte by som mala sexovať... Ale možno, keď už mi to fakt bude liezť na nervy, ktovie..muž sa poteší.Ešte že to tu nečíta.

monik76 • 2d • 11. júl 2008 o 08:23
tak nám zřejmě sex pomohl měla jsem termin na vanoce a chtěla být do vánoc doma tak jsme na to s manžou hupsli večer 17.12 a ráno dopol 18.12. byla malá na světě, ale těžko říct, jestli fakt ten sex pomohl. Nicméně teď už bych to neudělala a nechala to na miminku až se mu bude chtít. Jinak na vánoce jsem stejně skončila v nemocninici.

sarkal • 31tt • 11. júl 2008 o 08:56
Tak kamarádka přenášela asi pět dní,nic nepomohlo a při poslední kontrole jí dr pohrozil nemocnicí a řekl jí ať zkusí sex,možná to byla náhoda,ale druhý den se jí narodil chlapeček.

gurti • 1d • 11. júl 2008 o 09:08
my sme tiez skusali vselico, sexik, horuci kupel, prechadzky, dokonca sme si boli zahrat s manzelom futbal, nakoniec mi vecer poriadne pomasiroval chrbat v krizovej oblasti a rano mi uz odtiekla voda

xstelinka • 1d • 11. júl 2008 o 09:47
Myslim, ze babatko pride vtedy kedy chce. Mne v 34.tt lekar zakazal sex a mala som sa setrit, lebo sa mi zacal skracovat krcok a bola som na spicku prsta otvorena. No ja som nadalej chodila do nemocnice na cvicenie a na poriadku boli aj dlhe prechadzky. Len sex sme vynechali. Chceli sme, aby sa maly narodil o nieco skor tak sme v 38.tt zacali so sexikom, chodenim po schodoch, upratovanim, horucou sprchou, trochou cerveneho vinka, hladkanim bruska a nic. Az do 39.tt mi krcok ostal tak ako v 34.tt a stale som bola len na spicku prsta otvorena. A to som mala aj poslickou, ktori aj boleli.

danielkapo • 1d • 11. júl 2008 o 14:48
Ahoj, ja len suhlasim s ostatnymi, ziaden "zaruceny recept" neexistuje..je to individualne rovnako ako jedinecne su aj nase babatka...niektore sa ponahlaju az privelmi, inym sa akosi nechce..ja som tiez pred porodom uz bola v nemocnici.--to cakanie sa mi zdalo strasne...tyzden som chodievala kazdy den aspon 2x na 10. poschodie a spat po schodoch, sprchovala som sa ako blazon a nic mala ani nezostupila dole..napokon to museli ukoncit sekciou 5dni po termine, kedze boli aj nejake komplikacie....,tak len vela trpezlivosti a nech vsetko dobre dopadne

jamik • 3d • 11. júl 2008 o 17:04
babulky dakujem. Mne v 16 tt lekar povedal, ze ak ma toto skoncit dobre, mam mat klud. A teraz mi zase kaze zvysit aktivitu. . Tak sa snazim cely den vydrzat bez lezania, ale neda sa mi to. Mam malo energie. No, ale neostava mi nic ine, len cakat. Uz tych par dni vydrzime.

Na ten sex tiez nemam moc chut a navyse mam varixy uplne vsade, aj "tam", takze tam ani nieto miesto. Ostanem len pri tom pohybe a sprchach.

Tak pekny den.

dari226 • 12. júl 2008 o 17:36
v stredu sex v sobotu rano bolo babo na svete
v piatok poriadne dlhe nakupovanie a schody a asi tyzden horuce sprchy a pomohlo jupii
a ked prisli bolesti tak som to lutovala

minitrouble • 1d • 12. júl 2008 o 19:29
ahoj jamik - mne nezabralo nic - chodila som po schodoch (byvame na 4tom pochodi bez vytahu), robila dlhe prechadzky - 2 hodiny vkuse po meste, umyvala okna, presuvala nabytok, skusala jest vsetko mozne..cvicila robila drepy proste vsetko....aj tak nakoniec som prenasala 1 tyzden a vyvolavali mi malu pretoze ani po tyzdni v nemocnici sa mala nechystala nikam a furt bola v brusku - a to uz bola 4kilova, proste ked to nejde tak to nejde

silvia.t
7. máj 2009

no zaujimave.....trebalo by tuto temu trocha oživiť....co vy na to baby???? 🙂 🙂 🙂

ditka1
8. máj 2009

ani nam nepomahalo nic,ani sex,ani horuce sprchy,ani malinovy caj,nic ani pohyb...nakoniec sa maly musel narodit o 10dni skor lebo som veeelmi opuchala,takze aj tak vyvolali porod.

silvia.t
8. máj 2009

ja dufam ze nebudem pretahovat do juna...maly ma uz teraz okolo 3,5kila a neviem si predstavit co bude 2tyzdne po termine...no maly slonik 🙂

fodorka33
8. máj 2009

presne tak ako hovori ditka ani u nas nic nepomahalo-ani sex nepomohol ani teple kazdodenny kupel,chodenie hore dole po schodoch NIC!dokonca som pretahovala 9dni a isiel na vyvolavacku

danu
5. aug 2009

given • 41tt • Dnes o 10:17
Poradte, ake su zarucene metody na spontanne spustenie porodu? Termin som mala v nedelu a ak sa dnes nic neudeje, tak zajtra nastupujem do nemocky na vyvolavanie. Tomu by som sa ale rada vyhla, a tak od nedele beham po schodoch, hopsam na fitlopte a nejaky ten sex tiez bol - dva krat. Po prvom som mala v noci 2 hodky nepravidelne stahy, potom to prestalo a po druhom uz ani tuk.
POMOC!

tilly • 1d, 27tt • Dnes o 10:18
teplá sprcha, ručné umývanie podlahy (len nie okná), sex,... je toho veľa, ale ak sa bábätku nechce, tak smola...

mucilienka • 1d, 33tt • Dnes o 10:18
given, hlavne nestresuj - ja som mala vyvolavacku pri malej - vkladacku - dali mi ju o osmej rano, o 15tej poobede som dostala bolesti a o 19:08 bola mala na svete... a nechcela by som to inak 😉

kafulienka • 38tt • Dnes o 10:18
...skus dlhsie masirovat bradavky a hladkat brusko... 😉

sue • 1d • Dnes o 10:20
Given, toto čo si opísala + horúca sprcha, vaňa, resp. teplejšia (tam platí, že keď sa jedná len o poslíčkov, vo vani prejdú, ak sú to kontrakcie, tak sa zosilnia), čaj z maliníka, myslím, že ľanové semienka...a behať behať behať 🙂
Držím palce 😵

given • 41tt • Dnes o 10:23
Idem dat schody - aspon 5 krat hore-dole a uvidime...
Zatial dakujem za rady.

magdal1 • 2d, 18tt • Dnes o 11:28
caj s obsahom skorice,zazvoru.

venonna
5. aug 2009

given, nasla som aj toto:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
drz sa 😉

maja177
10. sep 2009

baby, na nic nove ste neprisli? 😀 vsetko som uz skusila a nic 😔

martinex
10. sep 2009

skusala si ricinovy koktejl?? mne pomohol

maja177
10. sep 2009

nie neskusala, lebo ricin je vraj jed, a vraj to ma ucinkovat tak, ze zacnu fungovat viacej creva, a to by malo akoze podrazdit maternicu... no mne creva funguju az moc dobre, a nic stoho 😠

martinex
10. sep 2009

maja ricin vobec nie je jed... ja som to uzila a porodila a vela mojich kamaratok tiez. dokonca som sa vyhla klistiru v nemocke a ked som doktorke povedala,ze som pila ricin,nic mi na to nepovedala-ze by to mal byt jed...

maja177
10. sep 2009

martinex, hod si to do googlu 😉
pisu:
Výnimočne zaujímavé semená ricínu sú rovnako nebezpečné ako krásne. Mimoriadne zradná je aj ich príjemná chuť. Semeno obsahuje ricín, ktorý je prudko jedovatý. Smrteľná dávka jedu je už v 2-10 semenách ricínu. Spôsobuje vážne hnačky doprevádzané krvácaním, dehydratáciou, kŕčmi a poškodením pečene a obličiek.

monica271
2. okt 2009

Ahoj baby, pomoze mi niekto? uz prenasam par dni a uz zacinam byt zufala a neviem ako dostat malu von 😀 vyvolat mi chcu az 8ho ale ja dovtedy nevydrziiim teraz mi DR poradil hladovku tak od rana nejem ale uz zacinm byt taka hladna ze by som zjedla aj to co inak neznasam 😨

anndrea
2. okt 2009

Ahoj monica271, ja som tiež prenášala a na Antolskej kde som rodila mi poradili chodiť po schodoch pešo, tak som chodila a fakt za 2 dni mi odtiekla voda a uplne prirodzene som porodila, tak neviem či to bolo z toho 😉

andrea12737
28. okt 2009

A vybratorom sa neda vyvolat porod 😅 😀 😀 😝

celine
29. okt 2009

Mne pomohol k porodu moj doktor. Prenasala som 1 den a vobec to nevyzeralo, ze by sa maly chystal von. Na kontrole mi rano doktor pravdepodobne uvolnil hlienovu zatku a este v ten den som o 18:30 prirodzene porodila. Tento sposob vsak nezvladame my zeny samy 😉 😀

barbarka
7. dec 2009

ahojte. funguje este tato diskusia? hladam nove sposoby na vyvolanie porodu. termin uz presiel a babo stale nechce von. tak ak viete este o niecom dajte vediet

boise
8. dec 2009

ahoj barbarka, som na tom podobne a nič z tohto tu mi nezaberá ☹

barbarka
8. dec 2009

Boise ja uz fakt neviem co robit, asi sa musime zmierit ze ak si to drobci nerozmyslia budu nam to vyvolavat

boise
9. dec 2009

vcera mi z toho konikovania zhorel comp 😠 Ale to nic nemeni na veci ze som stale 2v1 a asi ma z toho uz porazi...a vsetky tie telefonaty a smsky....grrrrr 🙄

renatkas
9. dec 2009

a neviete sa dohodnut so svojim lekarom aby vam porod vyvolal?

loca
20. dec 2009

ahoj dnes som tu po prvy krat,,,,vcera som mala termin a nic.... 😒 ale pocula som ze pomaha cista skorica tak to idem vyskusat....

jaruska74
16. feb 2010

mate nejaky dobry typ?

andrema
19. feb 2010

ahojte,
ja by som uz tiez najradsej rodila..pocitala som s tym,ze ked to ma byt dievca,tak pojde von skor aj o dva tyzdne a nic zatial...
Ale zacinam pit malinovy caj, vela upratujem a chodim po schodoch...este skusim ten horuci kupel...
Sex asi moc nehrozi, sak som ako hroch a neviem sa ani otocit...
Ale ta masaz bradaviek sa manzelovi urcite bude pozdavat..
skusim

katkav
19. feb 2010

baby, vsetko zalezi od babatka, kym nezacne babatko produkovat hormon na spustenie porodu, tak asi moc nic nezaberie. Ja som rodila predcasne, v ten den D som bola na pedikure, u kozmeticky, na pizze s manzelom, u kamosky som sa hrala v pieskovisku s jej malym, vecer som prevliekala postelne pradlo, vypila malinikovy caj az jednu salku a vecer o desiatej mi praskla plodovka a o 4 hodiny bol maly na svete. Asi to chce len gravitaciu, nech sa babo posunie trosku nizsie, takze vela pohybu asi pomoze. 🙂

zoja2011
7. mar 2010

caute baby,ja som v 40/4tt..uz som z toho pekne na nervy,,lebo pred 2tyzdnami to vyzeralo tak ,ze pojden coxvila rodit,,podla doktora,,a doteraz nic,,bola som otvorena a tam sa to asi konci...ak do stredy nic pojdem do nemocky...malemu sa vobec nexce von,,mavam par krat do dna bolesti a tvrdnutie bruxa,ale stale nic,,navyse maly sa vrti ,tak ze to uz dost boli ,Bruxo mam uz padnute asi tyzden,,....pomoooc..
xcela b ysom sa opytat,co vlastne robia v nemocnici,to ako hned daco pixaju,alebo robia vysetrenia...dakujem

lucinka1104
10. mar 2010

ja napríklad po každom keksíku ( nie častom )dostanem hrozné bolesti a kontrakcie že mi je až do revu sa pri tom nedeje krčok ostáva rovanký bolo tot tak aj v prvom tehu 😝 potom tovždy oľutujem takže do 38tt určite pauzujeme , aj ked si myslím, že ja z toho určite neporodím a v teplej vode sa kupem celé tehu dokonca malého kojím takže pochybujem že tieto veci zaberajú všetko ma svoj čas

darinka17
22. mar 2010

caute.ja mam dnes termin,som v 40.tt a uz toho cakania mam "plne zuby".rano sme dali sexik,a teraz cakam,ci ten babsky recept vyjde.no akurat ma pobolieva podbrusko jak pri menzese a par raz mi stvrdlo.ale to v podstate nie je nič nove.ale co ked,mozno do rana bude mala na svete 🙂

nini78
28. mar 2010

Ahojte, ja som mala termín v stredu 24.03.10 a už prenášam 4 dni. Nepomáha vôbec nič, takže fakt neviem či to príde samo. V útorok mám ísť na kontrolu aj s vecami do pôrodnice, že si ma tam možno nechajú. Pred mesiacom by ma to ani nenapadlo lebo som mala také bolesti zo spodu, že som ledva chodila a musela som ísť aj k doktorovi. A teraz nič, takže čakáme... 🙂

janulienka1
14. apr 2010

Ahojte.Ja som pila malinikový čaj ,korenený nápoj tj.malinikový čaj škorica ,zazvor,klinčeky. Poledne dva tyždne uživala homeopatika,stimulovala si bradavky, praktizovali sme sex ,behanie po schodoch,umyvala okna,proste som blbla .Aj tak mi to nepomohlo a v 41 tyždni ma lekár objednal na vyvolavačku .Ráno som prišla ,bola som na 3,5 cm. otvorena. Napichli mi oxytocin a za 30min.som to mala za sebou.Takže niečo zabralo .Myslim si ,že by som porodila možno aj tak.Chcela som spontanný pôrod,prvý som mala tiež vyvolaný.Ma niekto skúsennosti a môže to porovnať..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre