Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

zsuzsuci
14. máj 2014

ahojte baby no ja uz skoro tyzden prenasam a nic mi nepomohlo ☹ .Dufam ze este dneska same sa spusty a ked nie zajtra rano vyvolaju uz mam strach stoho

monika060
6. jún 2014

Overena metoda čo zabrala mne aj kamoškam, večer si dať prirodnu tabletku dulcolax a na druhy deň porodite. Samozrejme ked už mate po termine.

daniela1983
6. jún 2014

@ivkadracova gratulujem. uff coze sa stalo? takze nakoniec sa prirodzeny porod nepodaril? boli komplikacie?

ivkadracova
7. jún 2014

@daniela1983 vsecko v poradku 🙂 az na moju "vlastnu hlavu" anomaliu v telefon.. 95% prirodzene 🙂)
Idem Ti napisat .. Sorry fakt som este nemala cas. Isto to poznas.

ivkadracova
7. jún 2014

anomaliu v tele nie telefon, blby android
@daniela1983

eliniatko
9. júl 2014

Už som to tu písala, ale pridám aj sem - ak už chcete "privolať dieťatko na svet", odporúčam piť alchemilkový čaj. Dá sa normálne bez receptu kúpiť v lekárni. Stačia dve šálky denne (pozor, v priebehu tehotenstva, na zač. a pod. sa nesmie, práve preto, že môže vyvolať sťahy). No keď už ste na konci príp. prenášate, kľudne ho pite. Dovolila aj lekárka. My sme dovtedy skúšali všetko bežné, sex, teplý kúpeľ s levanduľou, prechádzky a pod., no keď mi muž kúpil tento čajík (po česky sa povie kontryhelový, u nás alchemilka), dala som si jeden deň jeden (plus sex, horúci kúpeľ), a druhý deň dva (plus bežná rutina 🙂 ) a v noci to už začalo, ráno sme šli do nemocnice, okolo piatej bol krpček na svete. Tak skúste aj toto, ak už nič nepomáha.

wyslmt
29. júl 2014

Pocula som prihodu, kde zabral malinovy caj 🙂

lucka.lucy
29. júl 2014

Ahoj babule, citam,ze tu pomaha sex, teda spermie na urychlenie.... Je dobry aj orgazmus vyvolany mnou? dik

daniela1983
30. júl 2014

@lucka.lucy ja si myslim ze by pomoct mohol kedze by sa pri nom mal vylucit oxytocin, ktory vyvolava kontrakcie. na vyvolanie a urychlenie porodu sa odporuca aj masaz bradaviek z toho isteho dovodu....

vevi123
29. nov 2016

Ahojte, no ja som sa riadila klasickymi radami, pila som čaj z ostružiny malinovej, na ranajky som si do jogurtu pridavala lanove semiačka, vela chodila a samozrejme dve hodiny pred odtečenim plodovej vody sme mali s manželom sexik, samozrejme nechraneny 🙂 nemala som predtym ani žiadnu zatku ani nič, odtiekla mi voda, začali kontrakcie a ked som išla ešte rychlo na wc, tak až vtedy som zbadala že mi odišla hlienova zatka...a ešte ku konrakciam, vždy sa hovori že musia byť pravidelne a postupne sa skracuju...no to nebol moj pripad, cely čas do porodu (cca 10 hodin) som ich mala 5 minutove!!! aj to nie pravidelne niekedy neprisla a prisla až po 10 minutach..aj tesne pred porodenim boli stale take dlhe, neviem prečo :D kvoli tomu som skoro porodila na čakačke lebo sestričkam sa stale zdalo že mam vela času ked su 5 minutove...až ked ma vyšetrila doktorka skrikla že ved vy už rodite a bola som otvorena na 9 cm...tak sa na to moc nespoliehajte 🙂 potom som porodila asi za 2 minutky :D

veronikuliatko
5. sep 2017

Ja som skusala vsetko, tepla vana, sex, cervene vino, skoricu jem na kila, hybem sa, umývam okna, beham po schodoch a nic :D

did_ka
5. sep 2017

@veronikuliatko .. Ahoj mozem sa spytat kedy mas termin? 🙂

bohom_milovana
22. jan 2022

@vavka33 na uvolnenie svalstva je magnezium. ale magnezium nie je rozhodne dobry pred porodom, aby babatko nebolo lemrave a prechadzalo samo cez porodne cesty pocas kontrakcii.

eetynka
8. mar 2022

Ja mam s vyvolavanim porodu vyborne skusenosti s akupunkturou. Idealne je napichat bodíky v den terminu a babatko si do 5 dni same vyberie, kedy sa narodi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre