Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

pibiska
2. jan 2007

Ahoj.Neviem presne ako sa citis,lebo ja by som bola tehotna stale.Ale rodina bola z toho nervozna,lebo som pretahovala skoro 2 tyzdne.Moj lekar mi poradil ,,dorabat dietatu usi a vlasky a nostek,...". 😉 Vies co to znamena?Aby ste milovali.Nam to urcite pomohlo.Rano sme sa este takto lubili a vecer o 9-tej sme uz utekali do nemocnice.Drzim palce.Neboj sa domcek si tam babo urcite nepostavi. 😀

andy9691
2. jan 2007

Ahoj, mne stačilo vybehnúť po schodoch keď mi syna skoro auto zrazilo a za pár hodín som bola znovu matkou a mesiac skôr ☹ , uznávam, že je to brutal, tento spôsob nedoporučujem skutočne nikomu. Ale pomáha behanie po schodoch, to je fakt, len s rozumom, aby si si neublížila. V zásade to musí prísť samo a tak je to najlepšie pre bábo, hoci tie posledné dni sú najhoršie, tak sa drž.

miss
autor
2. jan 2007

pibiska- ale ked ani milovanie nezaberá? 😅 😅 😅 co vtedy? 😀

andy- dnes som pobehala cele mesto a nic..ani raz žiadna kontrakcia ci tvrdnutie brucha, este tie schody musim vyskusat aj ked klby ma bolia desne 😝

miss
autor
2. jan 2007

andy- tak ten stres ma mrzí ☹ ale vsetko nakoniec urcite dobre dopadlo..

danka2
2. jan 2007

ahoooj miss ja na teba myslím čo a ako....taže ešte nič....neboj ono je tažko čakat ale pokial sa dá čakaj bábo vraj vie kedy má príst... 🙂
aj ked už by som šla robit aj ja !!!

danka2
2. jan 2007

inak ma napadlo že aj stimulácie bradaviek su vraj urýchlovačom porodu ( ich hladkanie a také "hranie sa s nimi - neviem to vysvetlit 😀 😀 )
počkaj idem spravit kuk do jednej mudrej knihy či tam ešte niečo nie je.....

miss
autor
2. jan 2007

danka- chichi noo aj Tebe sa to už blíži 😉 ja som zas pocula o čaji z malín ci jeho listov...dnes som ho pýtala v lekárni a baba na mna len vyjavene pozerala, že čo chcem a pritom to vraj bežne dostat..tak neviem, mi povedala, že može objednat si myslim..kým dojde už to budem mat za sebou 😀 o tých bradavkach som pocula..

danka2
2. jan 2007

joj miss ja ten čajik pijem od minulého štvrtka každý den 2-3x denne ho pijem je hnusný ale vraj pripravuje por. cesty na porod a tak....uvidíme ja som ho kupila v lekárni na Poštovej ulici takmer oproti starej Aide....presnejšie je to sypaný čaj z ostružiny malinovej

yesno22
2. jan 2007

miss, skus zajtra bylinkovu predajnu...niekde ako je vodna ulica a to parkovisko...alebo lekaren na rohu postovej a masiarskej, tam maju vselijake cajiky 😉 a drzim palce,nech to mate so Samkom co najskor za sebou 🙂

danka2
2. jan 2007

inak čítam hladám ale nie je to bohvie čo....myslím o tej prirodzenej stimulácii ☹

danka2
2. jan 2007

miss toto som našla.....

Prirodzená indukcia pôrodu

Ak cítite, že je ten správny čas a Vy i Vaše dieťatko ste už pripravení na pôrod, určite bude prijateľnejšie skúsiť ho primäť prirodzeným spôsobom, aby sa vydalo na „cestu za narodením" ako si nechať pôrod medicínsky indukovať.

Prenášaný termín tehotnosti ešte nemusí byť jednoznačným dôvodom k indukcii pôrodu, ale ak ste dospeli k presvedčeniu, že Vaše bábätko by sa malo už narodiť, môžete skúsiť tieto odporúčania - nemusia síce účinkovať na 100%, ale určite neublížite dieťatku a ani sebe, ak ich vyskúšate:

v pripravte sa psychicky na pôrod - presvedčte v pokoji samu seba, že už chcete a môžete porodiť

v zbavte sa všetkých povinností, ktoré Vás ešte zamestnávajú - skrátka vypnite a vezmite si "voľno"

v poproste svojich blízkych, aby ste spolu vytvorili radostnú atmosféru očakávania príchodu dieťatka

v komunikujte s Vašim dieťatkom a skúste ho s láskou presviedčať, že sa už tešíte, keď príde z bruška

medzi vás (nechajte s dieťatkom komunikovať aj jeho otecka, súrodencov, starých rodičov, ujov, tety…)

v buďte telesne aktívna - doprajte si poriadne vychádzky, gymnastiku, tanec - dajte si do tela, ale pozor na prudké otrasy, pády, údery

v niekoľkokrát denne stimulujte Vy alebo Váš partner Vaše prsné bradavky (podporuje to prirodzené vylučovanie hormónu oxytocín a sťahy tkaniva maternice)

v doprajte si teplý aroma kúpeľ, ktorý Vás celú uvoľní

v nechajte v byte rozvoniavať uvoľňujúci éterický olej (napr. levanduľa, škorica – podporuje sťahy)

v môžete si vypiť aj malý pohárik červeného vína

v maznajte a milujte sa s partnerom (mužské semeno obsahuje prostaglandíny, ktoré zmäkčujú a otvárajú kŕčok maternice a aj mechanická stimulácia maternice môže urobiť svoje

danka2
2. jan 2007
miss
autor
2. jan 2007

danka- dik za clanok... na to vínko som normálne dostala chut 😝 Dnes som bola na Hrnciarskej tam je ta bylinkova predajna ale mali zatvorene, otvorene maju až zajtra..ale aspon viem presný nazov ostružina malinova..zajtra to skusim zohnat a co vravis na homeopatika? na babetku baby pisali, že nejaký Cauhophylum je dobrý pred porodom...skusim sa aj na to opýtat

danka2
2. jan 2007

mrkni na tu stránku .....mymamy.... píšu tam tež oaj o nich....myslím že všetko prírodné ked može pomoct a neuškodí treba vyskušat.....určite to má svoje učinky....

miss
autor
2. jan 2007

danka- pozriem..fakt nemam chut prenasat nejake 2 týždne a potom sa este trápit s vyvolavackou 😅

janka1
2. jan 2007

ahoj miss este si cela...

danka2
2. jan 2007

ved to.....verím ti a vyvolávačka nie je bohvie čo aj pre teba aj pre bábo..... a davaj o sebe vediet pravidelne !!!!! 😀

miss
autor
2. jan 2007

janka- ahoj, ano stale 😅 nechce sa mu do tohto krutého sveta asi 😀 😀

janka1
2. jan 2007

kruty ale cosi ...bude mu dobre a pri skvelej maminke...jajajaaj

miss
autor
2. jan 2007

danka- dobre dam 😀 už som bola 2 dni v nemocnici primár mi chcel porod vyvolat, ale potom sa zhodli dalsi 3 lekari, že netreba, naposledy na kontrole, že treba este vydržat, vo stvrtok mam kontrolu v porodnici a ked sa nic nepohne tak na buduci týžden asi budem musiet na vyvolanie 😝

miss
autor
2. jan 2007

janka- hej 😀 ale asi niekde pocul, že treba chodit do školy, potom do práce a tak 😀 😀 😀

danka2
2. jan 2007

hmmm budem na teba mysliet ja tiež v štvrtok idem do porsdne tak uvidím čo mi povedia....držím palce apokial sa dá nedaj si porod vyolávat.....rodíš na rastislavke?

miss
autor
2. jan 2007

danka- ano na rastilavke budem rodit tam dochadzam aj do pora 😀 dne, ty už chodis do poradne do nemocnice kde budes rodit? a ty sa chystas kam?? vo stvrtok si napiseme co nove

zuzka111111
2. jan 2007

ahoooj miss a ja ze uz mas baboprisebe a mojkas 😕
jujj jemu tam je dobreeeeee nechce sa mu von 😀 ja tiez viem ze sexx eriketiez pomohol

danka2
2. jan 2007

ja idem do šace....vo štvrtok si napíšeme ked ešte budeš 2v1 😀 😀

janka1
2. jan 2007

miss tak aby to bolo toho 4.januara....ja idem hajat, rano treba vstavat a neviem ci to po sviatkoch dokazem... 😉

danka2
2. jan 2007

ja tiež pomaly idem už sa mi očká zatvarajú dobru noc janka 🙂

miss
autor
2. jan 2007

danka- pravdepodobne este budem cela aj vo stvrtok 😀 oki dame si vediet 😉 takže Saca? kde byvas? nebudes to mat daleko ked to na Teba pride? 😅 😀

janka- tak dobru nocku..a dik 😉

zuzka- noo chcela by som už mojkat ☹ ale jemu sa nechce potvorkovi 😀 sexujeme furt a nic 😅 jemu ten sex práveže robí dobre, vtedy v brusku totalne zaspí potvora mala 😅 😀

danka2
2. jan 2007

🙂 dufam že to daleko nebude xixi ono ja tam robim takže vieš ako som tam ako doma....aj kolegyne ma budu čakat 🙂 Bývam na Furči tak hádam to stihnem 🙂 Idem už spat dobru noc všetkým a dám ti potom vediet čo a ako . Papa 😉

miss
autor
2. jan 2007

danka- jááj ty tam dokonca robiš 😀 😀 😀 to je parada, aj ja si idem lahnut tak dobru nocku baby 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre